Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:10

Δες εδώ για παράδειγμα αυτή που έχω και εγώ από τη eurobank
http://www.eurobank....mid=693&lang=gr

(σε όλες τις τράπεζες υπάρχουν φυσικά)



Επειδή υπάρχει πρόβλημα Πήγαινε Ιδιώτες>Κάρτες>Προπληρωμένη Κάρτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:11

διαβασε ξανα τι εγραψα...μαλλον εισαι εκνευρισμενος...αγορασμενα τα εχω,ειμαι unjailbreak 4.3,ειπα ανεχομαι ωστοσο αυτο δεν σημαινει οτι αποδεχομαι


Είμαι εκνευρισμένος είναι αλήθεια, νόμιζα ότι έγραψες ότι οι Έλληνες developers βγάζουν χρήματα άρα ειναι OK να σπάμε τις εφαρμογές τους ...

#63   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:11

Αυτό δεν μπορεί να το μετρήσεις και δεν μπορείς να το γνωρίζεις ... είναι άκρως υποθετικό ... Πραγματικότητα είναι να βλέπεις το κόπο σου να εξευτελίζεται για 1,59€


Δεν έχω δει την εφαρμογή σου και για να πω την αλήθεια δεν ξέρω ακριβώς περί τίνος πρόκειται αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι.

Lite έκδοση έχει?

#64   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:11

Ωραία παιδια δ τ ήξερα θ τ κάνω αυτο ευχαριστώ πολυ!!!

εαν θες πληροφοριες στειλε μου pm

#65   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:12

Αυτό δεν μπορεί να το μετρήσεις και δεν μπορείς να το γνωρίζεις ... είναι άκρως υποθετικό ... Πραγματικότητα είναι να βλέπεις το κόπο σου να εξευτελίζεται για 1,59€


Εσύ δηλαδή όταν σου ήρθε η ιδέα να κάνεις ένα app τι σκέφτηκες.
Ωραία θα κάνω ένα app και θα ενισχύσω όσο μπορώ το εισόδημα μου και καλά έκανες, αλλά δεν πέρασε από το μυαλό σου πως όλο και κάποιος θα βρεθεί να σπάσει το app σου;

#66   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:12

Δεν έχω δει την εφαρμογή σου και για να πω την αλήθεια δεν ξέρω ακριβώς περί τίνος πρόκειται αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι.

Lite έκδοση έχει?


Ναι ανεβήκαν την ίδια μέρα ...

#67   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:13

Εσύ δηλαδή όταν σου ήρθε η ιδέα να κάνεις ένα app τι σκέφτηκες.
Ωραία θα κάνω ένα app και θα ενισχύσω όσο μπορώ το εισόδημα μου και καλά έκανες, αλλά δεν πέρασε από το μυαλό σου πως όλο και κάποιος θα βρεθεί να σπάσει το app σου;


Σίγουρα όχι πολύ σωστα ... άλλο να το γνωρίζεις και να το ξέρεις και άλλο να το βλέπεις να σου συμβαίνει, και μάλιστα 400+ σε μια μέρα .. όσο να είναι σε πνίγει το δίκιο σου

Τελευταία επεξεργασία από: Anlock, 15/03/2011 - 22:14


#68   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:16

Angry Birds και Cut the Rope σπασμένα από την πρώτη ημέρα.

Ο αριθμός των αγορών τους ανέρχεται σε χιλιάδες!

Είναι πλέον παγγήλην γνωστό πως αυτός που θα την αγόραζε θα την αγοράσει έτσι και αλλιώς σεβόμενος τη δουλειά σου.

Πολύ καλά έκαναν και την έσπασαν, όπως τις σπάνε όλες. Εγώ θέλω να δοκιμάσω full feature εφαρμογή πριν την αγοράσω. Και αυτό είναι δικαίωμά μου και δε δικαιούται να με κρίνεις κανείς για κάτι τόσο εύλογο!

Είμαι βαθιά πεπεισμένος πως όποιος εκτιμήσει την εφαρμογή σου, θα την αγοράσει αν αξίζει. Από την άλλη είναι άδικο να πιάνονται κότσο και να αγοράζουν εφαρμογές που δεν ανταποκρίνονται στις ανάγκες τους ή δεν αντικατοπτρίζουν τις απαιτήσεις τους.

Καλύτερα να έλεγες 2 ευχαριστώ (και τα 2 αληθή και ειλικρινά) στο φίλο.

#69   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:16

Υπάρχει και το σχετικό άρθρο.

Πειρατικές εφαρμογές και App store: Τα αποτελέσματα μπορεί να είναι θετικά για τους developers

Πιστεύω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση αλλά είναι μεγάλη συζήτηση και το να αναλωνόμαστε στο να τη λέμε σε όσους έχουν ακραίες θέσεις είτε από τη μία είτε από την άλλη δεν βγάζει πουθενά...


Spoiler


Εγώ πιστεύω οτι δυστυχώς για τον developer το δεδομένο στο spoiler είναι εσφαλμένο..

Και αυτό γιατί ένας άνθρωπος μπορεί σήμερα να μήν θέλει να αποκτήσει το app του επι χρήμασι επομένως αν το κατεβάσει ο dev θα κερδίσει δημοτικότητα και δέν θα χάσει κάτι, (εφόσον αυτός ο άνθρωπος ποτέ του δέν θα πλήρωνε) αλλα πάντα υπάρχει μία δέυτερη μέρα που μπορεί να του χρειάζοταν πραγματικά και χωρίς αυτή την δυνατότητα να το πάρει free να το πλήρωνε το δόλιο το app..

Έτσι λοιπόν εφόσον το πιθανό κέρδος υπόκειται στον χρόνο και στις ανάγκες του ατόμου (που διαρκώς μεταβάλλονται) τα μεμονωμένα περιστατικά μπορεί να καταλήξουν να είναι οι άνθρωποι που δέν θα το πλήρωναν ποτέ και το απέκτησαν free και όχι το αντίθετο.

#70   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:16

Αυτό τότε είναι άλλο ένα ατού από πλευράς σου για να αντικρούεις το επιχείρημα "ήθελα να τη δοκιμάσω και αν μ αρέσει θα την αγοράσω".

Απλά όπως πολύ σωστά έγραψε κάποιος σας παίρνει παραμάζωμα η μπάλα της πειρατείας.

Όπως κατεβάζει κάποιος ταινίες έτσι πλέον κατεβάζει και εφαρμογές.

Και δε νομίζω να κατεβάζει κανείς πειρατικές ταινίες Hollywood και να πηγαίνει να αγοράζει τις ελληνικές.

Κατά τη γνώμη μου υπάρχουν κάποια πράγματα που μπορεί να κάνει ο developer για να "κρατήσει" τους αγοραστές ώστε να μην καταφύγουν στην πειρατεία...

#71   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:17

Ολοι εχουν δικιο και ολοι εχουν αδικο.

κατα βαση ολοι λενε πραγματα που δεν ισχυουν
(για να μην τα προσφωνησω απλα μπαρουφες)

οσο δικιο εχει ο καθενας να θελει να πληρωνεται για τον κοπο του
τοσο αδικο (για να μην το πω υποκριτικο) ειναι αν ο ιδιος
εχει εστω και μια σπασμενη εφαρμογη ή εστω και ενα πειρατικο τραγουδι.


οσο δικιο εχει καποιος να θελει να στηριξει τον developer
τοσο αδικο εχει (για να μην το πω υποκριτικο) οταν ο ιδιος
λεει τα φτηνα τα πληρωνω ενω τα ακριβα τα κλεβω.


αν καποιος θελει να στηριξει την πειρατεια δεν θα το κανει (μονο) για το κοστος
θα το κανει για θεμα ιδεολογιας. αντε το πολυ να πληρωσει 1-2 που δεν μπορει να βρει σπασμενα
αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να χαριστει ουτε στα ακριβα ουτε στα φτηνα

απο την αλλη καποιος που θελει να αγορασει κατι για να το χρησιμοποιησει
θα το κανει ειτε ειναι φτηνο ειτε ακριβο. Γιατι για αυτον ενα app ειναι ενα προιον
ακριβως σαν το γαλα στο supermarket. Και το γαλα δεν ειναι τσαμπα.


αλλες νοοτροπιες χαμενες αναμεσα στην νομιμοτητα και την παρανομια,
καμια ομως δεν μπορει να επιβληθει στην αλλη, και οποιος το προσπαθει
ειναι το λιγοτερο χαζος που σπαταλαει τον χρονο του.


Εγω δεν στηριζω ουτε τους μεν ουτε τους δε, και ειμαι και του κλαδου.

Εχει τυχει ενα πειρατικο προιον να κανει συνολικα καλυτερες πωλησεις
απο καποιο παρομοιο το οποιο δεν εσπασε ποτε.
Τι λεμε για αυτες τις περιπτωσεις;
Κυνηγαμε τα διαφυγοντα κερδη ή εχουμε τσαμπα διαφημιση;

Απλα λεμε οτι ειναι να σπασει θα σπασει,
ας χαρουμε για τα εσοδα και ασε τα αλλα να κυλησουν

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 15/03/2011 - 22:20


#72   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:18

Σίγουρα όχι πολύ σωστα ... άλλο να το γνωρίζεις και να το ξέρεις και άλλο να το βλέπεις να σου συμβαίνει, και μάλιστα 400+ σε μια μέρα .. όσο να είναι σε πνίγει το δίκιο σου



Συμφωνώ ότι σε πνίγει το δίκιο σου αλλά δεν θα βγάλεις άκρη, οι μισοί θα είναι οι πιστοι του jailbreak κ οι υπόλοιποι των clean συσκευών δεν μπορείς να αποφύγεις το αναπόφευκτο.
Βλακεία της apple η οποία δεν επιτρέπει στους devs να ενσωματώσουν δικό τους σύστημα για την ασφάλεια του app.
π.χ κάθε φορά που αγοράζεται κάποια εφαρμογή να χρειάζεται έναν κωδικό που θα στέλνεται στομ e-mail που είναι συνδεμένο το itunes account.

και για να γελάσουμε λίγο να η αλήθεια

Αναρτημένη εικόνα

#73   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:19

Θα παρακαλέσω τα μέλη του forum που έχουν την στοιχειώδη λογική να μην ασχολούνται με τα troll που προσπαθούν να σας βγάλουν από τα ρούχα σας και να χαλάσουν τη συζήτηση… απλά αγνοήστε τους.
Behind the Scenes...

#74   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:19

Angry Birds και Cut the Rope σπασμένα από την πρώτη ημέρα.

Ο αριθμός των αγορών τους ανέρχεται σε χιλιάδες!

Είναι πλέον παγγήλην γνωστό πως αυτός που θα την αγόραζε θα την αγοράσει έτσι και αλλιώς σεβόμενος τη δουλειά σου.

Πολύ καλά έκαναν και την έσπασαν, όπως τις σπάνε όλες. Εγώ θέλω να δοκιμάσω full feature εφαρμογή πριν την αγοράσω. Και αυτό είναι δικαίωμά μου και δε δικαιούται να με κρίνεις κανείς για κάτι τόσο εύλογο!

Είμαι βαθιά πεπεισμένος πως όποιος εκτιμήσει την εφαρμογή σου, θα την αγοράσει αν αξίζει. Από την άλλη είναι άδικο να πιάνονται κότσο και να αγοράζουν εφαρμογές που δεν ανταποκρίνονται στις ανάγκες τους ή δεν αντικατοπτρίζουν τις απαιτήσεις τους.

Καλύτερα να έλεγες 2 ευχαριστώ (και τα 2 αληθή και ειλικρινά) στο φίλο.


Για αυτό το λόγο όμως δεν έχω lite έκδοση, γιατι σέβομαι τα λεφτά σου και σου δίνω την δυνατότητα να την δοκιμάσες πριν την αγοράσεις? Η διαφορά απο lite σε full είναι στο πόσα ζωάκια περιέχουν (η μία τέσσερα και η άλλη τριάντα, είναι εκπαιδευτική) έχουν και οι δύο τις ίδιες λειτουργίες ...

#75   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:21

Αυτό τότε είναι άλλο ένα ατού από πλευράς σου για να αντικρούεις το επιχείρημα "ήθελα να τη δοκιμάσω και αν μ αρέσει θα την αγοράσω".

Απλά όπως πολύ σωστά έγραψε κάποιος σας παίρνει παραμάζωμα η μπάλα της πειρατείας.

Όπως κατεβάζει κάποιος ταινίες έτσι πλέον κατεβάζει και εφαρμογές.

Και δε νομίζω να κατεβάζει κανείς πειρατικές ταινίες Hollywood και να πηγαίνει να αγοράζει τις ελληνικές.

Κατά τη γνώμη μου υπάρχουν κάποια πράγματα που μπορεί να κάνει ο developer για να "κρατήσει" τους αγοραστές ώστε να μην καταφύγουν στην πειρατεία...


Πολύ ενδιαφέρον όπως?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες