Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 13 ψήφοι

Νέος με Mac!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4732 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1591   giannhspatra

giannhspatra

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2012 - 19:03

Once you go mac you dont go back...3 μήνες στο κόσμο των μακ και δε το μετανιωσα καθόλου...
Αλλα και μονο που δε χρησιμοποιω ποια εξτρα ποντικι για το λαπ τοπ μου λεει πολλα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1592   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/12/2012 - 21:29

Once you go mac you dont go back...3 μήνες στο κόσμο των μακ και δε το μετανιωσα καθόλου...
Αλλα και μονο που δε χρησιμοποιω ποια εξτρα ποντικι για το λαπ τοπ μου λεει πολλα...

αυτο ακριβως εχω να πω κ γω μετα απο 1μιση μηνα! επιασα αλλο λαπτοπ κ νομιζα οτι ζω στο 1995!!! απιστευτα ευχριστος ο macbook air moy!!!

#1593   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 19/12/2012 - 22:53

υπαρχει καποια εφαρμογη σαν το caffeine αλλα να του ορίζεις εσυ ωρα που θα κανει shut down?

#1594   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 19/12/2012 - 23:47

υπαρχει καποια εφαρμογη σαν το caffeine αλλα να του ορίζεις εσυ ωρα που θα κανει shut down?


Πηγαίνεις System Preferences -> Energy Saver -> Schedule και το ρυθμίζεις από εκεί τι ώρα θέλεις να κλείνει ..



#1595   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 20/12/2012 - 13:31

Πηγαίνεις System Preferences -> Energy Saver -> Schedule και το ρυθμίζεις από εκεί τι ώρα θέλεις να κλείνει ..

ναι αλλα νομιζω πως αν το mac εχει μπει σε sleep mode πως το λενε δεν κλεινει εντελως....

#1596   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 20/12/2012 - 16:58

ναι αλλα νομιζω πως αν το mac εχει μπει σε sleep mode πως το λενε δεν κλεινει εντελως....


Μόλις το δοκίμασα και έχεις δίκιο..

#1597   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 20/12/2012 - 18:45

εμενα βασικα αυτο με ενδιαφερει γιατι αν βλεπω καμια ταινια κ με παρει ο υπνος θελω να κλεισει εντελως να μην λειτουργει ολο το βραδυ

#1598   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 20/12/2012 - 18:56

Καλησπέρα!Μπορώ να ακούω ήχο στο mac mini μου και απο τα ακουστικα που έχω συνδέσει πάνω και από την πηγή ήχου??έχω συνδεδεμένα και τα δύο και ακολυω τον ήχο από την μουσική μου μέσω του mac mini στην πηγή που έχω συνδέσει μέσω hdmi,αλλά από τα ακουστικά ακούω μόνο τους ήχους του mac mini...Θέλω με κάποιον τρόπο να ακούω όχι μόνο τον ήχο από την πηγή ήχου του mac mini αλλα και από τα ακουστικά μου!
XS Max 256 Gb Space Gray

#1599   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2012 - 20:21

Η τηλεφωνική υποστήριξη της Apple στην Ελλάδα μέχρι ποιά ώρα είναι;
Ρωτάω αν είναι να πάρω τώρα.
Επίσης επειδή με έχει πιάσει άγχος εαν θα προλάβω,γίνεται να το ενεργοποιήσω και τη Δευτέρα που λήγει η εγγύηση ή μέχρι αύριο;

#1600   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 20/12/2012 - 23:41

Καλησπέρα!Μπορώ να ακούω ήχο στο mac mini μου και απο τα ακουστικα που έχω συνδέσει πάνω και από την πηγή ήχου??έχω συνδεδεμένα και τα δύο και ακολυω τον ήχο από την μουσική μου μέσω του mac mini στην πηγή που έχω συνδέσει μέσω hdmi,αλλά από τα ακουστικά ακούω μόνο τους ήχους του mac mini...Θέλω με κάποιον τρόπο να ακούω όχι μόνο τον ήχο από την πηγή ήχου του mac mini αλλα και από τα ακουστικά μου!


Δεν πολυκατάλαβα τι θέλεις να κάνεις άλλα αν πας system preferences -> Sound -> Output μπορείς να επιλέξεις από που θα βγαίνει ο ήχος.
Αναρτημένη εικόνα

#1601   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 21/12/2012 - 00:28

Δεν πολυκατάλαβα τι θέλεις να κάνεις άλλα αν πας system preferences -> Sound -> Output μπορείς να επιλέξεις από που θα βγαίνει ο ήχος.
Αναρτημένη εικόνα

Οταν παω εκει και παω να αλλαξω την πηγη εξοδου απο τα ηχεια στην τηλεοραση δεν μου το δεχεται και με γυριζει πισω στην ρυθμιση που ειχα!!
Αλλα δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα μου...Θελω για παραδειγμα να ακουγεται η μουσικη και απο τα ηχεια αλλα και απο τα ακουστικα που θα συνδεσω πανω στο mac mini...
XS Max 256 Gb Space Gray

#1602   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 21/12/2012 - 01:59

Οταν παω εκει και παω να αλλαξω την πηγη εξοδου απο τα ηχεια στην τηλεοραση δεν μου το δεχεται και με γυριζει πισω στην ρυθμιση που ειχα!!
Αλλα δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα μου...Θελω για παραδειγμα να ακουγεται η μουσικη και απο τα ηχεια αλλα και απο τα ακουστικα που θα συνδεσω πανω στο mac mini...


Δες εδώ. Νομίζω ότι θα μπορέσεις να το κάνεις..

#1603   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 21/12/2012 - 03:43

Tsak να σε ρωτήσω μιας και εχεις σταθερό Μακ - iMac...το κλείνεις το μηχανάκι το βράδυ ή το εχεισ συνέχεια ανοιχτό...τα Μίνι ξέρω ότι τα αφήνουν χύμα...αλλά τα σταθερά και αυτά το ίδιο...?? Δηλαδη π.χ. το αγοράζεις και το εχεισ συνέχεια ανοιχτό...το βράδυ ΟΚ σε Goodnight Mode :P...υπάρχει θέμα έτσι..εσύ πως το λειτουργείς..?? Εγώ το ΠΙΣΙ που εχω τώρα το κλείνω το βράδυ...στο σταθερό Μακ - iMac , ποια είναι φιλοσοφία στο θέμα αυτό ??
Επίσης το καλωδιο τροφοδοσίας - ρεύματος - πόσο μήκος έχει στο περίπου , είναι πολύ μακρύ...??
Καταλήγει το καλωδιο για εδώ Ελλάδα σε Σουκου πρίζα ή στην πλακέ όπως του iPhone ??

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 21/12/2012 - 03:44


#1604   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 21/12/2012 - 10:36

Δες εδώ. Νομίζω ότι θα μπορέσεις να το κάνεις..

Φιλε δουλεψε!!Σε ευχαριστω παρααααα πολυ!!!Εχω ομως ακομα ενα θεματακι ασχετο με αυτο...Ενω στις ρυθμισεις ηχου μου εχει πλεον την επιλογη να αναπαραγω μουσικη απο οσες πηγες ηχου θελω και μπορω να το επιλεξω,δεν μπορω να επιλεξω αναμεσα στις δυο επιλογες που μου δινει!Δηλαδη δεν μπορω να επιλεξω αναμεσα στην οθονη και την πηγη ηχου!Εαν εχω συνδεδεμενη την πηγη ηχου μονο αυτο με αφηνει να επιλεξω αν και στις επιλογες μου δινει την δυνατοτητα να επιλεξω και την οθονη...Μολις ξεσυνδεω την πηγη ηχου μπορω να επιλεξω την οθονη!Οταν το ειχα δοκιμασει πιο παλια μπορουσα να κανω επιλογη αναμεσα στις 2 αυτες επιλογες και να γινει αναπαραγωγη του ηχου συμφωνα με αυτα που θελω...Τωρα δεν με εαφηνει να επιλεξω!
XS Max 256 Gb Space Gray

#1605   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 21/12/2012 - 12:07

Παιδια μια ερωτηση και απο μενα...εχει παρατηρησει και κανενας αλλος προβλημα με την reading list σε safari?Ειναι φυσιολογικο να μου αργει να ανοιξει και να κλεισει και να διαχειριζομαι τις σελιδες?απο ipad και iphone παει σφαιρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες