Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ακόμα ένα iphone 4 UNLOCK(?) κάνει την εμφάνιση του!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   manosreth

manosreth

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2011 - 16:39

Συγνωμη αμα παω στην Τ-Mobile στην Γερμανια με 58€ που εχει με τα μεταφορικα δεν μπορουν να το ξεκλειδώσουν επισημα;;;


45 eyro πειπου παει απο το ebay που το πειρα...αν πανε χαμενα ας πανε τι να κανουμε!αν δουλεψει ομως τουλαχιστον δεν θα πανε χαμενα τα οσα ευρω δωσαμε στα iphone εστο και αν ειναι λιγα η πολλα...οποτε η ουσια ειναι εκει που πανε τα πολλα πανε και τα λιγα χαχαχα!!
απλος η τυχη που μας δερνει ειναι οτι...σε λιγες μερες προβλεπω να εχει βγει τελικα το unlock οποτε ισως να μην χρειαστει κανενας να αγωρασει το εργαλειο αυτο!
ελπιζω να βγει φυσικα συντομα το unlock ακομα και αν δεν εχω παραλαβει το δικο μου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Pad

Pad

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2011 - 00:15

παιδια εγω εχω 4αρι με 4.2.1 greenpoison . Ειχε απο την αρχη 4.2.1 . Υπαρχει unlock ?? baseband 03.10.01

#63   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/03/2011 - 00:18

Κάτι είδαμε στον ορίζοντα αλλά καλό είναι να περιμένεις.. Δες εδώ...redmondpie

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#64   Pad

Pad

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2011 - 00:20

Δηλαδη θα πρεπει να αγορασουμε κατι για να το ξεκλειδωσουμε ?? πφφφ

#65   Mixalaras

Mixalaras

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2011 - 00:24

Η τιμή για το τσιπάκι παίζει στα 80 δολλάρια και μπορείτε να το βρείτε μέσω e-bay.
Είχα χρησιμοποιήσει στο παρελθόν τσιπάκι για το iphone 3G αλλά πρέπει να είσαι σίγουρος για το μοντεμ firmware ώστε να στο ξεκλειδώσει.
Κι εγώ έχω ένα iphone 4 κλειδωμένο από αμερική και έχω ψάξει τα πάντα αλλα ακόμα περιμένω για σιγουριά το software ξεκλείδωμα.

#66   Pad

Pad

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2011 - 00:26

ε ναι σιγα μην δωσουμε και λεφτα. Ας ελπισουμε οτι δν θα πολυ αργησει το λογισμικο.

#67   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/03/2011 - 00:30

Το Redmondpie συνιστά να περιμένετε γιατί η Dev-Team εξακολουθεί να εργάζεται για το Unlock.... Και φυσικά θα είναι free...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#68   Pad

Pad

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2011 - 00:33

ty φιλε .

#69   nikostsitsos

nikostsitsos

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:nikostsitsoulis

Δημοσίευση 21/03/2011 - 23:31

Βασικά οι μόνες τιμές που βλέπω στο ebay είναι πάνω από 70$...!

http://shop.ebay.com...5&_stpos=&gbr=1

Κάτι είχε ακουστεί για γύρω στα 40$! Υπάρχει κάποιος που να ξέρει..?

#70   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 21/03/2011 - 23:50

Βασικά οι μόνες τιμές που βλέπω στο ebay είναι πάνω από 70$...!

http://shop.ebay.com...5&_stpos=&gbr=1

Κάτι είχε ακουστεί για γύρω στα 40$! Υπάρχει κάποιος που να ξέρει..?



εχω κρατησει εγω ενα τελευταιο στο ebay για ενα μελος του φορουμ αλλα επειδη τελικα δε μ εστειλε τα λεφτα μ ειπε ο πωλητης οτι αυριο θα ακυρωθει.η τιμη του ειναι 75 ευρω μαζι με ολα τα εξοδα κ τα μεταφορικα.αν ενδιαφερεσαι πμ με

#71   manosreth

manosreth

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2011 - 08:26

εχω κρατησει εγω ενα τελευταιο στο ebay για ενα μελος του φορουμ αλλα επειδη τελικα δε μ εστειλε τα λεφτα μ ειπε ο πωλητης οτι αυριο θα ακυρωθει.η τιμη του ειναι 75 ευρω μαζι με ολα τα εξοδα κ τα μεταφορικα.αν ενδιαφερεσαι πμ με


απ οτι ειδα ο τιπος που αγωρασα εγω δεν εχει αλλες!και πραγματικα οταν αγωρασα ειχε 9 τεμαχια ακομα...το αγωρασα με 45 ευρω τελειωμενο μεταφορικα και τα παντα!ναι τωρα οντοσ παιζει με 70 και πανω!τι να πω!!
το μονο που ξερω ειναι οτι δεν εχω παραλαβει ακομα! ¨(

#72   bolos

bolos

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2011 - 13:41

Τι εγινε βρε παιδια ένας χριστιονος δεν βρέθηκε να μας πει τι να κανουμε με αυτην εδω!
Να την παρουμε ή οχι;;;;

#73   aggelosd

aggelosd

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 14:01

Τι εγινε βρε παιδια ένας χριστιονος δεν βρέθηκε να μας πει τι να κανουμε με αυτην εδω!
Να την παρουμε ή οχι;;;;

Η καρτα φιλε δουλευει. Το εχουν παραδεχτει η dev team αλλα και chronic dev team οι οποιες ειναι οι δυο βασικες ομαδες στον χωρο του jb και unlock. Ομως λενε οτι να παρεις στο 112 και να το κλεισεις ειναι παρανομο. Γνωμη μου ειναι οτι αξιζει να παρεις την καρτα στην περιπτωση που σε καλυπτει κ σε μεταγενεστερα fw ειτε εσενα ειτε αν την μεταπουλησεις για να μην χαθουν τζαμπα τοσα λεφτα.

#74   littlekid

littlekid

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 13:29

αποψη μου , αν καποιος εχει δωσει 300 ευρω και ανω , για να αγορασει ενα iphone 4 απο την αμερικη
δεν θα κολλησει στα 60 ευρω που κανει η καρτα για να εχει ενα ολοκληρωμενο iphone 4

Οτι δουλευει ειναι σχεδον σιγουρο και νομιζω οτι το 112 δεν ειναι παρανομο στην χωρα μας.
Περιμενω την δικη μου και ενημερωνω

#75   aggelosd

aggelosd

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 17:35

αποψη μου , αν καποιος εχει δωσει 300 ευρω και ανω , για να αγορασει ενα iphone 4 απο την αμερικη
δεν θα κολλησει στα 60 ευρω που κανει η καρτα για να εχει ενα ολοκληρωμενο iphone 4

Οτι δουλευει ειναι σχεδον σιγουρο και νομιζω οτι το 112 δεν ειναι παρανομο στην χωρα μας.
Περιμενω την δικη μου και ενημερωνω

Και να ειναι παρανομο το 112 δεν με ενδιαφερει απλως δεν εχω φραγκο να την παραγγειλω!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες