Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:21

Παλικάρια, και εγώ ήμουν (και είμαι) χρήστης iσυσκευών, ώσπου σε κάποια στιγμή απηύδησα και πήρα το S3... Πραγματικά, ούτε που μου περνάει πλέον από το μυαλό να ξαναγυρίσω στην Apple, και μάλιστα σκέφτομαι να πουλήσω ακόμα και το iPad 2 που το έχω παρατημένο σε μία γωνιά και μαζεύει σκόνη...
Μόλις δείτε την ευκολία που σας παρέχει το android σε πράγματα που στο ios ούτε καν σκεφτόσασταν, θα εκπλαγείτε... Και κάτι τελευταίο.. Πολλοί λένε ότι τα χρώματα του S3 είναι ψεύτικα και υπερκορεσμένα... Δεν ξέρουν όμως ότι υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις της συσκευής που μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε Δυναμική, Τυπική, Φυσική και για Ταινία οθόνη...
Κρίμα που η Apple παραμένει κολλημένη, γιατί κάποτε ήταν όντως αυτή που άλλαξε τα δεδομένα... Αλλά κάποτε. Τώρα όχι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:25

Παλικάρια, και εγώ ήμουν (και είμαι) χρήστης iσυσκευών, ώσπου σε κάποια στιγμή απηύδησα και πήρα το S3... Πραγματικά, ούτε που μου περνάει πλέον από το μυαλό να ξαναγυρίσω στην Apple, και μάλιστα σκέφτομαι να πουλήσω ακόμα και το iPad 2 που το έχω παρατημένο σε μία γωνιά και μαζεύει σκόνη...
Μόλις δείτε την ευκολία που σας παρέχει το android σε πράγματα που στο ios ούτε καν σκεφτόσασταν, θα εκπλαγείτε... Και κάτι τελευταίο.. Πολλοί λένε ότι τα χρώματα του S3 είναι ψεύτικα και υπερκορεσμένα... Δεν ξέρουν όμως ότι υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις της συσκευής που μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε Δυναμική, Τυπική, Φυσική και για Ταινία οθόνη...
Κρίμα που η Apple παραμένει κολλημένη, γιατί κάποτε ήταν όντως αυτή που άλλαξε τα δεδομένα... Αλλά κάποτε. Τώρα όχι...


Σωστοτατος φιλε. +1

#93   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:32

Επιτελους ένα vs τοπικ που έχει κρατηθεί ένα επίπεδο στην ανταλλαγή των απόψεων :P
Απο τη πρώτη στιγμη που είδα το 5 δεν με ενθουσίασε καθόλου κ αυτο που δεν μου άρεσε - γιατι για εμένα δεν θα είναι καθόλου βολικό - είναι η μετακίνηση τησ θύρας των ακουστικων :(
Ειμαι και εγω απο τους applefans που έκανα την αλλαγη κ πήγα σε adroid -HTC one X- κ δεν το μετάνιωσα λεπτό !!!!υπεροχη οθόνη - έιδα ένα HD βίντεο κλιπ κ έπαθα πλάκα - εύκολο στη χρήση (δεν είναι δα και τόσο τραγικό το android !!!απο εφαρμογές βρήκα ολες όσες χρησιμοποιουσα στο iPhone ,εκτος απο μια αλλα δεν με νοιαζει γιατι εχω το iPad κ ετσι καλύπτομαι :)


#94   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:35

Επιτελους ένα vs τοπικ που έχει κρατηθεί ένα επίπεδο στην ανταλλαγή των απόψεων :P
Απο τη πρώτη στιγμη που είδα το 5 δεν με ενθουσίασε καθόλου κ αυτο που δεν μου άρεσε - γιατι για εμένα δεν θα είναι καθόλου βολικό - είναι η μετακίνηση τησ θύρας των ακουστικων :(
Ειμαι και εγω απο τους applefans που έκανα την αλλαγη κ πήγα σε adroid -HTC one X- κ δεν το μετάνιωσα λεπτό !!!!υπεροχη οθόνη - έιδα ένα HD βίντεο κλιπ κ έπαθα πλάκα - εύκολο στη χρήση (δεν είναι δα και τόσο τραγικό το android !!!απο εφαρμογές βρήκα ολες όσες χρησιμοποιουσα στο iPhone ,εκτος απο μια αλλα δεν με νοιαζει γιατι εχω το iPad κ ετσι καλύπτομαι :)


Εχεις πιασει samsung galaxy s3? H s2?
Ειναι εντελως διαφορετικο απο το android που εχει το HTC. και τα δυο ειναι πολυ ομορφα αλλα του Htc νομιζω μου αρεσει περισοτερο! Ειχα το htc desire hd. Ωραια οθονη,αρκετα στιβαρο και ανθεκτικο,το καταλαβαινεις και απο το αγγιγμα

#95   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:39

Εχεις πιασει samsung galaxy s3? H s2?
Ειναι εντελως διαφορετικο απο το android που εχει το HTC. και τα δυο ειναι πολυ ομορφα αλλα του Htc νομιζω μου αρεσει περισοτερο! Ειχα το htc desire hd. Ωραια οθονη,αρκετα στιβαρο και ανθεκτικο,το καταλαβαινεις και απο το αγγιγμα

Εχω δουλέψει το siii -πολυ καλο κινητο - αλλα με πείραξε που δεν συνδέονταν με το pro μου!!!!Απο την πρώτη στιγμη όμως μου άρεσε το χ one κ ειδικότερα το sense !!!!!!

#96   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:39

Επιτελους ένα vs τοπικ που έχει κρατηθεί ένα επίπεδο στην ανταλλαγή των απόψεων :P
Απο τη πρώτη στιγμη που είδα το 5 δεν με ενθουσίασε καθόλου κ αυτο που δεν μου άρεσε - γιατι για εμένα δεν θα είναι καθόλου βολικό - είναι η μετακίνηση τησ θύρας των ακουστικων :(
Ειμαι και εγω απο τους applefans που έκανα την αλλαγη κ πήγα σε adroid -HTC one X- κ δεν το μετάνιωσα λεπτό !!!!υπεροχη οθόνη - έιδα ένα HD βίντεο κλιπ κ έπαθα πλάκα - εύκολο στη χρήση (δεν είναι δα και τόσο τραγικό το android !!!απο εφαρμογές βρήκα ολες όσες χρησιμοποιουσα στο iPhone ,εκτος απο μια αλλα δεν με νοιαζει γιατι εχω το iPad κ ετσι καλύπτομαι :)

Ελπιζω να κρατηθει το επιπεδο... Συνηθως καταληγει απο συζητηση σε μια καταιγιδα ακυρων μηνυματων που ο καθενας προσπαθει (με επιχειρηματα η χωρις) να πεισει τον αλλον οτι η συσκευη του ειναι η καλυτερη (το πιστευει δεν το πιστευει κ ο ιδιος)...
Ας κανουμε λοιπον μια προσπαθεια να πουμε τις σκεψεις μας γιατι σιγουρα ενδιαφερει αρκετα παιδια το θεμα..

#97   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:44

Εχω δουλέψει το siii -πολυ καλο κινητο - αλλα με πείραξε που δεν συνδέονταν με το pro μου!!!!Απο την πρώτη στιγμη όμως μου άρεσε το χ one κ ειδικότερα το sense !!!!!!


Εχω πιασει one X και αν δεν κανω λαθος ειναι ελαφρυ? η κανω λαθος?το desire hd ηταν τουβλο κανονικο :P

#98   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:46

και βεβαια θα ηταν πολυ ενδιαφερον να ακουσουμε και τις αποψεις αυτων που εχουν και τις δυο συσκευες-λειτουργικα τωρα
και οχι μονο αυτων που εχουν περασει απο το ενα στο αλλο ;)

#99   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:47

Yeap :) Είναι ελαφρύ !!!!!!το hd το έχει ένας φίλος μου κ πραγματικα είναι πολυ αξιόλογο κινητο :)

#100   maxsto

maxsto

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:52

Για μένα αυτο που καθορίζει μια συσκευή και ειδικότερα ένα smartphone αφου για αυτα μιλάμε , είναι το κατα πόσο σου καλύπτει τις αναγκες ,(τις δικές σου..οχι του δίπλανού σου. ;) ).
Ειμαι 4 χρονια χρήστης iphone με τα 2 πρωτα να χρησιμοποιω και to jailbrake, και αυτη την στιγμή δεν νιώθω οτι δεν με καλύπτει το iphone στις καθημερινές μου αναγκες τόσο τισ προσωπικές όσο και τισ επαγγελματικές. Οταν αυτο θα πάψει να υσχύει σίγουρα θα στραφώ και προς άλλες λύσεις - κατευθύνσεις.
Αυτό γα μένα είναι το υπερτατο κριτήριο , και μετα το design , το υλικό κτλ.
Οσο αφορά την τιμή , αυτο είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Το που φτάνει η τσέπη του καθενός , αλλα και τι είναι διαθεσιμος να θυσιάσει καποιος για να γίνει κάτοχος ενος οποιοδήποτε προιόντος είναι δύσκολο να μπει σε καλούπια και σε κριτική!!

#101   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:53

Εχω δουλέψει το siii -πολυ καλο κινητο - αλλα με πείραξε που δεν συνδέονταν με το pro μου!!!!Απο την πρώτη στιγμη όμως μου άρεσε το χ one κ ειδικότερα το sense !!!!!!


Και εγω ξενέρωσα που δεν συνδέεται με τα iMac μου αλλά γι'αυτό φταίει η apple με την 10.8.2 διότι πριν δούλευε κανονικότατα το Android File Transfer.

#102   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9744 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:54

Αρνουμαι πεισματικα να βγαλω τοσο μεγαλα τηλεφωνα στο τραπεζι...μπορειτε να με αποκαλεσετε οπως θελετε αλλα αρνουμαι.ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ!!
Αν αυριο η apple εβγαζε τετοιου μεγεθους τηλεφωνο απλα δεν θα το κοιταζα καν.Ας εκανε "παπαδες","καφεδες" και οτι αλλο θελετε αφου σε πολλους αρεσει να μιλανε με τετοιους ορους.
Πρωτο πραγμα που κοιταζω σε οτιδηποτε αγοραζω ειναι η ομορφια...κατι που θα με φτιαχνει απο το πρωι ως το βραδυ.Πειτε το αυτοκiνητο,tηλεοραση,τηλεφωνο,μηχανη esspresso...οτι και να ειναι αυτο πρεπει να με φτιαχνει.
Ευτυχως η δυστυχως στο θεμα τηλεφωνο αυτο που δεν βαριεμαι ποτε και γουσταρω να το κραταω ειναι τo iphone.
Τους παπαδες και τους καφεδες σας τους χαριζω γιατι οπως μου ειπε προχτες ενας γνωστος που πρωτη φορα επιανε smartphone και εχοντας στη κατοχη του πια ενα HTC..."αστα φιλε κανει παπαδες" και οταν τον ρωτησα σαν τι ακριβως μου απαντησε:" ...δεν ξερω γιατι δεν το εχω ψαξει ακομα" :P
Αν αυριο μια αλλη εταιρια βγαλει κατι πιο δυνατο αισθητικα θα το τιμησω χωρις φοβο και παθος.

#103   gfilippas

gfilippas

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:56

Εχω κανει δυο αποπειρες με το S3.Ομορφο κινητο με οθοναρα και πολυ καλη ταχυτητα,εφαρμογες που χρησιμοποιω στο iphone τις βρηκα και στο android(απλος user ειμαι,οχι κατι extreme).Κατα την προσωπικη μου αποψη,η ευκολια και η απλοτητα του iphone ειναι το κατι αλλο.

#104   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:04

Αρνουμαι πεισματικα να βγαλω τοσο μεγαλα τηλεφωνα στο τραπεζι...μπορειτε να με αποκαλεσετε οπως θελετε αλλα αρνουμαι.ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ!!
Αν αυριο η apple εβγαζε τετοιου μεγεθους τηλεφωνο απλα δεν θα το κοιταζα καν.Ας εκανε "παπαδες","καφεδες" και οτι αλλο θελετε αφου σε πολλους αρεσει να μιλανε με τετοιους ορους.
Πρωτο πραγμα που κοιταζω σε οτιδηποτε αγοραζω ειναι η ομορφια...κατι που θα με φτιαχνει απο το πρωι ως το βραδυ.Πειτε το αυτοκiνητο,tηλεοραση,τηλεφωνο,μηχανη esspresso...οτι και να ειναι αυτο πρεπει να με φτιαχνει.
Ευτυχως η δυστυχως στο θεμα τηλεφωνο αυτο που δεν βαριεμαι ποτε και γουσταρω να το κραταω ειναι τo iphone.
Τους παπαδες και τους καφεδες σας τους χαριζω γιατι οπως μου ειπε προχτες ενας γνωστος που πρωτη φορα επιανε smartphone και εχοντας στη κατοχη του πια ενα HTC..."αστα φιλε κανει παπαδες" και οταν τον ρωτησα σαν τι ακριβως μου απαντησε:" ...δεν ξερω γιατι δεν το εχω ψαξει ακομα" :P
Αν αυριο μια αλλη εταιρια βγαλει κατι πιο δυνατο αισθητικα θα το τιμησω χωρις φοβο και παθος.


Άρα το πρόβλημά σου είναι το design. Κι εγώ είμαι εν μέρει αυτής της άποψης αλλά πιστεύω θα το συνήθιζα. Πιο εύκολα θα έπαιρνα το SG3 αν ήταν 4.3" σίγουρα.

Αναρτημένη εικόνα


#105   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:06

Και εγω ξενέρωσα που δεν συνδέεται με τα iMac μου αλλά γι'αυτό φταίει η apple με την 10.8.2 διότι πριν δούλευε κανονικότατα το Android File Transfer.

Εδώ έχουμε πρόβλημα. Δεν υπάρχει τρόπος σύνδεσης σε μακ?
Πώς μεταφέρεις αρχεία?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)