Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1411   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:51

οντως ειναι καλο αυτο ειδικα οταν εχεις την οθονη του note2

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1412   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:51

εγω αδερφε εχω παθει πλακα με τη συγκεκριμενη λειτουργια... πλεον μονιμα δουλευω σε δυο παραθυρα και με την οθοναρα του note ειναι απολαυση...


αστα να πανε! φαντασου επαθα εγω πλακα στο s3 που ειναι μικροτερο κ πιο αργο!

#1413   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:51

Έκανα και εγώ την μετάβαση στο Samsung Galaxy S3. Mέρα με την νύχτα, σε όλα τα επίπεδα, κρίμα που δεν την τολμούσα νωρίτερα.

Παιδες απλα παρτε ενα android με 2GB RAM (π.χ. Note 2 η σε λιγο καιρο το nexus 4).Εκει τελειωνει η οποια κουβεντα, η ψαλιδα ανοιγει κατα πολυ (και πλεον δεν υπαρχει ιχνος lag κλπ κλπ)...

#1414   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:57

αστα να πανε! φαντασου επαθα εγω πλακα στο s3 που ειναι μικροτερο κ πιο αργο!


τεραστιο λαθος της samsung το 1gb ραμ στο s3...τωρα με το note 2 το διαπιστωσα καλυτερα...εχω ελευθερα 600-800mb και δεν καταλαβαινει χριστο

#1415   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:03

τεραστιο λαθος της samsung το 1gb ραμ στο s3...τωρα με το note 2 το διαπιστωσα καλυτερα...εχω ελευθερα 600-800mb και δεν καταλαβαινει χριστο

ειδες που το λες .και γω στο s3 ειχα συνεχεια κατω απο 300mb free .τωρα για το note2 δεν το εχω δουλεψει αλλα θα πηγενει σφαιρα σιγουρα με τα 2gb ram!

#1416   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:04

Σε demo μου φαινεται αρκετα smooth...παιζει κατι?


Και σε αυτό που ήταν το κινητό ήταν στις αρχές ΤΕΛΕΙΟ. Προχτές το είδα ένα μεσημεράκι, και είπα από μέσα μου, ευτυχώς που παρήγγειλα 5. Λάγκαρε πολύ περισσότερο από τις αρχές και πήγαμε κιόλας να δούμε από το σάιτ της sgp, το βίντεο για τη ιήκη illuzion πού του αγόρασα του φίλου μου δώρο για τα γενέθλια. 4/4 φορές, το βίντεο χαλούσε (σα να έχεις βαρέσει μπουνιά σε οθόνη ηλεκτρονικής συσκευής) και με είχαν πιάσει τρομερά γέλια: καλύτερα χωρίς φλας, παρά έτσι, τους είπα...

Το κινητό είναι πολύ δυνατό πάντως, άσχετα το τι έγινε με του φίλου μου (είναι ενός μήνα βέβαια)

#1417   argykk

argykk

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:05

Είχα το σ3 και μόλις βγήκε το νότε 2 το πήρα αμέσως.
Τι λόγια να πω για να περιγράψω αυτό το κινητό απλά δεν υπάρχει άλλο ομοιο του.
Απίστευτα γρήγορο ίχνος από λαγκ δεν υπάρχει περίπτωση να το κολησεις με τίποτα.
Η οθόνη του τρέλα άμα συνιθησεις το μέγεθος του παθαίνεις πλάκα.
Το multi του απιστευτο μπαταρία τρελή. 2 μέρες χαλαρά με φουλ χρήση και όλα ανοιχτά. Το ερωτεύεσαι από την πρώτη στιγμή.
Ένα ρουτ θέλει και τπτ άλλο. Ούτε stock rom ούτε τπτ..
Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο κινητό απίστευτο..
Τελικά το Android για να τρέξει σωστά θέλει 2 γίγα ραμ..



#1418   savvastdm

savvastdm

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:12

μετα απο αρκετα χρονια με ios αποφασισα να κανω τη μεταβαση σε s3 αν κ φοβηθηκα στην αρχη λογω συνηθειας κ λογο το οτι εχω κ imac κ πως θα παντρευε ο mac με το s3. μετα απο 2 εβδομαδες που εχω στα χερια μου το s3 πλεον εχω αποκτησει αποψη κ θα την πω. δε μετανιωσα που εφυγα απο το ios γιατι το android κανει παραπανω πραγματα με λιγο περισσοτερο κοπο μεχρι να το μαθω. στο ios βαρεθηκα να περιμενω καθε φορα ποτε θα κυκλοφορισει το jb κατι που στο android στα εχει τα περισσοτερα tweaks ελευθερα. οσο για το παντρεμα του imac κατεβασα το kies απο τη σελιδα της samsung κ οτι ειχα στο iphone μου το περασε στο s3, απο επαφες με φωτογραφιες, μεχρι φωτο κ γενεθλια. μου λειπουν καποια app βεβαια που ειχε το applestore κ δεν τα εχει το play store αλλα μιλαμε για 2-3 app. το βασικο που μου λειπει ειναι το σαιτ κ αυτο το φορουμ. αλλα συγκρινα τα θετικα κ τα αρνητικα κ κατα την προσωπικη μου αποψη τα θετικα στο s3 ειναι κατα πολυ περισσοτερα απο τα αρνητικα σε σχεση με το iphone.

#1419   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:13

Και σε αυτό που ήταν το κινητό ήταν στις αρχές ΤΕΛΕΙΟ. Προχτές το είδα ένα μεσημεράκι, και είπα από μέσα μου, ευτυχώς που παρήγγειλα 5. Λάγκαρε πολύ περισσότερο από τις αρχές και πήγαμε κιόλας να δούμε από το σάιτ της sgp, το βίντεο για τη ιήκη illuzion πού του αγόρασα του φίλου μου δώρο για τα γενέθλια. 4/4 φορές, το βίντεο χαλούσε (σα να έχεις βαρέσει μπουνιά σε οθόνη ηλεκτρονικής συσκευής) και με είχαν πιάσει τρομερά γέλια: καλύτερα χωρίς φλας, παρά έτσι, τους είπα...

Το κινητό είναι πολύ δυνατό πάντως, άσχετα το τι έγινε με του φίλου μου (είναι ενός μήνα βέβαια)

Φίλε μου λέγοντας demo εννοώ τις συσκευές που έχουν στα μαγαζιά. Έχω γύρισα τα πάντα και σε όλα έχω κάτσει να το δώ για να δώ διαφορές.
Κανένα δεν κολούσε και δεν νομίζω πως τα έχουν ένα μήνα μόνο ένα μήνα τα βλέπω εγω.


#1420   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:40

Η Samsung θα παρουσιάσει σύμφωνα με φήμες νέα 1080p Super AMOLED οθονη στην CES


Αναρτημένη εικόνα

Το 2012 πλησιάζει στο τέλος του και ερχόμαστε όλο και πιο κοντά στην CES και MWC με αποτέλεσμα να πληθαίνουν και οι φήμες για τις νέες συσκευές που θα δούμε εκεί.Η τελευταία φήμη ωστόσο δεν αφορά κάποιο smartphone ή tablet αλλά τη νέα οθόνη της Samsung.Πρόκειται για μια SuperAMOLED οθόνη των 4.99 ιντσών με ανάλυση 1080p και 441ppi.Αν και οθόνες με 1080p ανάλυση στις 5 ίντσες υπήρχαν ήδη, είναι η πρώτη φορά που θα δούμε τέτοια ανάλυση σε μια SuperAMOLED.
Η μαζική παραγωγή της θα ξεκινήσει το πρώτο τρίμηνο του έτους, και εκτός απροόπτου το Galaxy S4 θα είναι η πρώτη συσκευή που θα τη χρησιμοποιήσει.


Πηγή


Ειμαι στο τσακ να παω σε Νote 2 απο S3 αλλά με κρατάει το παραπάνω δημοσίευμα εαν θα είναι αληθινό οπότε λέω να κάνω υπομονή μέχρι φεβρουάριο :)

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 18/11/2012 - 18:47


#1421   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:41

Αν μιλήσει η Samsung για innovation με τέτοια οθόνη τώρα θα είναι υπερβολή;; Λέω εγώ τώρα..

Αναρτημένη εικόνα


#1422   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:45

Αν μιλήσει η Samsung για innovation με τέτοια οθόνη τώρα θα είναι υπερβολή;; Λέω εγώ τώρα..


Δες μια εδω απο τι φαίνετε και η Lenovo αλλά και sharp-sony-htc πάνε για 5αρα

#1423   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:47

To διάβασα πριν 2-3 μέρες... Η HTC το έκανε ήδη άρα αυτή είναι η πρώτη...

Αναρτημένη εικόνα


#1424   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:47

Φιλε john που εισαι;;;τι λεει;;μαρκ τον χασαμε απο iphonakias εγινε γαλαξιακος λατρης!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1425   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:58

Φιλε john που εισαι;;;τι λεει;;μαρκ τον χασαμε απο iphonakias εγινε γαλαξιακος λατρης!!!!

Πάντα θα γυρίζουμε στη μαμά apple και εγω θα το κάνω με ένα MacBook "πρώτα ο θεός"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες