Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iPhone 4 vs Samsung Galaxy S2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
538 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 23:42

Φιλε μου καλησπερα.....αν διαβασες καλα ανεφερα το προβλημα σε εισαγωγικα ("προβλημα") ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με τα iphone μου απλα να εστελνα για αλλαγη επειδει ειχε γρατζουνιες. Δεν ειπα οτι ειναι καλυτερο το iphone απλα μιλησα σαν ποιτητα κατασκευης που δεν το πιανει οχι η samsung ουτε και καμια αλλη. Σαν λειτουργικο(android) ειναι φυσικα καλυτερο απο το ios δεν μπορει να πει κανενας το αντιθετο....αλλα δεν μπορω να ακουω οτι το iphone εχει βγαλει προβληματα. Για να το λες αυτο δειχνει οτι δεν εχεις παρει ποτε iphone και ποσο δε μαλλον που μπορεις και εχεις απολυτη γνωμη πανω σ αυτο. Να τα κοιταμε τα πραγματα πιο αντικειμενικα και οχι με το τι κινητο εχουμε στην τσεπη μας. Φιλικα προς ολα τα μελη.

Το βρηκες!!!Τεχνικος ειμαι και κυριως iphone φτιαχνω...sooοο καλο βραδυ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2012 - 15:47

επισης φιλε bourasdimitris1987 ειπες οτι οσες φορες το εστειλες και καλα για προβληματα επι λεξη, σου αλλαζαν συσκευη.και λες μετα οτι οι και καλα ζημιες ηταν γρατζουνιες!μας δουλευεις τελειος μου φαινεται...εδωσες γρατζουνισμενη συσκευη και σου εδωσαν πισω καινουρια που στους ορους της εκαστοτε εταιριας ειναι η αντικατασταση συσκευης εντος μια εβδομαδας σε περιπτωση μη καλης λειτουργιας της.αρα ή η συσκευη σου ειχε προβληματα (οχι γρατζουνιες) ή απλα δεν ειχε τιποτα και μας δουλευεις.
εκτος του οτι ειχα ολα τα Iphone που εχουν κυκλοφορησει εκτος του 4s που το θεωρω κοροιδια για προσωπικους λογους ειμαι και τεχνικος και εχω δει ποσα προβληματα εχουν εμφανιστει σε ολα τα iphone.αν θες μπορω να σου στειλω ενα μηνυμα εδω στο site να σου τα καταγραψω ενα ενα μεχρι αυριο μπορω να σου πω απειρα που εχουν εμφανιστει κατα καιρους.γιαυτο να μη μιλαμε για αξιοπιστια και κουραφεξαλα.ναι τα Iphone ειναι βολικες συσκευες ναι εχουν γερη κατασκευη σαν σασι αλλα τα προβληματα τους τα εχουν αρκετες συσκευες ειτε στην πλακετα τους ειτε στο wifi τους ειτε στους ηχους ειτε επειδη χαλαρωνουν εξαρτηματα μεσα ειτε στην κεραια ειτε στο ηχειο ειτε στις καλωδιοταινιες ειτε στην οθονη τους...προσωπικα ενα galaxy sιι που να εχει ενα απο αυτα τα προβληματα δεν εχω δει παρα μονο κιτρινισμα οθονης στην πρωτη παρτιδα και απο μερικες συσκευες που με την αναβαθμηση σε android ics εξαφανιστηκαν αυτα τα προβληματα και μονο μερικα θεματα υπερθερμανσης που και αυτα με αλλαγη modem firmware εξαφανιζοντε.
ποσο πιο αντικειμενικα μπορει να σου μιλησει καποιος?

#513   stefan147

stefan147

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2012 - 18:02

To κιτρίνισμα της οθόνης του S2 λύθηκε πολύ γρήγορα και άμεσα στις πρώτες παρτίδες. Βγήκε firmware update για την κάμερα μέσα στο πρώτο 3μηνο παρουσίας του τηλεφώνου στην αγορά και από τότε ούτε που το θυμάται κανείς σαν πρόβλημα.

#514   bourasdimitris1987

bourasdimitris1987

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/06/2012 - 23:42

Οπως ανεφερα δεν μπορω να μιλησω σε τοσο τεχνικα θεματα γιατι δεν ξερω......τωρα για το πως γινοταν η αλλαγη βλεπω δεν το καταλαβαινεις οποτε και σταματω γιατι δεν γινεται να με λεμε 10 φορες το ιδιο πραγμα.αμα δεν θες να το καταλαβεις δικο σου θεμα. Απο κει περα ειπα δεν γινεται να μιλαμε καθε φορα με το τι εχουμε στην τσεπη μας και να ειμαστε αντικειμενικη (βεβαια ο καθενας εχει τι γνωμη του και ειναι σεβαστη) ετσι και εγω λεω την δικη μου.
Και επεισης για το καθε κινητο μιλανε οι πωλησεις του.........καληνυχτα!

#515   p0keroulis

p0keroulis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2012 - 00:02

εγω το πραγμα το βλεπω αλιος ρε παιδια... εγω το βλεπω στο τι εξιπηρετει τον καθενα και το ποσο βαθια παει το χερι στην τσεπη..αν ειθελα και εγω ενα κινητο να μου ψινει και καφε θα εδινα τα φραγκα και θα το επερνα αμα τα ειχα.. εγω οσο για το δικο μου 4αρι που εχω δοξα το θεο και τη δουλεια μου την κανω και τις φοτο μου βγαζω και απο εφαρμογες περναω την ωρα μου..αρα ειμαι καλιμενος,αλιος δεν θα το επερνα.αλος μπορει να ειναι πιο απετιτικος και ψιρας και να θελει πιο πολλα..
και ενα τελευτεο και σημαντικο ισος για καπιους ειναι το οτι πριν οχι πολι καιρο ειχε πετυχει το ματι μου σε ενα site ενα poll μετρισεις για τις συσκευες apple και ελεγε πως στην ευροπη μονο αντιστιχουν 2 συσκευες σε καθε ατομο απο τις πολισεις που εχει κανει η apple.

#516   stefan147

stefan147

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2012 - 01:13

Πωπω φίλε μου πόνεσαν τα ματάκια μας...

Φιλική συμβουλή: τόσα λεξικά υπάρχουν για όλους τους browsers...κατέβασε κανένα. :blush:

#517   peolinio

peolinio

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2012 - 17:10

respect

#518   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2012 - 17:25

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει που έχει iphone 4 s (jailbroken) και samsung galaxy s3 σε τι είναι καλύτερο το galaxy s3?Μάλλον θα αγοράσω galaxy s3 αλλα αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

#519   stefan147

stefan147

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2012 - 22:17

Αν δεν δοκιμάσεις μόνος σου ώστε να δεις τι κάνει το καθένα σύμφωνα με τη χρήση που του κάνεις, δεν θα καταλάβεις ακόμα κι αν γράψουν 10 άτομα τα reviews τους. Αρκέσου στα specs γιατί η χρήση διαφέρει από άτομο σε άτομο και δεν υπάρχουν αντικειμενικά πορίσματα.

#520   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 01:51

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει που έχει iphone 4 s (jailbroken) και samsung galaxy s3 σε τι είναι καλύτερο το galaxy s3?Μάλλον θα αγοράσω galaxy s3 αλλα αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

φιλέ μου,μην συγκρίνεις την μέρα με την νύχτα,γιατί δεν συγκρίνονται τόσο απλά,το s3 είναι απλά το top κι όλα τα υπόλοιπα απλά ακολουθούν

#521   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2012 - 20:46

τα δοκιμασα το s3 και συγκριτικα με το iphone 4 s jailbroken,το iphone ειναι καλυτερο.Η ρετινα ειναι καλυτερη και ο flash ειναι οπως στο iphone o puffin.Δεν ειμαι fan της apple αλλα το ios ειναι λειτουργικο σταθερο ενω το galaxy s3 παρολο που ειναι 4πυρηνο ειχε laggs.

Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 13/06/2012 - 20:49


#522   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 20:48

Οπως ανεφερα δεν μπορω να μιλησω σε τοσο τεχνικα θεματα γιατι δεν ξερω......τωρα για το πως γινοταν η αλλαγη βλεπω δεν το καταλαβαινεις οποτε και σταματω γιατι δεν γινεται να με λεμε 10 φορες το ιδιο πραγμα.αμα δεν θες να το καταλαβεις δικο σου θεμα. Απο κει περα ειπα δεν γινεται να μιλαμε καθε φορα με το τι εχουμε στην τσεπη μας και να ειμαστε αντικειμενικη (βεβαια ο καθενας εχει τι γνωμη του και ειναι σεβαστη) ετσι και εγω λεω την δικη μου.
Και επεισης για το καθε κινητο μιλανε οι πωλησεις του.........καληνυχτα!

δεν με βοηθας να καταλαβω και δεν νομιζω να καταλαβε και κανενας αλλος.παντως οι πωλησεις δεν λενε κατι για εμενα προσωπικα τουλαχιστον.εχει πουλησει τρελα και η Hundai με το accent εχει πουλησει τρελα και το γυαλι παρμπριζ.για εμενα και τα 2 που σου ειπα ειναι τραγικα για αλλους ειτε φθηνο ειτε μοδα αντιστοιχα.εγω δεν αγοραζω κατι επειδη ειναι στη μοδα για παραδειγμα.το iphone ειναι πρωτη επιλογη κυριως αυτων που θελουν να πουλησουν μουρη στην καφετερεια.δεν λεω οτι εισαι τετοιος αλλα μη κοροιδευομαστε ειδικα ολα τα πιτσιρικια θα ηθελαν iphone κυριως για αυτον το λογο.δεν λεω οτι ειναι αθλιο δεν λεω οτι ειναι αχρηστο δεν λεω οτι δεν ειναι κινηταρα απλα οι περισσοτεροι το προτιμουν για λαθος λογο.οσο για τα προβληματα του κινητου ειναι αδιαμφησβητητα εχει βγαλει αρκετα απο το πρωτο μεχρι και το τελευταιο.και καταληγω πως αν συγκρινουμε αξιοπιστια και αντοχη το samsung ειναι σε εναν αγωνα που τρεχει μονο του.αυτη ειναι η αληθεια και ειμαι χρηστης iphone απο το πρωτο μεχρι το 4αρι και γυρισα στο s2 και ξανα λεω η ιδικοτητα μου ειναι να επισκευαζω υπολογιστες ολων των ειδων και απο κινητα κυριως iphone.

#523   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2012 - 20:54

δεν με βοηθας να καταλαβω και δεν νομιζω να καταλαβε και κανενας αλλος.παντως οι πωλησεις δεν λενε κατι για εμενα προσωπικα τουλαχιστον.εχει πουλησει τρελα και η Hundai με το accent εχει πουλησει τρελα και το γυαλι παρμπριζ.για εμενα και τα 2 που σου ειπα ειναι τραγικα για αλλους ειτε φθηνο ειτε μοδα αντιστοιχα.εγω δεν αγοραζω κατι επειδη ειναι στη μοδα για παραδειγμα.το iphone ειναι πρωτη επιλογη κυριως αυτων που θελουν να πουλησουν μουρη στην καφετερεια.δεν λεω οτι εισαι τετοιος αλλα μη κοροιδευομαστε ειδικα ολα τα πιτσιρικια θα ηθελαν iphone κυριως για αυτον το λογο.δεν λεω οτι ειναι αθλιο δεν λεω οτι ειναι αχρηστο δεν λεω οτι δεν ειναι κινηταρα απλα οι περισσοτεροι το προτιμουν για λαθος λογο.οσο για τα προβληματα του κινητου ειναι αδιαμφησβητητα εχει βγαλει αρκετα απο το πρωτο μεχρι και το τελευταιο.και καταληγω πως αν συγκρινουμε αξιοπιστια και αντοχη το samsung ειναι σε εναν αγωνα που τρεχει μονο του.αυτη ειναι η αληθεια και ειμαι χρηστης iphone απο το πρωτο μεχρι το 4αρι και γυρισα στο s2 και ξανα λεω η ιδικοτητα μου ειναι να επισκευαζω υπολογιστες ολων των ειδων και απο κινητα κυριως iphone.

Μπορεις να μου πεις σε ποιους τομεις ειναι καλυτερο samsung galaxu s3 απο το iphone 4s?

#524   vasil0000

vasil0000

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2012 - 20:58

πιστευω και τα 2 ειναι ισαξια εχουν περασει και τα δυο απο τα χερια μου

#525   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 20:58

το s3?σε ταχυτητα επεξεργαστη και στις καινουριες λειτουργιες που εχει π.χ αν εχεις το βλεμα σου εκει δεν σβηνει η οθονη αν γυρισεις αλλου να χαμηλωνει την ενταση,στη λειτουργια που οταν αγγιζεις τη συσκευη να σε ειδοποιει με δονηση για μηνυματα μειλ και κλησεις που πιθανον δεν ειδες ή ακουσες.το galaxy s3 δεν το εχω πιασει καν στα χερια μου εγω μπορω να συγκρινω το 4αρι με το s2 που ειχα και τις 2 συσκευες δικες μου και τις δουλεψα.σε ενα αλλα που υπερτερει για εμενα το s3 ειναι η οθονη του που ειναι μεγαλη.για πολλους ειναι μειονεκτημα για εμενα που το θελω για τα μειλ μου και το σερφαρισμα ειναι οι τελειες διαστασεις και ενα αλλο προτερημα ειναι το flash player που απλα για το καπριτσιο της η apple δεν θελει να παει με τα νερα της adobe και γυρναει τους πελατες της στην εποχη του χαλκου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες