Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1396   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2012 - 14:53

Δημήτρη πάντα υπήρχε θέμα με το πληκτρολόγιο στο Android


Ναι Γιάννη έτσι είναι, τα είχαμε πει και τηλεφωνικός αλλά περίμενα να συνηθίζεται αλλά μπα...
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1397   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 15:22

Παίδες καλό χρυσό το S3 (στην τιμή που είναι τώρα βέβαια), αλλά εντέλει το έδωσα. Δεν μπορώ χωρίς iPhone.

Ίσως παίζει και σημαντικό ρόλο στην περίπτωση μου ότι έχω άλλες 3 συσκευές apple που συνεργαζόντουσαν πριν και κάπου ξενέρωσα.


Με το ίσως, φυσικά και δεν απαντάει 100%...

για εμένα έπαιξαν περισσότερα ρόλο όπως η απουσία αγαπημένων μου εφαρμογών,

Η ελάχιστη παρουσία καλοσχεδιασμένων εφαρμογών,

Τα κολλήματα του youtube σε μαμά S3

Και κυρίως πως το smooth χάνεται βδομάδαμε τη βδομάδα...

#1398   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:11

Με το ίσως, φυσικά και δεν απαντάει 100%...

για εμένα έπαιξαν περισσότερα ρόλο όπως η απουσία αγαπημένων μου εφαρμογών,

Η ελάχιστη παρουσία καλοσχεδιασμένων εφαρμογών,

Τα κολλήματα του youtube σε μαμά S3

Και κυρίως πως το smooth χάνεται βδομάδαμε τη βδομάδα...

Σε demo μου φαινεται αρκετα smooth...παιζει κατι?

#1399   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:14

Appstore και playstore δεν εχουν διαφορες ????
Ελα πες την αληθεια , πλακα κανεις....

Ναι τρελλες διαφορες δεν υπαρχουν οσον αφορα τουλαχιστον εφαρμογες και παιχνιδια.Τωρα για μουσικη ας πουμε τι να σου πω ποτε δεν ψωνισα απ το appstore.Επισης μπορεις να μου πεις γιατι εφαρμογες δωρεαν στο android να ειναι επι πληρωμη στο appstore?Και στο λεω κι ως χρηστης iOs αφου και το ipad εχω αλλα και το 4 δεν το πουλησα στη γυναικα μου το χω δωσει.
Τελοσπαντων θα το ξαναπω.Το να μεινει καποιος χρηστης με το 4 η το 4s το θεωρω πολυ λογικο και ισως το ποιο λογικο απο ολα.Αν ομως θελει ντε και καλα να αλλξει συσκευη δεν νομιζω οτι το 5 ειναι λυση.Δεν του προσφερει κατι το ιδιαιτερο σε σχεση με αυτα που ειχε και παντα υπολογιζοντας το κοστος.Αντιθετα πηγαινοντας ειτε σε s3 ειτε σε note2 ειτε στο nexus 4 απολαμβανει κατι διαφορετικο με οποια συν και πλην εχει και αυτο.

#1400   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:49

Οχι το s3 που δοκιμασα δεν ηταν πειραγμενο και οταν λεω αποκριση δεν εννοω μονο στην επιφανεια εργασιας αλλα και σε παιχνιδια για παραδειγμα.Το ιδιο παρατηρησα και στο note φιλου.Προσωπικα που εχω συνηθισει το touch του iphone καπως μου φανηκε σε αυτο το θεμα.


το jb ειναι jelly bean...οχι οτι ειναι πειραγμενο...
αν εσυ δοκιμασες s3 με ics τοτε ναι ειχε προβληματα η συγκεκριμενη...με jb το s3 πλησιαζει κατα πολυ το ios...ειδηκα αν βαλεις και αλλο launcher πχ TSF η nova τοτε μπορει
να ειναι και πιο smooth απο το ios

για το play store συμφωνω οτι ειναι ακομα κατωτερο του appstore αλλα η ψαλιδα σιγα σιγα κλεινει ολο και περισσοτερο

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 18/11/2012 - 16:50


#1401   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:53

Καλησπέρα παιδεία . Θέλω μια βοήθεια . Τι γυναίκας μου το sumsung δεν κάνει update τις εφαρμογές. Ξεκινάει άρα δεν τελειώνει ποτέ . Τι να φταίει . Έχεις κανείς καμία ιδέα . Συγνώμη για την παρεμβολή αυτή.

#1402   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:16

το jb ειναι jelly bean...οχι οτι ειναι πειραγμενο...
αν εσυ δοκιμασες s3 με ics τοτε ναι ειχε προβληματα η συγκεκριμενη...με jb το s3 πλησιαζει κατα πολυ το ios...ειδηκα αν βαλεις και αλλο launcher πχ TSF η nova τοτε μπορει
να ειναι και πιο smooth απο το ios

για το play store συμφωνω οτι ειναι ακομα κατωτερο του appstore αλλα η ψαλιδα σιγα σιγα κλεινει ολο και περισσοτερο

χωρις να θελω να ρθω σε αντιπαραθεση μαζι σου γιατι και γω το ειχα ενα μηνα ics .και μετα λιγο με jb.οταν ηταν να το παρω δεν ηπηρχε επισημα η jb και τοτε ολοι οι φαν του s3 μου λεγανε οτι ειναι το ιδιο smooth με το iphone .δεν ειναι ομως ακομα και με την jb αν το φορτοσεις βλεπεις καποια κοπιασματα στο s3 που τα 4s και 5 δεν κανουν με τιποτα.ειναι λογικο παιδια στο s3 τρεχουν πολλα πραγματα συνχρονος που στο ios δεν τρεχουνε γιαυτο και τα οπια κοληματα τουλαχιστον σε android με 1 gb ram .για παραπανω δεν δοκιμασα και δεν μπορω να πω.
οσο για αλλον φιλο που ειπε για το πληκτρολογιο ουτε εγω βολευτικα με κανενα αλα πατουσα αλλα εγραφα ενω στο iphone γραφω χωρις να βλεπω ισως ειναι η συνηθεια.και το appstore φυσικα ειναι πολυ καλητερο απο το playstore δεν υπαρχει συγκρισει ....το μονο καλο στο play ειναι οτι μερικες εφαρμογες που εχω πληρωσει στο appstore εκει τις ειχε δωρεαν.

#1403   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:18

Έκανα και εγώ την μετάβαση στο Samsung Galaxy S3. Mέρα με την νύχτα, σε όλα τα επίπεδα, κρίμα που δεν την τολμούσα νωρίτερα.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 18/11/2012 - 17:19


#1404   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:21

Καλησπέρα παιδεία . Θέλω μια βοήθεια . Τι γυναίκας μου το sumsung δεν κάνει update τις εφαρμογές. Ξεκινάει άρα δεν τελειώνει ποτέ . Τι να φταίει . Έχεις κανείς καμία ιδέα . Συγνώμη για την παρεμβολή αυτή.

τι τηλ ειναι φιλε δεν αναφερεις πουθενα.Για αρχη κανε μια επανεκκινηση βγαλε μπαταρια κτλ.Αν δεν στρωσει παρε ενα μπακ απ και κανε μετα επαναφορα εργ ρυθμισεων.

Τελευταία επεξεργασία από: karajim80, 18/11/2012 - 17:21


#1405   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:22

το jb ειναι jelly bean...οχι οτι ειναι πειραγμενο...
αν εσυ δοκιμασες s3 με ics τοτε ναι ειχε προβληματα η συγκεκριμενη...με jb το s3 πλησιαζει κατα πολυ το ios...ειδηκα αν βαλεις και αλλο launcher πχ TSF η nova τοτε μπορει
να ειναι και πιο smooth απο το ios

για το play store συμφωνω οτι ειναι ακομα κατωτερο του appstore αλλα η ψαλιδα σιγα σιγα κλεινει ολο και περισσοτερο


Το S3 ηταν χωρις jb αλλα στο note ειχε περαστει custom εκδοση.Δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα αλλα αυτη την αισθηση μου δωσανε εξαλλου αυτο ειναι κατι που ακομα και η ιδια η samsung το εχει παραδεχτει οτι εχει κατωτερο touch απο apple device.

#1406   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:26

Οσοι λενε για τις δωρεαν εφαρμογες μην ξεχνατε οτι υπαρχουν ακριβως οι ιδιες εφρμογες και επι πληρωμη στο πλει στορ.Διαβασα στο ενγκαντζετ αν δεν κανω λαθος οτι οι δωρεαν λογω διαφιμησεων εψαρμογες ειναι πιο ενεργοβορες απο τις αντιστοιχες επι πληρωμη

#1407   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:29

χωρις να θελω να ρθω σε αντιπαραθεση μαζι σου γιατι και γω το ειχα ενα μηνα ics .και μετα λιγο με jb.οταν ηταν να το παρω δεν ηπηρχε επισημα η jb και τοτε ολοι οι φαν του s3 μου λεγανε οτι ειναι το ιδιο smooth με το iphone .δεν ειναι ομως ακομα και με την jb αν το φορτοσεις βλεπεις καποια κοπιασματα στο s3 που τα 4s και 5 δεν κανουν με τιποτα.ειναι λογικο παιδια στο s3 τρεχουν πολλα πραγματα συνχρονος που στο ios δεν τρεχουνε γιαυτο και τα οπια κοληματα τουλαχιστον σε android με 1 gb ram .για παραπανω δεν δοκιμασα και δεν μπορω να πω.
οσο για αλλον φιλο που ειπε για το πληκτρολογιο ουτε εγω βολευτικα με κανενα αλα πατουσα αλλα εγραφα ενω στο iphone γραφω χωρις να βλεπω ισως ειναι η συνηθεια.και το appstore φυσικα ειναι πολυ καλητερο απο το playstore δεν υπαρχει συγκρισει ....το μονο καλο στο play ειναι οτι μερικες εφαρμογες που εχω πληρωσει στο appstore εκει τις ειχε δωρεαν.


αν δε βαριεσαι δες ποσο smooth μπορει να γινει το s3 με αλλαγη launcher





Οσοι λενε για τις δωρεαν εφαρμογες μην ξεχνατε οτι υπαρχουν ακριβως οι ιδιες εφρμογες και επι πληρωμη στο πλει στορ.Διαβασα στο ενγκαντζετ αν δεν κανω λαθος οτι οι δωρεαν λογω διαφιμησεων εψαρμογες ειναι πιο ενεργοβορες απο τις αντιστοιχες επι πληρωμη


υπαρχει εφαρμογη στο market για να κοβει τις διαφημισεις απο τις εφαρμογες

#1408   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:32

αν δε βαριεσαι δες ποσο smooth μπορει να γινει το s3 με αλλαγη launcher



http://www.youtube.com/watch?v=HgbqkJBPUNU


δεν αντιλεγο απλα επιδη μου αρεσουν τα original γενικος δεν το πειραξα καθολου.μονο τα πληκτρολογια αλλαξα αλλα δεν μου εκατσε κανενα.

#1409   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:35

με αλλαγη launcher παιδια ειναι σαν να παιρνεις αλλο κινητο γρηγοροτερο! καμια σχεση με το stock. Επισης με την τελευταια εισαγωγη του multiview πιστευω πλεον δεν χρειαζεται τιποτα αλλο το s3

#1410   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:49

με αλλαγη launcher παιδια ειναι σαν να παιρνεις αλλο κινητο γρηγοροτερο! καμια σχεση με το stock. Επισης με την τελευταια εισαγωγη του multiview πιστευω πλεον δεν χρειαζεται τιποτα αλλο το s3


εγω αδερφε εχω παθει πλακα με τη συγκεκριμενη λειτουργια... πλεον μονιμα δουλευω σε δυο παραθυρα και με την οθοναρα του note ειναι απολαυση...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες