Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

[Οδηγός] blackra1n: jailbreak iPhone 3G and 3GS with v3.1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2085 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2071   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2010 - 10:14

Τίποτα φίλε μου να ´σαι καλά..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2072   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/06/2010 - 13:05

Καλησπέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με iphone 3gs, αγορασμένο απο Ελλάδα, έκδοση 3.1.2, με j/b, με την νέα bootrom και εάν έχει βρεθεί λύση για να μπορούμε να κλείσουμε το κινητό. Έψαξα με το search δεν βρήκα κάτι ίσως δεν έψαξα και τόσο καλά. Υπάρχει κάποιο νέο? Μήπως είναι το spirit? Ευχαριστώ!

Τελευταία επεξεργασία από: rouvas2009, 03/06/2010 - 13:08


#2073   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/06/2010 - 13:08

Η λυση που ζητας λεγεται Spirit και βρισκεται εδω.Καλο διαβασμα και οτι απορια εχεις εδω ειμαστε.

#2074   Mikos13

Mikos13

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 18:19

Μάγκες είμαι καινούργιος εδώ....... έχω ένα iphone 3GS και φαίνετε πως είναι κλειδωμενο δηλαδή όταν το ανοίγω μου δείχνει την κλασική οθόνη βάλτε μια sim για να ενεργοποιήσετε το iphone και έχει μονό για sos κλήσεις...... είναι από αγγλια και κλειδωμένο από την orange υπάρχει καμία περίπτωσή να το ξεκλειδώσουμε??? προσπάθησα με το blackra1n άλλα όπως είπαν και παραπάνω δeν έβγαζε την φωτογραφία του geohot και αργούσε πολύ να κάνει το reboot και στο τέλος δεν γινόταν τίποτα... οποίος έχει καμία ιδέα πως μπορώ να το ξεκλειδώσω ας μου πει....... ευχαριστώ εκ των προτέρων

#2075   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 10/06/2010 - 19:05

Μάγκες είμαι καινούργιος εδώ....... έχω ένα iphone 3GS και φαίνετε πως είναι κλειδωμενο δηλαδή όταν το ανοίγω μου δείχνει την κλασική οθόνη βάλτε μια sim για να ενεργοποιήσετε το iphone και έχει μονό για sos κλήσεις...... είναι από αγγλια και κλειδωμένο από την orange υπάρχει καμία περίπτωσή να το ξεκλειδώσουμε??? προσπάθησα με το blackra1n άλλα όπως είπαν και παραπάνω δeν έβγαζε την φωτογραφία του geohot και αργούσε πολύ να κάνει το reboot και στο τέλος δεν γινόταν τίποτα... οποίος έχει καμία ιδέα πως μπορώ να το ξεκλειδώσω ας μου πει....... ευχαριστώ εκ των προτέρων

φιλε μου καλως ηρθες για αρχη
τωρα οσο για το 3gs σου λυπαμαι θα πρεπει να κανεις λιγο υπομονη να βγει η εκδοση 4 και μετα το jailbreak και unlock γιατι για μεχρι την εκδοση 3,1,3 υπαρχει μονο jailbreak και οχι και unlock μια που για να προχωρησης σε jailbreak θα πρεπει το τηλεφωνο σου να ειναι ηδη ενεργοποιημενο
να σε ρωτησω ειναι απολυτα σιγουρο οτι ειναι κλειδωμενο στην orange; αν βαλεις μια ελληνικη καρτα sim και το ενωσης στον υπολογιστη σου μηπως την αναγνωριση και ενεργοποιηθη;
εχεις δοκιμασει;
αν ναι χωρις αποτελεσμα τοτε περιμενεις

Τελευταία επεξεργασία από: ggian, 10/06/2010 - 19:11


#2076   Mikos13

Mikos13

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 19:23

φιλε μου καλως ηρθες για αρχη
τωρα οσο για το 3gs σου λυπαμαι θα πρεπει να κανεις λιγο υπομονη να βγει η εκδοση 4 και μετα το jailbreak και unlock γιατι για μεχρι την εκδοση 3,1,3 υπαρχει μονο jailbreak και οχι και unlock μια που για να προχωρησης σε jailbreak θα πρεπει το τηλεφωνο σου να ειναι ηδη ενεργοποιημενο
να σε ρωτησω ειναι απολυτα σιγουρο οτι ειναι κλειδωμενο στην orange; αν βαλεις μια ελληνικη καρτα sim και το ενωσης στον υπολογιστη σου μηπως την αναγνωριση και ενεργοποιηθη;
εχεις δοκιμασει;
αν ναι χωρις αποτελεσμα τοτε περιμενεις


ναι φιλε μου πριν λιγο το ξαναδοκιμασα και δεν γινετε τιποτα......νομιζω το δικο μου ειναι 3.1.2 ή 3.1.3 δν θυμαμαι ομωσ τι απο τα 2....το unlock λειπει δηλαδη για το 3gs....και ποτε βγαινει η εκδοση 4???αν ξερεισ φυσικα....

#2077   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/06/2010 - 19:30

Για να ενεργοποιηθει iPhone το οποιο ειναι κλειδωμενο στον παροχο κινητης χρειαζεται την καρτα κινητης στην οποια ειναι κλειδωμενο.Η 4.0 βγαινει στις 21 Ιουνιου και το jailbreak+unlock της αναμενεται στο τελος του μηνα.

#2078   Mikos13

Mikos13

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 19:41

Για να ενεργοποιηθει iPhone το οποιο ειναι κλειδωμενο στον παροχο κινητης χρειαζεται την καρτα κινητης στην οποια ειναι κλειδωμενο.Η 4.0 βγαινει στις 21 Ιουνιου και το jailbreak+unlock της αναμενεται στο τελος του μηνα.



εννοείς ότι πρέπει να βάλω την κάρτα που είχε όταν κλειδώθηκε??? δηλαδή μια orange που είχε ο προηγούμενος από μένα.....ή την ελληνική την δικιά μου...... ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου

#2079   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 10/06/2010 - 19:44

εννοει την orange σε αυτη ειναι κλειδωμενο μονο με αυτη ενεργοποιητε δυστυχως για σενα οποτε απλα υπομονη

Τελευταία επεξεργασία από: ggian, 10/06/2010 - 19:45


#2080   Mikos13

Mikos13

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 19:56

εννοει την orange σε αυτη ειναι κλειδωμενο μονο με αυτη ενεργοποιητε δυστυχως για σενα οποτε απλα υπομονη



ευχαριστω πολυ παιδια την προλαβαινω δεν την προλαβαινω

#2081   hypgg

hypgg

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2010 - 06:43

Καλησπερα/μερα σε ολους ειμαι καινουριος στο forum και επισης στον κοσμο του i-phone . Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κατι για την νεα εκδοση την 4 ! Ξερω οτι ειναι νωρις ακομα απλα γιατι ακουγονται πολλα ( οπως οτι πολλες εφαρμογες για j-b θα λειτουργησουν κατευθειαν χωρις να περιμενουμε καποιο up-date ) Ευχαριστω προκαταβολικα !!

#2082   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 06:54

Επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα.. Ανεπίσημα και κάτω από προϋποθέσεις ( υπάρχει ανάλογης ενότητα ) μπορείς να κανείς jailbreak με old bootrom..

#2083   GeAr

GeAr

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2010 - 13:20

Χαίρεται,
έχω ένα πρόβλημα με το unlock.
σήμερα όπως πήγα να το κάνω unlock ανοίγοντας το αρχείο blackrain μου έβγαλε το εξής μήνυμα

'blackrain - Unable to Locate Component
This application has failed to start beacause ASL.dll was not found.
Re-installing the application may fix this problem.
OK'
Πατάω OK και μου βγαίνει μετά το make it rain, μετά κολλάει και βγάζει το windows explorer και λέει ότι blackrain has stopped working..
και δεν κάνει τίποτα.

Αν έχει τύχει σε κανέναν ή ξέρει κάποιος και μπορεί να μου πει θα ήμουν πολύ ευγνώμων.
Ευχαριστώ.

#2084   GeAr

GeAr

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2010 - 14:07

Συγγνώμη παιδιά που έκανα κι εγώ την ίδια ερώτηση..ημια σελίδα πίσω ήταν η λύση του προβλήματος μου. έχω κάνει κι εγώ αναβάθμιση στο i-Tunes σε 9.1.
δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να το ξεκλειδώσω αλλά δεν νομίζω ότι θαχω πρόβλημα με το blackbleeze.
Συγγνώμη και πάλι..Καλά Μπάνια!

#2085   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/07/2010 - 14:15

Κατεβασε το blackbreeze και κανε την διαδικαδια που ζηταει ετσι ωστε να φτιαξεις το αρχειο blackra1n και μετα θα τρεξεις το καινουργιο αρχειο blackra1n που θα εμφανιστει και θα εισαι ok.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες