Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/11/2021 - 18:41

Καλορίζικο και πολύ καλά έκανες αφού μπορούσες. Να το χαρείς και πιστεύω όποιος μπορούσε, θα έκανε κάτι αντίστοιχο. Όντως και ΄'μείς τον πόνο μας γράφουμε, γι' αυτό κάνε καμιά ερώτηση τον γνωστό σου, αν έχει σκοπό να σκάσει καμιά παρτίδα πριν τη νέα χρονιά μας και ενημερωθούμε και ''μείς λίγο! :D  :D

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά η φίλη μου είναι στις Δημόσιες Σχέσεις του Ομίλου, οπότε δεν έχει καμμία επαφή με το θέμα. Ρώτησα όμως τα παιδιά στο μαγαζί, μήπως και μπορέσω να μεταφέρω καμμια πληροφορία εδώ, αλλά δεν είχαν ιδέα και το μόνο που μου είπαν ήταν οτι ούτε αυτοί περίμεναν να είναι τόσο χάλια η κατάσταση φέτος, ειδικά με το Pro Max. Δεν έχουν καμμία ουσιαστική ενημέρωση απο πουθενά, ενω άλλες χρονιές τους έλεγαν εκτιμήσεις. Μπορεί να σκάσουν κομμάτια αύριο, μπορεί σε 15 μέρες, όπως μου είπανε ...Πάντως μου είπαν οτι απο την πείρα τους είναι αισιόδοξοι οτι τέλος Νοεμβρίου το αργότερο θα είναι νορμαλ η κατάσταση, αλλα χωρίς να μπορούν και να το εγγυηθούν, γιατί κανείς δεν τους λέει τίποτα...


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 05/11/2021 - 18:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2021 - 19:17

Καταλαβαίνω τη χιουμοριστική σου διάθεση αλλά το παράδειγμα σου είναι ατυχέστατο, οι ανεμβολίαστοι βάζουν σε κίνδυνο τις ζωές των άλλων, εγω δεν έκανα τίποτα τέτοιο, μην τρελλαθούμε. Ούτε το καμάρωσα, ούτε το περηφανεύτηκα, αν είδες το ύφος μου και ξαναλέω οτι μακάρι να δούλευε το σύστημα σωστά και να μην κατέφευγα εκεί. Ούτε το πήρα για να το πουλήσω με καπέλο, το βιαζόμουνα για να μην χάσω τα χρήματα που θα έπαιρνα πουλώντας το παλιό μου, γιατί δεν μου περισσεύουν!
Και το ανέφερα απλά για να τονίσω οτι όντως το πρόβλημα είναι πολύ μεγάλο, όταν μεγάλα μαγαζιά παραλαμβάνουν ενα ενα τα κομμάτια. Απο κεί και πέρα δεν θεωρω οτι έκανα έγκλημα, ούτε σκοπεύω να απολογηθώ, επειδή εκανα κάτι που θα εκανε ο οποιοσδήποτε του προσφερόταν αυτή η δυνατότητα. Και συγνώμη αλλά αν μου πεί κάποιος Όχι, εγω μπορώ να το έχω αύριο με αυτό τον τρόπο, αλλά θα κάτσω να περιμένω τη σειρά μου σε ενα ή δυο μήνες, respect αλλά δεν θα τον πιστεψω! Αν έκανα κάτι τόσο ασυγχώρητο που δεν έχει ξανακάνει κανένας, μπορω να αποχωρήσω και όλα καλά.


Το παράδειγμα μου σε καμία περίπτωση δεν το είπα για να πω ότι έκανες κάτι αντίστοιχο.είναι άλλο το ένα άλλο το άλλο.Να αποχωρήσεις ρε σύ Πάνο γιατί;μια συζήτηση κάνουμε..:)εμένα με πείραξε που δημοσίως βγήκες και είπες οτι έβαλες βύσμα για να πάρεις ενα κινητό.οκ συγχαρητήρια αλλά μην το λες.δεν με νοιάζει που δεν θα βαλεις καπέλο πουλωντας το,ή οτιδήποτε άλλο.με ενοχλεί αυτή η νοοτροπία.κάνω κάτι που το ξέρω οτι είναι λαθος,και υπερυφανευομαι.(αυτο ήθελα να πω με το ομολογουμενος ατυχες παράδειγμα μου).και εννοείτε οτι αυτή είναι η δικιά μου γνώμη.σε άλλους αρέσει.οκ σεβαστό.τεσπα δεν το συνεχίζω,γιατί δεν υπάρχει λογος.στα 18 μου στο στρατό,έμαθα τι πραγματικά πάει να πει βύσμα.23 χρονια μετά δεν έχει αλλάξει τίποτα στην Ελλάδα,και ούτε πρόκειται. Να το χαρείς και να είσαι πάντα καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#543   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2021 - 19:36

Αυτό είναι φετινό ή υπήρχε στα 11 και 12 ;
a735892e834f2cd25e1160fd69758e19.jpg

Στο xs max δεν υπήρχε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#544   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 05/11/2021 - 19:51

Παρέλαβα και εγώ χθες 13 pro Sierra blue 128gb απο Κωτσοβολο.



#545   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/11/2021 - 20:14

Το παράδειγμα μου σε καμία περίπτωση δεν το είπα για να πω ότι έκανες κάτι αντίστοιχο.είναι άλλο το ένα άλλο το άλλο.Να αποχωρήσεις ρε σύ Πάνο γιατί;μια συζήτηση κάνουμε.. :)εμένα με πείραξε που δημοσίως βγήκες και είπες οτι έβαλες βύσμα για να πάρεις ενα κινητό.οκ συγχαρητήρια αλλά μην το λες.δεν με νοιάζει που δεν θα βαλεις καπέλο πουλωντας το,ή οτιδήποτε άλλο.με ενοχλεί αυτή η νοοτροπία.κάνω κάτι που το ξέρω οτι είναι λαθος,και υπερυφανευομαι.(αυτο ήθελα να πω με το ομολογουμενος ατυχες παράδειγμα μου).και εννοείτε οτι αυτή είναι η δικιά μου γνώμη.σε άλλους αρέσει.οκ σεβαστό.τεσπα δεν το συνεχίζω,γιατί δεν υπάρχει λογος.στα 18 μου στο στρατό,έμαθα τι πραγματικά πάει να πει βύσμα.23 χρονια μετά δεν έχει αλλάξει τίποτα στην Ελλάδα,και ούτε πρόκειται. Να το χαρείς και να είσαι πάντα καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ο μόνος λόγος που είπα τον τρόπο που το πήρα είναι γιατί αν ελεγα οτι μόλις απέκτησα το 13 Pro Max, με πρόθεση να μοιραστώ τη χαρά μου, είναι πολύ λογικό στο συγκεκριμένο threard, να με ρωτούσαν όλοι, απο που και πως και πότε το παρήγγειλα, οπότε το είπα απο την αρχή, καμμία διάθεση να υπερηφανευτώ δεν είχα. Πίστεψε με ονειρεύομαι κι εγω την ημέρα που δεν θα χρειάζεται μέσο για τίποτα σε αυτή τη χώρα, αλλά μέχρι τότε, το να πληρώσεις κανονικά για να πάρεις κάτι πιο νωρίς με μέσο, δεν το θεωρώ τόσο επιζήμιο στη ζωή των άλλων, όσο άλλες περιπτώσεις μέσων, που αφορούν πολύ πιο σημαντικά και ουσιαστκά θέματα και δεν το έχω κάνει, ούτε θα το έκανα ποτέ. Να είσαι πάντα καλά.


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 05/11/2021 - 20:16


#546   theologisikalos

theologisikalos

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2021 - 20:23

Αυτό είναι φετινό ή υπήρχε στα 11 και 12 ;
a735892e834f2cd25e1160fd69758e19.jpg

Στο xs max δεν υπήρχε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό φίλε άρχισε από το iOS 15  και έπειτα. Το είχα εγώ μέχρι να πουλήσω το iPhone 11 pro



#547   theologisikalos

theologisikalos

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2021 - 20:31

Παρέλαβα και εγώ χθες 13 pro Sierra blue 128gb απο Κωτσοβολο

 

Ευχάριστο νέο αυτό. Και 'γώ από Κωτσόβολο έχω παραγγείλει και το έχω πληρώσει κιόλας. Το είχες πληρώσει εσύ;



#548   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 05/11/2021 - 20:37

Δυστυχώς έρχονται όντως ελάχιστα κομμάτια μέχρι τώρα. Ειδικά στα pro max είναι τραγικά τα πράγματα. Ενημέρωση για παραλαβές δεν υπάρχει πουθενά. Σε όσα καταστήματα έχω ρωτήσει κανείς δεν ξέρει κάτι συγκεκριμένο. Στο μόνο site που έχω δει να εμφανίζονται κάποιες περιστασιακές διαθεσιμότητες και αξίζει να παρακολουθεί κανείς είναι του Κωτσόβολου. Απλά με το που δείτε κάτι διαθέσιμο χτυπήστε παραλαβή από κατάστημα γιατί άλλιως μάλλον δεν δεσμεύεται αν πρόκειται για αποστολή και μπορεί να δοθεί σε αλλο πελάτη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#549   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/11/2021 - 22:31

Καταλαβαίνω τη χιουμοριστική σου διάθεση αλλά το παράδειγμα σου είναι ατυχέστατο, οι ανεμβολίαστοι βάζουν σε κίνδυνο τις ζωές των άλλων, εγω δεν έκανα τίποτα τέτοιο, μην τρελλαθούμε. Ούτε το καμάρωσα, ούτε το περηφανεύτηκα, αν είδες το ύφος μου και ξαναλέω οτι μακάρι να δούλευε το σύστημα σωστά και να μην κατέφευγα εκεί. Ούτε το πήρα για να το πουλήσω με καπέλο, το βιαζόμουνα για να μην χάσω τα χρήματα που θα έπαιρνα πουλώντας το παλιό μου, γιατί δεν μου περισσεύουν!

Και το ανέφερα απλά για να τονίσω οτι όντως το πρόβλημα είναι πολύ μεγάλο, όταν μεγάλα μαγαζιά παραλαμβάνουν ενα ενα τα κομμάτια. Απο κεί και πέρα δεν θεωρω οτι έκανα έγκλημα, ούτε σκοπεύω να απολογηθώ, επειδή εκανα κάτι που θα εκανε ο οποιοσδήποτε του προσφερόταν αυτή η δυνατότητα. Και συγνώμη αλλά αν μου πεί κάποιος Όχι, εγω μπορώ να το έχω αύριο με αυτό τον τρόπο, αλλά θα κάτσω να περιμένω τη σειρά μου σε ενα ή δυο μήνες, respect αλλά δεν θα τον πιστεψω! Αν έκανα κάτι τόσο ασυγχώρητο που δεν έχει ξανακάνει κανένας, μπορω να αποχωρήσω και όλα καλά.

Και γίνεται ακόμα πιο μεγάλο όταν άνθρωποι όπως εσύ πιο πίσω, βάζουν το "μέσον" τους για να πάρουν τη συσκευή κάποιου άλλου(; ).

 

Καταλαβαίνω τη χαρά σου, καλά έκανες και έκανες ότι έκανες, αλλά το να τα γράφεις αυτά, σε αυτό το Topic, είναι το λιγότερο προκλητικό.

 

Φιλικά στα γράφω και χωρίς καμία δόση ειρωνείας ή οτιδήποτε άλλο μιας και ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολύ εύκολα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#550   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 05/11/2021 - 22:47

Παρέλαβα και εγώ χθες 13 pro Sierra blue 128gb απο Κωτσοβολο.

Καλοριζικο και σε σενα λοιπον ανεβασε φωτο αν θες να το δουμε πως ειναι. Κουτακι και η κινηταρα διπλα :D



#551   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2021 - 22:56

Να αναφέρω και εγώ φιλικά ότι όταν βάζουμε μέσο για οποιοδήποτε λόγο απλό ή σοβαρό, απλά κλέβουμε αυτόν που δεν έβαλε μέσο (είτε επειδή δεν είχε είτε δεν ήθελε).
Επίσης όταν για οποιαδήποτε λόγο δεν πληρώνουμε φόρους, επιβαρύνουμε το κορόιδο που πληρώνει ακόμη περισσότερο.
Δώστε όλοι το καλό παράδειγμα με απλά πράγματα.
Ναι έτσι αλλάζει μια χώρα.

Off topic αλλά αναγκαίο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#552   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 05/11/2021 - 23:55

Ευχάριστο νέο αυτό. Και 'γώ από Κωτσόβολο έχω παραγγείλει και το έχω πληρώσει κιόλας. Το είχες πληρώσει εσύ;

Δεν το είχα προπληρώσει όχι.

 

Καλοριζικο και σε σενα λοιπον ανεβασε φωτο αν θες να το δουμε πως ειναι. Κουτακι και η κινηταρα διπλα :D

Το κουτάκι μπορώ να το βγάλω, το κινητό λίγο δύσκολα :P έχω μια συσκευή αυτήν την στιγμή.



#553   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 06/11/2021 - 00:00

Κλείσαμε για φετος!

Συνημμένα αρχεία



#554   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2021 - 00:07

Ρε παιδιά τι λέμε τώρα όταν οι μισοί από δω το παίρνουν χωρίς ΦΠΑ με ΑΦΜ φίλου…


Sent from my iPhone using Tapatalk

#555   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/11/2021 - 01:15

Και γίνεται ακόμα πιο μεγάλο όταν άνθρωποι όπως εσύ πιο πίσω, βάζουν το "μέσον" τους για να πάρουν τη συσκευή κάποιου άλλου(; ).

 

Καταλαβαίνω τη χαρά σου, καλά έκανες και έκανες ότι έκανες, αλλά το να τα γράφεις αυτά, σε αυτό το Topic, είναι το λιγότερο προκλητικό.

 

Φιλικά στα γράφω και χωρίς καμία δόση ειρωνείας ή οτιδήποτε άλλο μιας και ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολύ εύκολα.

 

 

Πραγματικά, χωρίς διάθεση ειρωνίας, όπως γράφει και ο Νίκος, επιβεβαιώνεις την άποψη/ευχή:

 «Θεέ μου, θέλω λιγότερη διαφθορά στον κόσμο αυτό ή περισσότερες ευκαιρίες για να συμμετάσχω»

 

Την ίδια στιγμή που κάνεις την ευχή, μακάρι να υπήρχε η τήρηση της σειράς προτεραιότητας, την ίδια στιγμή χρησιμοποιήσεις το βύσμα σου για πάρεις τη σειρά κάποιου άλλου. Και η ανωνυμία, καθώς δεν ξέρεις το άτομο που του πήρες τη σειρά σε κάνει να μη νιώθεις άβολα. Φυσικά δεν είπαμε να έχεις και τύψεις, αλλά όπως και να το κάνουμε ήταν μια άσχημη κίνηση, έτσι απλά χωρίς προεκτάσεις και βαρύγδουπες εκφράσεις. Τέλος, ναι, υπάρχουν άτομα που θα μπορούσαν να το έχουν με τέτοιες πλαγιές οδούς, αλλά δεν μετέρχονται τέτοια μέσα για ένα τηλέφωνο. Προσωπικά, λόγω στενής σχέσης με άτομο που είναι σε κατάστημα premium reseller,θα μπορούσα να το έχω χωρίς προπαραγγελίες, χωρίς τίποτα. Δεν σκέφτηκα στιγμή να βάλω βύσμα, να υποχρεωθώ, για ένα τηλέφωνο. Έκανα την προπαραγγελία μου στις 23:59 την ημέρα που άνοιγαν οι προπαραγγελίες και μπόρεσα να παραλάβω εγκαίρως. Πιστεύω ότι καταλαβαίνεις πως δεν σου κουνάει κανείς το δάκτυλο, ούτε σου το παίζουμε ηθικές φιγούρες όσοι διαφωνούμε, απλά δηλώνουμε την διαφορετική άποψη και ας θεωρείς ότι κάτι τέτοιο είναι δύσκολο να συμβεί. Να το χαρείς, με υγεία και καλοτυχία.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες