Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 vs LG Optimus x2 vs iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/05/2011 - 21:36

iPhone 4:Απλά καταπληκτική οθόνη και καμία σχέση με το 3G που έχεις τώρα.Επίσης έχει AppStore με άπειρες εφαρμογές που θα σου λύσουν τα χέρια.

LG:΄Μου άφησε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις σε σχέση με άλλα (βλ.Galaxy,HTC..).Θα συνιστούσα την αγορά του για δεύτερο όμως τηλέφωνο μιας και με το iPhone η ζωή γίνεται πιο απλή.

iPhone 5:Κανείς δεν ξέρει πως είναι και τι θα προσφέρει.Oύτε εγώ νομίζω οτι θα έχει κάτι τρελα παραπάνω απο το iPhone 4.


Αποτέλεσμα: Εαν είσαι κολλημένος με το iPhone και βαριέσαι να μαθαίνεις καινούργιο λογισμικό απο την αρχή πάρες το 4αρι.Εαν πάλι δεν έχεις πρόβλημα τότε προς ολοταχώς στο LG.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 22:57

Εαν σε ειχε βολεψει το iphone 3g και γενικα σου αρεσε το interface του ios τοτε παρε το iphone 4
(το ios 4 στο iphone 4 εχει πολλες παραπανω λειτουργειες απο το iphone 3g σαν το multitasking κ.λ.π)

#33   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 23:09

να προσθεταμε και ενα galaxy s 3 η τα tegra 3 τηλεφωνα μιας και μιλαμε για μελλοντικες συσκευες (iphone 5),
ετσι να το κανουμε λιγο πιο δικαιο και ενδιαφερον?

#34   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/05/2011 - 23:10

αντικειμενικα παρε iphone πολυ μπροστα το μηλο!

#35   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2011 - 23:20

βεβαια ειδικα χωρις jb ειναι το απολυτο (τουβλο) εργαλειο
αλλα μιας και ειναι τοσο μπροστα το μηλο ενα mkv με srt παιζει?
χωρις pc στην μεση

#36   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2011 - 19:10

Εγω που δεν το εχω κανει jailbreak ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο αυτα που μου προσφερει.
Βεβαια το jailbreak σιγουρα το κανει πιο δυνατο και του προσθετει λειτουργειες που θα επρεπε να εχει.

#37   avesael

avesael

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2011 - 11:03

Για 1 χρόνο περίπου είχα (έχω ακόμα,αλλά στο κουτί του) ένα HTC Desire το οποίο το είχα "σκίσει" με root,απανωτές αλλαγές rom και γενικά πολύ customization. Σαν τηλέφωνο εκεί που το είχα φέρει πλέον, μου έδινε σχεδόν ότι ήθελα αλλά ήταν το κάτι (αυτό το κάτι) που του έλειπε και μου έλειπε και εμένα.
Καλό χρυσό το ανδρόϊδ αλλά μόλις έπιασα στα χέρια μου το iphone 4 (1ο μου iphone αν και είχα ήδη 2 MAC) κατάλαβα τι ήταν αυτό που μου έλειπε.
Κατάλαβα γιατί τρώνε τέτοιο κόλλημα οι κάτοχοι του και γίνονται τόσο φανατικοί υποστηρικτές του.

Φίλε μου, αν δεν έχεις αποφασίσει ακόμα, εγώ σου προτείνω εντελώς αντικειμένικά (με χρήση βαριά και των 2 λειτουργικών) το iPhone 4.
Αν θες να περιμένεις για κάποιο μελλοντικό iPhone απλά για λίγο μεγαλύτερη οθόνη ή κάτι άλλο ελάχιστο που θα μπορούσε να προστεθεί (δε μιλάμε για 2Χ επεξεργαστή και κάποια μεγάλη αλλαγή) εγώ θα σε συμβούλευα να μην περιμένεις και να αποκτήσεις το 4άρι τώρα.

Όπως είπε και φίλος παραπάνω, έχει καταντήσει αηδία αυτό με τις τεράστιες οθόνες των κινητών. Οι 3,7 μαξιμουμ είναι πιστεύω οι ιδανικές για κινητό. Από εκεί και πάνω έχεις μια κουμουτσοπαντόφλα στη τσέπη σου. Αν θες σώνει και καλά μεγάλη οθόνη, χτύπα ένα iPad ή άλλα παρόμοια συσκευή (android). Πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε τις συσκευές ανάλογα με τις ανάγκες μας και για το είναι σχεδιασμένες να κάνουν.

#38   StefanosKallitheotis

StefanosKallitheotis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 07:39

4S λενε οτι θα βγει...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες