Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ηχογράφηση κλήσεων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   bluescorpion

bluescorpion

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2011 - 23:49

θα υπάρξει ποτε αυτή η δυνατότητα με κάποιο προγράμμα όπως με το παλιό μου λειτουργικό ας πούμε που ήταν windows mobile?
θεωρώ αδύνατον να ψάχνω μια τέτοια εφαρμογή και να μην μπορω να βρω πουθενά παρα μόνο μέσω mail και μόνο απο κάποιες χώρες..
ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/06/2011 - 23:50

Είναι και παράνομο.. Μη το ξεχνάς.

Άρα λιγο δύσκολο να βγει..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/06/2011 - 23:51

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 09/06/2011 - 23:51

θα υπάρξει ποτε αυτή η δυνατότητα με κάποιο προγράμμα όπως με το παλιό μου λειτουργικό ας πούμε που ήταν windows mobile?
θεωρώ αδύνατον να ψάχνω μια τέτοια εφαρμογή και να μην μπορω να βρω πουθενά παρα μόνο μέσω mail και μόνο απο κάποιες χώρες..
ευχαριστώ.

Από AppStore χλωμο. Αν βγει κάτι από cydia.


iPhone 4 Tapatalk

#4   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2011 - 00:15

Δεν το κρύβω ότι είναι ένας σοβαρός λόγος που γλυκοτοιτάω τα anδroid ... το cydia δεν το έκανε τόσα χρόνια τώρα θα το κάνει ...

#5   bluescorpion

bluescorpion

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2011 - 04:01

Είναι και παράνομο.. Μη το ξεχνάς.

Άρα λιγο δύσκολο να βγει..


για μενα δεν ειναι παρανομο κυριε αστυνομε.

Δεν το κρύβω ότι είναι ένας σοβαρός λόγος που γλυκοτοιτάω τα anδroid ... το cydia δεν το έκανε τόσα χρόνια τώρα θα το κάνει ...

το cydia εχει κατι μ.....ς σε τετοιο θεμα.
ελπιζω καποια στιγμη να βγει ενα τετοιο προγραμμα οπως στα windows mobile to audio notes touch

#6   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/06/2011 - 10:07

θα υπάρξει ποτε αυτή η δυνατότητα με κάποιο προγράμμα όπως με το παλιό μου λειτουργικό ας πούμε που ήταν windows mobile?
θεωρώ αδύνατον να ψάχνω μια τέτοια εφαρμογή και να μην μπορω να βρω πουθενά παρα μόνο μέσω mail και μόνο απο κάποιες χώρες..
ευχαριστώ.


Ένα τέτοιο πρόγραμμα ήθελα να φτιάξω και εγώ, πολύ φοβάμαι όμως ότι δεν θα μπορεί να γίνει. Η Apple έχει κλειδώσει αρκετές λειτουργίες (θυμηθείτε πόσο καιρό πήρε για να ξεκλειδώσει το bluetooth), και νομίζω ότι δε δίνει μεγάλη πρόσβαση στο τηλέφωνο. Έτσι, ακόμη και αν καταφέρω να φτιάξω μια εφαρμογή όπου να ηχογραφεί τις εξερχόμενες κλείσεις, δε θα μπορεί να ηχογραφεί τις εισερχόμενες κλήσεις.

#7   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2011 - 10:34

Φίλε σε ανοιχτή ακρόαση και ηχογράφηση δεν γίνεται;

#8   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/06/2011 - 10:41

Φίλε σε ανοιχτή ακρόαση και ηχογράφηση δεν γίνεται;


Ναι αυτό γίνεται, όμως τότε θα ηχογραφείς και όλους τους άλλους ήχους που θα υπάρχουν στο χώρο. Αν πάλι, θέλεις να ηχογραφείς σε ανοιχτή ακρόαση, γιατί δεν αγοράζεις ένα mp3 player με ηχογράφηση?

#9   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 10/06/2011 - 10:50

Κοιταξεσ απο το cydia το callcontroller?

#10   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:03

Ναι αυτό γίνεται, όμως τότε θα ηχογραφείς και όλους τους άλλους ήχους που θα υπάρχουν στο χώρο. Αν πάλι, θέλεις να ηχογραφείς σε ανοιχτή ακρόαση, γιατί δεν αγοράζεις ένα mp3 player με ηχογράφηση?


Γιατί θα το ήθελα στην εφαρμογή... αν μπορεί κάποιος ας το κάνει... είναι ένα βήμα και αυτό. Και αν είσαι κάπου ήσυχα μια χαρά θα δουλεύει...

Εγώ σκέφτηκα το άλλο αν υπάρχει κάποιο μηχάνημα που να είναι στο μέγεθος mp3/player να βάσεις τα ακουστικά εκεί και το μηχάνημα στο iphone και αφού περνάει και από εκεί ο ήχος για να έρθει στο αυτή μου να τον αντιγράφει ...!!!
Υπάρχει κάτι τέτοιο?

Τελευταία επεξεργασία από: hackertom, 10/06/2011 - 13:04


#11   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:06

To callcontroller κάνει αντιγραφή κλείσεις?

#12   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:06

Ένα τέτοιο πρόγραμμα ήθελα να φτιάξω και εγώ, πολύ φοβάμαι όμως ότι δεν θα μπορεί να γίνει. Η Apple έχει κλειδώσει αρκετές λειτουργίες (θυμηθείτε πόσο καιρό πήρε για να ξεκλειδώσει το bluetooth), και νομίζω ότι δε δίνει μεγάλη πρόσβαση στο τηλέφωνο. Έτσι, ακόμη και αν καταφέρω να φτιάξω μια εφαρμογή όπου να ηχογραφεί τις εξερχόμενες κλείσεις, δε θα μπορεί να ηχογραφεί τις εισερχόμενες κλήσεις.

ωραια φτιαξε το τοτε κ αν θελουν να ηχογραφουν τις εισερχομενες θα τους λενε κλειστε να σας παρω εγω κ απο κει θα ηχογραφουν αφου θαναι εξερχομενη...αχαχχχχα καλο?;)

#13   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:21

για μενα δεν ειναι παρανομο κυριε αστυνομε.


"όταν οι απόψεις μας δεν συμβαδίζουν με την πραγματικότητα, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα"...

Συγνώμη φίλε μου, τι παει να πεί "για μένα δεν είναι παράνομο"? Η ηχογράφηση κλήσεων είναι παράνομη και διώκεται ποινικά, είτε σου αρέσει είτε όχι. Οπότε το θέμα δεν είναι ότι για σένα "δεν είναι παράνομο" αλλά ότι για σένα τα δικαιώματα των άλλων πάνε περίπατο, καθώς προτιμάς να γράψεις το νόμο στα παλαιότερα των υποδημάτων σου...

#14   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:23

+1 φίλε προχώρα το αν μπορείς θα βγάλεις πολλά money...!!! Είναι κάτι που δεν έχει κανένας στο iphone ...
Ελάτε ρε παιδιά παράνομο και παράνομο καραμέλα πιπιλισμένη χρόνων!!! Πάρε Windows Mobile πάρε Android έχουν τέτοιες εφαρμογές με το κιλό!!! Εδώ γιατί όχι δηλαδή παράνομο είναι να βάζω σπασμένες εφαρμογές στο τηλέφωνό μου αλλά δεν βλέπω να με εμποδίζει κάποιος.

Και στην τελική μένω στον Καναδά και εδώ επιτρέπετε κανονικά η ηχογράφηση ... αμάν ποια δηλαδή τόσα παράνομα κάνουμε κάθε μέρα αυτό μας πείραξε από mp3 μέχρι τα windows που τρέχουμε και... και... και...!

Τελευταία επεξεργασία από: hackertom, 10/06/2011 - 13:28


#15   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/06/2011 - 13:38

"όταν οι απόψεις μας δεν συμβαδίζουν με την πραγματικότητα, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα"...

Συγνώμη φίλε μου, τι παει να πεί "για μένα δεν είναι παράνομο"? Η ηχογράφηση κλήσεων είναι παράνομη και διώκεται ποινικά, είτε σου αρέσει είτε όχι. Οπότε το θέμα δεν είναι ότι για σένα "δεν είναι παράνομο" αλλά ότι για σένα τα δικαιώματα των άλλων πάνε περίπατο, καθώς προτιμάς να γράψεις το νόμο στα παλαιότερα των υποδημάτων σου...


Αν σε ενημερώσω ότι θα σε ηχογραφήσω, σταματά να είναι παράνομο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες