Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το android ξεπέρασε το iOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
119 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 19/01/2012 - 21:52

Απιστευτο! Ο ιδιος ο Steve Wozniak - Apple Co-Founder λεει οτι θα προτιμουσε το iPhone να κανει οτι κανει και το Android και εσεις ακομα λετε τα δικα σας... Βγαλτε τις παρωπιδες παιδες.

Εγω παντως νομιζω οτι ο Wozniak και γενικα η Apple μας προετοιμαζει για το iPhone 5 με αυτη του τη δηλωση... μου φαινεται ηλιθιο να υποστηριζει καποιος μια αντιπαλη του εταιρια χωρις λογο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 21:55

Κάντε λίγο υπομονή και το iPhone 5 θα είναι καλύτερο!!! Αν είσαι απλός χρήστης τότε ναι ίσως το Android είναι λίγο πιο μπρόστα αλλά αν εχείς και άλλες ι συσκεύες και κάνεις και άλλα πράγματα με το κινητό σου τότε....Δέν είμαι κολήμενος και έχω και Samsung αλλά όταν βλέπώ το Samsung Kies και το Android Market και μόνο εμφανισιακά ξενερώνω! Δεν μιλάω για Development καν ούτε για Airplay και συγχρονισμούς ή ποιότητα εφαρμογών γιατί για εμένα η Apple είναι πολυ μπροστά σε αυτά!!!

το Kies ειναι φρικη.
Whatsapp doc?

#63   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 21:55

Panosfx υπάρχει θέμα iPhone 4 vs sii αν θέλεις γράψε γιατί προσωπικά βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας στο sii, μπορεί και να είναι λογικό λόγω μεγαλύτερης οθόνης η άλλες παρτίδες sii να είναι καλύτερες.


Φιλε μου δεν εκανα στο ποστ μου versus μεταξυ αυτων των 2 κινητων...Ειδικα στην μπαταρια.
Παραδειγμα εδωσα μεταξυ iphone 4 και Galaxy S2 μιας και το ενα το εχω και το αλλο το επεξεργαζομαι καθημερινα.
Για το iphone 4s δεν εχω αποψη.Μια φορα το "επαιξα" για λιγο που το ειχε μια κοπελα που "επαιζα"...Ειμαι παιχνιδιαρης! :lol:

Μαριλινα οντως αλλα δεν το χρειαζεσαι κιολας.Εγω με το Galaxy S δεν το χρησιμοποιησα ουτε μια φορα.

Τελευταία επεξεργασία από: panosfx, 19/01/2012 - 21:56


#64   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 21:57

@Eirini1988

4 δεν ειχα ποτε κ γενικως δεν ειχα αλλο iphone εκτος απο το 4s οποτε δεν εχω αποψη πανω σε αυτο που λες. Μπορει να εχεις δικιο, ειλικρινα δεν ξερω. Το 4s παντως γενικως κ απ'οτι ειδα κ εγω και απ'οτι διαβαζω εχει απογοητευτικη μπαταρια.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

οκ ασχέτως απο την μπαταρία για πες μας για ολα τα αλλα.
Whatsapp doc?

#65   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2012 - 00:59

Εκτος απο την απουσια μεταφορας αρχειων με bluetooth στο iOS τι αλλο κανει παραπανω το Android?? :blink:


το anroid σου παρεχει και άφθονο lagg!
με το htc μου ειμαι με το task killer στο χερι! :excl:

#66   jimakoylis

jimakoylis

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2012 - 01:26

το κακο με την apple ειναι οτι δεν σεβεται τους πελατες της και

1ον καθε χρονο βγαζει νεο μοντελο (δεν μπορουμε ολοι να αγοραζουμε κινητα 600-700 ευρω κινητο καθε χρονο)


2ον οταν σταματαει να βγαζει updates για καποιο μοντελο οι μισες εφαρμογες σταματαν να το υποστηριζουν
(καλυτερα να προσπαθει να κανει καλα updates και ελαφρια για να μην κολλαει κανει το αντιθετο γινονται βαρια και δουλευουν καλα μονο στο τελευτεο μοντελο

ελεος πια !!!!> το android με βολευε περισσοτερο ειδικα το Galaxy SII δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα μεχρι τωρα iphone

#67   OGataz

OGataz

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2012 - 02:06

Απ' ότι είδα σε ένα προηγούμενο σχόλιο αναφέρθηκε η διαχείρηση της μνήμης η οποία είναι το σημαντικότερο πράγμα σε ένα μηχάνημα για 'μένα...

Τα Android τηλέφωνα έχουν ένα τεράστιο πρόβλημα, δεν τερματίζουν καμία εφαρμογή ΠΟΤΕ. Οι εφαρμογές συνεχίζουν να τρέχουν στο background μέχρι να τελειώσει η μνήμη και να τις σκοτώσει το σύστημα ή να κλείσει το τηλέφωνο (είναι πολύ πιο πολύπλοκο απλά βαριέμαι να γράφω). Το θέμα είναι ΤΙ ΤΗΝ ΘΕΣ ΤΗΝ 8GB μνήμη και τον 80 πύρηνο επεξεργαστή άμα χρησιμοποιείς μόνο το 1/100 του??

#68   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/01/2012 - 03:01

το κακο με την apple ειναι οτι δεν σεβεται τους πελατες της και

1ον καθε χρονο βγαζει νεο μοντελο (δεν μπορουμε ολοι να αγοραζουμε κινητα 600-700 ευρω κινητο καθε χρονο)


Συγνώμη αλλά ποια εταιρεία δεν βγάζει κάθε χρόνο κινητά;;Άλλες και πιο σύντομα(η lg πχ με το O2x και μετα με το 3d).Καλως ή κακώς καπιταλισμό έχουμε οπότε κάθε 3 και λίγο θα βλέπουμε καινουρια μοντέλα καλύτερα απο τα προηγούμενα.Το θέμα είναι πόσο τα χρειαζόμαστε, πιστεύω ότι οποιοδήποτε κινητο των 500+ ευρω άνετα καλύπτει και τον πιο απαιτητικό χρήστη για 2 χρονια(εμένα παραπάνω), ας πούμε κοιτα τωρα το 4s, ποιος ο λόγος κάποιος που εχει το απλό 4ρι να σκάσει 700 ευρω για να το πάρει;;Δεν εχει ουσιώδεις διάφορες ούτε καν εμφανισιακά δεν άλλαξε.Ή κάποιος που εχει το GSII δεν νομίζω να καίγεται να βγει το III για να το αγοράσει.

#69   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/01/2012 - 03:22

Εγω παντως σε δοκιμη και με το Galaxy S2 που εχω τωρα και με το 4S που ειχα πριν λιγο καιρο ειδα ειδικα οτι αν πχ σε Android κινητο ΔΕΝ βαλεις widgets με καιρο, φωτογραφιες, facebook, και ενα σωρο αηδιες που υπαρχουν και που εχω βαλει κ εγω γιατι μου αρεσουν θα ειναι μερα με την νυχτα τα κινητα. Φανταστειτε οτι ολα αυτα σε android τρεχουν non stop απο πισω και δεν ειναι οπως το iPhone που και καλα οταν κλεινεις μια εφαρμογη σταματαει να δουλευει. Εμενα κραταει αρκετα παραπανω το S2 απο το 4S με widgets και αηδιες και αν κανετε και την δοκιμη αυτη που ειπα θα δειτε ακομα καλυτερες επιδοσεις. Δηλαδη αφαιρεση ολων των widget.

Offtopic: Εχω καταλαβαβει αν και δεν ειμαι πολυ σιγουρος οτι το viber γονατιζει την μπαταρια των κινητων μας. Εχει δει καποιος κατι τετοιο? Μιλαω και σε iPhone αλλα και σε Android.

Μιλάς για τον vber app?? τι σχεση εχει; Τρεχει ολη την ωρα; Ακομα κι αν το κλεισεις απο το multitasking?

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 20/01/2012 - 03:23


#70   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:02

Εγω παντως νομιζω οτι ο Wozniak και γενικα η Apple μας προετοιμαζει για το iPhone 5 με αυτη του τη δηλωση... μου φαινεται ηλιθιο να υποστηριζει καποιος μια αντιπαλη του εταιρια χωρις λογο...


Co-Founder ηταν, δεν σημαινει οτι ειναι ακομα εκει και οτι με τα χρονια συμφωνουσε με την φιλοσοφια του Jobs.

#71   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:05

το Kies ειναι φρικη.


Δεν υπαρχει λογος στα Android γενικως να χρησιμοποιεις προγραμματα στυλ iTunes. Μουσικη, εργα και αρχεια τα κανει απλα με usb - plug n' play. Για επαφες το κανεις κατευθειαν απο το κιν και απο Gmail. Αναβαθμισεις αν θες με wifi κοκ. Σε κανενα κιν μου δεν εχω χρησιμοποιησει τετοια προγραμματα εκτος απο το iPhone.

#72   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:09

οκ ασχέτως απο την μπαταρία για πες μας για ολα τα αλλα.


Οριστε, εχει νοημα ομως? Τα εχουμε πει εκατονταδες φορες και καταληγω με τις απαντησεις "Δεν ειναι iPhone", "Το iPhone ειναι το καλυτερο γιατι ετσι το λεω εγω" κτλ.
Εγω ενα θα σου πω: ΤΑ ΛΕΦΤΑ και μονο. Αν παλι δεν σου κανει αυτο τοτε ξαναλεω - ΒΓΑΛΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ. Κιν με τα μισα λεφτα κανει τα διπλασια και παραπανω. 8)

Υ.Γ.: Θα μου πεις, iPhone δεν ειναι ομως! :P

#73   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:11

το κακο με την apple ειναι οτι δεν σεβεται τους πελατες της και

1ον καθε χρονο βγαζει νεο μοντελο (δεν μπορουμε ολοι να αγοραζουμε κινητα 600-700 ευρω κινητο καθε χρονο)


2ον οταν σταματαει να βγαζει updates για καποιο μοντελο οι μισες εφαρμογες σταματαν να το υποστηριζουν
(καλυτερα να προσπαθει να κανει καλα updates και ελαφρια για να μην κολλαει κανει το αντιθετο γινονται βαρια και δουλευουν καλα μονο στο τελευτεο μοντελο

ελεος πια !!!!> το android με βολευε περισσοτερο ειδικα το Galaxy SII δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα μεχρι τωρα iphone


νομιζω γινεται το αντιθετο...
android fan boy, θα με ελεγες 2 μηνες πριν, θα έπαιρνα το νεο HTC XE, 600 ευρω, αλλα οταν ειδα δημοσιευση για τα 2 τετραπυρηνα που ετοιμαζει τον Φεβρουαριο και το 5πυρηνο λιγο μετα, ειπα ε οχι!!
''θα παρω κινητο τα x-mas 600 ευρω για να βγαλει μετα απο 2 μηνες 4πυρηνα και καλυτερα''
οποτε iphone, που βγαζει 1 καθε χρονο, και το ιος υποστηριζει και πιο παλια μοντελα!

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 20/01/2012 - 12:12


#74   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:14

το anroid σου παρεχει και άφθονο lagg!
με το htc μου ειμαι με το task killer στο χερι! :excl:


Θες να μου πεις δηλαδη οτι στο Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Προβλήματα Χρηστών δεν εχεις δει τα post, "Κολλημα iPhone 4/4s", "Δεν μου αναβει", "Κολλαει συνεχεια" κτλ? Εγω θεωρω οτι ολα αυτα που λετε συνεχεια ειναι απλα ας το πω "φημες" γιατι εγω με το HTC Desire Που ειχα αλλα και με το S2 μου δεν ισχυει. Και αν το πας ετσι και στο 4S εκλεινα τις εφαρμογες απο το task manager γιατι ψιλο ετρωγε φρικες σε διαφορες εφαρμογουλες.
Το iPad της δικιας μου εχει κολλησει 2 φορες μεχρι στιγμης και εμενα το iphone που ειχα αλλες 2. Μα τοσο γκαντεμης βρε αδερφε?

#75   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:19

Απ' ότι είδα σε ένα προηγούμενο σχόλιο αναφέρθηκε η διαχείρηση της μνήμης η οποία είναι το σημαντικότερο πράγμα σε ένα μηχάνημα για 'μένα...

Τα Android τηλέφωνα έχουν ένα τεράστιο πρόβλημα, δεν τερματίζουν καμία εφαρμογή ΠΟΤΕ. Οι εφαρμογές συνεχίζουν να τρέχουν στο background μέχρι να τελειώσει η μνήμη και να τις σκοτώσει το σύστημα ή να κλείσει το τηλέφωνο (είναι πολύ πιο πολύπλοκο απλά βαριέμαι να γράφω). Το θέμα είναι ΤΙ ΤΗΝ ΘΕΣ ΤΗΝ 8GB μνήμη και τον 80 πύρηνο επεξεργαστή άμα χρησιμοποιείς μόνο το 1/100 του??


Λαθος! Εκτος οτι μπορεις να πεις τι να bootarei το κιν και τι να τρεχει και να κλεινει μονο του τις εφαρμογες μιας που τα iPhone δεν κανουν τπτ απο μονα τους και για τα παντα υπαρχουν εφαρμογες μπορεις απο το Task Manager να πας στην Ram και να κανεις και Clear Memory αλλα και Exit all aplications.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες