Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:43



Για μισό λεπτό ρε παιδιά.

Στην παρουσίαση του iphone 5, όλοι φώναζαν ότι δεν υπήρχε έκπληξη κτλ

Τώρα που την ΕΔΩΣΕ, οι περισσότεροι γκρινιάζουν.

Επίσης, ήταν γνωστό ότι ήθελε το ipad να το γυρίσει στο καινούριο connector. Μην ξεχνάτε ότι σε λίγο καιρό θα βγάλουν τα περιφερειακά.
Δεν γίνεται άλλα να παίρνει το ένα άλλα το άλλο. Έτσι έφερε σε όλα τα προιόντα της το καινούριο connector. Αν άλλαζε μόνο αυτόν στο ipad 3 θα γινόταν χαμός.
Τώρα άλλαξε και έναν επεξεργαστή για να το φέρει πιο ομαλά. Επίσης για ποια απαξίωση μιλάτε ; Είπε ότι δεν θα αναβαθμίζει το ipad 3; ΟΧΙ
οπότε δεν υπάρχει καμία συζήτηση περί απαξίωσης...


Άλλες δύο τέτοιες εκπλήξεις και στο τέλος να δεις μία έκπληξη που θα έχουν... Στο 5αρι περιμέναμε κάτι διαφορετικό νέο άλλο σχεδιασμό, δυστυχώς όχι αυτά που είχαν διαρρεύσει... Αλλά που να έρθει η έκπληξη... Την φύλαγαν για τους κατόχους του OLD iPad.., :(

Τελευταία επεξεργασία από: boxer, 24/10/2012 - 00:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:45

Για μισό λεπτό ρε παιδιά.

Στην παρουσίαση του iphone 5, όλοι φώναζαν ότι δεν υπήρχε έκπληξη κτλ

Τώρα που την ΕΔΩΣΕ, οι περισσότεροι γκρινιάζουν.

Επίσης, ήταν γνωστό ότι ήθελε το ipad να το γυρίσει στο καινούριο connector. Μην ξεχνάτε ότι σε λίγο καιρό θα βγάλουν τα περιφερειακά.
Δεν γίνεται άλλα να παίρνει το ένα άλλα το άλλο. Έτσι έφερε σε όλα τα προιόντα της το καινούριο connector. Αν άλλαζε μόνο αυτόν στο ipad 3 θα γινόταν χαμός.
Τώρα άλλαξε και έναν επεξεργαστή για να το φέρει πιο ομαλά. Επίσης για ποια απαξίωση μιλάτε ; Είπε ότι δεν θα αναβαθμίζει το ipad 3; ΟΧΙ
οπότε δεν υπάρχει καμία συζήτηση περί απαξίωσης...

Για να κάνει έκπληξη μπορούσε να βγάλει κι ένα apple laundry. Αυτό δεν ήταν έκπληξη.
Αν ήθελε νέο connector σε όλα τα προϊόντα της ας άλλαζε και στο 4S.

Αναρτημένη εικόνα


#123   Vaggelis1991

Vaggelis1991

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Vaggelis1991

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:48

Για να κάνει έκπληξη μπορούσε να βγάλει κι ένα apple laundry. Αυτό δεν ήταν έκπληξη.
Αν ήθελε νέο connector σε όλα τα προϊόντα της ας άλλαζε και στο 4S.


το iphone είναι ήδη lightning με το iphone 5

#124   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:51

Παντως κανοντας ασυμβατα τα προηγουμενα μοντελα της με ολα τα περιφεριακα δεν θα ποιασει λεφτα αν αυτο νομιζει.

#125   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:53

Εμενα παντως σαν κατοχο ipad 3 δεν με ενοχλει καθολου η κινηση να βγαλει το 4. Ισα ισα θεωρω οτι ειναι πιο ολοκληρωμενο με πολυ καλυτερο επεξεργαστη και λιγοτερο ενεργοβορο. Αυτο που θελω να δω ειναι η αυτονομια στο καινουργιο. Απο την στιγμη που ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το ipad 3, δεν νομιζω οτι χρειαζεται να παρω το καινουργιο και ουτε να βριζω γιατι δεν εχω το τελευταιο. Οι αναγκες μας, μας οδηγουν να αγοραζουμε τα προιοντα και οχι τα προιοντα να δημιουργουν καινουργιες αναγκες.

#126   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:53

Οπως προειπα ολα τα νεα περιφερειακα θα υποστηριζουν Lighting connector! To 30-pin μας χαιρεταει γι αυτο και ηταν επιτακτικη η αναγκη για Νεο iPad(4gen) με υποστηριξη Lighting connector... Δεν μπορει να βγαινουν νεα περιφερειακα συμβατα με iPhone 5/iPad mini και οχι με την τελευταια εκδοση του iPad(εκει να δεις γκρινια)! Ετσι το νεο(τελευταιο) iPad ερχεται με την υποστηριξη του πολυποθητου Light connector παραλληλα με τα νεα περιφερειακα! Προφανως ανταπτορας απο lighting connector σε 30-pin ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΠΟΤΕ!!!
Οσοι ωστοσο εχετε τσιμπησει το iPad 3 και δεν σας ενδιαφερει ο νεος connector και η "ελαφριά αναβαθμιση" του επεξεργαστη δεν καταλαβαινω γιατι κλαιγεστε για απαξιωση της συσκευης σας? Μια χαρα δουλεια κανει! Ασε που την καταργει κι ολας η Apple... Τι θα λεγατε δηλαδη αν συνεχιζε να βγαινει με μειωμενη τιμη :huh:

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 24/10/2012 - 00:59


#127   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:55

Ολοι εσεις που γκρινιαζετε για την απαξιωση του μοντελου σας , θα με συμβουλευατε να το αγορασω refurbished απο USA applestore (32gb) στα 380€ ,η μηπως προκειται για μηχανημα παλαιας τεχνολογιας;
Σοβαρα ρωταω...

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 24/10/2012 - 00:56


#128   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:57

εγω εχω το νεο ipad....εμαθα για το ανανεωμενο ipad,βγηκα και ηπια τα ποτακια μου και μελαγχολησα με το να βλεπω τοσες γυναικες μονες τους.
Το προβλημα μαγκες δεν ειναι η apple αλλα το οτι βγαλαμε τα ματακια μας μονοι μας και ολα πια μας φταινε.Οχι samsung αλλα σε λιγο θα ανοιξουμε τοπικ με τιτλο
"iphone 4 και μεταβαση στο Alcatel OT-993"

#129   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/10/2012 - 00:59

εγω εχω το νεο ipad....εμαθα για το ανανεωμενο ipad,βγηκα και ηπια τα ποτακια μου και μελαγχολησα με το να βλεπω τοσες γυναικες μονες τους.
Το προβλημα μαγκες δεν ειναι η apple αλλα το οτι βγαλαμε τα ματακια μας μονοι μας και ολα πια μας φταινε.Οχι samsung αλλα σε λιγο θα ανοιξουμε τοπικ με τιτλο
"iphone 4 και μεταβαση στο Alcatel OT-993"

Ηπιες και τα ποτακια σου,ε; Εγω εχω πηξει στη μελετη :(

#130   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:00

Εγω να δεις τι μελετη εχω και σφυριζω αδιαφορα...αστα να πανε.Καντα τωρα που μπορεις γιατι μετα θα ειναι βουνο.

#131   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:02

Οπως προειπα ολα τα νεα περιφερειακα θα υποστηριζουν Lighting connector! To 30-pin μας χαιρεταει γι αυτο και ηταν επιτακτικη η αναγκη για Νεο iPad(4gen) με υποστηριξη Lighting connector... Δεν μπορει να βγαινουν νεα περιφερειακα συμβατα με iPhone 5/iPad mini και οχι με την τελευταια εκδοση του iPad(εκει να δεις γκρινια)! Ετσι το νεο(τελευταιο) iPad ερχεται με την υποστηριξη του πολυποθητου Light connector παραλληλα με τα νεα περιφερειακα! Προφανως ανταπτορας απο lighting connector σε 30-pin ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΠΟΤΕ!!!
Οσοι ωστοσο εχετε τσιμπησει το iPad 3 και δεν σας ενδιαφερει ο νεος connector και η "ελαφριά αναβαθμιση" του επεξεργαστη δεν καταλαβαινω γιατι κλαιγεστε για απαξιωση της συσκευης σας? Μια χαρα δουλεια κανει! Ασε που την καταργει κι ολας η Apple... Τι θα λεγατε δηλαδη αν συνεχιζε να βγαινει με μειωμενη τιμη :huh:


Εσενα σου φαινεται λογικα να ακυρωνει ετσι ολα τα προηγουμε μοντελα της δηλαδη?Παντως απο καποιο σημειο και μετα και με τον ανταγωνισμο συνεχεια να ανεβαινει αν συνεχισει να κανεις τετοιες "εκπληξεις" η apple την βλεπω παλι να πεφτει,οπως ειχε παθει πριν το 2007.

#132   foro6polo

foro6polo

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:04

ποση RAM εχει το Ipad 4 μπορει καποιος να μου πει?

#133   leukonas

leukonas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:08

Γιατί κλαίγεστε αφού στο τέλος θα το πάρετε....

#134   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:09

Εγω παλι δεν το νομιζω.

#135   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:16

Και ναι έρχεται η δικαίωση για μένα που πήγα σε μεταχειρισμένο ipad2 και όχι σε καινούργιο ipad3!!!! ΟΟΟΛΕ!
Οκ πέρα από την πλάκα..

Το μόνο θέμα που βλέπω εγώ είναι η αίσθηση του μη τελευταίου μοντέλου. Χαρακτηριστικά κλπ δν έχουν αναφερθεί.
Και από την στιγμή που είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο σχεδιαστικά, δεν καταλαβαίνω που είναι το τόσο μεγάλο πρόβλημα.
Όταν βγήκε το 4ς ελάχιστοι κάτοχοι του 4 αναβάθμισαν. Γιατί;; Γιατί δεν άλλαξε η σχεδίαση. Γιατί ο πουλμούρης εξακολουθούσε να το παίζει μούρη χωρίς να βάλει το χεράκι του βαθιά στην τσέπη(ναι είναι και αυτό ένα παράδειγμα). Γιατί ο μέσος χρήστης δεν αισθάνθηκε την ανάγκη να το κάνει, αφού είναι το ίδιο λέγανε. Γιατί οι αλλαγές λέγανε ήταν ελάχιστες.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μεγάλο ρόλο στην αγορά μιας συσκευής παίζει ΚΑΙ το οπτικό-αισθητικό κομμάτι, η σχεδίαση. Ποιό το θέμα αφού είναι ίδια λοιπόν;
Ποιό το θέμα όταν και σε hardware είναι σχεδόν το ίδιο;
Θα χάσετε την υποστήριξη σε μελλοντικές αναβαθμίσεις λειτουργικού; Δε νομίζω.
Θα χαθεί σημαντικό μέρος της μεταπωλητικής του αξίας; Πάλι δε νομίζω.
Θα σας πει κανείς, αχ δεν έχεις το τελευταίο μοντέλο πως κυκλοφορείς; Αφού κατά 95% το ipad μένει σπίτι, δεν είναι κινητό.
Όλα στο μυαλό είναι. Επίσης γελάω με τα άτομα που λένε με απογοήτευσε, με πρόσβαλλε, δεν το περίμενα αυτό από την αγαπημένη μου εταιρεία, δε ξαναγοράζω τίποτα και πάει λέγοντας. Σόρυ που δεν σας πήρε ο Τιμ τηλέφωνο να σας ενημερώσει. Πάντα γίνονταν αυτά, και πάντα θα γίνονται. Δεν είναι κάτι νέο και δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα. Όλοι την έχουμε πατήσει.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες