Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαθέσιμο το PwnageTool 4.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
80 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   jimger

jimger

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimgerakaris

Δημοσίευση 16/02/2011 - 03:29

Παιδιά εγώ έχω ένα 3gs αλλά για ένα φίλο που έχει το 4άρι (Δεν ξέρω ποια έκδοση φοράει) αύριο θα το ανοίξω να του κάνω αναβάθμιση σίγουρα δεν μπορώ να δημιουργήσω unlocked έκδοση?Γιατί τώρα που φτιάχνω την custom 4.2.1 για το 4 έχει επιλογή να είναι unlocked η custom....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/02/2011 - 04:57

Παιδιά εγώ έχω ένα 3gs αλλά για ένα φίλο που έχει το 4άρι (Δεν ξέρω ποια έκδοση φοράει) αύριο θα το ανοίξω να του κάνω αναβάθμιση σίγουρα δεν μπορώ να δημιουργήσω unlocked έκδοση?Γιατί τώρα που φτιάχνω την custom 4.2.1 για το 4 έχει επιλογή να είναι unlocked η custom....

@devteam-blog "...This means iPhone unlockers can safely restore to a custom 4.2.1 pre-jailbroken IPSW and retain their current baseband and unlock. "


devteam-blog: ...@MUFC ... "Listen people, the iPhone 4 02.10.xx unlock will be out after Apple release iOS 4.3 sometime soon. There is no ETA from Apple. Now stop asking about it and be patient. Mods have been told by sherif_hashim to take action if people ask about it and you will probably get banned if you keep asking about it. For the iPhone 4 on 03.10.xx then there might be a possibility then the DevTeam have made an unlock for this as well and will be released after iOS 4.3. Follow @MuscleNerd or @sherif_hashim on twitter for more up to date info but please don't ask for the unlock on twitter. If you carry on doing it then the DevTeam may stop and quit then you wont get anywhere would you. Thank you!."

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#18   kidstretch

kidstretch

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 10:03

Καλημέρα, έχω το Apple TV 2 και έχω μία ερώτηση.
Έχω κάνει jailbreak με greenpois0n στην έκδοση 4.2.1.
Έχω εγκαταστήσει και ρυθμίσει το XBMC.
Εάν τρέξω το Pwnagetool 4.2 ώστε να λυθούν τα προβλήματα με το WIFI, θα πρέπει να ξαναρυθμίσω από την αρχή τα πάντα;
Θα χαθούν αυτά που έχω βάλει μέσα;

#19   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/02/2011 - 10:15

Μπορείτε να βρείτε έναν πλήρη οδηγό ΕΔΩ

#20   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 13:03

Με βάση την εμπειρία σας αξίζει να απεγκαταστησουμε το greenpoison και να κάνουμε νέο JB με το pwnage tool / snowbreeze η όχι?

Θα μιλήσω για το PwnageTool, το οποίο είχα χρησιμοποιήσει στην 4.1
Πέρα από την ΜΗ αναβάθμιση της baseband, (που προσωπικά δε με απασχολεί, αφού έχω ξεκλείδωτο iPhone),
ένα μεγάλο ατού αυτού του εργαλείου είναι η δυνατότητα αύξησης του Primary Partition,
(ειδικά για όσους έχουν 3G-3Gs που είναι 750MB έναντι 1GB που είναι στο iPhone 4).
Στο Primary Partition αντιστοιχούν κάποιοι φάκελοι της συσκευής.
Μεταξύ άλλων, σ΄αυτό το Partition περνιέται και ότι έχει να κάνει με το Cydia...
Αρχικά νόμιζα ότι αυτό το Pratition αντιστοιχούσε ΜΟΝΟ στο Firmware της συσκευής και ότι έχει σχέση με Cydia.
Επειδή όμως έτυχε να περάσω κάποια πράγματα σε έναν φάκελο που έφτιαξα, (νομίζω στο Root της συσκευής) και μου έβγαλε μήνυμα λίγου χώρου στη μνήμη,
καλό θα ήταν να προσέχετε, όταν αντιγράφετε κάτι στο iPhone.
Να ελέγχετε από πριν το χώρο σας με κάποια εφαρμογή όπως το iSystem Info ή το System ή όποιο άλλο...
Αν μετά την αντιγραφή δείτε ότι μειώνετε ο χώρος αυτού του Partition και όχι ο γενικότερος χώρος της συσκευής,
μεταφέρετέ τα σε άλλο φάκελο που δεν το επηρεάζει. Μια διαδρομή που μπορείτε άνετα να βάζετε ότι θέλετε είναι η /private/var/mobile/
Εν τέλη, αν παίρνετε κάποιο μήνυμα ότι λιγοστεύει ο χώρος στο Primary Partition, (αφού για παράδειγμα, περνάτε "τα κέρατά σας" από Cydia)
τότε ΝΑΙ, αξίζει ο κόπος να φτιάξετε μια Rom με PwnageTool και να την περάσετε. Φτιάχνοντας ένα μεγαλύτερο Primary Partition... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: corduroy27, 16/02/2011 - 13:12


#21   vaskal

vaskal

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 13:18

Πριν λίγο η dev-Team έκανε διαθέσιμο το PwnageTool 4.2 που περιλαμβάνει το exploit της Chronic Dev Team για untether jailbreak της έκδοσης 4.2.1



Το νέο PwnageTool είναι διαθέσιμο αποκλειστικά για Mac και απευθύνεται στους χρήστες iOS 4.2.1 όλων των συσκευών εκτός του iPod touch 2G

iPhone3G
iPhone3GS
iPhone4
iPhone4-Verizon
iPod touch 3G
iPod touch 4G
iPad
AppleTV 2G
Επίσης, το PwnageTool διορθώνει ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε με την τελευταία αναβάθμιση του iBooks για τους χρήστες jailbreak και ένα πρόβλημα με το Wi-Fi του Apple TV 2G. Kαι οι δύο αυτές διορθώσεις θα διατεθούν ξεχωριστά ως πακέτα μέσω του Cydia.

Μπορείτε να κατεβάσετε το PwnageTool 4.2 εδώ [επίσημο link]

Επειδή με αφορά το παραπάνω κομμάτι , σχετικά με το πρόβλημα με το ibooks , και μιας και έχω jb με greenpoison , γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω....

#22   falirakiboy

falirakiboy

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Twitter:@LouisProTeam
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:falirakiboy

Δημοσίευση 16/02/2011 - 15:02

paidia sorry pou grafo greeklish ala den exo elliniko plrikrologio litourgo Mac kai den ine apo edo ....telos panton


8elete na sas kano Upload to Custom Frimawere tou iPhone 3GS ? 4.2.1 ??

#23   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2011 - 15:22

Μολίς τώρα τελειώσα την διαδικασία! Πολύ ευκολο και πήγα απο 4.0.1 me jailbreakme.com κατευθείαν στην 4.2.1

Πρός το παρών όλα φαίνοντε μιά χαρά. Κάνω και ένα check την μπαταρία και θα σας ενημερώσω!

#24   rossen

rossen

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2011 - 11:14

Χτες εκανα και εγω jailbrake σε iphone 4 με μαμα firmware 4.2.1 χωρις κανενα προβλημα.
Βρηκα ενα mac του εριξα το pwnage tool 4.2 εφτιαξα μια custom firmware και την εριξα στο iphone απο windows μηχανημα.
Σε λιγα apps που εβαλα απο cydia δεν ειδα καποιο προβλημα σε αντιθεση με το tethered του redsnow οπου ετρωγε κοληματα μετα την εγκατασταση του instalous.

#25   mikkkg

mikkkg

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2011 - 13:47

To snowbreeze το αντιμετωπίζουμε ως windows κλώνο? Το εμπιστευόμαστε το ίδιο με αυτο?

#26   petrouk

petrouk

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2011 - 15:24

Με βάση την εμπειρία σας αξίζει να απεγκαταστησουμε το greenpoison και να κάνουμε νέο JB με το pwnage tool / snowbreeze η όχι?


τα pwnage tool / snowbreeze χρησιμοποιουν το greenpoison για το jailbreak, οπότε δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις.

#27   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/02/2011 - 16:02

υπαρχει και παραυπαρχει. ειναι ποιο εξελιγμενα μπορεις να κανεις custom και εχεις καλυτρη μπαταρια

#28   SuperNatural

SuperNatural

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Twitter:@TheSlayerPG
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:TheSlayerPG

Δημοσίευση 17/02/2011 - 16:11

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος custom firmware για iPhone4 16 GB? Γιατί δεν έχω Mac. Ευχαριστώ!

#29   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 17/02/2011 - 16:24

Αναβαθμισα χθες iphone4 με 4.01 ios στην 4.2.1 με το pwnage tool και ολα πηγαν μια χαρα.
Παρεμπιπτοντως, για οσους εχουν αρκετα cydia packages οπως εγω και βαριουνται να τα ξαναπερνουν ολα απο την αρχη, χρησιμοποιησα το aptbackup (δωρεαν) και τα καταφερε μια χαρα, παρ'ολο που κατα την διαρκεια του restore δεν εμφανιζει καμια μπαρα προοδου ή ενδειξη για το τι κανει ακριβως και σε κανει να αναρωτιεσαι αν κολλησε πουθενα. Μετα απο αρκετα λεπτα εκανε μονο του reboot και ολα τα πακετα ηταν στην θεση τους. Ακομη και τα sources που ειχα προσθεσει! Με την βοηθεια μαλιστα του backboard το sprinboard το βρηκα ακριβως οπως το ειχα αφησει...

#30   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/02/2011 - 16:25

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος custom firmware για iPhone4 16 GB? Γιατί δεν έχω Mac. Ευχαριστώ!

snowbreeze λεμε για win

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες