Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   Grisos

Grisos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 03/11/2021 - 13:17

Το οποίο you.gr ανήκει στο Quest group όπως και η isquare που είναι ο επίσημος προμηθευτής. Άρα μάλλον μπούρδες έλεγε ο διευθύνων σύμβουλος της isquare για μεσα Νοεμβρίου. Καλά κρασά. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 03/11/2021 - 13:23

Δεν ξέρω καν εάν έχει νόημα σ’αυτη τη φάση να ζητήσω επιστροφή χρημάτων και να το ψάξω αλλού.

Εντωμεταξύ είναι iPhone 13 128 και η παραγγελία έγινε στο you

Φυσικά και να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων, είναι απαράδεκτο να σου δίνουν παράδοση το Γεναρη, ειδικά για το 13, που άλλες αλυσιδες το δείχνουν διαθέσιμο άμεσα !


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 03/11/2021 - 13:24


#483   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/11/2021 - 14:09

Ειπα να το τσεκαρω τον serial number του στο check apple εγγκυηση και δειχνει μια χαρα κανενα προβλημα ή θεμα:

 

fw8Rkg4.png

Apple care?



#484   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2021 - 14:11

Τελικά πολλά στραβά εκεί στο you.gr κι ας ανήκει στην Infoquest.

 

Σε παραγγελία Airpods 3 που έκανα με πήραν τηλέφωνο και μου την ακύρωσαν γιατί έβαλα 12 άτοκες δόσεις ενώ λέει ότι δεν υποστηριζόταν από το σύστημα...

Φυσικά δεν μου εξήγησαν πως κατάφερα και "χάκαρα" εγώ το site τους και έβαλα τις δόσεις...

5 λεπτά μετά με κάλεσαν ξανά και μου είπαν ότι έγινε λάθος, οτί μπορώ να βάλω τις δόσεις αλλά έχω πλέον χάσει το κομμάτι που είχα δεσμεύσει στην παραγγελία και οτι θα έπρεπε να περιμένω την επόμενη παρτίδα... Δεν νομίζω ότι θα παραγγείλω τίποτα άλλο από αυτούς!

 

Λίγο καιρό πριν, τους πήρε 5 μέρες να μου στείλουν μια θήκη για το κινητό (έγραφε ετοιμοπαράδοτο σε 1 ημέρα).

Η amazon.de στις τρεις ημέρες, μου έστειλε ένα φορτιστή που παρήγγειλα ταυτόχρονα με την θήκη από το you...


Τελευταία επεξεργασία από: theoapo, 03/11/2021 - 14:12


#485   theologisikalos

theologisikalos

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2021 - 14:18

Τελικά πολλά στραβά εκεί στο you.gr κι ας ανήκει στην Infoquest.

 

Σε παραγγελία Airpods 3 που έκανα με πήραν τηλέφωνο και μου την ακύρωσαν γιατί έβαλα 12 άτοκες δόσεις ενώ λέει ότι δεν υποστηριζόταν από το σύστημα...

Φυσικά δεν μου εξήγησαν πως κατάφερα και "χάκαρα" εγώ το site τους και έβαλα τις δόσεις...

5 λεπτά μετά με κάλεσαν ξανά και μου είπαν ότι έγινε λάθος, οτί μπορώ να βάλω τις δόσεις αλλά έχω πλέον χάσει το κομμάτι που είχα δεσμεύσει στην παραγγελία και οτι θα έπρεπε να περιμένω την επόμενη παρτίδα... Δεν νομίζω ότι θα παραγγείλω τίποτα άλλο από αυτούς!

 

Λίγο καιρό πριν, τους πήρε 5 μέρες να μου στείλουν μια θήκη για το κινητό (έγραφε ετοιμοπαράδοτο σε 1 ημέρα).

Η amazon.de στις τρεις ημέρες, μου έστειλε ένα φορτιστή που παρήγγειλα ταυτόχρονα με την θήκη από το you...

Άρα μάπα οργάνωση έχει το μαγαζί.. τα λεφτά τα ζήτησες τελικά πίσω για το τηλέφωνο; Αν όλες οι παραδώσεις πάνε για νέο έτος, δύσκολα τα πράματα..



#486   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2021 - 14:21

Άρα μάπα οργάνωση έχει το μαγαζί.. τα λεφτά τα ζήτησες τελικά πίσω για το τηλέφωνο; Αν όλες οι παραδώσεις πάνε για νέο έτος, δύσκολα τα πράματα..

O iheadache παρήγγειλε το τηλέφωνο.

 

Εγώ την ακύρωσα την παραγγελία των Airpods 3. Θα τα πάρω από αλλού!



#487   theologisikalos

theologisikalos

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2021 - 14:22

O iheadache παρήγγειλε το τηλέφωνο.

 

Εγώ την ακύρωσα την παραγγελία των Airpods 3. Θα τα πάρω από αλλού!

Α σόρυ, δε το πρόσεξα 


Τελευταία επεξεργασία από: theologisikalos, 03/11/2021 - 14:23


#488   Grisos

Grisos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 03/11/2021 - 14:37

Πάντως για οτιδήποτε ντούκου πάει κανείς amazon.de + expedited delivery. Εγώ περιμένω από πλαίσιο iphone 13 pro με άτοκες και είπα να μπω amazon να δω τι παίζει. Αλλα και κει δεν είναι ξεκάθαρο το θέμα διαθεσιμότητα καθώς λεει για dispatch σε 1 με 2 μήνες. Αν το χε διαθέσιμο άμεσα μπορεί και να την έκανα.  



#489   nickthegreek92

nickthegreek92

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2021 - 14:55

Update: εξαντλήθηκε

Άμεσα διαθέσιμο στον Κωτσόβολο το χρυσό 13 pro max 128gb για οποιον ενδιαφέρεται.

https://www.kotsovol...-max-128gb-gold

Τελευταία επεξεργασία από: nickthegreek92, 03/11/2021 - 14:58


#490   theologisikalos

theologisikalos

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2021 - 15:17

Update: εξαντλήθηκε

Άμεσα διαθέσιμο στον Κωτσόβολο το χρυσό 13 pro max 128gb για οποιον ενδιαφέρεται.

https://www.kotsovol...-max-128gb-gold

αν είχε ανοίξει διαθεσιμότητα στον Κωτσόβολο, δε θα έπρεπε πρώτα να έχουν εξαντλήσει όλες τις παραγγελίες;



#491   eliot

eliot

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2021 - 15:25

Παντως απο Κωτσοβολο αγορασα σημερα 13 pro 1TB Graphite. Ηταν διαθεσιμο για παραλαβη στο καταστημα στο Mall, εκανα την παραγγελια και πηγα και το παρελαβα. Και ο Γερμανος στο Mall ειχε ενα αντιστοιχο κομματι διαθεσιμο


Τελευταία επεξεργασία από: eliot, 03/11/2021 - 15:25


#492   theologisikalos

theologisikalos

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2021 - 15:36

Παντως απο Κωτσοβολο αγορασα σημερα 13 pro 1TB Graphite. Ηταν διαθεσιμο για παραλαβη στο καταστημα στο Mall, εκανα την παραγγελια και πηγα και το παρελαβα. Και ο Γερμανος στο Mall ειχε ενα αντιστοιχο κομματι διαθεσιμο

Νομίζω αυτό το είχε πάρει το μάτι μου και μένα να είναι διαθέσιμο να σου πω την αλήθεια, αλλά υποθέτω ότι επειδή είναι με αυτή τη χωρητικότητα θα έχει πολύ μικρότερη ζήτηση. Καλορίζικο!



#493   JohnnyC

JohnnyC

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/11/2021 - 15:42

Pro max 1Tb είναι διαθέσιμα ανά διαστήματα από την πρωτη μέρα καθώς και pro max 128gb.Για pro max 256 και 512 δεν υπάρχει τίποτα. Τα pro ανεξαρτήτου χωριτικοτητας είναι διαθέσιμα ανα διαστήματα από την πρώτη μέρα. Πολύ περίεργα πράγματα! Τα τζιμανια στην Apple δεν ξέρανε ποια μοντέλα θα έχουν ζήτηση; Συμπέρασμα ολοι θέλουν pro max 256 απίστευτο.

#494   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2021 - 16:24

Παραγγελία 15/10 προπληρωμένη και μόλις έλαβα την σημερινή ενημέρωση….

Όταν τα λέω εγώ ότι φέτος είναι διαφορετικά….
Πιστεύω ούτε του χρόνου θα βρίσκεις τηλέφωνα μια κ τα λίγα που θα έρχονται θα πηγαίνουν στα τζιμανια πιτ πουλάνε με καπέλο
Το ιδιο γίνεται κ στα ρόλεξ όπου όλοι οι dealers έχουν ρολόγια με καπέλο 20-50% αλλά οι επίσημοι πάντα δεν έχουν τίποτα…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: grigorisP, 03/11/2021 - 16:24


#495   iheadache

iheadache

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@headachegr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:headachegr

Δημοσίευση 03/11/2021 - 17:13

O iheadache παρήγγειλε το τηλέφωνο.

Εγώ την ακύρωσα την παραγγελία των Airpods 3. Θα τα πάρω από αλλού!


Δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν ποστευω ότι θα παραδώσουν Γενάρη, νομίζω ότι το λένε ενδεικτικά.

Αμφιβάλω εάν θα το βρω αλλού ετοιμοπαράδοτο ή με καλύτερο delivery σε αυτή τη φάση.

Επειδή το ηθελα για αντικατάσταση του iPhone 7, σκέφτομαι απλά να χτυπήσω το 12 pro να τελειώνω.

Θα δείξει.

Πάντως η κατάσταση είναι τουλάχιστον τραγική.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες