Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

RedSnow (aka QuickPwn) for iPhone OS 3.0 - 3.0.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
859 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   natale0510

natale0510

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 15:31

Καλησπερα παιδια.
Κατεβασα μια custon ipsw iPhone1,2_3.1.2_7D11_Restore αλλα οταν την επιλεγω απο το redsnow και μου γραφει Unable to recognize specified IPSW.
Καμια ιδεα ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   natale0510

natale0510

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/10/2009 - 01:49

Καλησπερα παιδια.
Κατεβασα μια custon ipsw iPhone1,2_3.1.2_7D11_Restore αλλα οταν την επιλεγω απο το redsnow και μου γραφει Unable to recognize specified IPSW.
Καμια ιδεα ?

Solved

Να προσθεσω οτι χρησιμοποιησα το Ιreb που ανεφερε καποιος χρηστης στο φορουμ και δουλευει. Σε απαλασσει απο τα ερρορς τους Itunes.

#828   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 02/11/2009 - 15:53

Με έκδοση 3,1,2 τι πρέπει να κάνουμε;

#829   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/11/2009 - 23:30

Με έκδοση 3,1,2 τι πρέπει να κάνουμε;

ότι έκανε και η από πάνω από την ερώτηση σου ;)

#830   Teddy91

Teddy91

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2010 - 09:47

Γεια σας! Είμαι χρήστης iPhone 3G εδώ και ένα χρόνο, καθώς όταν το αγόρασα έκανα αμέσως j/b μέσω του φίλου μου ac3. Τώρα, ένας φίλος μου θέλει να κάνει j/b (3G κι αυτός) αλλά δεν θυμάμαι Χριστό τι είχα κάνει ακριβώς και αν κατάλαβα καλά, πολλά έχουν αλλάξει. Οπότε, οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
1) Σε ποια version να είναι το iphone;
2) Αν υποθέσουμε ότι έχει προχωρημένη έκδοση (θα το δω σήμερα όταν πάω σχολή), το κάνω restore/downgrade μέσω iTunes, θα χάσει όλες τις εφαρμογές που είχε ήδη, τα μηνύματα και τις επαφές του; Υπάρχει καμία (εύκολη) λύση να διατηρηθούν και να γίνει j/b;
3) Τρέχω το Redsn0w 0.8;
4) Μετά το .ipsw κ.τ.λ. τι κατεβάζω για να βγάλω το installo.us; Τα SHSH και λοιπά δεν τα θυμάμαι καθόλου... Έχω απελπιστεί και θέλω να το κάνω πριν την Παρασκευή. Σας εκλιπάρω, απαντήστε σύντομα!
5) Ο τρόπος downloading θα είναι ίδιος με τον δικό μου και όσων έχουν κάνει j/b πριν το καλοκαίρι του 2009; Δηλαδή, installus, hackulo.us και τέτοια;

Ευχαριστώ πολύ!

Τελευταία επεξεργασία από: Teddy91, 24/03/2010 - 09:52


#831   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/03/2010 - 10:14

Γεια σας! Είμαι χρήστης iPhone 3G εδώ και ένα χρόνο, καθώς όταν το αγόρασα έκανα αμέσως j/b μέσω του φίλου μου ac3. Τώρα, ένας φίλος μου θέλει να κάνει j/b (3G κι αυτός) αλλά δεν θυμάμαι Χριστό τι είχα κάνει ακριβώς και αν κατάλαβα καλά, πολλά έχουν αλλάξει. Οπότε, οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
1) Σε ποια version να είναι το iphone;
2) Αν υποθέσουμε ότι έχει προχωρημένη έκδοση (θα το δω σήμερα όταν πάω σχολή), το κάνω restore/downgrade μέσω iTunes, θα χάσει όλες τις εφαρμογές που είχε ήδη, τα μηνύματα και τις επαφές του; Υπάρχει καμία (εύκολη) λύση να διατηρηθούν και να γίνει j/b;
3) Τρέχω το Redsn0w 0.8;
4) Μετά το .ipsw κ.τ.λ. τι κατεβάζω για να βγάλω το installo.us; Τα SHSH και λοιπά δεν τα θυμάμαι καθόλου... Έχω απελπιστεί και θέλω να το κάνω πριν την Παρασκευή. Σας εκλιπάρω, απαντήστε σύντομα!
5) Ο τρόπος downloading θα είναι ίδιος με τον δικό μου και όσων έχουν κάνει j/b πριν το καλοκαίρι του 2009; Δηλαδή, installus, hackulo.us και τέτοια;

Ευχαριστώ πολύ!


καλημέρα φίλε μου.downgrade δεν μπορείς να κανείς πλέον γιατί η apple σταμάτησε να υπογράφει παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού πλην της 3.1.3
αυτό που έχεις να κανείς είναι να ακολουθήσεις τον οδηγό αυτό και σε μισή ωριτσας σαράντα λεπτά θα είσαι έτοιμος...

Οριστε ο οδηγός: http://www.iphonehel...g3g-windowsmac/

όσον αφορά τα SHSH που εγραψες εφόσον έχετε 3G δες σας ενδιαφέρουν.είναι για τους κατόχους 3GS.τα περί installous και τα λοιπά ισχύουν ακριβώς τα ίδια...δηλαδή βάζεις τα repo που πρέπει στο cydia και κανείς install.εαν δεν θυμάσαι πως γίνονται αυτά πήγαινε στην ενότητα cydia και δες τον οδηγό.

Καλή επιτυχία και ελπίζω να σε βοηθησα...

#832   Teddy91

Teddy91

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2010 - 11:11

Κατατοπιστικότατα απάντησες φίλε Πάρη και μπράβο! Φαίνεσαι εξπερ του είδους. Αλλά αναρωτιέμαι (σε μια ώρα ξεκινάω για σχολή) αν δεν έχει ούτε 3.1.2 ούτε 3.1.3; Δεν έχει ιδέα από cydia και τέτοια, οπότε ελπίζω στο να μην έκανε upgrade. Αλλιώς, μπορώ να βρω παρόμοιο guide για προηγούμενες version (ελπίζω να γίνεται σε όλες);
Την εποχή που το έκανα στο δικό μου είχε βγει μόνο για 3.0 και το είχα ήδη 3.1 και απλώς το έκανα restore σε 3.0 και ακόμα το έχω σε αυτή τη version γιατί φοβάμαι μη τα χάσω όλα ή κάνω καμιά πατατιά :blush:
Επίσης, από source cydia δεν θυμάμαι τα "links" που βάζουμε.. Αλλά θα το βρω την ενότητα που προανέφερες και θα το κάνω με το λάπτοπ στη σχολή.

Η ερώτηση είναι η εξής: Σε όποια version και αν είναι, συνδέω το iphone στο pc, το κάνω update σε 3.1.3; Από το link να κατεβάσω και τα 2 firmware; Και το κυριότερο, ενδέχεται να χάσει δεδομένα, π.χ. προηγούμενες εφαρμογές, επαφές, μηνύματα, κ.τ.λ.;
Και συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά πρέπει να το πάω σε 3.1.3 και μετά downgrade στο 3.1.2; Γιατί έτσι λέει στο link. Νόμιζα ότι δεν γίνεται εξ αιτίας της sign της Apple σε άλλες version εκτός της 3.1.3! Είμαι πολύ μπερδεμένο άτομο τελικά :P

Τελευταία επεξεργασία από: Teddy91, 24/03/2010 - 11:18


#833   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/03/2010 - 11:24

Κατατοπιστικότατα απάντησες φίλε Πάρη και μπράβο! Φαίνεσαι εξπερ του είδους. Αλλά αναρωτιέμαι (σε μια ώρα ξεκινάω για σχολή) αν δεν έχει ούτε 3.1.2 ούτε 3.1.3; Δεν έχει ιδέα από cydia και τέτοια, οπότε ελπίζω στο να μην έκανε upgrade. Αλλιώς, μπορώ να βρω παρόμοιο guide για προηγούμενες version (ελπίζω να γίνεται σε όλες);
Την εποχή που το έκανα στο δικό μου είχε βγει μόνο για 3.0 και το είχα ήδη 3.1 και απλώς το έκανα restore σε 3.0 και ακόμα το έχω σε αυτή τη version γιατί φοβάμαι μη τα χάσω όλα ή κάνω καμιά πατατιά :blush:
Επίσης, από source cydia δεν θυμάμαι τα "links" που βάζουμε.. Αλλά θα το βρω την ενότητα που προανέφερες και θα το κάνω με το λάπτοπ στη σχολή.

Η ερώτηση είναι η εξής: Σε όποια version και αν είναι, συνδέω το iphone στο pc, το κάνω update σε 3.1.3; Από το link να κατεβάσω και τα 2 firmware; Και το κυριότερο, ενδέχεται να χάσει δεδομένα, π.χ. προηγούμενες εφαρμογές, επαφές, μηνύματα, κ.τ.λ.;

Εάν δεν κάνει ένα back up πρώτα φυσικά και θα χάσει τα Παντα και θα πρέπει να τα ξαναπερασει.το καλύτερο που έχεις να κανείς κατα την γνώμη είναι το εξής:
1)πες στον φίλο να κάνει ένα backup(στο iTunes που εχει στο pc του)
2)μετα κανε restore στην 3.1.3
3)ακολούθησε τον οδηγό που σου έδωσα πριν(κατέβασε μόνο την 3.1.2 και αποθήκευση στην επιφάνεια εργασίας)
4)αφού τελειωσεις και το jb,συνδεσε πάλι το κινητό στον υπολογιστή του φίλου σου και κανε restore from back up και θα έχει πάλι μέσα ότι είχε και πριν(μηνύματα,επαφές,αγαπημένα κ.α.),μετά κανε sync και τα applications,και την μουσική,φωτογραφίες που τυχόν έχει μέσα και έτοιμος.έχω έναν οδηγό για το cydia και αν θες στον στέλνω μόλις πάω σπίτι γιατί τώρα είμαι δουλειά και δεν μου είναι τόσο εύκολο από το iPhone που στέλνω αυτή τη στιγμή.

#834   Teddy91

Teddy91

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2010 - 11:48

Ξέρω πως θα ακουστώ πολύ ελεεινός αλλά ακόμα και εγώ δεν ξέρω να κάνω backup. Είμαι άσχετος σε αυτά τώρα. Πριν ένα χρόνο που ασχολιόμουν με το iphone έχω κάνει j/b σε 5 iphone και είχα πωρωθεί τόσο πολύ. Αλλά τώρα... γέρασα :P Και δεν έχω κάνει ποτέ backup, ούτε sync... Λες να τα καταφέρω; Και αν μπορείς παραθέσε μου τα repo που χρειάζεται το Iphone (εκτός του ελληνικού πληκτρολόγιου) αλλά κυρίως για cr....ed apps που μισείς :P Αυτόν τον νοιάζουν αυτά. Installous, hackulus κτλ... Δεν θα σε πρήξω άλλο, σε ευχαριστώ :P

#835   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 24/03/2010 - 12:12

Ξέρω πως θα ακουστώ πολύ ελεεινός αλλά ακόμα και εγώ δεν ξέρω να κάνω backup. Είμαι άσχετος σε αυτά τώρα. Πριν ένα χρόνο που ασχολιόμουν με το iphone έχω κάνει j/b σε 5 iphone και είχα πωρωθεί τόσο πολύ. Αλλά τώρα... γέρασα :P Και δεν έχω κάνει ποτέ backup, ούτε sync... Λες να τα καταφέρω; Και αν μπορείς παραθέσε μου τα repo που χρειάζεται το Iphone (εκτός του ελληνικού πληκτρολόγιου) αλλά κυρίως για cr....ed apps που μισείς :P Αυτόν τον νοιάζουν αυτά. Installous, hackulus κτλ... Δεν θα σε πρήξω άλλο, σε ευχαριστώ :P

Συνδεεις το κινητό στο iTunes κανείς δεξί κλικ στο όνομα της συσκευής και πατάς back up.για το sync αφού τελειωσει το jailbreak συνδεσε πάλι το κινητό στο iTunes και πήγαινε σατ applications και πατά πάνω sync applications και κάτω πατά το apply.

Το repo που θέλεις είναι cydia.hackulo.us/ μέσα από εκεί θα βρεις το installous.για να περάσεις cracked apps θες και το appsync OS 3.1 το οποίο θα βρεις με ένα search στο cydia. Μόλις πάω σπίτι σου στέλνω και τον οδηγό σε pm.

#836   zogito

zogito

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2010 - 22:51

καλησπερα. Εχω ενα προβλημα με το 3g μου και θα χρειαστω λιγη βοηθεια. Εχω την εκδοση 0.9.4 του redsnow και θελω να κανω το κινητο μου jailbreak στην 3.0.1, αλλα οταν μου ζηταει το αρχειο ipsw μου λεει "unable to recognize specified ipsw". Καμια ιδεα?

#837   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 22:55

καλησπερα. Εχω ενα προβλημα με το 3g μου και θα χρειαστω λιγη βοηθεια. Εχω την εκδοση 0.9.4 του redsnow και θελω να κανω το κινητο μου jailbreak στην 3.0.1, αλλα οταν μου ζηταει το αρχειο ipsw μου λεει "unable to recognize specified ipsw". Καμια ιδεα?

εισαι στην εκδοση 3.0,1?θα δωσεις την εκδοση 3.0 (κατεβασε το firmware 3.0 απο firefox και καλυτερα να χρησιμοποιησεις redsnow 0.8 ) καλη επιτυχια

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 26/03/2010 - 22:55


#838   soulis

soulis

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 15:23

παιδια υπαρχει καποιος τροπος να κανω update και jailbreak και παραλληλα να μην χασω τα video του cycorder?

πτιν κανουμε ολο αυτο...θα πρεπει πρωτα να εχουμε κανει restore το iphone σε 3.0.1???

#839   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 31/03/2010 - 19:14

πτιν κανουμε ολο αυτο...θα πρεπει πρωτα να εχουμε κανει restore το iphone σε 3.0.1???

τι ακριβως θες να κανεις φιλε μου?εαν εχεις το 3G και ειναι ελληνικο μπορεις να κανεις πολλα...μεχρι και την 3.1.2 μπορεις να βαλεις...το εχουμε κανει πολλοι απο εδω μεσα...

#840   mobistar2

mobistar2

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 12:55

καλησπερα και απο εμενα.

εχω ενα 3GS της γυναικας μου σε εκδοση 3.0.1.
το τηλεφωνο δεν ειναι jailbroken.

προσπαθησα να το κανω με blackrain αλλα ενω στο pc η διαδικασια γινεται κανονικα, στο τηλεφωνο δεν μπαινει το προγραμματακι ωστε να εγκατασταθει απο εκει το cydia.

προσπαθησα και με τον οδηγο που βρισκεται στην αρχη, αλλα ενω ξεκιναει κανονικα, καπου στην πορεια κολλαει. μετα απο αρκετη ωρα οπου το τηλεφωνο παραμενει νεκρο του κανω reset πατωντας το on-off και το home και ξεκιναει χωρις να εχει γινει jaibrake.

o σκοπος ειναι να γινει jaibrοken στην 3.1.2.

τι δεν κανω σωστα?

τα φωτα σας παρακαλω.

Τελευταία επεξεργασία από: mobistar2, 20/04/2010 - 12:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες