Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   casabel

casabel

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:50

Για RAM ουτε λόγος μείνανε στα 512??
Ζητάνε δηλ κανα 700ρι για να ανοίγουμε 1 κλάσμα πιο γρήγορα τις εφαρμογές και να παίζουμε games σα το infinity Blade που βγαίνουν 2 το χρόνο??? ΗΜΑΡΤΟΝ! Είμαι κάτοχος IP4 και μέχρι να δω το IP5 να με εντυπωσιάζει ,το βάζω σε αγγελία και πάω στο NExus Prime!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:51

Μιλάς πολύ σωστά. Όντως είναι σίγουρα πολύ καλή αναβάθμιση, το τέλειο housing με το γυαλί δεν εγκαταλείπεται εύκολα, αλλά...
δεν νιώθεις ότι θα μπορούσαν καλύτερα; ???


Μπορούσαν σίγουρα αλλά σου λέει φέτος μπήκαμε μέσα και το ξαναχτίσαμε.

Με το Siri είναι το στοίχημα τους κυρίως ως προς το τι γλώσσες θα μιλάει. Διότι προφανώς δε με βλέπω να μιλάω Αγγλικά στο κινητό μου στη μέση του δρόμου και να αισθάνομαι ότι δεν με κοιτάει κανένας :P

#33   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:55

Για RAM ουτε λόγος μείνανε στα 512??


Δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις οτι το ios δεν χρειαζεται παραπανω ραμ για να παιξει απροβληματιστα! Αυτο μπερδευεται οι περισσοτεροι, επειδη τα android τωρα παιζουν με 1 γιγα τα 512 του Iphone σας φαινονται λιγα. Αμ δε...

#34   angelosath

angelosath

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:55

Μπορούσαν σίγουρα αλλά σου λέει φέτος μπήκαμε μέσα και το ξαναχτίσαμε.

Με το Siri είναι το στοίχημα τους κυρίως ως προς το τι γλώσσες θα μιλάει. Διότι προφανώς δε με βλέπω να μιλάω Αγγλικά στο κινητό μου στη μέση του δρόμου και να αισθάνομαι ότι δεν με κοιτάει κανένας :P

Δοκίμασε στα Γαλλικά 8) , είναι πιο chic! :lol:

#35   ackel

ackel

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:55

Μόνο και μόνο επειδή κοροιδευουν κόσμο εκεί στην apple , αξίζει κάποιος να μην αγοράσει ποτέ πάλι apple προιον. Αυτό με το marketing έχει καταντήσει κουταμάρα και εξηγουμαι.

Αφήνω στην άκρη ότι προσπαθούσαν στην παρουσίαση να πείσουν ότι είναι κάτι φοβερά πρωτοποριακό το νέο iphone. Μιλάμε για specs 6αμήνου. Το πιο αηδιαστικό είναι που προσπαθούν μέσω του marketing να εμφανίσουν σαν καινούριο φοβερό πλεονέκτημα τον επανασχεδιασμό της κεραίας του ! Δηλαδή η διόρθωση του περυσινού λάθους τους με το death grip , φέτος μετατράπηκε σε φοβερή καινοτομία ! Μου θυμίζουν Έλληνες πολιτικούς που κοροιδεύουν προκλητικά τον κόσμο .

#36   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:56

Δηλαδη εσενα φιλε μου το μονο που σε εμδιαφερει ειναι η εμφανιση, γιατι μονο αυτο δεν αλλαξε.. Το ιδιο κινητο δεν ειναι.. Αν εβαζε τα ιδια χαρακτηριστικα σε ενα νεο εξωτερικο θα ελεγες ουαου? δηλαδη τι θα ηθελες μεσα? 10 πυρηνο επεξεργαστη, 20 mp camera, 8gb ram,256 gb ssd και μια retina 4,5 inches και προφανως να φτιαχνει και φραπε?
Εγω προσωπικα εχω το 4 πανω απο ενα χρονμο και μολις ερθει θα το αντικαταστησω.. Και καθολου πισω στον ανταγωνισμο δεν ειναι και θα δουμε και τις πωλησεις... Μιλατε λες και η apple καμια ελληνικη τυχαια εταιρια της πλακας..


Ναι ρε φιλε μου η εμφανιση... αυτο ειναι η apple! αν ηθελα χαρακτηριστικα μονο πηγαινα και σε galaxy sII και συμβιβαζομουν με την πλαστικουρα του... και οχι εγω προσωπικα δεν θα ηθελα 10 πυρηνο κτλ κτλ αλλα μια οθονη μεγαλυτερη την ηθελα... θα ηθελα να ανοιξω το κουτι και να ειναι κατι που θα χαζευω οπως κανουμε παντα με τις apple συσκευες... οχι το ιδιο τηλ που εχω τωρα... και συγνωμη κιολας δεν ειναι ολοι power users υπαχουν αρκετοι εως παρα πολλοι users που η διαφορα απο μονοπυρηνο σε δυπυρηνο τους ειναι αμελητεα...

#37   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:56

Περιμενα περισσοτερα και απο τη συσκευη, και απο το iOS... Και ολα αυτα τα "λιγα" εγιναν με καθυστερηση απ'οτι συνηθως για κατι καλυτερο...(?)
Το 2011 ειναι οντως η χρονια του ipad2 αλλα το 2012 ισως τελικα ειναι η χρονια για την ενιαια πλατφορμα των windows 8 που ηδη οι πρωτες developer εκδοσεις ειναι γαματες... Εχω το 3gs, και λεω να μεινω σε αυτο 3ο χρονο... του χρονου ομως θα περιμενω κιαλλους παιχτες...
Apple... too little, too late...

#38   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:56

θα μεινω στο 4αρακι μου και θα κρατησω τα λεφτουδακια μου..κριμα,μια μεγαλυτερη οθονη και ενα αλλο σχεδιο ρε παιδια εστω..!

#39   vassilios1974

vassilios1974

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:56

Ρε παιδες , Μηχανή που΄δουλέυει ΔΕΝ την αλλάζεις ! Το 4αρι σχεδιατικά είναι ΑΨΟΓΟ , ποιοτικά το ίδιο ! Μην την πατάμε που βλέπουμε τους κορεάτες να αλλάζουν συσκευές σαν πουκα΄μισα ! Χάνεται όλη η προσωπικότητα , ο μύθος έτσι !!! Ποιος θα θυμάται ρε παιδιά σε 3 μήνες το samsung galaxy s ??? Αυτό ΕΜΕΝΑ σαν καταναλωτή ας πούμε της samsung ΔΕΝ με σεβεται έτσι !!! Και τι να το κάνω ρε lg και κάθε κορεάτη σχιστομάτη το κινητό σου με το σουπερ hardware όταν το android market είναι ΧΑΛΙΑ μπροστά στις εφαρμογές του μήλου ?? (έχω υπάρξει με 2 συσκευές android και με windows phone 7) . To appstore του μήλου είναι ΜΑΚΡΙΑ .Πολύ μακριά !!!!
Αυτά είναι η προίκα μας και το κινητάκι μας ασ το χαρούμε και μην μπαίνουμε στην διαδικασία των androidon ! Ολοι αυτοί που βρίζουν την apple δεν μπορεί να ξέρουν καλύτερα από αυτή !!! Γίνεται να έχεις εσύ που κατακρίνεις την απόφαση να μην μεγαλώσει την οθόνη της ασ πούμε στις 4 ιντσες , γίνεται να έχεις πιο καλές γνώσεις από τους ειδικούς της ?

#40   Napoleon

Napoleon

    iPH Member

  • 285 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Napo66

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:57

Με το ios 5 έχουμε κανα νέο?

#41   casabel

casabel

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:58

Δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις οτι το ios δεν χρειαζεται παραπανω ραμ για να παιξει απροβληματιστα! Αυτο μπερδευεται οι περισσοτεροι, επειδη τα android τωρα παιζουν με 1 γιγα τα 512 του Iphone σας φαινονται λιγα. Αμ δε...



Δε μπερδεύω τίποτα απλά είμαι απο αυτούς που οταν έκανα JB έβλεπα πολλές φορές το μηχάνημα να λυγίζει με πολλά tweaks και θα ήθελα να εχω λίγη RAM παραπάνω να παίζω. Τόσα φράγκα δίνω...άλλο αν η apple δε γουστάρει...

#42   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:58

Παιδιά θυμάται κανείς πόσο είχανε το 4 στην Αγγλία όταν βγήκε??
Εδώ βλέπω ότι το δίνουν 499 λίρες δηλαδή 582.13 ευρώ... Λέτε να πέσει έστω και λίγο η τιμή ? Το iPhone 4 είχε 660 στην Ελλάδα τουλάχιστον. Από ότι θυμάμαι δεν υπήρχαν και τεράστιες διαφορές με την Αγγλία http://store.apple.c...e/family/iphone

#43   vassilios1974

vassilios1974

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2011 - 22:59

Ρε παιδες , Μηχανή που΄δουλέυει ΔΕΝ την αλλάζεις ! Το 4αρι σχεδιατικά είναι ΑΨΟΓΟ , ποιοτικά το ίδιο ! Μην την πατάμε που βλέπουμε τους κορεάτες να αλλάζουν συσκευές σαν πουκα΄μισα ! Χάνεται όλη η προσωπικότητα , ο μύθος έτσι !!! Ποιος θα θυμάται ρε παιδιά σε 3 μήνες το samsung galaxy s ??? Αυτό ΕΜΕΝΑ σαν καταναλωτή ας πούμε της samsung ΔΕΝ με σεβεται έτσι !!! Και τι να το κάνω ρε lg και κάθε κορεάτη σχιστομάτη το κινητό σου με το σουπερ hardware όταν το android market είναι ΧΑΛΙΑ μπροστά στις εφαρμογές του μήλου ?? (έχω υπάρξει με 2 συσκευές android και με windows phone 7) . To appstore του μήλου είναι ΜΑΚΡΙΑ .Πολύ μακριά !!!!
Αυτά είναι η προίκα μας και το κινητάκι μας ασ το χαρούμε και μην μπαίνουμε στην διαδικασία των androidon ! Ολοι αυτοί που βρίζουν την apple δεν μπορεί να ξέρουν καλύτερα από αυτή !!! Γίνεται να έχεις εσύ που κατακρίνεις την απόφαση να μην μεγαλώσει την οθόνη της ασ πούμε στις 4 ιντσες , γίνεται να έχεις πιο καλές γνώσεις από τους ειδικούς της ?

Και πρέπει να χαιρόμαστε που ορισμένοι δεν θα αλλάξουμε το 4αρι !!! Σας τρώει ο κώλος να δίνετε λεφτά ??? Εχετε???

#44   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2011 - 23:00

Οσο προλαβαινω, πριν αρχισουν για αλλη μια φορα τα WOW
θελω να πω κατι, και πειτε μου αν εχω αδικο.


τι δινει επιπλεον το νεο iphone;
ή καλυτερα τι εφτιαξε η apple για να υπερηφανευεται;

μαλλον τιποτα...

το μονο, το ΜΟΝΟ που κανει την διαφορα
ειναι μια τεχνολογια που αγορασε απο αλλους, το voice interaction με την συσκευη.

σε ολα τα αλλα ειναι πισω ή αντιγραφει απο αλλους μπας και προλαβει το τρενο...

εχω αδικο;


και να δω ποσοι "αν ειναι το ιδιο θα ξενερωσω"
θα αρχισουν παλι να λενε ποσο γαματο ειναι το καινουριο iphone

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 04/10/2011 - 23:06


#45   vassilios1974

vassilios1974

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2011 - 23:02

Οσο προλαβαινω, πριν αρχισουν για αλλη μια φορα τα WOW
θελω να πω κατι, και πειτε μου αν εχω αδικο.


τι δινει επιπλεον το νεο iphone;
ή καλυτερα τι εφτιαξε η apple για να υπεριφανευεται;

μαλλον τιποτα...

το μονο, το ΜΟΝΟ που κανει την διαφορα
ειναι μια τεχνολογια που αγορασε απο αλλους, το voice interaction με την συσκευη.

σε ολα τα αλλα ειναι πισω ή αντιγραφει απο αλλους μπας και προλαβει το τρενο...

εχω αδικο;


και να δω ποσοι "αν ειναι το ιδιο θα ξενερωσω"
θα αρχισουν παλι να λενε ποσο γαματο ειναι το καινουριο iphone

Εχεις αδικο φίλε ! Εξαρτάται τι θές εσύ από το κινητό σου...Πες μου ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ . Τι ζηλευεις από τον ανταγωνισμό που δεν έχει το 4αρι και θα περίμενες να αποκτήσει ? Πες μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες