Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

PwnageTool 4.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
229 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   elias_k

elias_k

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 08:32

http://www.megaupload.com/?d=KWQQISLG
http://www.megaupload.com/?d=T9EWOX5W
http://www.megaupload.com/?d=ABX5WU00
http://www.megaupload.com/?d=SPDVHTRG

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 21/10/2010 - 08:35

καλημέρα σε όλους. Αυτά είναι τα links για το custom firmware iphone 3g.Το PASSWORD EINAI pwn



Τα κατεβάζουμε και τα τέσσερα αρχεία ή είναι τα ίδια???; Επίσης εγώ που έχω iPhone 3Gs J/b με το limera1n και όλα λειτουργούν τέλεια να χρησιμοποιήσω αυτό που έφτιαξες ή όχι είναι το ίδιο με αυτό που έχω???; Και τρίτη και τελευταία αν θελήσω να το περάσω σε τί μορφή είναι και πως γίνετε???; Ευχαριστώ!!!

#33   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 08:39

αυτα ειναι για το 3g δεν κανουν για 3gs και κατι που δουλευει δεν το πειραζουμε γνωμη μου

#34   jupe

jupe

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 09:03

Κι εδώ το ίδιο. Όλα καλά αλλά το facetime άφαντο.


Άκυρο. Απλά το ξαναέβαλα από τις ρυθμίσεις και παίζει κανονικά.
Με 2 λόγια, κανένα πρόβλημα με το pwnage tool.

#35   elias_k

elias_k

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 09:27

Τα κατεβάζουμε και τα τέσσερα αρχεία ή είναι τα ίδια???; Επίσης εγώ που έχω iPhone 3Gs J/b με το limera1n και όλα λειτουργούν τέλεια να χρησιμοποιήσω αυτό που έφτιαξες ή όχι είναι το ίδιο με αυτό που έχω???; Και τρίτη και τελευταία αν θελήσω να το περάσω σε τί μορφή είναι και πως γίνετε???; Ευχαριστώ!!!


κατεβάζεις και τα 4 αρχεία και κάνεις αποσυμπίεση. Δημιουργείται ενα αρχείο που είναι το custom restore. Ακρίβώς όπως με πρόλαβε και ο φίλος, αυτό ειναι για 3g και oxi για 3gs . Ετοιμάζω τώρα και για 4 και θα κανω μετα και ένα για 3gs.Για την τελευταία σου ερώτηση είναι ipsw και χρησιμοποιείς το itunes για να κάνεις restore το τηλ αφού πρώτα το έχεις βάλεις σε dfu mode

Τελευταία επεξεργασία από: elias_k, 21/10/2010 - 09:29


#36   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2010 - 09:34

Όσοι από εσάς αντιμετωπίζεται πρόβλημα με το FaceTime ακολουθήστε/δοκιμάστε τα παρακάτω βήματα :

1.Ανοίξτε το Cydia και προσθέστε το source: http://cydia.pushfix.info

2. Κάντε εγκατάσταση το πακέτο ‘Carrier Reset fix’

3. Αφαιρέστε από την συσκευή την κάρτα Sim και τοποθετήστε την ξανά συσκευή.

4. Έπειτα πάμε Settings > General > About > and now your iPhone should see the correct bundle

5.Ανοίγουμε το FaceTime.

Extra tips :

Enjoy your cellular data, and if FaceTime was ON and waiting for activation, you’ll probably receive a pop-up sayin ‘hey I’m about to send this international message’ . If not, go to Settings>Phone> and turn FaceTime ON. In a few seconds it will be activated.

Αν η συσκευή δεν επαναφέρει το FaceTime τότε εφόσον έχει εγκατασταθεί το πακέτο Carrier Reset fix συνδέστε την συσκευή στο iTunes και έπειτα κάνουμε ένα reboot όσο είναι συνδεδεμένο με το iTunes.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 21/10/2010 - 09:41

ezgif_com_crop_2.gif


#37   geopapai

geopapai

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 10:02

κατεβάζεις και τα 4 αρχεία και κάνεις αποσυμπίεση. Δημιουργείται ενα αρχείο που είναι το custom restore. Ακρίβώς όπως με πρόλαβε και ο φίλος, αυτό ειναι για 3g και oxi για 3gs . Ετοιμάζω τώρα και για 4 και θα κανω μετα και ένα για 3gs.Για την τελευταία σου ερώτηση είναι ipsw και χρησιμοποιείς το itunes για να κάνεις restore το τηλ αφού πρώτα το έχεις βάλεις σε dfu mode


Το backup μας το περναμε ή κάνουμε καλύτερα set as new device στο iTunes? (έχω 3G σε 3.1.2 και πάω για 4.1)

#38   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2010 - 10:06

Πάντως από megaupload ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι..Δεν κατεβαίνουν ούτε αύριο..

ezgif_com_crop_2.gif


#39   graecus

graecus

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 10:15

για να καταλάβω,
εγώ που έχω 3G 3.1.3 με κρατημένα SHSH,
κάνω restore και update στην 4.1 μέσω iTunes
και με το tool αυτό είμαι έτοιμος 4.1 J/B?

#40   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/10/2010 - 10:17

Το αρχείο που αναφέρετε παραπάνω μπορεί να το δημιουργήσει ο οποιοσδήποτε χωρίς περαιτέρω γνώσεις , απλά τρέχοντας το tool σου δίνει την επιλογή να επιλέγεις το firmware της συγκεκριμένης συσκευής που θες και με 2 κλικ (έχει 2 απλές ερωτήσεις) στο δημιουργεί μόνο του στην επιφάνεια εργασίας / desktop και εν συνέχεια τα γνωστά ;)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#41   elias_k

elias_k

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 10:22

Το αρχείο που αναφέρετε παραπάνω μπορεί να το δημιουργήσει ο οποιοσδήποτε χωρίς περαιτέρω γνώσεις , απλά τρέχοντας το tool σου δίνει την επιλογή να επιλέγεις το firmware της συγκεκριμένης συσκευής που θες και με 2 κλικ (έχει 2 απλές ερωτήσεις) στο δημιουργεί μόνο του στην επιφάνεια εργασίας / desktop και εν συνέχεια τα γνωστά ;)


Φιλε μου το αρχείο το δημιουργεί οποιος έχει mac γιατι σε windows δεν τρεχει το pwnageTool ;)

Τελευταία επεξεργασία από: elias_k, 21/10/2010 - 10:23


#42   ensgr

ensgr

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 10:22

Παιδιά καλημέρα,

μπορεί να μας ανεβάσει κάποιος custom για iphone 4 με 4.0.1 τώρα;

#43   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/10/2010 - 11:15

Το περίμενα πως και πως. Είχα ετοιμαστεί μάλιστα, στήνοντας με VMWare Mac OSX 10.6.3 στο desktop μου (στο laptop δεν έπαιζε με την καμία).

Πρώτη απογοήτευση, πριν καν ξεκινήσω: Τα custom boot & recovery logos δουλεύουν μόνο σε iPhone 3G. Τέλος πάντων, δεν τρέχει και τίποτα λέω. Κάνω την διαδικασία και "ψήνω" μια custom firmware και μετά ξεκινάω να την βάλω στο iPhone 4 (χρησιμοποιώντας το itune σε Windows 7). Βάζω το τηλέφωνο σε DFU και ... απογοήτευση πάλι. Αναλόγως με τα κέφια του, error 1604 ή error 21. Διαβάζοντας τα σχόλια στο blog της Dev team, ανοίγω το tiny umbrella και ξεκινάω τον TSS server του. Τζίφος, μία από τα ίδια.

Μετακομίζω στο desktop και εγκαθιστώ στο VMware Mac OSX την τελευταία version του iTunes. Ανοίγω το PwnageTool και βάζω το τηλέφωνο σε DFU μέσω αυτού, ώστε να περάσω το firmware από το "Mac". Τζίφος και πάλι, συχνότερο το error 21 (δεν ξεκινάει καν να γίνεται restore το firmware) πολλές εμφανίσεις το error 1604.

Anyway, τα ψιλοπαράτησα και κατέφυγα σε Greenpoison RC4.

#44   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2010 - 11:42

για να καταλάβω,
εγώ που έχω 3G 3.1.3 με κρατημένα SHSH,
κάνω restore και update στην 4.1 μέσω iTunes
και με το tool αυτό είμαι έτοιμος 4.1 J/B?

1. Έχεις 3G, και δεν χρειάζεσαι SHSH blobs.
2. Σε όποια iOS και να είσαι, ετοιμάζεις μια custom fw και την περνάς με shift + restore
3. Χρειάζεσαι MAC για να φτιάξεις την custom fw.

Δες ΕΔΩ

#45   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 12:01

Το περίμενα πως και πως. Είχα ετοιμαστεί μάλιστα, στήνοντας με VMWare Mac OSX 10.6.3 στο desktop μου (στο laptop δεν έπαιζε με την καμία).

Πρώτη απογοήτευση, πριν καν ξεκινήσω: Τα custom boot & recovery logos δουλεύουν μόνο σε iPhone 3G. Τέλος πάντων, δεν τρέχει και τίποτα λέω. Κάνω την διαδικασία και "ψήνω" μια custom firmware και μετά ξεκινάω να την βάλω στο iPhone 4 (χρησιμοποιώντας το itune σε Windows 7). Βάζω το τηλέφωνο σε DFU και ... απογοήτευση πάλι. Αναλόγως με τα κέφια του, error 1604 ή error 21. Διαβάζοντας τα σχόλια στο blog της Dev team, ανοίγω το tiny umbrella και ξεκινάω τον TSS server του. Τζίφος, μία από τα ίδια.

Μετακομίζω στο desktop και εγκαθιστώ στο VMware Mac OSX την τελευταία version του iTunes. Ανοίγω το PwnageTool και βάζω το τηλέφωνο σε DFU μέσω αυτού, ώστε να περάσω το firmware από το "Mac". Τζίφος και πάλι, συχνότερο το error 21 (δεν ξεκινάει καν να γίνεται restore το firmware) πολλές εμφανίσεις το error 1604.

Anyway, τα ψιλοπαράτησα και κατέφυγα σε Greenpoison RC4.

Οφείλω να ομολογήσω ότι με στεναχώρησε πολύ το σχόλιό σου, γιατί το περίμενα κι εγώ πως και πως.
Ο ΜΟΝΟΣ λόγος που θέλω να κάνω αυτή τη διαδικασία, είναι για να μεγαλώσω το System Partition.
Αυτή τη στιγμή έχω μόλις 13MB ελεύθερα από 750MB!!!

Βλέποντας τον πολύ αναλυτικό οδηγό για iPhone 3Gs εδώ http://www.iclarifie....php?enid=12349

Δείχνει σε κάποιο σημείο αυτό
Αναρτημένη εικόνα
1. Αυτό είναι το System Partition? (γιατί εκεί το λέει Root Partition)
Αν δεν είναι αυτό, από που επιλέγω πόσο να το μεγαλώσω;

2. Υπάρχει κάποιο όριο που δε θα πρέπει να ξεπεράσω;

3. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το PwnageTool (με βάση το παρελθόν), υπάρχει περίπτωση για πιο σταθερή έκδοση;

Τελευταία επεξεργασία από: corduroy27, 21/10/2010 - 12:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες