Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:08

Φιλος που εχει μια απλη συσκευη τηλεφωνου, εγραψε
''Ευτυχώς που βγήκε το iPhone 5 γιατί βαρέθηκα να μην έχω το iPhone 4''

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:09

και εγω απο βδομαδα θα παω για αγορα android.ειμαι 85% προς galaxy s 3 και 15 % προς google nexus.
αυτο το εχει τσεκαρει κανεις, σημερα που τα τσεκαρα και τα 2 διπλα διπλα δεν ειχαν μεγαλες διαφορες παρα μονο στο UI οπου στον ενα ειναι το touchwiz της samsung και στο αλλο το καθαρο vanilla android της google.και τα 2 πολυ ωραια διαφορετικη αλλα οχι παραξενη φιλοσοφια σε σχεση με την apple.

#108   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:10

Εδώ έχουμε πρόβλημα. Δεν υπάρχει τρόπος σύνδεσης σε μακ?
Πώς μεταφέρεις αρχεία?

AirDroid απλα τα ''σπαει'', δοκιμαστε το οι φιλοι με android
http://airdroid.com/

#109   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9744 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:12

Άρα το πρόβλημά σου είναι το design. Κι εγώ είμαι εν μέρει αυτής της άποψης αλλά πιστεύω θα το συνήθιζα. Πιο εύκολα θα έπαιρνα το SG3 αν ήταν 4.3" σίγουρα.

το S3 δεν εχει ασχημες καμπυλες....το μεγεθος του ειναι πολυ μεγαλο,για τα γουστα μου παντα.Δεν μου παει να το κυκλοφορω γιατι φωναζει απο μακρια οτι "εεεε...ειμαι και εγω εδω".Οταν παψει να γαυγιζει ισως το δω αλλιως...και δεν θα ειμαι ο μονος νομιζω.

#110   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:14

Αρνουμαι πεισματικα να βγαλω τοσο μεγαλα τηλεφωνα στο τραπεζι...μπορειτε να με αποκαλεσετε οπως θελετε αλλα αρνουμαι.ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ!!
Αν αυριο η apple εβγαζε τετοιου μεγεθους τηλεφωνο απλα δεν θα το κοιταζα καν.Ας εκανε "παπαδες","καφεδες" και οτι αλλο θελετε αφου σε πολλους αρεσει να μιλανε με τετοιους ορους.
Πρωτο πραγμα που κοιταζω σε οτιδηποτε αγοραζω ειναι η ομορφια...κατι που θα με φτιαχνει απο το πρωι ως το βραδυ.Πειτε το αυτοκiνητο,tηλεοραση,τηλεφωνο,μηχανη esspresso...οτι και να ειναι αυτο πρεπει να με φτιαχνει.
Ευτυχως η δυστυχως στο θεμα τηλεφωνο αυτο που δεν βαριεμαι ποτε και γουσταρω να το κραταω ειναι τo iphone.
Τους παπαδες και τους καφεδες σας τους χαριζω γιατι οπως μου ειπε προχτες ενας γνωστος που πρωτη φορα επιανε smartphone και εχοντας στη κατοχη του πια ενα HTC..."αστα φιλε κανει παπαδες" και οταν τον ρωτησα σαν τι ακριβως μου απαντησε:" ...δεν ξερω γιατι δεν το εχω ψαξει ακομα" :P
Αν αυριο μια αλλη εταιρια βγαλει κατι πιο δυνατο αισθητικα θα το τιμησω χωρις φοβο και παθος.

Παπαδες κανουν ολα τα κινητα της κατηγοριας, τι να λεμε τωρα...

Θα συμφωνησω μαζι σου για το ζητημα design, αισθησης πολυτελειας , στα οποια το iPhone ειναι μπροστα.Και για μενα αυτο ειναι ενα απο τα βασικα κριτηρια επιλογης.

Θα διαφωνησω στο θεμα του μεγεθους ομως, δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο ακουγεται, και σιγουρα μετα απο μια συντομη εξοικειωση το συνηθιζεις.
Θα καταλαβω αυτους που ζητανε μεγαλυτερη οθονη, καθως σιγουρα βελτιωνει τη χρηστικοτητα της συσκευης πχ στο browsing, απλα εγω για αυτη τη χρηση οπως και για πολλες αλλες , πχ eReader, χρησιμοποιω το iPad( ειναι και πιο αβλαβες ;) )

#111   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:17

και εγω απο βδομαδα θα παω για αγορα android.ειμαι 85% προς galaxy s 3 και 15 % προς google nexus...............

Δεν θα παρω Android, παρολο που εχω δοκιμασει πολλες συσκευες, με τελευταιο το Nexus S. Πιστευω ομως οτι σαν τις pure Foogle συσκευες, βλεπε Nexus, δεν υπαρχουν. Αν επαιρνα ομως τωρα Android, θα επαιρνα μονο το Nexus !!!!!!!! Δεν υπαρχει μεγαλυτερο πλεονεκτημα να εχεις συνεχη υποστηριξη Google, να παιρνεις ΑΜΕΣΑ τις αναβαθμισεις και να μην περιμενεις ποτε θα ευαρεστηθει ο καθε κατασκευαστης να δωσει το update του λειτουργικου, και κεινο πειραγμενο με δικες του εφαρμογες και περιβαλλον !!!!!!!!

#112   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:17

το S3 δεν εχει ασχημες καμπυλες....το μεγεθος του ειναι πολυ μεγαλο,για τα γουστα μου παντα.Δεν μου παει να το κυκλοφορω γιατι φωναζει απο μακρια οτι "εεεε...ειμαι και εγω εδω".Οταν παψει να γαυγιζει ισως το δω αλλιως...και δεν θα ειμαι ο μονος νομιζω.


Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.. Ναι είναι μεγάλο. Ναι, θες λίγο χρόνο να συνηθίσεις. Αλλά δε φωνάζει τόσο όσο το "Note" π.χ..

Eσύ προφανώς και κοιτάς το αισθητικό κομμάτι. Συμφώνούμε πως με το iPhone δε συγκρίνεται.

Για κάποιον όμως που κοιτάει όλο το πακέτο και θέλει να χρησιμοποιεί στο έπακρο τη συσκευή, τον υπερ-καλύπτει.

Η εμφάνιση δε θα είναι πρόβλημα. Και 'γω πριν καιρό για το S3 τα ίδια έλεγα.. Μεγάλο, πλαστικό μπλα μπλα..

Μέχρι που είχα την ευκαιρία να το δουλέψω.. Άλλαξα γνώμη.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#113   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:19

Eγώ παιδιά θα περιμένω το SIV

#114   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:20

Παρατηρω πως πολλοι λενε πως το iphone εχει μεινει ιδιο αλλα η apple αυτο κανει,παρουσιαζει ενα καινοτομο μοντελο στην περιπτωση εδω το iphone4 το οποιο ηταν πολυ μπροστα απο τον ανταγωνισμο σε οθονη και σχεδιασμο και στη συνεχεια το εξελισσει χωρις να χανουν τοση αξια τα προηγουμενα μοντελα.

#115   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9744 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:21

Μα και εγω το εχω δουλεψει συν οτι το βλεπω καθε μερα στα χερια του κολλητου μου...τελοσπαντων οπως το βλεπει κανεις.Ολα ειναι και θεμα συνηθειας οπως σωστα λετε.

#116   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:27

Εδώ έχουμε πρόβλημα. Δεν υπάρχει τρόπος σύνδεσης σε μακ?
Πώς μεταφέρεις αρχεία?


Μόνο μέσω AirDroid app και wifi

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 19/10/2012 - 22:29


#117   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:39

Παιδια η αληθεια ειναι οτι το μεγεθος (της οθονης ντε :-P ) προβληματιζει αρκετα..
Εχει τα θετικα του αλλα και τα αρνητικα του..
Τα αρνητικα του ειναι οτι επηρεαζει οπως ειναι λογικο το μεγεθος ολης της συσκευης.
Απο την αλλη ομως ζυγιζεις τα πραγματα και ο καθενας κρινει.
Εγω μεχρι προσφατα (2 μηνες κ κατι που εχω το ipad) στο iphone επαιζα παιχνιδια, εβλεπα βιντεο, ακομα και βιβλια διαβαζα αρκετα.. Απο την στιγμη που τα ματια μου συνηθισαν το ipad αρνουμαι πεισματικα μπορω να πω πλεον οχι να διαβασω απλα καποιο βιβλιο, αλλα ακομα κ παιχνιδι να παιξω.. Δεν παλευεται..
Συγκρινω βεβαια δυο διαφορετικα πραγματα (κινητο με tablet) αλλα το θεμα ειναι πως εχουν διαμορφωθει τα πραγματα για μενα πλεον.
Οπως κ να το κανουμε το iphone ειναι μια παρα πολυ καλη συσκευη, αισθητικα με διαφορα η καλυτερη (οποιο iphone και να διαλεξεις), το iOS πολυ καλο, σταθερο, ασφαλες και πολυ απλο στην χρηση για τον καθενα.. Εννοειται βεβαια οτι εχει και τα αρνητικα του, με μεγαλυτερα τα διαφορα κολληματα της apple και γενικοτερα την σχετικη στασιμοτητα τοσα χρονια.. Αλλαζουν κ προσθετονται λιγα πραγματα, με αργους ρυθμους (τελευταια κ αρκετα bugs ειναι η αληθεια)
Απλα καποιοι αναζητουν καποια πραγματα επιπλεον, κατι διαφορετικο να δουν τα ματια μας κ να γνωρισουμε περα απο το αισθητικο μερος της συσκευης.
Αν κοιταζα μονο αυτο, να ειστε σιγουροι οτι θα εμενα στο 4αρι μου (κ η μονη ουσιαστικη πιθανοτητα να αλλαξω γνωμη ειναι να μεινω σε αυτο). Πολυ ομορφο σχεδιο κ ποιοτητα, αν και ηδη βρισκεται στην αγορα 2,5 χρονια ως σχεδιο, ¨αντεχει¨ ανετα ακομα απεναντι στον ανταγωνισμο κ σε πολλα μοντελα που κυκλοφορουν, σε αυτο το κομματι.
Το S3 επισης για το μεγεθος του ειναι αρκετα ομορφο, για παραδειγμα δυσκολα θα κοιτουσα κ θα σκεφτομουν να παρω ποτε το SII, το htc, το lumia κτλ.. Και ποιοτικα μπορει διαφορα να υπαρχει με το iphone (ακομα κ με το 4αρι αν το συγκρινεις), αλλα δεν σημαινει αυτο οτι δεν ειναι μια ποιοτικη κατασκευη, αν και απο πλαστικο. Τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου εχει αφησει εμενα, οσο το εχω δει.

#118   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:41

Άρα το πρόβλημά σου είναι το design. Κι εγώ είμαι εν μέρει αυτής της άποψης αλλά πιστεύω θα το συνήθιζα. Πιο εύκολα θα έπαιρνα το SG3 αν ήταν 4.3" σίγουρα.



Εδω και μερικές μέρες έχει βγει και το SGS3 Mini, με 4" οθόνη.

#119   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:44

Εδω και μερικές μέρες έχει βγει και το SGS3 Mini, με 4" οθόνη.

Σωστος.. Ποιες οι διαφορες ομως; Ιδιο απλα διπυρηνο κ 4";

#120   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 22:48

Υπαρχει καποιος σε αυτο εδω το φορουμ που να βλεπει,τοσο τελειο το samsung galaxy note2 οσο εγω? δεν το εχει αναφερει κανειςμολο για s3 λεμε αλλα την αλλη εβδομαδα παω για παραγγελεια! Δεν σκεφτομαι καν το s3....Καποιος να μου συμπαρασταθει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (2)