Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Είναι επίσημο: Η Apple ανακοίνωσε το event για τις 4 Οκτωβρίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
653 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 30/09/2011 - 12:01

εάν έβγαζε ο χλιμιτζουρας δηλαδη mockup ίδιο με το 4 και έλεγε ότι απλά θα είχε καλύτερο επεξεργαστή ram και κάμερα ποιος θα εβελεπε το video του???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 30/09/2011 - 12:34

Πάντως αν είναι όπως μας τα λέει ο φίλος γερμανο-ιάπωνας κ αν ειναι ιδιο με το mockup του τοτε μιλαμε για ενα πολυ ομορφο κινητο. Μου αρεσει που εχει πιο πλατια οθονη, ειναι λεπτοτερο κ ειναι κ μικροτερο. Θα δουμε σε λιγες μερες ομως τι κρυβει η apple 8)

Κάτι ασχετο αλλα παντα ειχα την απορια... Πως μπορει να γεμισει καποιος 64gb ή κ 32gb χωρου στο κινητο??? Απορω πραγματικά καθως το 4αρι μου ειναι 16αρι κ μετα βιας το φτανω στα 10gb. To εχω μπουκωσει σε εφαρμογες, βιντεο, φωτογραφιες κλπ κλπ κ παρολαυτα δεν γεμιζει!!! Νομίζω, ότι ειναι δευτερευουσης σημασια η χωρητικοτητα. Τη μπαταρια να φτιαξουν επιτελους! Αυτο ειναι το σημαντικοτερο γιατι το κινητο με λιγη χρηση -ιδιως του σηματος 3g- αδειαζει κ καθε βραδυ θελει φορτιση.


Θα σου πως γεμιζει πολυ ευκολα! Ταξιδευω πολυ και τις ατελειωτες ωρες που περναω βλεπω ταινιες και επεισοδια απο σειρες στο ipod Touch 4g. Converted .mkv με υποτιτλους (μεσω AirVideo). To καθε επεισοδιο σειρας ειναι 1,2GB και η ταινια (720p) γυρω στα 2,7 με 3,5 GB. Καταλαβαινεις οτι 10 τετοια αρχεια να ηθελα να περασω θα χρειαζομουνα σιγουρα τουλαχιστον το 32GB (βαλε και κανα παιχνιδακι μεγαλουτσικο γυρω στα 200-400MB ...!) Και μη μου πει κανεις γιατι δεν επιλεγω τα ιδια αρχεια βιντεο σε .avi μορφη διοτι η απαντηση ειναι απλη: Retina Display...

Οποτε εξεπληξε με Apple ευχαριστα να παρω iPhone 64 GB και να γινω και επισημα μελος του forum αυτου (iPhone-Hellas!!!)

#453   melaslog

melaslog

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 12:36

Μόνο με ταινίες.
κατά τα λοιπά ΔΕΝ μπορείς να το γεμίσεις.

#454   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/09/2011 - 12:46

Πάντως η αλήθεια είναι οτι είναι ωραίο το παραπάνω mockup αλλά δεν στέκει. Οι θήκες που έχουν κυκλοφορήσει έχουν μεγαλύτερο μέγεθος σε όλες τις διαστάσεις εκτός απο το πάχος. Αυτός μας δείχνει ένα μικρότερο κινητό

#455   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 12:57

Μόνο με ταινίες.
κατά τα λοιπά ΔΕΝ μπορείς να το γεμίσεις.


ξεχνας οτι παρα πολλοι εχουν και παιδια και το χρησιμοποιουν ως βασικη καμερα και φωτογραφικη.! αν γεμιζει ευκολα λεει? ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ,!

#456   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 12:58

Θα σου πως γεμιζει πολυ ευκολα! Ταξιδευω πολυ και τις ατελειωτες ωρες που περναω βλεπω ταινιες και επεισοδια απο σειρες στο ipod Touch 4g. Converted .mkv με υποτιτλους (μεσω AirVideo). To καθε επεισοδιο σειρας ειναι 1,2GB και η ταινια (720p) γυρω στα 2,7 με 3,5 GB. Καταλαβαινεις οτι 10 τετοια αρχεια να ηθελα να περασω θα χρειαζομουνα σιγουρα τουλαχιστον το 32GB (βαλε και κανα παιχνιδακι μεγαλουτσικο γυρω στα 200-400MB ...!) Και μη μου πει κανεις γιατι δεν επιλεγω τα ιδια αρχεια βιντεο σε .avi μορφη διοτι η απαντηση ειναι απλη: Retina Display...

Οποτε εξεπληξε με Apple ευχαριστα να παρω iPhone 64 GB και να γινω και επισημα μελος του forum αυτου (iPhone-Hellas!!!)


σωστος.! μαλλον αυτοι που θεωρουν δυσκολο να το γεμισεις ενα 64αρι, παιζουν μονο κανα παιχνιδακι και καμια εφαρμογουλα. :)

#457   melaslog

melaslog

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:01

Φίλε μου, έχω μέσα σε 16άρι κοντά 4700 φωτογραφίες τραβηγμένες από φωτογραφική 10 mp και μερικά βιντεάκια και πιάνουν 4gb.

#458   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:03

Μόνο με ταινίες.
κατά τα λοιπά ΔΕΝ μπορείς να το γεμίσεις.

Μπορείς και παραμπορεις! Αν σου δίνεται η χωρητικότητα το γεμιζεις άνετα. Εχω 7gb ελευθερα απο τα 32 και δε μου ειναι καθόλου δύσκολο να τα γεμισω και αυτα.

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy08, 30/09/2011 - 13:04


#459   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:04

Φίλε μου, έχω μέσα σε 16άρι κοντά 4700 φωτογραφίες τραβηγμένες από φωτογραφική 10 mp και μερικά βιντεάκια και πιάνουν 4gb.


οπως το ειπες. μερικα βιντεακια.! ελα να δεις το δικο μου. :) εχω το 32αρι. οκ δεν λεω οτι αντιμετωπιζω προβλημα χωριτικοτητας, αλλα αν πας ενα ταξιδακι, καλο ειναι να νοιωθεις ασφαλεια με το τι μπορεις να σωσεις στο κινητο, και να μην τρεχεις να σωζεις αλλου.

#460   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:05

Μετα απο τις συσκευασίες 5 και 4s που δημοσιεύτηκαν έχω πιστέψει πως θα δούμε 2 συσκευές! Σίγουρα κάποιο κινεζακι, εργάτης στο εργοστάσιο συσκευασίας της apple έβγαλε τις Φωτογραφίες του και τις μοιράστηκε μαζι μας! Οι πολλές φήμες περι 4s σίγουρα πηγάζουν απο την apple για να μην γίνει κουβέντα για το 5αρι! Αν όλα τα βγάζανε στη φορά τότε το event δεν θα είχε σημασία... Αυτη τη στιγμή λοιπόν περιμένω ένα 4s με 8gb μνήμη και πολυ μικρές αλλαγές η καμία απο το ήδη υπάρχον 4αρι, για να πωλείται σε πολυ χαμηλή τιμη (γιατί αν δεν είναι πιο φθηνό δεν θα υπάρχει λόγος να το αγοράσει κάποιος) και το 5αρι που θα έχει όλες τις αλλαγές που ακούμε εδώ και καιρό!

#461   crazydub

crazydub

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:05

εγω παντως το 32gb 3gs μου ειναι γεματο και οταν το πηρα
με ενα sync που εκανα μου εμειναν γυρω στα 8gb ελευθερα...
οποτε 64 ειναι μια χαρα!

#462   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:08

λοιπον οσον αφορα τις χωριτικοτητες για να τελειωνουμε, ειναι σχετικο.! αναλογα με τον χρηστη και την χρηση.! σε καποιον φενονται παρα πολλα τα 8 gb, και σε καποιον αλλον λιγα τα 16. ο καθενας το βλεπει απο αλλη οπτικη γωνια. αυτα.....

#463   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:08

Αν βγει 64αρι θα ειναι ιδανικό.

#464   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:09

Μετα απο τις συσκευασίες 5 και 4s που δημοσιεύτηκαν έχω πιστέψει πως θα δούμε 2 συσκευές! Σίγουρα κάποιο κινεζακι, εργάτης στο εργοστάσιο συσκευασίας της apple έβγαλε τις Φωτογραφίες του και τις μοιράστηκε μαζι μας! Οι πολλές φήμες περι 4s σίγουρα πηγάζουν απο την apple για να μην γίνει κουβέντα για το 5αρι! Αν όλα τα βγάζανε στη φορά τότε το event δεν θα είχε σημασία... Αυτη τη στιγμή λοιπόν περιμένω ένα 4s με 8gb μνήμη και πολυ μικρές αλλαγές η καμία απο το ήδη υπάρχον 4αρι, για να πωλείται σε πολυ χαμηλή τιμη (γιατί αν δεν είναι πιο φθηνό δεν θα υπάρχει λόγος να το αγοράσει κάποιος) και το 5αρι που θα έχει όλες τις αλλαγές που ακούμε εδώ και καιρό!


ποσο ωραιο θα ηταν να ειναι αληθεια. και μακαρι να εχεις δικιο. αλλα απο το " εχω πιστεψει " μεχρι να ειναι πραγματικοτητα, εχει μια διαφορα.!

#465   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 13:10

Αν βγει 64αρι θα ειναι ιδανικό.


μαζι σου.! και φυσικα σκεψου και τα μεγεθη με το full hd record.!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες