Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1711   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/11/2012 - 19:18

θα κατεβάσεις το Aptoide απο play store και μέσα απο το aptoide θα κατεβάσεις το Blackmart


οταν λες aptoide εννοεις την εφαρμογη "bazaar news & aptoide install" ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1712   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/11/2012 - 19:28

οταν λες aptoide εννοεις την εφαρμογη "bazaar news & aptoide install" ?


Yeap!!

Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι το αντίστοιχο instalus του iPhone και μάλιστα το προσφέρουν μέσα από το κανονικό Market.

Οι devs πως δεν έχουν κάνει παράπονα στην Google απορώ, αλλά μικρή σημασία έχει he he.
Once You Go Mac You Never Go Back

#1713   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/11/2012 - 19:28

οταν λες aptoide εννοεις την εφαρμογη "bazaar news & aptoide install" ?


Ναι μεσα απο την εφαρμογή bazaar θα κάνεις install το aptoide

Yeap!!


Καλησπέρα Δημήτρη

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 29/11/2012 - 19:29


#1714   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/11/2012 - 19:30

Ναι μεσα απο την εφαρμογή bazaar θα κάνεις install το aptoide



Καλησπέρα Δημήτρη


Καλησπέρα Γιάννη. Επίσης θέλω να σας αφιερώσω ένα τραγούδι σε όλους όσους κάνατε την αλλαγή (ήμουν κι εγώ μαζί σας πριν λίγο καιρό) he he.


Once You Go Mac You Never Go Back

#1715   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/11/2012 - 19:32

Καλησπέρα Γιάννη. Επίσης θέλω να σας αφιερώσω ένα τραγούδι σε όλους όσους κάνατε την αλλαγή (ήμουν κι εγώ μαζί σας πριν λίγο καιρό) he he.

http://www.youtube.com/watch?v=nO6BN_IM0vk


Ωραίο το τραγουδάκι :)

#1716   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2012 - 20:18

Καλησπέρα Γιάννη. Επίσης θέλω να σας αφιερώσω ένα τραγούδι σε όλους όσους κάνατε την αλλαγή (ήμουν κι εγώ μαζί σας πριν λίγο καιρό) he he.

http://www.youtube.com/watch?v=nO6BN_IM0vk


το πιστευω αυτο που λεει το τραγουδι ..

το SGS3 ειναι συσκευαρα ΑΛΛΑ βλέπω και εγω να γυριζω καποια στιγμη .... ειναι οπως πανε καποιοι για δουλεια στο εξωτερικο ,,.. ΟΛΟΙ θελουν να γυρισουν αλλα μπορει και κατι να γινει και να κολλήσουν στα ξενα για παντα .... επισης και εσυ ηρθες ειδες απήλθες το θεμα ειναι μην σου κανει καμια στραβη η apple γιατι νομιζω οτι τουλαχιστον σαν λυση την εχεις πια την sammy

#1717   spursfan

spursfan

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Twitter:@jowardan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:jordancoys

Δημοσίευση 29/11/2012 - 20:36

Ναι μεσα απο την εφαρμογή bazaar θα κάνεις install το aptoide



Καλησπέρα Δημήτρη


Πολύ καλό το aptoide :-)
Πείτε και τίποτα άλλο..... Κινιταρα οντως:-D

#1718   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 29/11/2012 - 20:46

Καλοτάξιδο spiros23! (τί δε θα το παίρνεις μαζί σε όλα τα ταξίδια; :P )

Αντε καντου test-drive σαν πιο εμπειρος, μπας και το αποφασισουμε και μεις!

You'll Never Walk Alone


#1719   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 29/11/2012 - 20:53

Καλορυζικο Σπυρο..Να το χαρεις μεχρι τον Μαιο περιπου..Μετα θα εχει S4 :)

#1720   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2012 - 21:29

Φίλε εγώ είμαι σ3 εδώ και ένα μήνα. Μια και αναφέρεται το πληκτρολόγιο να σου πω ότι θα δεις σε σχέση με το ιφον το πληκτρολόγιο γλιστράει και φεύγουν γράμματα. Κατέβασε το SwiftKey 3και θα σωθείς, ανώτερο και από το ιφον τολμώ να πω. Προνοει τι θέλεις να γράψεις. Γενικά και εγώ πολύ ικανοποιημενος με την συσκευή

#1721   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/11/2012 - 23:44

Καλοτάξιδο spiros23! (τί δε θα το παίρνεις μαζί σε όλα τα ταξίδια; :P )

Αντε καντου test-drive σαν πιο εμπειρος, μπας και το αποφασισουμε και μεις!

Καλορυζικο Σπυρο..Να το χαρεις μεχρι τον Μαιο περιπου..Μετα θα εχει S4 :)

Φίλε εγώ είμαι σ3 εδώ και ένα μήνα. Μια και αναφέρεται το πληκτρολόγιο να σου πω ότι θα δεις σε σχέση με το ιφον το πληκτρολόγιο γλιστράει και φεύγουν γράμματα. Κατέβασε το SwiftKey 3και θα σωθείς, ανώτερο και από το ιφον τολμώ να πω. Προνοει τι θέλεις να γράψεις. Γενικά και εγώ πολύ ικανοποιημενος με την συσκευή

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)

Atari4, για την ώρα πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι κάτι παραπάνω από καλές. Βασικά είναι και με το παραπάνω αυτό που ήθελα, μια μεγάλη αλλαγή.. Καλύτερο ή χειρότερο δεν ξέρω, αλλά για μένα αυτή την στιγμή είναι καλύτερο για αυτόν ακριβώς τον λόγο...

Reload, υπήρχε μια σκέψη να περιμένω μέχρι τον φεβρουάριο που έχει ακουστεί ότι ίσως κυκλοφορήσει τότε το SG4.. Αλλά δεν είχα την υπομονή να περιμένω ούτε καν μέχρι τότε..

Hci1999, το έχω κατεβάσει από απόγευμα το swiftkey3, το είχαν αναφέρει και τα παιδιά σε κάποια προηγούμενη σελίδα.. Πολύ καλό! Αν και γενικά απ'όσο το έχω δει δεν βλέπω πρόβλημα -με ή χωρίς αυτό- στο πληκτρολόγιο..

#1722   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/11/2012 - 14:05

Λοιπόν ας γράψω μερικά πράγματα σχετικά, για όποιον ενδιαφέρεται..

Ξεκινάμε από τα καλά... Για κάποιον λόγο έχω πρόβλημα με την μπαταρία..
Χτες βράδυ ήμουν έξω και το κοιτούσα και είχε 27%, μέχρι να γυρίσω σπίτι (κάνα μισάωρο) το βλέπω... 13% :o
Το φορτίζω λίγο, 37% τις 4.30-5... Τις 11.30 το πρωί είχε 6% :unsure:
Βέβαια δεν έχω κάνει καν πρώτη πλήρη φόρτιση και το έχω φορτώσει αρκετά... Αλλά δικαιολογείται;;

Είχα και το πρώτο νέκρωμα! Από αυτά που είχε και το iphone βέβαια (σπάνια ευτυχώς), αλλά ελπίζω να ήταν εντελώς τυχαίο που έγινε την πρώτη μέρα και να μην έχω τέτοια συνέχεια..
Ανταποκρίθηκε ευτυχώς μετά από λίγο σε reboot.

Σχετικά με ταχύτητα και κολλήματα, δεν βλέπω τίποτα για την ώρα.. Βασικά πάει πολύ καλά (4.1.1 έκδοση). Το έχω χιλιοφορτώσει με εφαρμογές, μουσικές-φωτογραφίες-βίντεο, widgets, animated wallpapers και άλλα..
Το βλέπεις βέβαια ότι κάποιες στιγμές πρέπει να το ξεμπουκώσεις λίγο κλείνοντας τις εφαρμογές που τρέχουν.. Όχι τρελά πράγματα βέβαια και ούτε όλη την ώρα πρέπει να είσαι να κλείνεις αυτά που τρέχουν.

Στα widgets ποτέ δεν είχα μεγάλη αδυναμία, αλλά τώρα βλέπω εδώ πόσο χρήσιμα είναι τελικά..
Δεν είναι μόνο ο καιρός ή το ρολόι, είναι πάρα πολλά πράγματα που μπορείς να βάλεις και σου λύνουν τα χέρια πραγματικά.

Το led ειδοποιήσεων, επίσης χρήσιμο. Με το light flow από googleplay μπορείς να το κάνεις να αλλάζει χρώμα αναλόγως την ειδοποίηση που έχεις.

Δεν με βολεύει το κουμπί κλειδώματος. Όχι ότι με βόλευε στο iphone δηλαδή, απλά λόγω μεγέθους ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Βρήκα μεν εφαρμογή αλά quicklock, αλλά θα ήθελα κάτι άλλο.
Λεπτομέρεια; Δεν ξέρω, εμένα έτσι μου φαίνεται τώρα. Ίσως να έπρεπε να ήταν λίγο χαμηλότερα τουλάχιστον.

Οι διαφημίσεις.. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα! Είτε σε εφαρμογές πετάγονται, ή πολύ συχνά και στο notification bar σαν ειδοποιήσεις :wacko:

Κάποιες εφαρμογές στο google play.. Καλό, χρυσό, έχει πάρα πολλές εφαρμογές και βρίσκεις και εκεί ότι θες.. Αλλά κάποιες εφαρμογές μοιάζουν τόσο κακογραμμένες και "παιδικές" σαν να τις έφτιαξε το ξαδερφάκι μου.

Η κάμερα είναι κάτι παραπάνω από πολύ καλή. Πολύ μπροστά σε σχέση με του 4 και έχει τόσες επιλογές που ξεπερνούν κατά πολύ αντίστοιχες εφαρμογές (τύπου camera+ κτλ) που κυκλοφορούν στο appstore.

Πολύ καλή διαμόρφωση της οθόνης σου. Βάζεις-βγάζεις εύκολα τις εφαρμογές-widgets που θες, φτιάχνεις φακέλους, μετακινείς και προσθέτεις/αφαιρείς οθόνες, ορίζεις ποια θέλεις να είναι αρχική κτλ.

Τόσα χρόνια δεν έλεγα κουβέντα για το itunes. Και συνεχίζω να το κάνω βέβαια, αφού είμαι της άποψης ότι είναι ωραίο να τα έχεις όλα οργανωμένα και να συγχρονίζεις με τις συσκευές σου με μερικά τικ και ένα sync..
Άλλη ελευθερία όμως σου δίνει να συνδέεις και να έχεις μπροστά σου όλους τους φακέλους και να βγάζεις-βάζεις ότι θες.
Θα ψάξω όμως τρόπο να συγχρονίσω μουσική έστω με το itunes, θέλω και τις playlists μου. Κατέβασα το easy phone sync, δεν το έχω κοιτάξει ακόμα όμως.

Αυτά τα ολίγα για αρχή.. :rolleyes:

#1723   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/11/2012 - 14:16

Το θέμα είναι μέχρι στιγμής είσαι ευχαριστημένος? Όσο μπορείς να πεις κάτι τέτοιο..

Για τις διαφημίσεις αν δεις πιο πίσω έχουν ποσταρει 2-3 λύσεις..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1724   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 30/11/2012 - 14:18

Λοιπόν ας γράψω μερικά πράγματα σχετικά, για όποιον ενδιαφέρεται..

Ξεκινάμε από τα καλά... Για κάποιον λόγο έχω πρόβλημα με την μπαταρία..
Χτες βράδυ ήμουν έξω και το κοιτούσα και είχε 27%, μέχρι να γυρίσω σπίτι (κάνα μισάωρο) το βλέπω... 13% :o
Το φορτίζω λίγο, 37% τις 4.30-5... Τις 11.30 το πρωί είχε 6% :unsure:
Βέβαια δεν έχω κάνει καν πρώτη πλήρη φόρτιση και το έχω φορτώσει αρκετά... Αλλά δικαιολογείται;;


κανε δυο τρεις φορτίσεις ολοκληρωμενες και πες μας να ξερουμε και εμεις

#1725   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/11/2012 - 14:22

Το θέμα είναι μέχρι στιγμής είσαι ευχαριστημένος? Όσο μπορείς να πεις κάτι τέτοιο..

Για τις διαφημίσεις αν δεις πιο πίσω έχουν ποσταρει 2-3 λύσεις..

Θα σου έλεγα πολύ ευχαριστημένος Νίκο, αλλά είναι νωρίς ακόμα.
Γενικά όπως τα περίμενα τα πράγματα και ότι ήθελα (μια γενική αλλαγή δλδ), και με το παραπάνω..
Αλλά θέλω να το μάθω πρώτα να δω τι γίνεται και να λύσω και κάποια θεματάκια που βλέπω (όπως με την μπαταρία)
Για τις διαφημίσεις κάτι έχω κατεβάσει, αλλά δεν βλέπω να κάνουν δουλειά...

κανε δυο τρεις φορτίσεις ολοκληρωμενες και πες μας να ξερουμε και εμεις

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα της ίδιας της μπαταρίας βέβαια.. Παρόλο που είναι καινουργία.
Κάτι το επηρεάζει προφανώς και κατέβηκε έτσι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες