Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:39

Εν τελει δικαιωθηκαν οσοι πονταραν στη φραση ´´2011, the year of the iPad2´´.
Minor upgrade στο iPhone και ελευση του iOS 5 δεν καταφεραν να υποσκελισουν την ταμπλετα της Apple.
2012 ---> the year of the iPhone5 ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:40

κακα τα ψεμματα ολοι "γνωριζαμε" τα καινουργια χαρακτηριστικα..
αλλα "ολοι" απογοητευτηκαμε στο design .. δεν ξερω αν οντως αξιζει η αλλη απο 4 σε 4S

#18   alejandros1967

alejandros1967

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:40

Και ο επεξεργαστής πρέπει να είναι το κάτι άλλο φυσικά.
Αλλά θα το σκεφτώ πολλή για την αγορά του.
Ίδωμεν.

#19   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:41

Άσχετο το Siri δεν θα λειτουργεί σε iPhone 4 με την νέα iOS 5? η θελεις iPhone 4s για να λειτουργήσει!

#20   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:41

Άσχετο το Siri δεν θα λειτουργεί σε iPhone 4 με την νέα iOS 5? η θελεις iPhone 4s για να λειτουργήσει!


To Siri είναι 4S feature αποκλειστικά.





Για μένα πρόκειται για τελειοποίηση ενός ήδη καλού τηλεφώνου. Από την αρχή είχα άλλωστε πεί ότι θα ήταν κρίμα να πετάξουν στα σκουπίδια το τέλειο σχέδιο του iphone 4. Από εκεί και πέρα γούστα είναι αυτά κάποιοι δε θα το θελήσουν ή δε θα δώσουν ξανά λεφτά ενώ έχουν το 4 όσοι όμως είχαν μείνει πίσω στο 3GS και στο 3 θα το χαρούν ιδιαίτερα χωρίς τα προβλήματα κεραίας του 4 και σίγουρα με τρελλές επιδόσεις.

Το να ακυρώνουμε τη συσκευή με λέξείς όπως "απογοήτευση" κλπ τραγικά που διάβασα στο twitter είναι άδικο. Το iphone δεν είναι για να το δείχνεις στις καφετέριες και στα μπαρ είναι πολλά παραπάνω. Για μένα πρόκειται για πραγματική αναβάθμιση και θεωρώ ότι επιτέλους πλησιάζει και η συσκευή και το iOS ένα εξαιρετικό επίπεδο.

Μένει να δούμε τι θα γίνει με το JB πλέον αυτό νομίζω είναι το ερώτημα που καίει. Αυτό και πως θα βρούμε λεφτά να το πάρουμε :P

Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 04/10/2011 - 22:43


#21   timos26

timos26

    iPH Enthousiast

  • 462 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:42

Θα ξεκινησω λεγοντας πρωτα πως ειμαι κατοχος iphone 4 και οτι πιστευα σε ενα minor update της Apple.

Κατα δευτερον εχω να πω πως παρακολουθοντας ολο το event δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα απο τον τροπο παρουσιασης του ολου θεματος.
Μου φανηκε λιγο "αρπα κολα" η ολη παρουσιαση με αρκετες επαναληψεις σε χαρακτηριστικα σαν να μην ειχαν κατι αλλο να πουν και πλατιαζαν
επιτηδες για να γεμισουν τον χρονο.
Το ΝΕΟ iphone 4S δυστηχως δεν με πειθει για να το αγορασω.Παρ'ολα αυτα εχω να πω πως οντως το Siri πραγματικα με εντυπωσιασε αν και αμφιβαλλω ποσοι
απο εμας θα περπαταμε στο δρομο και θα δινουμε φωνητικη εγγραφη μυνηματος στην κοπελα μας πχ!
Επισης αυτο που οντως "ζηλευω" απο το S ειναι η δυνατοτητα Airplay (screen mirror).
Εν κατακλειδι η αποψη μου ειναι πως εγινε πολυ ντορος για το "τιποτα" σε αυτη την παρουσιαση και δεν ειναι τυχαιο που μετα το περας της παρουσιασης η μετοχη
της Apple σημειωσε πτωση της ταξης του 4.7%.

#22   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:43

Άσχετο το Siri δεν θα λειτουργεί σε iPhone 4 με την νέα iOS 5? η θελεις iPhone 4s για να λειτουργήσει!


Out of the box, οχι. Μονο σε 4S. Λογικα κατι θα μπορει να γινει μεσω jailberak.

#23   NIonio

NIonio

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@grnionio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:44

Δεν υπαρχει μονο μαυρο η ασπρο. Ηταν μια απογοητευση με την εννοια οτι υπηρχαν μεγαλες προσδοκιες με βαση τις διαφορες φημες. Αυτος φενεται να ειναι πλεον ο κυκλος του iPhone: 3G/GS, 4/4S. Ας δωσουμε στην Apple αλλη μια ευκαιρια για του χρονου. Εξαλλου, αυτη η αιθουσα δεν ταιριαζε σε μια κυκλοφορια τυπου iPhone 5... Παντως πλακα πλακα, εγω θα πηγαινα σε 4S μονο και μονο για το Siris ;)

#24   NicKalm1983

NicKalm1983

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:44

Τόσες φύμες μόνο και μόνο γι' αυτές τις αλλαγές...Συμφωνώ με τον pontiara. Απλά αναβαθμίζω σε ios5 και είμαι μια χαρά!

#25   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:45

ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. Δυστυχως η apple μενει εκτος ανταγωνισμου και σιγουρα θα μειωθουν και οι πωλησεις της. Δεν βλεπω τον λογο οι κατοχοι του 4 να πανε να αγορασουν ξανα το ιδιο κινητο! και σιγα τις αλλαγες!

Δηλαδη εσενα φιλε μου το μονο που σε εμδιαφερει ειναι η εμφανιση, γιατι μονο αυτο δεν αλλαξε.. Το ιδιο κινητο δεν ειναι.. Αν εβαζε τα ιδια χαρακτηριστικα σε ενα νεο εξωτερικο θα ελεγες ουαου? δηλαδη τι θα ηθελες μεσα? 10 πυρηνο επεξεργαστη, 20 mp camera, 8gb ram,256 gb ssd και μια retina 4,5 inches και προφανως να φτιαχνει και φραπε?
Εγω προσωπικα εχω το 4 πανω απο ενα χρονμο και μολις ερθει θα το αντικαταστησω.. Και καθολου πισω στον ανταγωνισμο δεν ειναι και θα δουμε και τις πωλησεις... Μιλατε λες και η apple καμια ελληνικη τυχαια εταιρια της πλακας..

#26   spiros2

spiros2

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:48

τελειοπιηση θα υπαρχη οταν στο μηλοφωνο βαλουν ραδιο οπως ολα τα απλα κινητα κ οταν βαλουν μπλε δοντι οπως οοοολα τα απλα κινητα!

#27   angelosath

angelosath

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:48

To Siri είναι 4S feature αποκλειστικά.





Για μένα πρόκειται για τελειοποίηση ενός ήδη καλού τηλεφώνου. Από την αρχή είχα άλλωστε πεί ότι θα ήταν κρίμα να πετάξουν στα σκουπίδια το τέλειο σχέδιο του iphone 4. Από εκεί και πέρα γούστα είναι αυτά κάποιοι δε θα το θελήσουν ή δε θα δώσουν ξανά λεφτά ενώ έχουν το 4 όσοι όμως είχαν μείνει πίσω στο 3GS και στο 3 θα το χαρούν ιδιαίτερα χωρίς τα προβλήματα κεραίας του 4 και σίγουρα με τρελλές επιδόσεις.

Το να ακυρώνουμε τη συσκευή με λέξείς όπως "απογοήτευση" κλπ τραγικά που διάβασα στο twitter είναι άδικο. Το iphone δεν είναι για να το δείχνεις στις καφετέριες και στα μπαρ είναι πολλά παραπάνω. Για μένα πρόκειται για πραγματική αναβάθμιση και θεωρώ ότι επιτέλους πλησιάζει και η συσκευή και το iOS ένα εξαιρετικό επίπεδο.

Μένει να δούμε τι θα γίνει με το JB πλέον αυτό νομίζω είναι το ερώτημα που καίει. Αυτό και πως θα βρούμε λεφτά να το πάρουμε :P

Μιλάς πολύ σωστά. Όντως είναι σίγουρα πολύ καλή αναβάθμιση, το τέλειο housing με το γυαλί δεν εγκαταλείπεται εύκολα, αλλά...
δεν νιώθεις ότι θα μπορούσαν καλύτερα; ???

#28   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:49

Μεγαλη απογοητευση.... ειλικρινα δεν εκαναν τιποτα καινουργιο μονο το siri... αυτα που εχουν ολοι οι αλλοι εδω και 6 μηνες απλως τα βαλαν στο ιδιο κινητο... νομιζω λιγοι θα πουλησουν το 4αρι τους σε τιμη σκοτωμα γιατι θα πεσουν λογικα οι τιμες και θα δωσουν 600+ για το ιδιο τηλεφωνο... κριμα... αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι θελουν να κανουν αρπαχτη... και να μην ξεχναμε οτι ο ανταγωνισμος θα δυναμωσει κιαλο....

#29   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:50

παιδια ειμαι σιγουρος οτι αυτην την ωρα στην samsung , HTC , LG κλπ, εχουν ανοιξει σαμπανιες...

#30   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:50

Τι εχετε να πειτε τωρα εσεις που εισασταν σιγουροι για το 5αρι?

Εμπορικα μπορει να χασει εδαφος (για μενα σιγουρα θα χασει) η apple με το 4s αλλα μεχρι εκει. Το ios 5 τα σπαει, θα τρεχει βολιδα με τον a5 και ολα μια χαρα. Μονο οθονη θα ηθελα μεγαλυτερη αλλα οσοι ξερουν απο iphone καταλαβαινουν οτι θα ειναι μπομπα το καινουριο πακετο. Οπως ειχα ξαναπει τωρα η πιτα θα μοιραστει διοτι η apple δεν εχει πλεον τη συσκευη δυναμιτη που θα παιξει μονη της στη δικη της κατηγορια, αλλα εχει μια κορυφαια συσκευη οπως και να χει...

Περυσι δεν ειχες να διαλεξεις αν ηθελες high end κινητο (το 4αρι επαιζε μονο του), τωρα εχεις πολλες επιλογες...

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 04/10/2011 - 22:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες