Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αντικατάσταση του itunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 20:17

@Jimmy96, Jimmy08 .. την επομενη φορα που θα εκφραστειτε κατα αυτον τον τροπο.. θα μας λειψετε για καποιες μερες .. ευχαριστω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 18/07/2011 - 20:20

διεκρινες καποια επιθετικοτητα στα λεγομενα μου αγαπητε Mod; νομιζω οτι ημουν ηρεμος και φιλικος.

#18   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 20:24

Να δωθεί κ μία απάντηση: Vox

#19   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 20:39

διεκρινες καποια επιθετικοτητα στα λεγομενα μου αγαπητε Mod; νομιζω οτι ημουν ηρεμος και φιλικος.


η αληθεια ειναι πως ξαναδιαβαζοντας τα unapproved δεν ησουν επιθετικος αντιθετως προσπαθησες να εισαι ψυχραιμος και σου οφειλω μια δημοσια συγγνωμη..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 18/07/2011 - 20:40


#20   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 18/07/2011 - 20:50

Ευχαριστώ.

#21   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 18/07/2011 - 20:52

Αν το μάθεις το iTunes είναι μιά χαρά. Τακτοποιεί τα πάντα: επαφές, email, μουσική και εφαρμογές. Τώρα να κάνω drag and drop 2.500 χιλιάδες τραγούδια και βίντεο είναι αδιανόητο! Πού θα τα βάλω, σε τί φακέλους, και πώς θα τα αναγνωρίσουν τα προγράμματα αναπαραγωγής;
Ακόμη, με 300 εφαρμογές δέν θα ξέρω τί βρίσκεται πού. Τώρα αν θέλω π.χ. να σβήσω ένα κομμάτι των Doors (π.χ. Το "Break on Through") πάω Artists--->The Doors--->The Doors (έτσι λέγεται το album) και το ξετικάρω. Αλλιώς δέν παίζει να μπορούσα να το βρώ σέ έναν κυκεώνα φακέλων με μουσική, φωτογραφίες και εφαρμογές.
και τώρα που είπα φωτογραφίες: με το iTunes συνχρονίζονται άλμπουμ, τοποθεσίες, events, faces, κτλ. Με φακέλους πώς θα τα έκανα όλα αυτά; Ή θα καθόμουν να τα κάνω χειροκίνητα. Το ίδιο και με το iCal και το Address Book.
Άσε και το πιό βασικό: αν κάτι γίνει και κάνω set up as new, όλο το περιεχόμενό μου βρίσκεται στο iTunes και μέσα σε λίγα λεπτά έχω το τηλέφωνο σαν καινούριο, με όλο το περιεχόμενό μου (μουσική, βίντεο, φωτογραφίες, εφαρμογές, ημερολόγια, βιβλία-PDFs, επαφές, κτλ.). Χωρίς το iTunes θα έπρεπε να βρώ όλα τα φλασάκια και τους φακέλους από τους οποίους είχα πάρει περιεχόμενο με drag and drop (που συνήθως χάνω και σβήνω πράγματα) και να τα ξανακάνω drag and drop χύμα.
Στο κάτω κάτω, το iTunes έχει επιλογή "Manually manage music and videos" για να μπορείς να βάζεις-βγάζεις μουσική και βίντεο με drag and drop.

Α γεια σου! Ακριβώς αυτο.

#22   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 20:54

Να δωθεί κ μία απάντηση: Vox


θα το δοκιμάσω μόλις πάω σπίτι..
Με την 4.3.3 το έχεις δοκιμάσει?

#23   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 21:08

Για iOS εννούσες; Εγώ νόμιζα για MAC OS X.

(συγχρονισμός γίνεται μόνο μέσω iTunes)

#24   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 21:13

Το itunes είναι μία εφαρμογή η οποία είναι πανεύκολη σε σημείο που καταντάει κουραστική. Όντως συμμαζεύει τα πάντα, αλλά αν έχεις συνηθίσει στα δύσκολα, μετά ζορίζεσαι στα εύκολα... Πάντως όσο εύκολη εφαρμογή κι αν είναι δεν μπορώ να πω πως μου φαίνεται και πολύ ελκυστική... Περισσότερο αποφεύγω να κάνω sync τη συσκευή μου για να μην το βλέπω!

#25   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 21:15

να ξεχωρισουμε itunes με itunes.. αλλο itunes και Mac os αλλο itunes και windows.. :)

#26   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 21:23

DINFUN όλο flaming είσαι σήμερα! :lol:

#27   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 21:26

μα ψαχνουν να αντικαταστησουν ο,τι πιο χρησιμο προγραμμα για το iphone μονο και μονο επειδη σκεφτονται με χρηση windows.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 18/07/2011 - 21:26


#28   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 21:35

Εγώ είμαι χρήστης windows και απ ότι βλέπω ανήκω σε μειοψηφία ή είμαι ο μόνος που δεν το θεωρώ ΕΥΧΡΗΣΤΟ , όχι δύσκολο στην χρήση του,εύχρηστο,ευέλικτο και όπως λέει το ζελεδάκι,ελκυστικό.
Δεν νομίζω να αναφέρω πουθενά ότι δεν είναι χρήσιμο..και προφα΄νως θα είναι χρήσιμο,είναι το επίσημο εργαλείο διαχείρησης της συσκευής σου το οποίο θα μπορούσε να βελτιωθεί κατά πολυ και παραμένει σχετικά στάσιμο,σε σημείο που αν δεν χρειάζομαι να κάνω Update iOS δεν το κάνω updateαυτή είναι η άποψη μου και όπως προανέφερα,δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν..απλά εκθέτω την άποψη μου

#29   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 21:44

μα ψαχνουν να αντικαταστησουν ο,τι πιο χρησιμο προγραμμα για το iphone μονο και μονο επειδη σκεφτονται με χρηση windows.. :)

Εγώ από το 2008 είμαι χρήστης Mac OS αλλά το itunes δεν το βρίσκω ιδιαίτερα ελκυστικό... Ίσως μετά από κάποιες αναβαθμίσεις να το συμπαθήσω περισσότερο...

#30   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2011 - 21:57

Εγώ από το 2008 είμαι χρήστης Mac OS αλλά το itunes δεν το βρίσκω ιδιαίτερα ελκυστικό... Ίσως μετά από κάποιες αναβαθμίσεις να το συμπαθήσω περισσότερο...

Έχω πάψει προσωπικά εδώ και καιρό να σκέφτομαι βάσει windows (άσχετα αν οι γνώσεις μου σ' αυτό είναι αρκετά καλές). Απλώς το iPhone όντας το καλύτερο (κατά τη γνώμη μου) προϊόν της Apple θα μπορούσε να έχει υποστήριξη από μία καλύτερη εφαρμογή...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες