Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Και μετα σου λενε οτι το iPhone ειναι τηλεφωνο και καλο μαλιστα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 20:40

εμεις εδω μεσα και για συνταγη φαγητου μπορουμε να μαλωσουμε.βρισκουμε διαφορα θεματα.τουλαχιστον δε μας λειπει η ποικιλια :D

Τελευταία επεξεργασία από: alfaromeo156, 26/10/2010 - 20:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   xristos77

xristos77

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/10/2010 - 21:39

Λίγη λογική και αυτοσυγκράτηση βρε παιδιά. Γιατί να σε προσβάλλουν φίλε pro8 οι μάλλον σωστές παρατηρήσεις του Myself; Μήπως πρέπει επειδή εγώ ή εσύ είμαστε ίσως ευχαριστημένοι από τη συσκευή να είναι και όλοι οι άλλοι; Επειδή οι περισσότεροί μας μάθαμε να ζούμε με τους όποιους εγγενείς περιορισμούς της συσκευής απολαμβάνοντας τα λοιπά θετικά της, δεν σημαίνει πως όλοι οφείλουν να κάνουν το ίδιο, ούτε φυσικά σημαίνει πως οι περιορισμοί αυτοί δεν υφίστανται.
Για όνομα του Θεού πια. Αγοράσαμε μια συσκευή και την συμπαθούμε, αλλά μην αντιμετωπίζουμε συναθρώπους μας ως αντιπάλους ή και εχθρούς μόνο και μόνο επειδή "τόλμησαν" να θίξουν κάποια ρεαλιστικά και υπαρκτά στο κάτω - κάτω μειονεκτήματά της. ???


αψογος...εχεις απολυτο δικιο...ειναι πολυ περιεργο ποσο ευκολα θιγουμε εναν ανθρωπο για να μην θιχτει μια συσκευη... πορουμε να τον πουμε βλακα τζαμπατζη ασχετο κ χωρις γνωσεις κ.α. γιατι ειπε κατι για μια συσκευη(που προσωπικα κ εγω λατρευω).Ρε παιδια αφου δεν θελετε να ακουτε παραπονα μην τα ακουτα απλα.... μην ποσταρετε...οχι για τους αλλους αλλα για εσας για να μην νευριαζετε.

Με λυπη μου διαβασα να λεει ενας φιλος οτι "γραφοντε στα φορουμ ρωταν κ περιμενουν κ απαντηση".Κανεις δεν ειναι υποχρεομενος να βοηθησει κανεναν αν δεν θελει.Ας γινομαστε μελοι τοτε ολοι να λεμε τι καταπληκτικες συσκευες εχουμε κ να μιλαν μαλιστα μονο αυτοι που γνωριζουν τα παντα κ μονο για σοβαρα κ "ακαταλαβιστικα".Προσωπικα αν καποιος ρωτησει πως ανοιγει ή κλεινει το iphone θα νιωσω πολυ ευχαριστα που θα τον βοηθησω.

Οσο ειχα χαρει για το φορουμ κ τοσο απογοητευτικα με αυτο το πεσιμο στον φιλο σημερα :(

#123   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 21:43

Έλα μωρέ σε δουλεία να βρισκόμαστε . Αν δεν κάνουμε και καμία κοντρούλα μεταξύ μας , τι σόι φόρουμ είμαστε ; Αλλά επείδη είμαι και εγω ενας iFanatic θα πω : τα μεταξωτα βρακια θέλουν και επιδέξιους κώλους!!!

#124   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 21:57

αψογος...εχεις απολυτο δικιο...ειναι πολυ περιεργο ποσο ευκολα θιγουμε εναν ανθρωπο για να μην θιχτει μια συσκευη... πορουμε να τον πουμε βλακα τζαμπατζη ασχετο κ χωρις γνωσεις κ.α. γιατι ειπε κατι για μια συσκευη(που προσωπικα κ εγω λατρευω).Ρε παιδια αφου δεν θελετε να ακουτε παραπονα μην τα ακουτα απλα.... μην ποσταρετε...οχι για τους αλλους αλλα για εσας για να μην νευριαζετε.

Με λυπη μου διαβασα να λεει ενας φιλος οτι "γραφοντε στα φορουμ ρωταν κ περιμενουν κ απαντηση".Κανεις δεν ειναι υποχρεομενος να βοηθησει κανεναν αν δεν θελει.Ας γινομαστε μελοι τοτε ολοι να λεμε τι καταπληκτικες συσκευες εχουμε κ να μιλαν μαλιστα μονο αυτοι που γνωριζουν τα παντα κ μονο για σοβαρα κ "ακαταλαβιστικα".Προσωπικα αν καποιος ρωτησει πως ανοιγει ή κλεινει το iphone θα νιωσω πολυ ευχαριστα που θα τον βοηθησω.

Οσο ειχα χαρει για το φορουμ κ τοσο απογοητευτικα με αυτο το πεσιμο στον φιλο σημερα :(

συμφωνω απολυτα φιλε μου.μπραβο σου για τον τροπο σκεψη σου

#125   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:03

...Ελλάδα το μεγαλείο σου.. :excl:

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#126   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:04

Δεν το κάνετε κανά Lock to topic ?

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy Kane, 26/10/2010 - 22:04


#127   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:06

Για να μας λένε 'φασίστες' πάλι!! (ότι κάνουμε ότι θέλουμε)

...Μπααα!!..αστο να μείνει να δούμε που θα το πάνε ακόμα. :excl:

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#128   bacadef

bacadef

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:09

Και γω είμαι υπέρ του να κλειδωθεί βαρέθηκα

Τελευταία επεξεργασία από: bacadef, 26/10/2010 - 22:09


#129   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:12

ε αφου λενε ολοι το μακρυ τους και το κοντο τους να το πω και γω
τα μεγαλυτερα ΨΩΝΙΑ ειστε εσεις οι οποιοι τωρα κρινετε τον καθενα που παει και περνει το 4 για να πουλησει μουρη
και ειστε ψωνια γιατι τωρα χαλιεστε και εχετε νευρα γιατι δε μπορειτε να το βαλετε στο τραπεζι και πουλησετε μουρη οτι ειστε εσεις και κανενας αλλος.για χαλαρωστε λιγο ρε μαγκες για αλλιως το ειχα δει το σαιτ οταν πρωτο μπηκα και αλλιως εγινε
γεμισε με κριτες των παντων.
ναι ρε μαγκες το παληκαρι δε το βρηκε σωστο το τηλεφωνο γιατι στη τελικη μπορει να σου φτιαχνει και φραπε αλλα πολλα βασικα πρεπει να μπεις στο iphonehellas να διαβασεις τους οδηγους για να παρεις γραμμη τι γινετε
καπως ετσι ξεκινησα και γω και με το 2g και ακουγα jb και νομιζα οτι με βριζουν
φανταζομαι οτι ο στηβ δε πασαρει ενα τηλεφωνο που απευθυνετε αποκλειστικα σε ''γνωστες''
η κανω λαθος????

#130   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:17

...Ελλάδα το μεγαλείο σου.. :excl:


Κάποια φαινόμενα είναι παγκόσμια και άπειρα, το έχει πει και ο Einstein σε ατάκα του, σίγουρα όλοι τη ξέρουμε, κάτι οτι δεν είναι σίγουρος για το οτι το σύμπαν είναι άπειρο.. παραθέτω απάντηση από blog εξωτερικού όπου ένας απευθύνεται σε κάποιον που είπε "This is cool, never heard of it before. Ill test it out." για μια εφαρμογή μέσω Cydia Που υπάρχει εδώ και πολλούς μήνες όμως. Sebastien είναι αυτός που πόσταρε το άρθρο για την εφαρμογή

"@Lolrkoptr…you’ve never heard of this?? Where the FU$K have you been? Let me fill you in on things that have happen since you left us back in the 80′s….the president got a blow job in the oval office….some funny looking white dude with big ears started a war with Iraq….OH, almost forgot…we have a Black president!!….Oh yeah, Kobe and Shaq won three championships together….let me see, am I missing anything…OH YEAH, you’re a JACK ASS!!….I HATE these damn new fuckers coming on here asking stupid questions and annoying all of us!!

Sebastien…what the hell dude? One good article and then two bad articles??? I thought we were done with the whole Pink winterboard themes articles!!!

Step up your game dude!"

Απαντήσεις προς τον "αγαπητό" ήταν τύπου: "How is life with a small penis?", "The app Rocks! The hell with the rest of them up-to-date geeks…", "i’m a big fail of naiture"(υποκρινόμενος τον ίδιο), "get a life you pathetic piece of shut", κ.α.

8)

#131   madaras

madaras

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:18

Ο τιτλος σου δεν εχει καμια σχεση με αυτο που γραφεις ομως...δεν ισοπεδονουμε ετσι τα παντα..θα μπορουσες να ρωτησεις ποιο ευγενικα,αφου φαινεται οτι εισαι νεος στο iphone..και οτι το πηρες μονο για να λες εχω το 4αρι :lol:

Φιλικα παντα! ;)

#132   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:22

ρε facebook θα το κανουμε σε λιγο εδω μεσα...μας εχει φαει η μ@λ@κι@ ομαδικως........
:D :D :D

#133   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:27

Ο τιτλος σου δεν εχει καμια σχεση με αυτο που γραφεις ομως...δεν ισοπεδονουμε ετσι τα παντα..θα μπορουσες να ρωτησεις ποιο ευγενικα,αφου φαινεται οτι εισαι νεος στο iphone..και οτι το πηρες μονο για να λες εχω το 4αρι :lol:

Φιλικα παντα! ;)

ενω εσυ φιλαρακι μου τι το πηρες αν το ηρες?να λες οτι εχεις φρυγανια?
και τι ειναι ρε μαγκες το 4 για να λες οτι εχεις 4?
ενταξει αμα ειστε πιτσιρικια να το καταλαβω
αλλα αμα ειστε μεγαλοι ανθρωποι ειστε για γελια
να πουλησω μουρη με ενα τηλεφωνο.
τραγικο!!!!!!!!!!

#134   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2010 - 01:19

Γενικά δε συμμετέχω σε τέτοιου είδους κουβέντες.
Με έχει απασχολήσει αρκετές φόρες στο παρελθόν όμως όλο αυτό
και έχω διαφωνήσει με φίλο μου, «κολλημένο» με την Apple γενικά.
Νομίζω πως κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι δεν υπάρχει μόνο το άσπρο και το μαύρο.
Για να καταλάβω. Υπάρχει συσκευή που να τα έχει ΟΛΑ?
Για μένα η απάντηση είναι ΟΧΙ!!!

Παραδείγματος χάριν, για μένα η ΑΠΟΛΥΤΗ (το τονίζω αυτό) συσκευή θα ήταν αυτή που θα είχε:
- Το μέγεθος οθόνης που θέλω, (λίιιγο μεγαλύτερο από το iPhone, π.χ. 4 ίντσες)
- Την εμφάνιση που γουστάρω, (για μένα δεν υπάρχει πιο όμορφη και καλαίσθητη συσκευή χειρός)
- Ένα λειτουργικό... iOS, (έτσι απλά)
- Καλή κάμερα (από το 3Gs και μετά έχει αρκετά καλή αν και υπάρχουν σίγουρα καλύτερες)
- Πολύ καλό GPS (άργησε αλλά δε μπορώ να πω ότι δεν ενσωμάτωσε τελικά καλό GPS, θα μπορούσε όμως να είναι πολύ καλύτερο από ότι έχω διαβάσει, αφού έχει πολύ καλό chip)
- Τις δεδομένες ευκολίες που παρέχουν πλέων σχεδόν ΟΛΑ τα κινητά (και εδώ το iPhone υστερούσε από την πρώτη στιγμή!!!)
- Αποσπώμενη μπαταρία, χωρίς να καταφεύγουμε σε άλλες λύσεις ανάγκης (δεν αναφέρομαι στην υποδοχή μνήμης, αφού τουλάχιστον υπάρχουν καλές επιλογές)
- Ραδιόφωνο, (ναι κάποιες στιγμές το θέλεις...)
- Δυνατότητα ενεργοποίησης-απενεργοποίησης Flash, (η δικαιολογίας με την κατανάλωση είναι αστείες, ας υπήρχε και ας το χρησιμοποιούσαμε όταν και όσο θέλαμε)

Τώρα για την αναφορά στα SMS, τι να πω; Μου φαίνεται απλά γελοίο να μην υπάρχει στο λειτουργικό. Μπορεί να μην είναι ΤΟ σημαντικό
αλλά τέλος πάντων άχρηστο δε το λες και ρε παιδί μου, όπως και να 'χει δε βρίσκω ΚΑΝΕΝΑΝ απολύτως λόγο να μην υπάρχει.
Και μη μου πείτε ότι όσοι έχετε Cydia, δε τρέχετε να το βάλετε, (οι περισσότεροι τουλάχιστον).
Και γιατί (λέω εγώ τώρα...) για τα απολύτως βασικά ή δεδομένα αν θέλετε, να πρέπει να κάνει κανείς Jailbreak για να τα έχει;
Αφού...

φανταζομαι οτι ο στηβ δε πασαρει ενα τηλεφωνο που απευθυνετε αποκλειστικα σε ''γνωστες'' η κανω λαθος????

...κάθε άλλο μάλιστα. Αλήθεια δεν είναι ότι η απλότητα αλλά και η ευκολία είναι βασικά στοιχεία της «φιλοσοφίας» της Apple?

Τέλος πάντων, για να επανέλθω, πιο πάνω ανέφερα όσα έρχονται στο μυαλό και θα ζήταγα από την ΑΠΟΛΥΤΗ συσκευή.
Εν κατακλείδι, δεν έχω βρει ΚΑΜΙΑ που να τα έχει όλα.
Είναι πολύ λογικό λοιπόν να «συμβιβάζομαι» με αυτήν που με καλύπτει στα σημαντικότερα (για μένα) και ΓΟΥΣΤΑΡΩ περισσότερο από τις άλλες. Έτσι απλά.
Το iPhone το πήρα, (αν και με κέρδισε από την πρώτη στιγμή), ΜΟΝΟ όταν λειτούργησε το GPS του ικανοποιητικά. Με προγράμματα κλπ.
Μιας και ήταν από τα απαραίτητα που ζητούσα από μια συσκευή σαν αυτή.
Από αυτά που δεν έχει, αυτό που θα ήθελα περισσότερο, είναι το Flash για Streaming video.
Πάντως, ούτε κάθομαι συνέχεια να «γκρινιάζω» με κάτι που συνειδητά επέλεξα, ούτε θα κατηγορήσω τον άλλον που το κάνει,
γιατί κατά κάποιο τρόπο είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα η όλη φάση. Και πραγματικά κάποια πράγματα ΕΙΝΑΙ σπαστικά, πως να το κάνουμε.

Αυτοί που τους ικανοποιεί «ΠΛΗΡΩΣ» η όποια συσκευή, δεν έχει νόημα να ασχολούνται με τα «προβλήματα» των άλλων με αυτήν. Ας προσπεράσουν...

#135   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2010 - 01:28

...κάθε άλλο μάλιστα. Αλήθεια δεν είναι ότι η απλότητα αλλά και η ευκολία είναι βασικά στοιχεία της «φιλοσοφίας» της Apple?

πλασαρετε αλλα δεν ειναι αληθεια
γιατι το παλικαρι σαν ΝΕΟΣ χρηστης ρωτησε για αναφορα παραδοσης (οτι πιο απλο)
και πηρε απαντησεις
φιλε βαλε απο σιντια αυτο
φιλε κανε jb και μετα αυτο
φιλε αυτο κτλπ

να φανταστω οτι αυτο ειναι η απλωτητα
οτι πρεπει να ξανακατσεις στο θρανιο για να δουλεψεις ενα τλεφωνο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες