Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

RedSnow (aka QuickPwn) for iPhone OS 3.0 - 3.0.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
859 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#811   psileas

psileas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2009 - 12:48

Το QuickPwnγια την iPhone OS 3.0 μετονομάστηκε σε RedSnow!

Με το RedSnow μπορείτε εύκολα και γρήγορα να κάνετε Jailbreak την συσκευή σας χωρίς να χρειαστεί να δημιουργήσετε μία custom . ipsw όπως με το PwnageTool:

"Redsn0w is a lightweight, multi-platform jailbreaking and unlocking tool for the iPhone 2G (original iPhone), the iPhone 3G (but not the 3GS) and also the iPod touch (1st generation and 2nd generation)"

Μπορείτε να κατεβάσετε το RedSnow από εδώ:

RedSnow (redsn0w-win_0.7.1.zip): link
RedSnow (redsn0w-win_0.7.2.zip): link

Update: Το RedSn0w είναι πλέον διαθέσιμο και για το iPhone 3GS!

RedSn0w o.8 (Windows) direct download link

Χαρακτηριστικά του RedSn0w 0.8:

1) Σταθερό Jailbreak τεσταρισμένο απο την dev-team
2) Τα προβλήματα από την ταυτόχρονη εγκατάσταση των Cydia & Icy λύθηκαν
3) Tο Ultrasn0w λειτουργεί κανονικά στο 3GS!!
4) «Σωστό» patchάρισμα του kernel που θα επιτρέπει την λειτουργία του logome (Αφού αναβαθμιστεί για να ειναι συμβατό με το OS 3.0)
5) Τα Mobile Substrate και Winterboard πλέον λειτουργούν και στο iPhone 3GS

Το σημαντικότερο ίσως νέο για τους κατόχους κλειδωμένων iPhone 3GS είναι η δυνατότητα χρήσης του UltraSn0w μέσω του οποίου μπορούν πλέον να ξεκλειδώσουν την συσκευή τους!

Να υπενθυμίσουμε για ακόμη μία φορά ότι τα iPhone 3G και iPhone 3GS τα οποία θα πωλούνται στην Ελλάδα είναι ήδη unlocked, μπορούν δηλαδή να χρησιμοποιηθούν με οποιαδήποτε SIM, οποιοδήποτε παρόχου κινητής τηλεφωνίας!

Σημείωση: Το path για το iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw είναι στο

C:\Documents and Settings\όνομα του PC\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

Πρέπει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία για να δείτε όλη την διαδρομή στον C του υπολογιστή.
[Thanks to peris72]

Update:Το Jailbreak του νέου iPhone firmware 3.0.1 πργματοποιείται εύκολα, ακολουθώντας την γνωστή διαδικασία του Restore μέσω iTunes στην v3.0.1 και μετά χρησιμοποίηση του RedSn0w v0.8.

Προσοχή: ΄Οταν σας ζητηθεί να εντοπίσετε το .IPSW επιλέξτε το v3.0 IPSW αντί του v3.0.1 IPSW.

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω jailbreak την v.3.0.1 IPSW.Γίνεται όλη η διαδικασία κανονικά, επιλέγω την v.3.0 IPSW ολοκληρώνεται η διαδικασία, αλλά εικονίδιο Cydia πουθενά.Καμιά ιδέα μήπως?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#812   solaris

solaris

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2009 - 13:35

Τελικά ρε παιδιά δεν μου απάντησε κάποιος...

Σε ένα απλό iPhone 3G που είναι αγορασμένο στην έκδοση 3.1 και στο PC είναι περασμένο το iTunes 9 μπορεί να γίνει Jailbreak?

#813   djpiko98

djpiko98

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2009 - 09:12

kalimera exw ena iphone 3GS me tin 3.1 mesa k prospathisa na perasw tin iPhone2,1_3.1_7C144_Restore ala to redsnow den mou to anagnorize ti na kanw plis as apantisei kapios

#814   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 02/10/2009 - 09:15

kalimera exw ena iphone 3GS me tin 3.1 mesa k prospathisa na perasw tin iPhone2,1_3.1_7C144_Restore ala to redsnow den mou to anagnorize ti na kanw plis as apantisei kapios


Καταρχήν μην γράφεις με greekenglish διότι απαγορεύεται από τους κανόνες του forum! Με 3GS-νομίζω-ότι δεν μπορείς να κάνεις Downgrade στη 3.0 ή στην 3.0.1 . Αυτό μπορεί να γίνει μόνο στη 3G συσκευή! Για το S υπομονή προς το παρόν για το όποιο ξεκλείδωμα!

#815   vangelistm

vangelistm

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:vangelistm

Δημοσίευση 02/10/2009 - 12:27

Παιδιά έκανα κανονικά jailbreak στο iPhone (3G v3.0).Όμως μόλις ολοκληρωθεί το jailbreak, μου βγάζει στην οθόνη του κινητού μου το καλώδιο με το itunes.Όταν ανοίγω το itunes μου λέει να το κάνω restore... Τι κάνω από εδώ και πέρα;;;

#816   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2009 - 12:29

Κατι δεν εχει παει καλα..Κανωνικα ΔΕΝ σου ζηταει να το συνδεσεις με το itunes.Μπικε σωστα σε DFU mode?

ezgif_com_crop_2.gif


#817   vangelistm

vangelistm

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:vangelistm

Δημοσίευση 02/10/2009 - 12:34

Κατι δεν εχει παει καλα..Κανωνικα ΔΕΝ σου ζηταει να το συνδεσεις με το itunes.Μπικε σωστα σε DFU mode?

Τι να σου πω... Έτσι νομίζω τουλάχιστον καθότι ούτε καν ήξερα τι και πως μπαίνει σε restore/DFU mode... Έκανα ότι έλεγε η οθόνη... Θεωριτικά για να προχώρησε το jailbreak, θα τα έκανα σωστα.

#818   BDark

BDark

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2009 - 18:47

Καλησπέρα,
έμενα έχει παγώσει στο βήμα 8 πόση ώρα κάνει?! Μην ανησυχώ και τσάμπα :P

#819   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2009 - 09:05

παιδια εχω την 3.1 μεσα δεν εχω κανει jailbreak ποτε..αυτον τον οδηγο ακολουθαω..?

#820   tomklm

tomklm

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tomklm

Δημοσίευση 04/10/2009 - 14:00

εγω παιδια σε 3gs 3,0,1 το εκανα jb kai ολα οκ.ενα προβλημα εχω με τους carriers(εικονιδια) και επισης η8ελα να ρωτησω αν μετα το jb χρειαζετε και καποιο patch σαν το mipatch που βαζαμε στην 2...
μου φενονται τα apps στο itunes αλλα οχι μεσα στη συσκευη.
και το σημαντικο...η μπαταρια κραταει 3 ωρες.....γιατι????4 ωρες αναμονη!!!!!

#821   iRaven

iRaven

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 16:52

Παιδιά καλησπέρα! Θα χρειαστώ την βοήθεια σας γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με την διαδικασία...
Έχω το iphone 3g jailbroken σε 2.2.1. Έχω το itunes στην έκδοση 9.0, windows vista και έχω κατεβάσει το redsnow_win_0.8.

Δεν με ενδιαφέρει από 2.2.1 jailbreak να το κάνω σε jailbreak 3.1. Δηλαδή δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω ότι αρχεία είχα από πριν, cydia, cydia εφαρμογές κλπ. Θέλω απο "καθαρή" 2.2.1 που είναι η συσκεύη να περάσω σε 3.1 jailbreak.

Δηλαδή αυτό που πρέπει να κάνω είναι restore σε "καθαρή" 2.2.1, και μετά jailbreak σε 3.1 με ipsw 3.1 μέσω redsnow? Ή πρέπει να κάνω update σε 3.1 μετά το restore μεσω itunes πριν κάνω jailbreak?

Sorry αν σας μπέρδεψα αλλά και εγώ τόσο μπερδεμένος είμαι...:P

Αν γνωρίζεις κάποιος ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ :)

#822   akisp

akisp

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 22:42

παιδια καλησπερα. μετα απο ενα διαστημα μεγαλης αδρανειας στα του iphone αποφασισα να ξανα ασχοληθω.
καταρχην εχω το Iphone 3G εκδοση 3,0. Εκανα jb στη συγκεκριμενη εκδοση. Σωστα επραξα?? Νομιζω στη τελευταια εκδοση(3,1) δεν υπαρχει ακομα jb για windows. Αν κανω λαθος διορθωστε με. Δε το εψαξα και πολυ για να πω την αληθεια. Παντως δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα στο Jb.

#823   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 22:52

Σταματηστε να γραφετε greekenglish ,απαγορευεται. Θα σβηστουν τα posts σας απο τους Admin και ειναι κριμα....

#824   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2009 - 23:24

παιδια καλησπερα. μετα απο ενα διαστημα μεγαλης αδρανειας στα του iphone αποφασισα να ξανα ασχοληθω.
καταρχην εχω το Iphone 3G εκδοση 3,0. Εκανα jb στη συγκεκριμενη εκδοση. Σωστα επραξα?? Νομιζω στη τελευταια εκδοση(3,1) δεν υπαρχει ακομα jb για windows. Αν κανω λαθος διορθωστε με. Δε το εψαξα και πολυ για να πω την αληθεια. Παντως δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα στο Jb.


εννοειται οτι καλα εκανες που το εκανεs jb, οχι για windows δεν υπαρχει ακομα κατι!

#825   Mariakl

Mariakl

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/10/2009 - 16:12

Πω πω! Πολύ αναλυτικό και κατανοητό. Με έσωσες! Ευχαριστούμε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες