Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 04/11/2021 - 20:38

Εμείς από Amazon. Την προηγούμενη Τετάρτη έγινε η παραγγελία, σήμερα η παραλαβή. Με βασική αποστολή και όχι γρήγορη. Παρότι δεν έγραψε διαθεσιμότητα για 1-2 μήνες, ήρθε. Νομίζαμε θα πάει κάνα μήνα η βαλίτσα. Όλα καλά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 04/11/2021 - 20:46

Εμείς από Amazon. Την προηγούμενη Τετάρτη έγινε η παραγγελία, σήμερα η παραλαβή. Με βασική αποστολή και όχι γρήγορη. Παρότι δεν έγραψε διαθεσιμότητα για 1-2 μήνες, ήρθε. Νομίζαμε θα πάει κάνα μήνα η βαλίτσα. Όλα καλά.

Ανεβασε φωτο να το δουμε ποιο πηρες ;



#513   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 04/11/2021 - 20:47

.

Το pro 128


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλοριζικο ανεβασε φωτο να το δουμεεεεεεε.



#514   lempoi

lempoi

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/11/2021 - 20:54

Καλοριζικο ανεβασε φωτο να το δουμεεεεεεε.

Τό μαύρο. Δηλαδή γκρι στα μάτια μου.. θά τό προτιμούσα κατάμαυρο!!ad874cde18e3641250e1c94efdd4af8c.jpgd040071ac1d67964e9395583a208e743.jpg70cdfa12c445743c43ea7da3eaaa47fa.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#515   leandrosml

leandrosml

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@leandrosml73
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/11/2021 - 21:24

Εγώ σήμερα ,αν και δεν έδωσα άμεσα παραγγελία
Με πήραν τηλέφωνο από το πλαίσιο και πήγα και παρέλαβα από κατάστημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι εννοείς δεν έδωσες άμεσα παραγγελία; Είχες κουπόνι προπαραγγελίας; Είχες εκδηλώσει ενδιαφέρον; Πως σε πήραν τηλέφωνο; Στο ξεκάρφωτο;
Εγώ έχω κουπόνι παραγγελιάς από 18-10. Pro max 128 black


Sent from my iPhone using Tapatalk

#516   stevekrk

stevekrk

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2021 - 21:42

Τι εννοείς δεν έδωσες άμεσα παραγγελία; Είχες κουπόνι προπαραγγελίας; Είχες εκδηλώσει ενδιαφέρον; Πως σε πήραν τηλέφωνο; Στο ξεκάρφωτο;
Εγώ έχω κουπόνι παραγγελιάς από 18-10. Pro max 128 black


Sent from my iPhone using Tapatalk


Έχουμε κάνει πολύ κοντά παραγγελία. 20 εγώ, SB pro max 128. Έχεις μιλήσει καθόλου μαζί τους;

#517   leandrosml

leandrosml

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@leandrosml73
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/11/2021 - 22:11

Έχουμε κάνει πολύ κοντά παραγγελία. 20 εγώ, SB pro max 128. Έχεις μιλήσει καθόλου μαζί τους;


Όχι δε μίλησα. Έχω το κουπόνι παραγγελίας αλλά δεν είχα ενημέρωση από τότε και μετά. Το έχω βάλει μαζί με κάποια αλλά αξεσουάρ με αντικαταβολή. Οπότε περιμένω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#518   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 04/11/2021 - 22:15

Ανεβασε φωτο να το δουμε ποιο πηρες ;

Στην προηγούμενη σελίδα το έβαλα. 13 128GB starlight 



#519   palachris13

palachris13

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα

Δημοσίευση 04/11/2021 - 22:16

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος για iPhone 13 Pro Max 128GB από 18/9 στην document. Δεν έχω προπληρώσει καθώς υπήρξε ενημέρωση από το κατάστημα πως δεν έχει διαφορά και πως πρακτικά δεν υπάρχει νόημα να προπληρωθεί κάτι από τη στιγμή που δεν μπορούν να δώσουν ημερομηνία παράδοσης(τίμιο κατά τη γνώμη μου). Δεν υπήρχε καμία ενημέρωση από το μαγαζί κι επικοινώνησα σήμερα και ενημερώθηκα πως η εκδήλωση ενδιαφέροντος όντως τηρείται σαν «σειρά προτεραιότητας» και πως δεν έχουν ιδέα πότε θα παραλάβουν.

Έχει παραλάβει κάποιος pro max από τη document;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#520   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 04/11/2021 - 23:04

Δεν έχω καταλάβει τίποτα και λόγω δουλειάς απέχω από αρκετά στην ενημέρωση..
Με λίγα λόγια για να αγοράσει κάποιος το 13 πρέπει να κάνει προπαραγγελια μόνο; Και όσοι δεν έχουν κάνει τι γίνεται δεν παίρνουν ποτέ; Αν πάω σε ένα κατάστημα αλυσίδας (όποτε μπορέσω) θα με εξυπηρετήσουν με παραγγελία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#521   lempoi

lempoi

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/11/2021 - 23:18

Τι εννοείς δεν έδωσες άμεσα παραγγελία; Είχες κουπόνι προπαραγγελίας; Είχες εκδηλώσει ενδιαφέρον; Πως σε πήραν τηλέφωνο; Στο ξεκάρφωτο;
Εγώ έχω κουπόνι παραγγελιάς από 18-10. Pro max 128 black


Sent from my iPhone using Tapatalk



Εννοώ πως δεν είχα εκδηλώσει άμεσα ενδιαφέρον
Αν θυμάμαι καλά 22/10


Sent from my iPhone using Tapatalk

#522   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/11/2021 - 09:59

Καλημέρα σε ολους!Προς ενημέρωση ,βρήκα διαθέσιμο iPhone 13 128 blue στο Κωτσόβολο Λάρισας!Εκανα παραγγελία και πήρα τηλέφωνο για να την επιβεβαιώσω.Μου ειπαν πως ότι διαθέσιμο φαίνεται,είναι εκθεσιακό!Αν θέλω παραγγελία,από Ιανουάριο παραλαβή γιατί κάνει 25-30 εργάσιμες!

#523   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/11/2021 - 12:50

Το πλάνο μου για φετος ήταν να περιμένω λίγο μετα την κυκλοφορία και μετα απο 2-3 εβδομάδες να το πάρω κανονικά. Δεν ξέρω γιατί υπέθετα οτι τα πράγματα, μετα απο τόσα χρόνια μπάχαλου στην αρχή, θα έστρωναν φέτος, ήμουν ανεξήγητα αισιόδοξος. Βλέποντας την τραγική κατάσταση που επικρατεί, πήρα το μέσο μου σε μεγάλη αλυσίδα να ρωτήσω μήπως μπορεί να με εξυπηρετήσει, επικοινώνησε με την αποθήκη τους, της είπαν οτι αυτη τη βδομάδα παραλαμβάνουν (μιλάμε για μεγάλη γνωστή αλυσίδα, έτσι ?) ΕΝΑ Pro Max 256 Sierra Blue που ήθελα, το δέσμευσαν για μένα και σε 3 μέρες το έχω ήδη στα χέρια μου !!! Φυσικά δεν μπορώ να αναφέρω την αλυσίδα για ευνόητους λόγους και ειλικρινά δεν ήθελα να καταφύγω σε μέσο το 2021, και ελπίζω να μη δεχθώ καμμιά επίθεση, αλλά με αυτά που ακούω, υπάρχει μεγάλο θέμα...

 

Το τηλέφωνο είναι πολύ ωραίο και είμαι ενθουσιασμένος, αλλά έχω την εντύπωση, παρ'όλο που το έχω μια μέρα μόνο και δεν το έχω δουλέψει, οτι στις κάμερες υπάρχει θέμα.Ή μάλλον όχι στις κάμερες, στο overprocessing και oversharpening, όπως έχει αναφερθεί σε πολλά forums, το οποίο μακάρι να διορθωθεί με ενα software update. Η πρώτη μου εντύπωση είναι οτι οι φωτογραφίες που βγάζει είναι χειροτερες απο το 11 pro max, αλλά όπως είπα έχω βγάλει ελάχιστες φωτογραφίες πχ το σκύλο μου μέσα στο σπίτι και πλάνα απο τη βεράντα, οπότε ευχομαι να κάνω λάθος.

 

Εύχομαι ειλικρινά να λυθεί η κατάσταση και να παραλάβουν όλοι σύντομα, πάντως απο οτι κατάλαβα το πρόβλημα στο Pro max απο ότι μου ειπαν και τα παιδιά στο μαγαζί που πήγα και το παρέλαβα, είναι όντως μεγάλο...


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 05/11/2021 - 12:51


#524   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2021 - 12:59

Το πλάνο μου για φετος ήταν να περιμένω λίγο μετα την κυκλοφορία και μετα απο 2-3 εβδομάδες να το πάρω κανονικά. Δεν ξέρω γιατί υπέθετα οτι τα πράγματα, μετα απο τόσα χρόνια μπάχαλου στην αρχή, θα έστρωναν φέτος, ήμουν ανεξήγητα αισιόδοξος. Βλέποντας την τραγική κατάσταση που επικρατεί, πήρα το μέσο μου σε μεγάλη αλυσίδα να ρωτήσω μήπως μπορεί να με εξυπηρετήσει, επικοινώνησε με την αποθήκη τους, της είπαν οτι αυτη τη βδομάδα παραλαμβάνουν (μιλάμε για μεγάλη γνωστή αλυσίδα, έτσι ?) ΕΝΑ Pro Max 256 Sierra Blue που ήθελα, το δέσμευσαν για μένα και σε 3 μέρες το έχω ήδη στα χέρια μου !!! Φυσικά δεν μπορώ να αναφέρω την αλυσίδα για ευνόητους λόγους και ειλικρινά δεν ήθελα να καταφύγω σε μέσο το 2021, και ελπίζω να μη δεχθώ καμμιά επίθεση, αλλά με αυτά που ακούω, υπάρχει μεγάλο θέμα...

Το τηλέφωνο είναι πολύ ωραίο και είμαι ενθουσιασμένος, αλλά έχω την εντύπωση, παρ'όλο που το έχω μια μέρα μόνο και δεν το έχω δουλέψει, οτι στις κάμερες υπάρχει θέμα.Ή μάλλον όχι στις κάμερες, στο overprocessing και oversharpening, όπως έχει αναφερθεί σε πολλά forums, το οποίο μακάρι να διορθωθεί με ενα software update. Η πρώτη μου εντύπωση είναι οτι οι φωτογραφίες που βγάζει είναι χειροτερες απο το 11 pro max, αλλά όπως είπα έχω βγάλει ελάχιστες φωτογραφίες πχ το σκύλο μου μέσα στο σπίτι και πλάνα απο τη βεράντα, οπότε ευχομαι να κάνω λάθος.

Εύχομαι ειλικρινά να λυθεί η κατάσταση και να παραλάβουν όλοι σύντομα, πάντως απο οτι κατάλαβα το πρόβλημα στο Pro max απο ότι μου ειπαν και τα παιδιά στο μαγαζί που πήγα και το παρέλαβα, είναι όντως μεγάλο...

Δυστυχώς δεν κάνεις λάθος, εδώ σχετικό θέμα:

https://forums.macru...Merged.2315188/

Λογικά είναι θέμα software, γιατί τα βίντεο είναι ok.

#525   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/11/2021 - 13:08

Δυστυχώς δεν κάνεις λάθος, εδώ σχετικό θέμα:

https://forums.macru...Merged.2315188/

Λογικά είναι θέμα software, γιατί τα βίντεο είναι ok.

Αυτό είχα διαβάσει κι εγω και με είχαν ζώσει λίγο τα φίδια, γιατί ο κύριως λόγος που έκανα τη μετάβαση απο το 11 pro max ήταν "οι καλύτερες κάμερες που είχαμε ποτε" :D αλλά έλεγα οτι μπορεί να είναι και υπερβολές γιατι υπάρχει και ανάλογο thread με υπέροχες φωτογραφίες στο macrumors. Το θέμα είναι οτι η πρώτη φωτογραφία που βγάζει, αυτα τα δευτερόλεπτα πριν το processing, είναι σχεδόν κακή και μετα πάει πάνω το software και την κάνει τίγκα στο sharpening και το contrast, ειδικά σε εσωτερικό χώρο. Ούτε θέλω να τραβάω raw και να παιδεύομαι μετα μια μια να την φερω στα ίσα της...Μια μέση λύση βρε παιδιά, ακούτε εκεί στην apple ?? :D Και ζητώ συγνώμη, ξέρω οτι δεν είναι εδώ το σωστό thread...


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 05/11/2021 - 13:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες