Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

η γνωμη των ειδικων?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
162 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 22:04

Συγνώμη δηλαδη, απ τη μια μιλάμε για τ air που δεν έχει cd και απο την άλλη λέμε πως το iPad δεν έχει cd.
Προσωπικά έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ flash drives για τέτοιες χρήσεις. Ολα τα έχω πλέων online.

Ειρήνη μου, τα λεφτά είναι δικά σου και το ίδιο και η επιλογή σου. Κοίτα από αυτές τις 6 σελίδες να κρατήσεις όλα τα καλά και τα συμφέροντα προς εσένα και να κάνεις την ιδανική επιλογή για εσένα.

φυσικα φιλε μου θα διαλεξω αυτο που μ εξυπηρετει! Απλως ηθελα οπωσδηποτε τη γνωμη σας εφοσον δουλευετε ηδη στα μηχανηματα αυτα! Οσο αφορα τον οπτικο δισκο με τον air σκοπευα για εξωτερικο! Ξερω δε χρειαζεται συχνα, αλλα ας υπαρχει...

Η pro ή air... Βλεπω reviews βιντεο κλπ, αλλα κλινω προς air με i7! :) :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/10/2011 - 22:48

φυσικα φιλε μου θα διαλεξω αυτο που μ εξυπηρετει! Απλως ηθελα οπωσδηποτε τη γνωμη σας εφοσον δουλευετε ηδη στα μηχανηματα αυτα! Οσο αφορα τον οπτικο δισκο με τον air σκοπευα για εξωτερικο! Ξερω δε χρειαζεται συχνα, αλλα ας υπαρχει...

Η pro ή air... Βλεπω reviews βιντεο κλπ, αλλα κλινω προς air με i7! :) :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 


Από τα έτοιμα δεν βλέπω air με i7.. Εννοείς απλά να το παραγγείλεις σαν έξτρα με i7 πληρώνοντας παραπάνω ;

#123   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:11

Από τα έτοιμα δεν βλέπω air με i7.. Εννοείς απλά να το παραγγείλεις σαν έξτρα με i7 πληρώνοντας παραπάνω ;

απο Αμερικη θα ερθει ουτως ή αλλως κ ειδα οτι μεσω του site της apple εχω δυνατοτητα να επιλεξω αν θελω i7 ή i5... :) Γι αυτο κ κλινω προς i7..
Nαι αυτο εννοω να δωσω παραπανω επιλεγοντας να φοραει i7.. :)

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Τελευταία επεξεργασία από: Eirini1988, 24/10/2011 - 00:12


#124   apostonikos

apostonikos

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:27

Φιλικα απο οσο ξερω φιλη μου Eirini η Apple απο Αμερικη ΔΕΝ στελνει Ελλαδα :) :/ Ας με διαψευσει καποιος αν κανω λαθος παντως :) Φιλικα Νικος :)

#125   fchris

fchris

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:fchris

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:31

Φιλικα απο οσο ξερω φιλη μου Eirini η Apple απο Αμερικη ΔΕΝ στελνει Ελλαδα :) :/ Ας με διαψευσει καποιος αν κανω λαθος παντως :) Φιλικα Νικος :)

Δεν παρακολουθείς.. θα το φέρει η κουμπάρα της από την Βοστόνη, με θήκη και έχοντας κάνει η ίδια το unboxing...

#126   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:32

Δεν παρακολουθείς.. θα το φέρει η κουμπάρα της από την Βοστόνη, με θήκη και έχοντας κάνει η ίδια το unboxing...

αααακριβως! Με διαβεβαιωσαν τα παιδια οτι γινεται! :D


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#127   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:57

αααακριβως! Με διαβεβαιωσαν τα παιδια οτι γινεται! :D


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 


Και στο δικό μου macbook pro δυστυχώς το unboxing έγινε από τον θείο στη Ρώμη :lol: ..
Ψάξτο όμως από τώρα.. γιατί για να παραγγείλεις κάτι επιπλέον (πέρα από τα έτοιμα δηλαδή στα κουτιά που πουλάνε στα μαγαζιά όπως πχ να επιλέξεις antiglare οθόνη ή κι άλλη μνήμη, ή όπως στην περίπτωσή σου) στην Ιταλία τουλάχιστον που είχα ρωτήσει στο Apple Store στη Ρώμη ήθελαν τουλάχιστον 3-4 εβδομάδες για να έρθει.. Βέβαια στην Αμερική ίσως γίνουν πιο σύντομα φαντάζομαι αλλά και πάλι η παράδοση δεν θα γίνεται και στην ίδια μέρα)

Λογικά το laptop θα το κρατάει σαν χειραποσκευή στο αεροπλάνο που επιτρέπεται και το κουτί του ,manulas κτλ θα τα βάλει στις βαλίτσες ;

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/10/2011 - 00:59


#128   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2011 - 09:54

Βασικα, ας κρατησει το ρημαδι το κουτι, που τοσους μπελαδες βαζει, κ ας το στειλει μετα μονο του... Manuals ομως εννοειται στη βαλιτσα θα της πω να τα βαλει... Θα αγορασω κ μια τσαντα sleeve κ θα ζητησω να σταλει σπιτι της, τουλαχιστον να μου το φερει κομπλε...

Κι ο θεος βοηθος... Τα Χριστουγεννα θα ερθει εδω.. Δε βιαζομαι ακομα να το παραγγειλω... ;)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#129   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:36

Παιδια, επειδη ειμαι πολυ ανυπομονη να περιμενω τα Χριστουγεννα να μου το φερει η κουμπαρα μου, γινεται να χρησιμοποιησω την aramex οπως πολλα παιδια εδω μεσα;
Κανει αποστολες απο Αμερικη; Ειναι ασφαλης; Μεταφερει δεματα μεγαλυτερα ενος iphone? με το τελωνειο; Τι γινεται; Περνανε ή θα εχω θεμα;


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#130   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:44

όχι αλλά πρέπει να το δηλώσει κανονικά, και όταν επιστρέψει και του κάνουν έλεγχο δεν το έχει θα πέσει καμπάνα. Όταν το έψαχνα τουλάχιστον εγώ σε αυτό είχα καταλήξει. Τα αντικείμενα που μεταφέρεις τα δηλώνεις 2 φορές.


Ακομα και οταν επιστρεφεις με ανταποκριση μεσω αλλης ευρωπαικης πολης? Απ'οσο ξερω σε τετοιες περιπτωσεις δεν περνας απο τελωνειο. Παρα μονο στις απευθειας πτησεις προς Αθηνα. Τουλαχιστον εγω δεν εχω περασει ποτε.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 24/10/2011 - 11:44


#131   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:02

Ακομα και οταν επιστρεφεις με ανταποκριση μεσω αλλης ευρωπαικης πολης? Απ'οσο ξερω σε τετοιες περιπτωσεις δεν περνας απο τελωνειο. Παρα μονο στις απευθειας πτησεις προς Αθηνα. Τουλαχιστον εγω δεν εχω περασει ποτε.

με ανταποκριση απο Γαλλια θα ερθει νομιζω! Εαν παραυτα τον ανοιξει κ τον παρει χειραποσκευη σε τσαντα θα χρειαστει να τον δηλωσει; Δηλαδη φευγοντας απο Ελλαδα κ ενω μου τον εχει αφησει, εαν δεν τον εχει πανω της θα αντιμετωπισει θεμα η γυναικα; Μην πληρωσει κιολας εξαιτιας μου.. Δε θελω!


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#132   lawyer21

lawyer21

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 18:54

φυσικα φιλε μου θα διαλεξω αυτο που μ εξυπηρετει! Απλως ηθελα οπωσδηποτε τη γνωμη σας εφοσον δουλευετε ηδη στα μηχανηματα αυτα! Οσο αφορα τον οπτικο δισκο με τον air σκοπευα για εξωτερικο! Ξερω δε χρειαζεται συχνα, αλλα ας υπαρχει...

Η pro ή air... Βλεπω reviews βιντεο κλπ, αλλα κλινω προς air με i7! :) :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Πάντως με έχεις προβληματίσει, είχα ανοίξει και εγώ ένα τέτοιο θέμα και είχα πει πως με ενδιαφέρει η φορητότητα και η αυτονομία. Νομίζω σε αυτά το air έχει προβάδισμα, όσον αφορά δε για οπτικό δίσκο ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν, με ένα εξωτερικό και είναι σούπερ, για όοοοοοοταν χρειαστεί. Το να κουβαλάς έναν υπολογιστή 13' με βάρος μόλις λίγο παραπάνω από ένα κιλό κ αυτονομία που σε... στέλνει το θεωρώ μέγα πλεονέκτημα. Υποθέτω δε, οτι για απλή χρήση όπως πλοήγηση στο διαδίκτυο, δουλειές γραφείου (έγγραφα, λογιστικά φύλλα) κτλ θα είναι πραγματική επένδυση! Εσύ τελικά τι λες;; κατέληξες κάπου οριστικά;;

#133   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2011 - 20:53

Πάντως με έχεις προβληματίσει, είχα ανοίξει και εγώ ένα τέτοιο θέμα και είχα πει πως με ενδιαφέρει η φορητότητα και η αυτονομία. Νομίζω σε αυτά το air έχει προβάδισμα, όσον αφορά δε για οπτικό δίσκο ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν, με ένα εξωτερικό και είναι σούπερ, για όοοοοοοταν χρειαστεί. Το να κουβαλάς έναν υπολογιστή 13' με βάρος μόλις λίγο παραπάνω από ένα κιλό κ αυτονομία που σε... στέλνει το θεωρώ μέγα πλεονέκτημα. Υποθέτω δε, οτι για απλή χρήση όπως πλοήγηση στο διαδίκτυο, δουλειές γραφείου (έγγραφα, λογιστικά φύλλα) κτλ θα είναι πραγματική επένδυση! Εσύ τελικά τι λες;; κατέληξες κάπου οριστικά;;

νομιζω ναι! Κατεληξα σε αυτον! Με 4gb ram, i7, κ για σκληρο εξωτερικο.. Κ οπτικο δισκο παλι εξωτερικο..


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#134   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/10/2011 - 22:43

Ε αντε καλοριζικος βρε, κι εγω ενα μηνα μονο εχω μπλεχτει με τα μακ αλλα ειναι πραγματικα το κατι αλλο.
Εχω παρει το βασικο μοντελο imac 21.5 2011 .
Τον εβγαλα απο το κουτι σεταρισμα , ειχα κανει απο πριν ενα ψαξιματακι για τις βασικες εφαρμογες που θα χρειαζομουν πχ εφαρμοφη για αντιγραφη cd dvd , μια για ιντερνετ ραδιο και τα λοιπα..
Μετα εγκατασταση ενα σκληρο για backup και απλα δουλευει για σενα κ οχι εσυ γι αυτον :)
Kαι πανω απο ολα απολαυση στην χρηση και design !
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#135   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2011 - 23:20

Αχ ας τον πιασω εγν στα χερια μου πρωτα κ μετα πες μου κ 10 καλοριζικος.. Μεχρι τοτε, με τρωει η αναμονη κ το ψαξιμο...


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες