Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 13 ψήφοι

Νέος με Mac!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4732 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3826   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 20/01/2015 - 00:19

βασικα τωρα ειδα οτι οταν παταω play το τραγουδι εμφανιζεται στα Ελληνικά κανονικά ενω πριν το εδειχνε σε greeklish...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3827   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/01/2015 - 21:45

Εκτός απο Bootcamp ποιος άλλος τρόπος υπαρχει να τρέχω windows σε imac? Τώρα τα εχω σε VMware. Υπάρχει άλλος τρόπος; Και ποιος είναι ο καλύτερος;
Με Bootcamp δεν γίνεται με τίποτα με χαλασμένο DVDrom που έχω.

#3828   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 22/01/2015 - 21:01

Παιδιά καλησπέρα..

 

Έχω ένα rMPB και έχω το εξής θέμα.Στην σχολή που είμαι δουλεύουμε πολύ power point και word ,στην ουσία εγώ δουλεύω keynote και pages αντίστοιχα.

 

Αλλά τώρα στην εξεταστική μου δημιούργησε ένα θέμα γιατί τα αρχεία τα θέλουν σε .doc και σε .ppt 

 

Έψαξα στο ιντερνετ για κανένα converter και έκανα μια εργασία επιτυχώς ,αλλά τώρα δεν γίνεται γιατί μου λέει κάτι τρελά για .zip 

 

Κάποια ιδέα γιατί κυριολεκτικά τα βιάζομαι πάρα πολύ ,έπρεπε να τις είχα στείλει είδη μετατρεμένες.


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#3829   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/01/2015 - 21:08

Οπως εχεις ανοικτο το αρχειο (ανοιγμενο με keynote) πας---file---export to---powerpoint---(advanced options αν θες να επιλεξεις -pptx ή -ppt) ---next και επιλεγεις που θα γινει save...
discord.gg/ajkUM8J

#3830   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/01/2015 - 21:36

...κι εγώ για το word προσπαθώ να βάλω τα windows στο imac

#3831   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/01/2015 - 22:01

Παιδιά δουλεύω χρόνια με pages numbers Kai keynote. Απίστευτα πιο εύχρηστα και αξιόπιστα απο το office. Όλα εχουν ενςωματωμενη την δυνατότητα να κάνουν εξαγωγή τα δεδομένα τους σε μορφές του office.

Χωρίς windows και τέτοιες βλακείες.

Επίσης κατευθείαν στο λειτουργικό του Mac μπορείτε να κατεβάσετε ΔΩΡΕΑΝ το libreoffice για Mac στα ελληνικά και να έχετε κανονικό office (word excel PowerPoint ) στο Mac σας.

#3832   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 23/01/2015 - 01:32

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά το έκανα και ελπίζω αύριο που θα τα δει να είναι μια χαρά.  :)

 

Ευτυχώς με έχουν βολέψει πολύ τα προγραμματάκια της apple αλλά αν τυχόν από που τα κατεβάζω?


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#3833   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/01/2015 - 07:20

www.libreoffice.org

#3834   Zisis47769

Zisis47769

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/01/2015 - 17:07

καλησπερα τισ πρωτες φορες ποσο πρεπει να το φορτισεις για να ειναι οκ; εχω ενα macbook pro retna 13 

 

και κατι ακομα το συστημα που λενε οοτι εχουν τα μακ που δεν αφηνει να παει 100% η μπαταρια πως ενεργοποιητε;



#3835   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/01/2015 - 17:11

καλησπερα τισ πρωτες φορες ποσο πρεπει να το φορτισεις για να ειναι οκ; εχω ενα macbook pro retna 13

και κατι ακομα το συστημα που λενε οοτι εχουν τα μακ που δεν αφηνει να παει 100% η μπαταρια πως ενεργοποιητε;


Στην αρχη το αφησα να εκφορτιστει πληρως και μετα οπως ναναι φορτιση και οπου ναναι.αρκει να μην πεφτει κατω απο 20%.οι μπαταριες δεν παθαινουν τιποτα ουτε θελουν ιδιαιτερη μεταχειρηση.αρκει να μην πεφτει κατω απο 20% και να μην ειναι συνδεδεμενα στο ρευμα για παρα πολλες ωρες (ολη τη μερα πχ).
Εγω αυτα τηρω.
Το συστημα που λες δεν τοχω ξανακουσει.εμενα μια χαρα παει στο 100%....και γιατι να μην πηγαινει; ουτως ή αλλως overcharging δεν γινεται.
discord.gg/ajkUM8J

#3836   Zisis47769

Zisis47769

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/01/2015 - 17:13

Στην αρχη το αφησα να εκφορτιστει πληρως και μετα οπως ναναι φορτιση και οπου ναναι.αρκει να μην πεφτει κατω απο 20%.οι μπαταριες δεν παθαινουν τιποτα ουτε θελουν ιδιαιτερη μεταχειρηση.αρκει να μην πεφτει κατω απο 20% και να μην ειναι συνδεδεμενα στο ρευμα για παρα πολλες ωρες (ολη τη μερα πχ).
Εγω αυτα τηρω.
Το συστημα που λες δεν τοχω ξανακουσει.εμενα μια χαρα παει στο 100%....και γιατι να μην πηγαινει; ουτως ή αλλως overcharging δεν γινεται.

αν πας στο πρωτο ποστ το αναφερουν αυτο το συστημα π γραφω



#3837   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/01/2015 - 17:13

καλησπερα τισ πρωτες φορες ποσο πρεπει να το φορτισεις για να ειναι οκ; εχω ενα macbook pro retna 13 

 

και κατι ακομα το συστημα που λενε οοτι εχουν τα μακ που δεν αφηνει να παει 100% η μπαταρια πως ενεργοποιητε;

Δεν ειναι συστημα. 

 

Απλα οταν παεις στο 100% δεν κανει ζημια στην μπαταρια.



#3838   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/01/2015 - 17:15

Αυτο που σταματάει την φόρτιση στο 100% λέει απο οτι κατάλαβα, δεν κανεις κατι, γινεται by default ..

#3839   Zisis47769

Zisis47769

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/01/2015 - 17:15

Καλησπέρα και συγχαρητήρια. Όπως σε ενημέρωσαν για την μπαταρία, εγώ θα σου πώ οτι έχουν σύστημα πάνω που σταματάει την φόρτιση στο 97%-99% όταν τον έχεις συνδεδεμένο στην πρίζα όλη την ώρα ώστε να μην χαλάσει η μπαταρία. Είναι σύστημα της Apple.
Άμα θες να πάει 100% τον ξεφορτίζεις εώς 95 % και το ξανασυνδέεις και πάει 100%.
Προβλήματα δύσκολα θα δείς καθώς δεν θα έχεις ιούς και διάφορα "καλά" των Windows. Ότι θες άλλωστε εδώ είμαστε!!!



#3840   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/01/2015 - 17:18

 

Καλησπέρα και συγχαρητήρια. Όπως σε ενημέρωσαν για την μπαταρία, εγώ θα σου πώ οτι έχουν σύστημα πάνω που σταματάει την φόρτιση στο 97%-99% όταν τον έχεις συνδεδεμένο στην πρίζα όλη την ώρα ώστε να μην χαλάσει η μπαταρία. Είναι σύστημα της Apple.
Άμα θες να πάει 100% τον ξεφορτίζεις εώς 95 % και το ξανασυνδέεις και πάει 100%.
Προβλήματα δύσκολα θα δείς καθώς δεν θα έχεις ιούς και διάφορα "καλά" των Windows. Ότι θες άλλωστε εδώ είμαστε!!!

 

Είτε σταματήσει στο 99% είτε στο 100% δεν κάνει και διαφορά.

 

Απλα αυτο που πρεπει να κρατησεις ειναι πως τωρα τα Mac εαν αφησεις την μπαταρια να φορτιζει και ειναι 100% δεν κανει ζημια..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες