Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Επιτραπέζια Παιχνίδια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
316 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/02/2012 - 12:15

Το Mystery at the Abbey δε νομίζω να βγει ποτέ εδώ ένα Cluedo της προκοπής δεν έβγαλαν (http://itunes.apple....id315286034?mt=8) αυτό θα βγάλουν!Το Καλύτερο αστυνομικό επιτραπέζιο παιχνίδι στο Appstore παραμένει το Scotland Yard a.k.a. Detectives Case. Άσχετο αλλά σε στιλ Puero Rico υπάρχει και το Caylus http://itunes.apple....d486202473?mt=8 το οποίο δείχνει καλό αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ. Επίσης πολύ καλό game (Ειδικά για διπλό) είναι to Khet 2X http://itunes.apple....d494533079?mt=8 (Λίγο ακριβό αλλά τα αξίζει τα λεφτά του). Τέλος για όσους θα ήθελαν ένα επιτραπέζιο που να φέρνει σε Heroes of might and magic προτείνω αυτό : http://itunes.apple....8&ign-mpt=uo=4. Το οποίο όμως είναι πάρα πολύ δύσκολο στην εκμάθηση του!!! Και μιας και έριξα πολλούς τίτλους στο τραπέζι σε όσους αρέσουν τα παιχνίδια τύπου Reversi, Othelo κτλ. Ας ρίξουν μια ματιά και σ΄αυτό http://itunes.apple....482910640?mt=8. Αν και τα προηγούμενα ποτέ δε μου τράβηξαν την προσοχή το συγκεκριμένο το βρήκα πολύ ενδιαφέρον.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Nomes

Nomes

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gbenardos

Δημοσίευση 03/02/2012 - 12:30

Το Titan το εχω φοβηθει γιατι λενε οτι ειναι πολυ δυσκολο να το μαθεις. Το detective chase το πηρα οταν ηταν δωρεαν αλλα ωφειλω να ομολογησω οτι απογοητευτικα.

#108   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/02/2012 - 14:18

Το Titan το εχω φοβηθει γιατι λενε οτι ειναι πολυ δυσκολο να το μαθεις. Το detective chase το πηρα οταν ηταν δωρεαν αλλα ωφειλω να ομολογησω οτι απογοητευτικα.

και μένα δεν μου άρεσε πολυ

#109   IXNEYTHS

IXNEYTHS

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2012 - 16:21

Two Towers παιχνίδι με κάρτες αρκετά καλό και εύκολο στην εκμάθηση. Το αγόρασα χθες και είναι το πρώτο μου card game. Υποστηρίζει και διαδυκτιακό παιχνίδι! Υπάρχουν άλλα καλύτερα?

@ Nomes σε έκανα register. Κανόνισε μάθημα στο Carcassonne :)

Τελευταία επεξεργασία από: IXNEYTHS, 03/02/2012 - 16:22


#110   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/02/2012 - 16:36

Αν θέλετε παιχνίδι με κάρτες με deck κτλ δοκιμάστε "shadow era"
Παίζει κι απο browser φοβερό παιχνίδι με μεγάλο βάθος ..απο τις παλιές μεγάλες μου αγάπες :)

#111   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/02/2012 - 11:58

Σε παιχνίδι με κάρτες πάρα πολύ καλό είναι και το Card Kombat.

Κατά τα άλλα έχω πάθει πλάκα με το Khet το παιχνίδι τα σπάει απλό αλλά πανέξυπνο (Στο δεύτερο επίπεδο δυσκολίας δεν κατάφερα να του πάρω νίκη (ακόμη)) Ειδικά για δύο παίκτες.

http://itunes.apple....d494533079?mt=8

Με δύο λόγια είναι σαν σκάκι με καθρεφτών όπου ο κάθε παίκτης τοποθετώντας έξυπνα τα κομμάτια του προσπαθεί να στείλει τη δέσμη Laser στον αντίπαλο Φαραώ. Το παιχνίδι αν και φαίνεται απλό έχει απίστευτο βάθος ενώ όλα τα λεφτά είναι η ΑΙ η οποία είναι πάντα ένα βήμα μπροστά από τον παίκτη. Στα θετικά του παιχνιδιού είναι ότι έχει γίνει 100% πιστή μεταφορά του επιτραπέζιου και τον κανόνων του στην τελευταία του έκδοση.

ΥΓ. Η τιμή του είναι τσιμπημένη αλλά και μόνο για τη δουλειά που έχει γίνει στην ΑΙ χαλάλι τους.

#112   IXNEYTHS

IXNEYTHS

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2012 - 23:50

Σήμερα είναι δωρεάν το Ticket to ride pocket. Απο τις κριτικές φαίνεται καλό παιχνίδι. Το κατεβάζω ASAP :)
Έχω την έκδοση για το iPad αλλά δεν του έδωσα καμία ευκαιρία. Νομίζω πως έφτασε η ώρα, περιμένω αντιπάλους απο αύριο :)

#113   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/02/2012 - 10:49

Γενικά δεν είμαι φαν των επιτραπέζιων, αλλά χθες που κατέβασα το Ticket to Ride που ήταν δωρεάν για iPhone, ενθουσιάστηκα! Είναι καταπληκτικό και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω και την έκδοση για iPad.

#114   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/02/2012 - 11:05

Γενικά δεν είμαι φαν των επιτραπέζιων, αλλά χθες που κατέβασα το Ticket to Ride που ήταν δωρεάν για iPhone, ενθουσιάστηκα! Είναι καταπληκτικό και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω και την έκδοση για iPad.

άμα ενθουσιάστηκες τόσο σκέψου να αγόραζες το πραγματικό board game. μια βραδιά με ένα τέτοιο και κατάλληλη παρέα αγγίζει την τελειότητα.

#115   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/02/2012 - 11:16

Το έψαξα λίγο στο net... φαίνεται πολύ αξιόλογο και το πραγματικό επιτραπέζιο. Είδα έχει και Europe και USA εκδόσεις.

#116   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/02/2012 - 11:24

Το έψαξα λίγο στο net... φαίνεται πολύ αξιόλογο και το πραγματικό επιτραπέζιο. Είδα έχει και Europe και USA εκδόσεις.

...με την Usa να ειναι πιο ακριβη στο καταστημα.

#117   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/02/2012 - 17:41

Γενικά δεν είμαι φαν των επιτραπέζιων, αλλά χθες που κατέβασα το Ticket to Ride που ήταν δωρεάν για iPhone, ενθουσιάστηκα! Είναι καταπληκτικό και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω και την έκδοση για iPad.

πραγματικά είναι φοβερό παιχνίδι,μαζί με το catan τα αγαπημένα μου,το catan το πήρα σε κανονικό επιτραπέζιο εδώ και καιρό,επεται και ticket to ride

#118   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 13/02/2012 - 14:48

Κατι σε hero Quest για να θυμηθουμε τα παλια υπαρχει???

#119   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2012 - 11:25

Κατι σε hero Quest για να θυμηθουμε τα παλια υπαρχει???


Όχι αν βρεις κάτι ενημέρωσε μας :)

#120   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 14/02/2012 - 17:21

εχω ψαξει και δυστηχως δεν εχω βρει κατι....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες