Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:31

aroma: μολις θα πας να κανεις εγκατασταση της εκαστοτε ρομ μεσω recovery, εχει φιλικο για τον χρηστη περιβαλλον αφης,κ οχι με τα πληκτρα εντασης οπως σε linux κ γενικα σε βοηθαει στην εγκατασταση με διαφορες επιλογες μεχρι τελους.
kitchen: μια εφαρμογη που εχει μαζεμενα διαφορα kernels,modem,θεματα,utilities κ αλλα πολλα, για να προσθεσεις στην συσκευη σου αφου περασεις την ρομ.


Σοβαρα ρε :D ? ετοιμαζομουν να τα γραψω αναλυτικα και με προλαβεςςς.... :Χ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:34

aroma: μολις θα πας να κανεις εγκατασταση της εκαστοτε ρομ μεσω recovery, εχει φιλικο για τον χρηστη περιβαλλον αφης,κ οχι με τα πληκτρα εντασης οπως σε linux κ γενικα σε βοηθαει στην εγκατασταση με διαφορες επιλογες μεχρι τελους.
kitchen: μια εφαρμογη που εχει μαζεμενα διαφορα kernels,modem,θεματα,utilities κ αλλα πολλα, για να προσθεσεις στην συσκευη σου αφου περασεις την ρομ.


Wtf θα έχουμε με πολλαααα να ασχοληθούμε.!!!!

Μόλις έγινα και μέλος στο παραπάνω φόρουμ. Αν είναι Κάποιος απο εσάς ας με κανει add.

#333   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:39

εγω παιδια λιγο που ασχοληθηκα με αυτα κολλησα. Πανικος γινεται μπορεις να κανεις στο κινητο κυριολεκτικα ο,τι θελεις. Υπαρχει ενα mod "pimp my rom" που αλλαζει τα παντα στο κινητο.Μετα με κερνελ siyah που εχει κ ετοιμα profiles, αν βαλετε το performance σκοτωνει το κινητο. Τωρα προσπαθουν να βαλουν κ πραγματα απο το note 2 με multiwindow κ τετοια. Στο τελος εγω θα το κανω τουβλο με τοσα πειραματα στανταρ

#334   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:43

εγω παιδια λιγο που ασχοληθηκα με αυτα κολλησα. Πανικος γινεται μπορεις να κανεις στο κινητο κυριολεκτικα ο,τι θελεις. Υπαρχει ενα mod "pimp my rom" που αλλαζει τα παντα στο κινητο.Μετα με κερνελ siyah που εχει κ ετοιμα profiles, αν βαλετε το performance σκοτωνει το κινητο. Τωρα προσπαθουν να βαλουν κ πραγματα απο το note 2 με multiwindow κ τετοια. Στο τελος εγω θα το κανω τουβλο με τοσα πειραματα στανταρ



Θεωριτικα τουβλο γινεται ευκολα. Πρακτικα σχεδον ποτε....το λεω επειδη πραγματικα στο htc desire hdτο ειχα κανει μανταρα....τι εβαζα τι εβγαζα τι κολαγε τι μπαταριες εβγαζα που μου κολαγε σε flash της ρομ τπτ δεν επαθε...και κλασικα δεν εκανα ποτε back up....χαχαχα αθανατο ηταν!

#335   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:44

εγω παιδια λιγο που ασχοληθηκα με αυτα κολλησα. Πανικος γινεται μπορεις να κανεις στο κινητο κυριολεκτικα ο,τι θελεις. Υπαρχει ενα mod "pimp my rom" που αλλαζει τα παντα στο κινητο.Μετα με κερνελ siyah που εχει κ ετοιμα profiles, αν βαλετε το performance σκοτωνει το κινητο. Τωρα προσπαθουν να βαλουν κ πραγματα απο το note 2 με multiwindow κ τετοια. Στο τελος εγω θα το κανω τουβλο με τοσα πειραματα στανταρ


Έφυγες και εσύ ρε και πήγες στην απέναντι μεριά...?Τι γίνεται ρε μόνος μου έμεινα.....? :P

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#336   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:45

Έφυγες και εσύ ρε και πήγες στην απέναντι μεριά...?Τι γίνεται ρε μόνος μου έμεινα.....? :P


εχω κ ενα 4s Κωστα :D

#337   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:49

υπαρχει καποια ρομ που να βαζει pure android στο galaxy s3,χωρις εξτρα ενα απλο vanilla android(αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται ο καθαρος κωδικας της google)

#338   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:54

υπαρχει καποια ρομ που να βαζει pure android στο galaxy s3,χωρις εξτρα ενα απλο vanilla android(αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται ο καθαρος κωδικας της google)


Αν καταλαβα καλα, μαλλον θες κατι σαν την supernexus για s3. Κανει το κινητο σου με λειτουργικο του nexus κ δουλευει πολυ καλα.Αυτην εχω εγω τωρα. Γενικα παντως ολες οι ρομ εχουν εξτρα καμια δεν ειναι τελειως "καθαρη".

#339   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:56

Παιδισ αυτο το H+ εχει τρομερή ταχύτητα. Δεν εχω ξανσδεί πιο γρήγορο ιντερνετ ουτε οταν μπαίνω με wifi και τέρμα σημα. Είναι απιστευτω αυτό που ζω.

Και που είσαι ακόμη δεν έχεις δεί τίποτα.

Έχει δοκιμάσει κανένας την Paranoid?


εγώ όχι

Για το s3 κατ´εμε....
Νο1: [ROM] Android Revolution HD 13.0 | High Quality & Performance | AROMA | Android 4.1.1


Νο2: [ROM]Oct 20 |JellyBean|☆☆☆MS Team HD 4.0☆☆☆|Stable |Eye Cacthing|Aroma|Online kitchen
Απιστευτη μπαταρια.


Νο3: [ROM][XXDLJ1][19Oct] Omega v29 ●►Jelly Bean◄●Omega Files Kitchen●►10 Themes◄●
Μακραν η πιο ομορφη.


Νο4: [ROM][19 Oct][XXDLJ1 V4.0.1][JellyBean][Aroma] WanamLite Smooth & Rock Stable
Δεν την εχω δοκιμασει εχω ακουσει ομως οτι δεν αφησε κανεναν παραπονεμενο...


θα δοκιμάσω την MS Team HD 4.0

εγω παιδια λιγο που ασχοληθηκα με αυτα κολλησα. Πανικος γινεται μπορεις να κανεις στο κινητο κυριολεκτικα ο,τι θελεις. Υπαρχει ενα mod "pimp my rom" που αλλαζει τα παντα στο κινητο.Μετα με κερνελ siyah που εχει κ ετοιμα profiles, αν βαλετε το performance σκοτωνει το κινητο. Τωρα προσπαθουν να βαλουν κ πραγματα απο το note 2 με multiwindow κ τετοια. Στο τελος εγω θα το κανω τουβλο με τοσα πειραματα στανταρ


Και τούβλο να το κάνεις εαν ξέρεις μπορείς να το επαναφέρεις.

#340   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2012 - 18:57

τώρα καταλαβαίνω γιατί λέτε κλειστό το iOS. Ευτυχώς που είναι κλειστό!

Χτες παρέλαβε και ένας από τους κολλητούς μου το S3 με JellyBean. Πολύ ωραίο το νέο λειτουργικό. Αν και το κινητό ήταν γεμάτο μπούρδες, αφότου το καθαρίσαμε, τρέχει χωρίς κανένα κόλλημα.

Το μόνο που αναγνωρίζω ως + είναι στα settings η λειτουργία όπου σου δείχνει αναλυτικά που τρως τα ΜΒs (+1). Τώρα πρέπει να τον βοηθήσω να δούμε πως θα το συγχρονίζει με το MBPro του...

Βρήκαμε "λύσεις" σε πολλά:

1. Αντί iMessage -> what sup, vibe, Skype
2. " Read me Later -> Instapaper
3. Αντί iCloud -> dropbox

Το μόνο κόλλημα είναι πως δε γίνεται να δεχτεί icloud λογαριασμό για τα calendars, notes κλπ. Επιπλέον, το μεγάλο πλήγμα (που σίγουρα αφορά και τους switchers της άλλης πλευράς) είναι τί γίνεται με τις αγορασμένες εφαρμογές. Είμαστε στο ψάξιμο για κανένα repo του πως μπορεί να βρει κάτι σαν το apptrackr των iOS.

Με τίποτα δε θα το σύγκρινα με το iPhone 5 σχεδιαστικά κλπ, αλλά για 470 Ευρώ είναι σούπερ επιλογή, ακόμη και αν δεν είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί.

#341   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/10/2012 - 19:08

Κατι ψιλοασχετο, αλλα επειδη χρησιμοποιω αρκετα το dropbox, με την αγορα του S3 αν θυμαμαι καλα σου δινει και 50GB free εκει;
Αυτα μπορουν να προστεθουν στον λογαριασμο που ηδη εχεις, η πρεπει να δημιουργησεις νεο λογαριασμο;
Αν θυμαμαι καλα ειναι για δυο χρονια; Μετα τα δυο χρονια δηλαδη τι γινεται σε γυρναει πισω στο βασικο προγραμμα;

#342   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/10/2012 - 19:08

τώρα καταλαβαίνω γιατί λέτε κλειστό το iOS. Ευτυχώς που είναι κλειστό!

Χτες παρέλαβε και ένας από τους κολλητούς μου το S3 με JellyBean. Πολύ ωραίο το νέο λειτουργικό. Αν και το κινητό ήταν γεμάτο μπούρδες, αφότου το καθαρίσαμε, τρέχει χωρίς κανένα κόλλημα.

Το μόνο που αναγνωρίζω ως + είναι στα settings η λειτουργία όπου σου δείχνει αναλυτικά που τρως τα ΜΒs (+1). Τώρα πρέπει να τον βοηθήσω να δούμε πως θα το συγχρονίζει με το MBPro του...

Βρήκαμε "λύσεις" σε πολλά:

1. Αντί iMessage -> what sup, vibe, Skype
2. " Read me Later -> Instapaper
3. Αντί iCloud -> dropbox

Το μόνο κόλλημα είναι πως δε γίνεται να δεχτεί icloud λογαριασμό για τα calendars, notes κλπ. Επιπλέον, το μεγάλο πλήγμα (που σίγουρα αφορά και τους switchers της άλλης πλευράς) είναι τί γίνεται με τις αγορασμένες εφαρμογές. Είμαστε στο ψάξιμο για κανένα repo του πως μπορεί να βρει κάτι σαν το apptrackr των iOS.

Με τίποτα δε θα το σύγκρινα με το iPhone 5 σχεδιαστικά κλπ, αλλά για 470 Ευρώ είναι σούπερ επιλογή, ακόμη και αν δεν είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί.



https://play.google....e=search_result

https://play.google....e=search_result

#343   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/10/2012 - 19:08

τώρα καταλαβαίνω γιατί λέτε κλειστό το iOS. Ευτυχώς που είναι κλειστό!

Χτες παρέλαβε και ένας από τους κολλητούς μου το S3 με JellyBean. Πολύ ωραίο το νέο λειτουργικό. Αν και το κινητό ήταν γεμάτο μπούρδες, αφότου το καθαρίσαμε, τρέχει χωρίς κανένα κόλλημα.

Το μόνο που αναγνωρίζω ως + είναι στα settings η λειτουργία όπου σου δείχνει αναλυτικά που τρως τα ΜΒs (+1). Τώρα πρέπει να τον βοηθήσω να δούμε πως θα το συγχρονίζει με το MBPro του...

Βρήκαμε "λύσεις" σε πολλά:

1. Αντί iMessage -> what sup, vibe, Skype
2. " Read me Later -> Instapaper
3. Αντί iCloud -> dropbox

Το μόνο κόλλημα είναι πως δε γίνεται να δεχτεί icloud λογαριασμό για τα calendars, notes κλπ. Επιπλέον, το μεγάλο πλήγμα (που σίγουρα αφορά και τους switchers της άλλης πλευράς) είναι τί γίνεται με τις αγορασμένες εφαρμογές. Είμαστε στο ψάξιμο για κανένα repo του πως μπορεί να βρει κάτι σαν το apptrackr των iOS.

Με τίποτα δε θα το σύγκρινα με το iPhone 5 σχεδιαστικά κλπ, αλλά για 470 Ευρώ είναι σούπερ επιλογή, ακόμη και αν δεν είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί.


εγω παλι με τις μπουρδες που ειδες, δεν ειχα κανενα κολλημα απο την αρχη :P κατεβασε το airdroid για να το συνδεσεις με mb. για εφαρμογες αν ψαξει ο,τι θελει στο google με καταληξη .apk κατα πασα πιθανοτητα θα το βρει. Ενα καλο site για τετοια ειναι το mobilism.org. τα περισσοτερα δεν θελουν root. Tα περνας στην καρτα μνημης κ τα εγκαθιστας κανονικα κ παιζουν

#344   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/10/2012 - 19:09

Κατι ψιλοασχετο, αλλα επειδη χρησιμοποιω αρκετα το dropbox, με την αγορα του S3 αν θυμαμαι καλα σου δινει και 50GB free εκει;
Αυτα μπορουν να προστεθουν στον λογαριασμο που ηδη εχεις, η πρεπει να δημιουργησεις νεο λογαριασμο;
Αν θυμαμαι καλα ειναι για δυο χρονια; Μετα τα δυο χρονια δηλαδη τι γινεται σε γυρναει πισω στο βασικο προγραμμα;


Ναι Σπύρο προσθέτονται στο λογαριασμό σου

#345   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2012 - 19:11

εγω παλι με τις μπουρδες που ειδες, δεν ειχα κανενα κολλημα απο την αρχη :P κατεβασε το airdroid για να το συνδεσεις με mb. για εφαρμογες αν ψαξει ο,τι θελει στο google με καταληξη .apk κατα πασα πιθανοτητα θα το βρει. Ενα καλο site για τετοια ειναι το mobilism.org. τα περισσοτερα δεν θελουν root. Tα περνας στην καρτα μνημης κ τα εγκαθιστας κανονικα κ παιζουν


όχι δε ξέρω τί είχε το δικό σου, αλλά εκείνο είχε πολύ διαφημιστική σαβούρα μέσα. Κατά τ' άλλα όλα καλά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες