Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 vs LG Optimus x2 vs iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/05/2011 - 17:53

Εγώ πάντως που έχει τύχει να έχω και τα 2, έχω λατρέψει και το Android. Εκπληκτικό τηλέφωνο, είναι οριακά το ίδιο καλό με το iPhone, ελαφρώς πιο δύσχρηστο σε μενού.

Γενικώς, αν έπρεπε να επιλέξω ποιο από τα δύο θα κράταγα, θα δυσκολευόμουν και παίζει να διάλεγα το LG.



ιερόσυλε!!! :P


προς το παρον το μονο κινητο που θα αλλαζα για το μηλοφωνο ειναι το μηλοφωνο του αδερφου μου που το εκανε ασπρο! χααχχααχ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ppetros23

ppetros23

    iPH Enthousiast

  • 367 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/05/2011 - 18:08

φιλαρακι μονο iphone 4 ολα τα αλλα δεν υπαρχουν!η αν μπορεις περιμενε να παρεις το iphone 5!και την καλυτερη μεταπωληση εχουν!αν παρεις το LG μετα απο 5 μηνες δεν θα αξιζει τιποτα!

#18   pafimal

pafimal

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/05/2011 - 18:23

φιλαρακι μονο iphone 4 ολα τα αλλα δεν υπαρχουν!η αν μπορεις περιμενε να παρεις το iphone 5!και την καλυτερη μεταπωληση εχουν!αν παρεις το LG μετα απο 5 μηνες δεν θα αξιζει τιποτα!

Σωστος συμφωνω μαζι σου οσον αναφορα το θεμα της μεταπωλησης αλλα χρονια τωρα εχουν περασει απο τα χερακια μου δεκαδες τηλεφωνα,πιστευω οταν εκανα ANDROID το HTC HD2 ηταν το καλυτερο,τωρα βεβαια κατοχος ενος νεου iPhone 4 πιστευω οτι ειναι πολυ καλο τηλεφωνο αλλα θα το προτιμουσα με μια μεγαλυτερη οθονη οπως εγραψε ενας φιλος πιο πανω

#19   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 02/05/2011 - 18:29

Εγώ, σε αντίθεση με όσους έγραψαν παραπάνω, θα είμαι αντικειμενικός: μην τυχόν πάρεις το LG. Μόνο το iPhone υπάρχει!!!! Αν και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, ζηλεύω τις μεγαλύτερες οθόνες των ανταγωνιστών.

#20   peeth

peeth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 18:41

ρε παιδια τι κολημα ειναι αυτο με τις μεγαλητερες οθονες δηλαδη εχετε μπερδεψει τα τηλεφωνα με τα tablet και τα e-readers. Και για το iphone 4S(Η οπως αλλιως θα λεγεται anw) που λενε οτι θα χει λιγο πιο μεγαλΗ οθονη ξενερωνω δε θελω να χω μια παντοφλα μεσα στη τσεπη μου αλλα μια ωραια κομψη και λειτουργικη συσκευη ακριβως οπως ειναι το iPhone4. Αμα θελετε να βλεπετε ταινιες με τις ωρες η να καιγεστε στα games υπαρχει το iPad, τα PC, τα Mac και αλλα tablets και υπολογιστικα συστηματα που κανουν για αυτες τις δουλειες. Πρεπει να παρετε χαμπαρι οτι το iPhone και καθε smartphone δεν ειναι μια συσκεη που θα κανεις τα παντα και θα αντικαταστησει το Computer σου αλλα προκειτε για μια συσκευη που οταν δεν εχεις το PC σου μπορει να σου προσφερει διαφορες ευκολειες και λειτουργιες που χωρις αυτο δε θα μπορουσες να κανεις. Sorry αν φανηκα επιθετικος αλλα ειμαι fed up με τα σχολια για τις μικρες και μεγαλες οθονες σε smartphones.

Τελευταία επεξεργασία από: peeth, 02/05/2011 - 18:42


#21   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/05/2011 - 18:47

εγώ φιλέ μου είμαι σταθερώς σε αυτά που σου είπα και παλαιοτέρα, Έτυχε και αυτές τις μέρες ένα φιλαράκι πήρε το LG... το δούλεψα λίγο αλλά δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, βεβαία μου έκανε παράπονα για τη μπαταριά του να φανταστείς έχει μπαταριά 1500 ma με διπύρηνο επεξεργαστή (μικρή για μένα) ενώ το iphone 4 με μονοπύρηνο επεξεργαστή μπαταριά 1436 ma. η μπαταριά του κρατάει μια μέρα με δυσκολία, είναι μέρες που το φορτίζει και δυο φορές τη μέρα....


Εγώ πάλι θα περίμενα το Iphone 5 γιατί οποίο και να πάρεις από τα δυο (LG η Iphone4) Με το που δεις το Iphone 5 Σίγουρα θα σου μπουν ιδέες να το αγοράσεις και θα μετανιώσεις την αγορά τους...... Υπομονή



Καλησπέρα Hercules

#22   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 02/05/2011 - 19:08

Εγώ πάντως που έχει τύχει να έχω και τα 2, έχω λατρέψει και το Android. Εκπληκτικό τηλέφωνο, είναι οριακά το ίδιο καλό με το iPhone, ελαφρώς πιο δύσχρηστο σε μενού.

Γενικώς, αν έπρεπε να επιλέξω ποιο από τα δύο θα κράταγα, θα δυσκολευόμουν και παίζει να διάλεγα το LG.

Μία χαρά τα λες-γράφεις!

μην λες τετοια ,μην λες τετοια...

Μία χαρά τα λέει!!!! Ο άνθρωπος έχει ευρύτερα κριτήρια.
Δεν κολλάει με τίποτα!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 02/05/2011 - 19:09


#23   johnkont

johnkont

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 19:29

ipad 2 για internet και iphone για όλα τα άλλα

είχα ένα χρόνο android και είχα ένα μόνιμο άγχος αν μου φτάνει η μνήμη για να κάνω εγκατάσταση κάποιο πρόγραμμα, αν συνεργάζεται με την έκδοση android που έχω και αν θα βγάλει ο κατασκευαστής το καινούργιο update της Google μπας και πάει πιο γρήγορα... έλεος κουράστηκα και μόνο που τα θυμήθηκα

#24   Katana

Katana

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2011 - 20:13

Μία χαρά τα λες-γράφεις!


Μία χαρά τα λέει!!!! Ο άνθρωπος έχει ευρύτερα κριτήρια.
Δεν κολλάει με τίποτα!!!



Θα συμφωνήσω, προσωπικά προσπαθώ να είμαι ευρύνους. Προς το παρόν, το iPhone4 είναι ίσως πιο ολοκληρωμένο πακέτο, αλλά με ενοχλητικούς περιορισμούς. Το LG έχει θέματα νεότητας, αλλά με το Android 2.4, που θα χρησιμοποιούνται και οι δύο πυρήνες, θα είναι όλα τα λεφτά. Βέβαια, αν βγει το iPhone5, εκεί δεν ξέρω πως θα μπορεί να σταθεί. :lol:

#25   Alexandros96

Alexandros96

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DirtyS0cks

Δημοσίευση 02/05/2011 - 20:27

iPhone 4 me χιλιαα!!
Υποστηριζουμε iOS!! :lol:
Eγω πριν 3 μερες πηρα iPhone 4 και εχω φαει κολλημα γερό!! (Ειδικα με το Order & Chaos :P )
Δεν μπορω να πιασω αλλο κινητο τωρα στα χερια μου εκτος απο iphone! Εδω το παλιο μου 3gs που το εδωσα τωρα στην αδερφη μου το θεωρω πολυ κατωτερο!

#26   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 02/05/2011 - 20:36

Θα συμφωνήσω, προσωπικά προσπαθώ να είμαι ευρύνους. Προς το παρόν, το iPhone4 είναι ίσως πιο ολοκληρωμένο πακέτο, αλλά με ενοχλητικούς περιορισμούς. Το LG έχει θέματα νεότητας, αλλά με το Android 2.4, που θα χρησιμοποιούνται και οι δύο πυρήνες, θα είναι όλα τα λεφτά. Βέβαια, αν βγει το iPhone5, εκεί δεν ξέρω πως θα μπορεί να σταθεί. :lol:

Και εγώ θέλω να δω το 5άρι γιατί θεωρώ τι iPad2 ήταν τελικά φούσκα κατ'εμέ!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 02/05/2011 - 20:36


#27   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 02/05/2011 - 20:46

ειναι αλλο πραγμα ....

μπορει να εχει επεξεργαστη το lg αλλα το μηλοφωνο ειναι αρκετα γρηγορο και εχει πιο καλο λογισμικο..

για μενα :)

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#28   Katana

Katana

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2011 - 21:11

Και εγώ θέλω να δω το 5άρι γιατί θεωρώ τι iPad2 ήταν τελικά φούσκα κατ'εμέ!


Eννοείται. Και βασικά δεν κατάλαβα με τίποτα γιατί κάποιος που είχε iPad 1G, πήγε στο 2G. Eκτός αν υπάρχει οικονομική άνεση, οπότε πάμε πάσο. :rolleyes:

#29   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 02/05/2011 - 21:20

Λοιπόν! αν θελεις ενα κινητο που θα το πιανεις στα χερια σου και θα λες μετα απο 6 μηνες pssssssssssssssssssssssssssssss mamei το κινητο!!! παρε
iPhone 4 !

Τελευταία επεξεργασία από: Thanaiskep, 02/05/2011 - 21:23


#30   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 02/05/2011 - 21:24

το χεις πάρει ήδη το 4άρι και δεν το ξέρεις!ζήσε το τώρα κι άσε το πότε θα ρθεί το 5!
και να βγει το 5 καλοκαίρι-σεπτέμβριο,ελλάδα θα ρθεί χριστούγεννα..και εκτός αυτού και να ψήνεσαι για το 5,άνετα το πουλάς το 4,δε χάνει την αξία του όπως είπανε τα παιδιά!
αυτό που προσφέρει το iphone που δεν το χει κανένα άλλο κινητό είναι η απλότητα του και το smooth interface!
δε θα ξεκολλάς μετά!
μεγιά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες