Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
441 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/10/2010 - 14:56

Παρατήρησα ότι το SBSettings δουλεύει σωστά με το GP RC3.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:04

μια και μονη ερωτηση μηπως ο geohot ειναι ελληνας;
α και μετα απο ολα αυτα ενισχυεται η προσωπικη μου αποψη οτι η ομαδα ειναι μεσα απο την apple
σιγουρα παντωσ αναγκαστηκαν να δωσουν το εργαλειο τους γιατι μια ακομη αναβολη του θα το εθετε οριστικα εκτος κυκλοφοριας στο μελλον κανεις δεν θα εμπιστευοταν το εμπορικο ονομα του. νομιζω οτι την πρωτη φορα τους ειχαν προλαβει με το spitit;
παντως αφοβα καντε use το limera1n εστω και σε non finale ver αν εχετε σωσει και τα shsh τοτε restore αφοβα

#78   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:05

Εγώ νομίζω θα αργήσει η stable. Είτε στο limera1n ειτε στο GP.. H 4.2 υπολογίζεται σε κανα μήνα.. Αποψη μου? Κάντε λίγο υπομονή να τη βάλετε με SHatter και να ξεμπερδέψετε μια και καλή.. ;)


(Για να δούμε αν έχω πiασει το νόημα...)

Λοιπόν, δεν νομίζω να δούμε το SHatter στην 4.2. Και το Shatter αλλά και το exploit του Geohot, είναι bootrom exploits - δηλαδή η Apple δεν μπορεί να τα κλείσει αν δεν αλλάξει το hardware. Δηλαδή, το SHatter δεν "φυλάχθηκε" για μελλοντικά firmware, αλλά για μελλοντικά devices (απαραίτητη προϋπόθεση να φοράνε τον Α4). "Καινούργιο" device μπορεί να θεωρηθεί ακόμη και νέα παρτίδα του iPhone 4 με νέο bootrom (όπως π.χ. 3GS old/new bootrom).

Τώρα, και τα δύο exploits (SHatter & Geohot) είναι από την φύση τους tethered - αυτό που τα κάνει untethered είναι το userland exploit που έχει ενσωματωθεί στα limera1n και greenpois0n και το έχει αναπτύξει ο comex. Αυτό το userland exploit λοιπόν θα κλείσει η Apple με την έκδοση νέου firmware (4.2 ή και πιο πριν με 4.1.1) και θα περιμένουμε πάλι τον comex να ανακαλύψει ένα νέο (είμαι σίγουρος ότι έχει ήδη) ώστε να γίνεται untethered jailbreak με το παρόν exploit και στα επόμενα firmware.

#79   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:09

(Για να δούμε αν έχω πiασει το νόημα...)

Λοιπόν, δεν νομίζω να δούμε το SHatter στην 4.2. Και το Shatter αλλά και το exploit του Geohot, είναι bootrom exploits - δηλαδή η Apple δεν μπορεί να τα κλείσει αν δεν αλλάξει το hardware. Δηλαδή, το SHatter δεν "φυλάχθηκε" για μελλοντικά firmware, αλλά για μελλοντικά devices (απαραίτητη προϋπόθεση να φοράνε τον Α4). "Καινούργιο" device μπορεί να θεωρηθεί ακόμη και νέα παρτίδα του iPhone 4 με νέο bootrom (όπως π.χ. 3GS old/new bootrom).

Τώρα, και τα δύο exploits (SHatter & Geohot) είναι από την φύση τους tethered - αυτό που τα κάνει untethered είναι το userland exploit που έχει ενσωματωθεί στα limera1n και greenpois0n και το έχει αναπτύξει ο comex. Αυτό το userland exploit λοιπόν θα κλείσει η Apple με την έκδοση νέου firmware (4.2 ή και πιο πριν με 4.1.1) και θα περιμένουμε πάλι τον comex να ανακαλύψει ένα νέο (είμαι σίγουρος ότι έχει ήδη) ώστε να γίνεται untethered jailbreak με το παρόν exploit και στα επόμενα firmware.


αψογος +1 απο εμενα

#80   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:11

λοιπόν δοκίμασα jb με gp rc3 και έγινε. σου εμφανίζεται ενα εικονίδιο loader που απο εκεί κατεβάζεις το cydia. μέχρι τώρα όλα καλά

iphone4 win7 32bit

Τελευταία επεξεργασία από: ditheo, 12/10/2010 - 15:11


#81   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:11

πλάκα μας κάνουν? τώρα ποιο είναι καλύτερο από τα δυο?

#82   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:18

Κανένα! Όποιο σου κάτσει καλύτερα στο μάτι ή στο αυτί...! :)

#83   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:20

Κανένα! Όποιο σου κάτσει καλύτερα στο μάτι ή στο αυτί...! :)

χαχαχα διαβάζοντας τα προηγούμενα ποστ κατέληξα στο συμπερεσμα ότι προς το παρόν μάλλον το limera1n είναι καλύτερο.

#84   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:26

Καλά πάνε καλά....Έχουν αφήσει και οι 2 τα MAC στην απέξω?Αυτό είναι από τα άγραφα.Στην αρχή ψάχναμε υπολογιστή με mac os με το pwnage για να κάνουμε j/b και τώρα ψάχνουμε windows.θα μας τρελάνουν τελείως

Τελευταία επεξεργασία από: drspeed, 12/10/2010 - 15:26


#85   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:28

(Για να δούμε αν έχω πiασει το νόημα...)

Λοιπόν, δεν νομίζω να δούμε το SHatter στην 4.2. Και το Shatter αλλά και το exploit του Geohot, είναι bootrom exploits - δηλαδή η Apple δεν μπορεί να τα κλείσει αν δεν αλλάξει το hardware. Δηλαδή, το SHatter δεν "φυλάχθηκε" για μελλοντικά firmware, αλλά για μελλοντικά devices (απαραίτητη προϋπόθεση να φοράνε τον Α4). "Καινούργιο" device μπορεί να θεωρηθεί ακόμη και νέα παρτίδα του iPhone 4 με νέο bootrom (όπως π.χ. 3GS old/new bootrom).

Τώρα, και τα δύο exploits (SHatter & Geohot) είναι από την φύση τους tethered - αυτό που τα κάνει untethered είναι το userland exploit που έχει ενσωματωθεί στα limera1n και greenpois0n και το έχει αναπτύξει ο comex. Αυτό το userland exploit λοιπόν θα κλείσει η Apple με την έκδοση νέου firmware (4.2 ή και πιο πριν με 4.1.1) και θα περιμένουμε πάλι τον comex να ανακαλύψει ένα νέο (είμαι σίγουρος ότι έχει ήδη) ώστε να γίνεται untethered jailbreak με το παρόν exploit και στα επόμενα firmware.


Ετσι ακριβώς όπως τα λες είναι ;)

#86   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:45

Δηλαδή παιδιά προτείνεται την RC3; Δεν έχει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα; Ούτε σε wifi;

#87   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:49

Limera1n φίλε.

#88   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:49

Δηλαδή παιδιά προτείνεται την RC3; Δεν έχει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα; Ούτε σε wifi;


Είχα μερικά προβλήματα με το Wifi με το limera1n RC1b (χανόταν σε standby), μέχρι στιγμής με το Greenpoison RC3 δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά είναι νωρίς για συμπεράσματα.

#89   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 15:59

Είχαν ετοιμάσει άλλο Jb προφανώς πολύ πιο stable και φτιάξανε νέο βάση του Exploit του Geohot για να μήν κάψουν και το άλλο

Αυτό που τους αναγνωρίζω, είναι ότι κάνανε πίσω και δεν κάψανε από εγωισμό ένα Exploit.
Έχω την εντύπωση ότι στη θέση τους το ίδιο θα έκανε κι ο GeoHot.
Απλά το θέμα ήταν ποιος θα προλάβει, (καλύπτοντας τις περισσότερες συσκευές).
Αυτός ήταν ο GeoHot, (που δούλεψε με την ησυχία του όλο αυτό το διάστημα).

Εν κατακλείδι, εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο τον GeoHot αλλά δεν θέλω να "παίζει" μόνος του.
Με τον ανταγωνισμό που υπάρχει, μόνο κερδισμένοι μπορούμε να βγούμε.
(αρκεί να μην έχουμε χαμένα Exploit στο μέλλον)

Ούτε βρισιές χρειάζονται, ούτε οπαδισμοί.
Αύριο, μεθαύριο μπορεί να έχουμε διαφορετικές εξελίξεις.
Εγώ αυτό που εύχομαι είναι να επικρατεί, (όπως τώρα), το πρώτο Exploit που θα καλύπτει τους περισσότερους... (σε Hardware).
Ο "χαμένος", να προσαρμόζεται στα νέα δεδομένα και ας προσπαθήσει να είναι αυτός πρώτος την επόμενη φορά...

#90   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 16:00

Η RC3 δουλεύει ΟΚ.
IP4 4.1, W7 32bit.

φιλε μου σου επιασε με την 1 και οταν εκανες j/b σου εμφανιζε κατι ασπρα γραμματα στη οθονη του τηλ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες