Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:29

Εσενα σου φαινεται λογικα να ακυρωνει ετσι ολα τα προηγουμε μοντελα της δηλαδη?Παντως απο καποιο σημειο και μετα και με τον ανταγωνισμο συνεχεια να ανεβαινει αν συνεχισει να κανεις τετοιες "εκπληξεις" η apple την βλεπω παλι να πεφτει,οπως ειχε παθει πριν το 2007.

Ποια ειναι η ακυρωση; Σε τι δεν ειναι συμβατο το iPad3 που ειναι το 4(εκτος των περιφερειακων); Επεσε η τιμη του επισημα;
Εκτος αν το προβλημα ειναι αν εχεις το τελευταιο μοντελο!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:31

ρε παιδια...σημασια εχει να κανετε σωστα την δουλεια σας για πολυ καιρο (δλδ υποστηριξη του προιοντος) ή να πουλατε μουρη με το τελευταιο gadgetοπαπαρι ;; ας βγαζει η apple και καθε 6μηνο αλλο, τι μας νοιαζει εμας αφου ΣΙΓΟΥΡΑ για 2 χρονια αυτο που εχουμε θα το υποστηριζει κ θα μας εξυπηρετει στην ζωη-δουλεια μας;;; ας γινει samsung, ε και;; μην χανουμε το νοημα...αυτο θελω να πω...κ το νοημα ειναι η εξυπηρετηση μιας αναγκης μας...ε αν αυτη η αναγκη ειναι η αυτοπροβολη μας μεσω των gadget τοτε θα τα σκαμε καθε μηνα...απλο

(τους μονους που δικαιολογω ειναι τα παιδια που το πηραν 1-2 μηνες, αν κ παλι θα επρεπε να πουν...να και να...παλι το τοπ των tablet εχω αλλα με αλλη ακρη στην μπαλαντεζα....)


#138   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:33

Ποια ειναι η ακυρωση; Σε τι δεν ειναι συμβατο το iPad3 που ειναι το 4(εκτος των περιφερειακων); Επεσε η τιμη του επισημα;
Εκτος αν το προβλημα ειναι αν εχεις το τελευταιο μοντελο!


Το οτι δεν θα υποστηριζεται πλεον απο τα νεα περιφεριακα μια συσκευη 600+Ε το βρισκεις φυσιολογικο εσυ?

#139   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:35

Πως το "εξαφανισαν" ετσι το ipad 3rd?

Πλεον υπαρχει iPAD mini - iPad2 και iPAD 4th generation!

To 3rd που πηγε δηλαδη? Το εβγαλαν ακυρο?

Τι να πω.....

(μολις ειδα ολη την παρουσιαση... :( )

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 24/10/2012 - 01:36


#140   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:35

Πως το "εξαφανισαν" ετσι το ipad 3rd?

Πλεον υπαρχει iPAD mini - iPad2 και iPAD 4th generation!

To 3rd που πηγε δηλαδη? Το εβγαλαν ακυρο?

Τι να πω.....

Σφύριξαν κι έληξε.

Αναρτημένη εικόνα


#141   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:38

Μου φαίνεται οτι κάνουν συνεχώς πειράματα και μας κοροϊδεύουν πολύ πετυχημένα!

#142   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:40

ΜΑ αν κανανε εστω αναφορα στο 3rd κατι θα γινοταν...αυτοι το εβγαλαν εντελως...

Ωραιο το mini btw...

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 24/10/2012 - 01:43


#143   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:52

Έπρεπε απλά να το αναβαθμίσουν και να βάλουν και το νέο connector και πρόσθεσαν μερικά επιπλέον σιγά.. ίσως να έχει λογική αυτή η αναβάθμιση.
Αν κάποιος πχ τα Χριστούγεννα σκεφτονταν να αγοράσει ipad χωρις να τον ενδιαφέρει και τόσο πολύ το μέγεθος .. θα πήγαινε ίσως στο νεο ipad mini επειδή είναι πιο φρέσκο, με τον νέο connector.

Εγώ πάντως τη θεώρησα πολύ λογική αυτή την αλλαγή.

αν εδινες τα ζεστα σου λεφτουδακια χθες βραδυ και σημερα μαθαινες οτι κοβετε η κυκλοφορια του ipad3 και βγαινει το 4 με "διπλασιας ταχυτητας επεξεργαστικη ισχυ" και στα λεφτα που πηρες εσυ το 3αρι, τοτε δεν νομιζω να σου φαινοταν το ιδιο λογικη κινηση αυτη της apple.εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λενε...
οσο για το ipad mini θα ηταν πολυ καλη επιλογη αν ισχυε η τιμη κατω απο τα 300 ευρω.θα εσπαγε τα ταμεια και θα γινοταν μονοπωλειο εναντι των nexus k galaxy tab...οταν με 200 ευρω παιρνεις android tablet δεν βρισκω τον λογο να παρει κανεις στα 400 το ipad mini.η κινηση για ipad mini ειναι για κοπελιες που τους λες πουλαω iphone 3g 200 ευρω και σου λενε πωωωω τελεια το θελω!!!μονο και μονο που ειναι iphone, ασχετος ετους και δυνατοτητων.δεν το λεω τυχαια το ειδα και το ακουσα με τα ιδια μου τα αυτια και ματια.επισης απευθυνετε στους τρελους apple fun που θελουν προιοντα της με λιγα λεφτα " σχετικα " σε σχεση με τα 500 και 700 που κανει το ipad το κανονικο.
τελος θεωρω τελειος ακυρη την κινηση της να κοψει το ipad3 και να αφησει το ipad 2.Aδειαζει στιγνα τους πελατες της...μονο που δεν ειπαν: ΤΣΑ! ΣΑΣ ΤΗΝ ΦΕΡΑΜΕ!!!

Τελευταία επεξεργασία από: fonikoxeris, 24/10/2012 - 01:54


#144   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 01:56

Το οτι δεν θα υποστηριζεται πλεον απο τα νεα περιφεριακα μια συσκευη 600+Ε το βρισκεις φυσιολογικο εσυ?

Και εγω εδωσα 670 για το iPhone 4s μου και δεν εχει lighting connector! Πρεπει να ζητησω τα λεφτα μου πισω ή να απαγορευσω στην apple να βγαλει νεα προτυπα;
Καλως η κακως η apple ανεπτυξε το lighting conector σε αντικατασταση του ξεπερασμενου(κατα την εταιρια) 30pin και ολα τα νεα περιφερειακα θα το υποστηριξουν...
Οποτε μεχρι να βγουν τα νεα περιφερειακα(συντομα) επρεπε καπως να βρεθει λυση για την υποστηριξη του iPad...και βρεθηκε!
Σε αντιθετη περιπτωση θα ειχε ενα κορυφαιο New iPad(3) στην αγορα με παλιο conector που δεν θα υποστηριζει τα νεα περιφερειακα(τα οποια θα υποστηριζονται ομως απο το κατα πολυ φθηνοτερο iPad mini)!!!

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 24/10/2012 - 02:01


#145   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 24/10/2012 - 02:05

Μάλλον η άππλε και η κάθε άππλε θα πρέπει να διακόπτει την διάθεση και πώληση των συσκευών της 3 ή 4 μήνες πριν την ανακοίνωση νέας αναβαθμισμένης συσκευής. Ναι μου φαίνεται πολύ λογικό. Για να μην χαλάσει την ζαχαρένια μας μωρέ.


#146   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 02:10

Και εγω εδωσα 670 για το iPhone 4s μου και δεν εχει lighting connector! Πρεπει να ζητησω τα λεφτα μου πισω ή να απαγορευσω στην apple να βγαλει νεα προτυπα;
Καλως η κακως η apple ανεπτυξε το lighting conector σε αντικατασταση του ξεπερασμενου(κατα την εταιρια) 30pin και ολα τα νεα περιφερειακα θα το υποστηριξουν...
Οποτε μεχρι να βγουν τα νεα περιφερειακα(συντομα) επρεπε καπως να βρεθει λυση για την υποστηριξη του iPad...και βρεθηκε!
Σε αντιθετη περιπτωση θα ειχε ενα κορυφαιο New iPad(3) στην αγορα με παλιο conector που δεν θα υποστηριζει τα νεα περιφερειακα(τα οποια θα υποστηριζονται ομως απο το κατα πολυ φθηνοτερο iPad mini)!!!

ηξερες ομως οτι το καλοκαιρι θα βγει Iphone5.Eνω τωρα εγινε και γρηγορα και στα μουλωχτα!Μεσα σε 6 μηνες κοβει την κυκλοφορια του Ipad3 ενω το 4ς κυκλοφορει και σημερα.Το ipad4 δεν εχει μονο αλλον ανταπτορα αλλα και αλλο επεξεργαστη.Οσοι πηραν το 3 πηραν μια συσκευη που σε 6 μηνες η ιδια η apple την εξαφανιζει απο τον χαρτη πολυ απλα για να μη ριξει την τιμη του...Αν αυτο δεν ειναι απατεωνια εναντι των πελατων της αν αυτο δεν λεγετε πουστια τοτε πως λεγετε?Δεν εχει να κανει με το οτι θα ηθελα την τελευταια συσκευη για να ειμαι στη μοδα.Την δουλεια μου μπορω να την κανω και με κινητο και με ταμπλετα των 100 ευρω απο κινα.εδω εχει να κανει με την τακτικη της εταιριας και με το ποσο αθλια φερετε σε οσους εσκασαν πανω απο 600 ευρω για μια συσκευη που την πεταξαν στον καδο των αχρηστων μονο και μονο για να μη ριξουν την τιμη του και τους ξεμεινουν απουλητα τα ipad4.Toσο καφροι ειναι και τοσο κλεφτες.Αν ειχαν τα κοτσια ας εβγαζαν το ipad2 και να εριχναν 200 με 100 ευρω το 3 αν ηθελαν, να δουμε ποιος θα τα αγοραζε.

#147   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 02:25

ηξερες ομως οτι το καλοκαιρι θα βγει Iphone5.Eνω τωρα εγινε και γρηγορα και στα μουλωχτα!Μεσα σε 6 μηνες κοβει την κυκλοφορια του Ipad3 ενω το 4ς κυκλοφορει και σημερα.Το ipad4 δεν εχει μονο αλλον ανταπτορα αλλα και αλλο επεξεργαστη.Οσοι πηραν το 3 πηραν μια συσκευη που σε 6 μηνες η ιδια η apple την εξαφανιζει απο τον χαρτη πολυ απλα για να μη ριξει την τιμη του...Αν αυτο δεν ειναι απατεωνια εναντι των πελατων της αν αυτο δεν λεγετε πουστια τοτε πως λεγετε?Δεν εχει να κανει με το οτι θα ηθελα την τελευταια συσκευη για να ειμαι στη μοδα.Την δουλεια μου μπορω να την κανω και με κινητο και με ταμπλετα των 100 ευρω απο κινα.εδω εχει να κανει με την τακτικη της εταιριας και με το ποσο αθλια φερετε σε οσους εσκασαν πανω απο 600 ευρω για μια συσκευη που την πεταξαν στον καδο των αχρηστων μονο και μονο για να μη ριξουν την τιμη του και τους ξεμεινουν απουλητα τα ipad4.Toσο καφροι ειναι και τοσο κλεφτες.Αν ειχαν τα κοτσια ας εβγαζαν το ipad2 και να εριχναν 200 με 100 ευρω το 3 αν ηθελαν, να δουμε ποιος θα τα αγοραζε.

Δηλαδη αν αποφασιζαν να βγαλουν παραλληλα το iPad 4 και το iPad 3(αρκετα παρεμφερη για μενα αλλα οχι για την apple) ριχνοντας την τιμη του 3 κατα 200€ θα ηταν καλυτερα για τους υφισταμενους κατοχους iPad 3?
Εγω δεν το νομιζω... Γιατι πχ τωρα που δεν υπαρχει πλεον iPad 3 καινουριο μπορεις να το δωσεις πχ 100-150€ κατω απο την τιμη του αντιστοιχου καινουριου(4gen) λογω παλαιοτητας(αν και αρκετα παρεμφερες) και λογω του οτι ειναι μεταχειρισμενο...
Αν η Apple ειχε κρατησει το iPad 3 στην αγορα ριχνοντας την τιμη του κατα 200€ τοτε αυτος που το ειχε και ηθελε να το πουλησει σαν μεταχειρισμενο θα επρεπε να το δωσει πχ 100€ κατω απο την ηδη μειωμενη τιμη του, δηλαδη 300€ λιγοτερο απο το αντιστοιχο καινουριο(4gen)! Αρα ποτε απαξιωνεται περισσοτερο η συσκευη?


#148   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 24/10/2012 - 02:25

Έχει άλλον επεξεργαστή , 2 φορές γρηγορότερο...έχει καλύτερη κάρτα γραφικών...έχει κανονικό LTE για όλον τον κόσμο όπως το 5αρι και όχι μόνο για Αμερική....δηλαδη στο σύντομο μέλλον θα παίζει και 4G Ελλάδα κανονικά , τέλος έχει τον νέο conector !! Την οθόνη πριν 6 μήνες την έκανε Ρετνα....άρα έχουμε ένα καινούριο μηχανάκι και εσάς με το 3αρι σας ΚΡΕΜΑΣΕ κανονικά...κρίμα !!
Το iPad 2 ΑΘΑΝΑΤΟ σαν το 3GS !!

#149   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 02:49

Δηλαδη αν αποφασιζαν να βγαλουν παραλληλα το iPad 4 και το iPad 3(αρκετα παρεμφερη για μενα αλλα οχι για την apple) ριχνοντας την τιμη του 3 κατα 200€ θα ηταν καλυτερα για τους υφισταμενους κατοχους iPad 3?
Εγω δεν το νομιζω... Γιατι πχ τωρα που δεν υπαρχει πλεον iPad 3 καινουριο μπορεις να το δωσεις πχ 100-150€ κατω απο την τιμη του αντιστοιχου καινουριου(4gen) λογω παλαιοτητας(αν και αρκετα παρεμφερες) και λογω του οτι ειναι μεταχειρισμενο...
Αν η Apple ειχε κρατησει το iPad 3 στην αγορα ριχνοντας την τιμη του κατα 200€ τοτε αυτος που το ειχε και ηθελε να το πουλησει σαν μεταχειρισμενο θα επρεπε να το δωσει πχ 100€ κατω απο την ηδη μειωμενη τιμη του, δηλαδη 300€ λιγοτερο απο το αντιστοιχο καινουριο(4gen)! Αρα ποτε απαξιωνεται περισσοτερο η συσκευη?

οπως το θετεις ναι εχεις δικιο.

#150   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 24/10/2012 - 02:57

Δηλαδη αν αποφασιζαν να βγαλουν παραλληλα το iPad 4 και το iPad 3(αρκετα παρεμφερη για μενα αλλα οχι για την apple) ριχνοντας την τιμη του 3 κατα 200€ θα ηταν καλυτερα για τους υφισταμενους κατοχους iPad 3?
Εγω δεν το νομιζω... Γιατι πχ τωρα που δεν υπαρχει πλεον iPad 3 καινουριο μπορεις να το δωσεις πχ 100-150€ κατω απο την τιμη του αντιστοιχου καινουριου(4gen) λογω παλαιοτητας(αν και αρκετα παρεμφερες) και λογω του οτι ειναι μεταχειρισμενο...
Αν η Apple ειχε κρατησει το iPad 3 στην αγορα ριχνοντας την τιμη του κατα 200€ τοτε αυτος που το ειχε και ηθελε να το πουλησει σαν μεταχειρισμενο θα επρεπε να το δωσει πχ 100€ κατω απο την ηδη μειωμενη τιμη του, δηλαδη 300€ λιγοτερο απο το αντιστοιχο καινουριο(4gen)! Αρα ποτε απαξιωνεται περισσοτερο η συσκευη?


και τι γινεται στη περιπτωση που το πουλησεις το 3rd σε ενα με εναμιση χρονο? κλαφτα Χαραλαμπε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες