Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[Οδηγός] blackra1n: jailbreak iPhone 3G and 3GS with v3.1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2085 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2056   gorillas

gorillas

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2010 - 10:21

Θέλω να κάνω jailbreak σε μια 3gs με 3.0.1 η οποία δεν έχει ξαναπειραχτεί; Τί πρέπει να κάνω ώστε να την φέρω σε 3.1.2 και να κάνω jailbreak;


Μία διόρθωση. Η έκδοση του τηλεφώνου είναι 3.1

Η διαδικασία που ακολουθώ είναι ίδια με την 3.1.2? Το τηλέφωνο δεν έχει backup τα αρχεία στον server του saurik.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2057   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/05/2010 - 12:20

Εαν η συσκευη σου ειναι ελληνικη και οχι απο το εξωτερικο αγορασμενη θα κανεις αυτο

#2058   gorillas

gorillas

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2010 - 16:28

Εαν η συσκευη σου ειναι ελληνικη και οχι απο το εξωτερικο αγορασμενη θα κανεις αυτο


Ευχαριστώ πολύ. Βλέπω ότι προαπαιτούμενο είναι να είναι η συσκευή σε έκδοση 3.1.2.
Επειδή δεν μπορούσα να περιμένω έτρεξα ένα blackra1n και δούλεψε κανονικά. Μόνο backup την shsh δεν μπορώ να κάνω γιατί έχει πέσει ο σερβερ του saurik. Thanks anyway...

#2059   Vannes

Vannes

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2010 - 15:30

Καλησπέρα. Έχω το 3gs 32gb με έκδοση (αν θυμάμαι καλά 3.1.2) και, ενώ το είχα jailbroken με blackra1n, σήμερα έκλεισε και κατ' επέκταση μπήκε σε recovery mode.

Μου είχε ξανασυμβεί και στο παρελθόν, και ξέρω ότι αρκεί να συνδέσω το iphone με το pc και να ξανατρέξω το blackra1n. Το ζήτημα είναι ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει γιατί αντιμετώπισα τα εξής προβλήματα:

1. Στην αρχή δεν με άφηνε γιατί έλεγε ότι δεν υπάρχει το asl.dll. Το κατέβασα λοιπόν και ξαναδοκίμασα.
2. Μετά μου είπε ότι έλειπε το corefoundation.dll. Το κατέβασα και αυτό και ξαναδοκίμασα.
3. Ύστερα, έκανε παράπονα ότι λείπει το icuin36.dll. Το κατέβασα και αυτό και εδώ μου έβγαλε καινούριο error: "icuin36.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrator μπουρου μπουρου...".

Δεν μπορώ να κάνω restore, γιατί θα χαθούν τα πάντα. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;;

#2060   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/05/2010 - 15:46

Αυτο συναιβει φιλε μου γιατι εχεις την τελευταια εκδοση του iTunes και θα πρεπει να κατεβασεις το blackbreeze και να φτιαξεις το blackra1n σου.

Να ξερεις οτι εχει βγει το jailbreak της 3.1.3 και ονομαζεται spirit.Λειτουργει μονο σε official unlocked συσκευες.

#2061   Vannes

Vannes

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2010 - 15:55

Το βρήκα τελικά, μετά από πολύ ώρα ψαξίματος και αρκετή τύχη. Έφταιγε το γεγονός ότι χρησιμοποιώ πλέον έκδοση του Itunes 9.1 και πάνω.

Αν κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα, να ξέρει πως η λύση στο πρόβλημα του ονομάζεται blackbreeze.exe

#2062   Vannes

Vannes

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2010 - 15:59

Αυτο συναιβει φιλε μου γιατι εχεις την τελευταια εκδοση του iTunes και θα πρεπει να κατεβασεις το blackbreeze και να φτιαξεις το blackra1n σου.

Να ξερεις οτι εχει βγει το jailbreak της 3.1.3 και ονομαζεται spirit.Λειτουργει μονο σε official unlocked συσκευες.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε. Έχω την 3.1.2 και δεν σκοπεύω να αναβαθμίσω αν δεν καταλάβω πλήρως τι γίνεται. Για παράδειγμα δεν ξέρω αν η συσκευή μου είναι officially unlocked που λες. Στο ψάξιμο λοιπόν!

#2063   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2010 - 16:01

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε. Έχω την 3.1.2 και δεν σκοπεύω να αναβαθμίσω αν δεν καταλάβω πλήρως τι γίνεται. Για παράδειγμα δεν ξέρω αν η συσκευή μου είναι officially unlocked που λες. Στο ψάξιμο λοιπόν!


πηγαινε ρυθμισεις - γενικα - πληροφοριες και δες εαν στο μοντελο γραφει GR.. εαν ναι .. τοτε ειναι official unlock..

#2064   megatron130

megatron130

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/05/2010 - 12:04

καλησπερα σε ολους,

εχω διαβασει τις οδηγιες jallibreak (πολυ καλη δουλεια μπραβο) αλλα εχω το εξης προβλημα με το http://www.blackra1n.com/

μου βγαζει το μυνημα (αυτη η εφαρμογη απετυχε να ξεκινησει,επειδη το στοιχεια ASL.DLL ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΣΤΙΚΕ.Η ΕΠΑΝΑΛΥΨΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΙΣΩΣ ΔΙΟΡΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

σε αυτην την περιπτωση τι μπορω να κανω ν`αποκαταστησω????

#2065   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/05/2010 - 12:10

Στο λεει αυτο γιατι μαλλον εχεις αναβαθμισει το iTunes στην τελευταια εκδοση και υπαρχει ασυμβατοτητα.Τωρα εσυ απλα κατεβασε το blackbreeze(google it) και θα φτιαξεις το υπαρχον blackra1n που εχεις και μετα θα τρεχεις το καινουργιο .exe που θα σου βγαλει στην επιφανεια εργασιας.Να ξερεις οτι αν η συσκευη σου ειναι official unlock εχει βγει το Spirit που κανει untethered jailbreak.

#2066   hitechisious

hitechisious

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2010 - 15:33

παιδια εχω κατεβασει το blackbreeze αλλα δε μου εμφανιζει το διορθωμενο blackra1n . βαζω το .exe δηλαδη στο blackbreeze αποθηκευω το νεο blackrain-fixed αλλα δεν μου το εμφανιζει καθολου. ξερετε πωε λυνετε το προβλημα??

#2067   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/05/2010 - 22:44

Που εχεις βαλει να γινει η αποθηκευση του καινουργιου αρχειου φιλε μου?Επισης εαν η συσκευη σου ειναι official unlocked γιατι δεν κανεις jb με το spirit?

#2068   chriszachos

chriszachos

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:chriszachos

Δημοσίευση 29/05/2010 - 21:57

Ολα τα παραπανω ισχυουν και για το ipod touch 3ης γενιας?

#2069   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2010 - 22:28

Ολα τα παραπανω ισχυουν και για το ipod touch 3ης γενιας?

ισχυει για ολες τις συσκευες.. που ειναι official unlock και ειναι αναβαθμισμενες στην 3.1.3 .. ολες μπορουν να γινουν jailbreak με spirit.. οδηγος στην ενοτητα jailbreak :)

#2070   chriszachos

chriszachos

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:chriszachos

Δημοσίευση 30/05/2010 - 08:26

Ευχαριστω πολυ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες