Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:00

και τι γινεται στη περιπτωση που το πουλησεις το 3rd σε ενα με εναμιση χρονο? κλαφτα Χαραλαμπε?

Εξαρταται ποσα iPad θα εχουν βγει ακομα! :Ρ

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 24/10/2012 - 03:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:01

Πω για εναν Lightning connector και τον επεξεργαστη χάνει την αξία του το νέο iPad που το πηρα πριν ενάμιση μηνα. Έλεος!!! Μου αρέσει που το ηθελα και wifi + 4g και 32gb τρομάρα μου... :-(



Το ιδιο ακριβως νιωθω και γω...οτι χανει την μεταπολιτικη αξια του.... Και εγω 50ημερες το εχω...

#153   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:02

Εξαρταται ποσα iPad θα εχουν βγει ακομα! :Ρ


χαχαχα καταλαβα! καλυτερα να το βαλω στο μουσκιο...γτ βλεπω οτι τον ηπιαμε γενικα (ως μεταπωλητικη αξια)

#154   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:06

Ειναι που δενεσαι και θες να το κρατησεις και πολυ!
Οσοι θελετε να μεταπουλησετε καλυτερα να το κανετε πριν ερθει στην ελλαδα και ανακοινωθουν τιμες! Πιστευω θα υπαρξουν αρκετοι που θα εκτιμησουν την προσφορα σας αν ειναι καλη και ας μην ειναι το τελευταιο!
Οι υπολοιποι που απλα θελετε να το κρατησετε μεχρι να το ξεζουμισετε πιστευω εχει αρκετα ψωμια ακομα να δωσει!
+jb!

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 24/10/2012 - 03:10


#155   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:10

Ειναι που δενεσαι και θες να το κρατησεις και πολυ!
Οσοι θελετε να μεταπουλησετε καλυτερα να το κανετε πριν ερθει στην ελλαδα και ανακοινωθουν τιμες! Πιστευω θα υπαρξουν αρκετοι που θα εκτιμησουν την προσφορα σας αν ειναι καλη και ας μην ειναι το τελευταιο!

φυσικα θελω να το κρατησω, εγω αλλαζω τα προιοντα apple μονο αν δω κατι το σουπερ. οχι απλα ταχυτητες επεξεργαστη (2χ καλυτερο...σιγα. λες και εχουμε τα πολλα παιχνιδια που θελουν τετοια "δυναμη").
οπως πχ i4 σε i5

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 24/10/2012 - 03:14


#156   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:26

Εμενα η αποψη μου σχετικα με ipad mini και το new ipad 4g ειναι η εξης:Με τα σημερινα δεδομενα και τις ανακυριχθεντες τιμες το ipad mini θα ειναι στην τιμη των 400ευρω κατι το οποιο καθιστα αδυνατη την πωληση του new ipad στα 480ευρω. Επομενως χρειαζοταν μια αναβαθμιση για να πλασαρει ακριβοτερα και οι επιλογες ειναι 2 που μπορουν αμμεσα να ανεβασουν την τιμη του,αναβαθμιση οθονης η επεξεργαστη. Αναβαθμιση οθονης θα ηταν κατι πολυ καλο για να ερθει τοσο γρηγορα οποτε αναβαθμισε τον επεξεργαστη του ωστε να μπορει να το δωσει στην τιμη των 600. Ετσι το ευρος τιμης ειναι αναλογο των δυνατοτητων της καθε συσκευης και ας φαινεται πολυ το 400 στο ipad mini για τα χαρακτηριστηκα του. Επισης πιστευω πραγματικα οτι απο την κινηση αυτη γνωριζε οτι θα χασει καποιο απο το αδικημενο της κοινο που προσφατα ειχε αγορασει το new ipad με το ρισκο να κερδισει το μεσο καταναλωτικο κοινο οπου τα γυναικεια και τα παιδικα χερια ειναι πολλα. Κλεινοντας θα ηθελα να σημειωσω οτι τον απριλιο θα ανακοινωθει καινουργιο ipad με καλυτερη οθονη καθως και βελτιωμενη εκδοση η καποια αλλη απο την τρεχουσα επεξεργαστη περαν των αλλων αναβαθμισεων...δυστηχως ομως εμεις που το αγορασαμε....δεν μπορουμε να κανουμε κτ.

#157   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:44

Εμενα η αποψη μου σχετικα με ipad mini και το new ipad 4g ειναι η εξης:Με τα σημερινα δεδομενα και τις ανακυριχθεντες τιμες το ipad mini θα ειναι στην τιμη των 400ευρω κατι το οποιο καθιστα αδυνατη την πωληση του new ipad στα 480ευρω. Επομενως χρειαζοταν μια αναβαθμιση για να πλασαρει ακριβοτερα και οι επιλογες ειναι 2 που μπορουν αμμεσα να ανεβασουν την τιμη του,αναβαθμιση οθονης η επεξεργαστη. Αναβαθμιση οθονης θα ηταν κατι πολυ καλο για να ερθει τοσο γρηγορα οποτε αναβαθμισε τον επεξεργαστη του ωστε να μπορει να το δωσει στην τιμη των 600. Ετσι το ευρος τιμης ειναι αναλογο των δυνατοτητων της καθε συσκευης και ας φαινεται πολυ το 400 στο ipad mini για τα χαρακτηριστηκα του. Επισης πιστευω πραγματικα οτι απο την κινηση αυτη γνωριζε οτι θα χασει καποιο απο το αδικημενο της κοινο που προσφατα ειχε αγορασει το new ipad με το ρισκο να κερδισει το μεσο καταναλωτικο κοινο οπου τα γυναικεια και τα παιδικα χερια ειναι πολλα. Κλεινοντας θα ηθελα να σημειωσω οτι τον απριλιο θα ανακοινωθει καινουργιο ipad με καλυτερη οθονη καθως και βελτιωμενη εκδοση η καποια αλλη απο την τρεχουσα επεξεργαστη περαν των αλλων αναβαθμισεων...δυστηχως ομως εμεις που το αγορασαμε....δεν μπορουμε να κανουμε κτ.

καλα τα λες! Πιστευω οτι το 3rd θα αντεξει αρκετα! Τι δουλεια μας να κανουμε αλλωστε...εμενα ο μονος μου φοβος ειναι ο αποκλεισμος απο το ios και νομιζω θα αργησει αυτο!

#158   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:44

Το κλείσιμο μιας άκρως επιτυχημένης χρονιάς ή η Αρχή του Τέλους?

Τρίτη 23 Οκτωβρίου. Για πέμπτη (αν δεν κάνω λάθος φορά) για το 2012 οι συντάκτες όλων των τεχνολογικών site μαζεύτηκαν σε έναν χώρο (ένα πανέμορφο θέατρο για την ακρίβεια) και εμείς κρεμαστήκαμε πίσω από τις οθόνες των υπολογιστών μας περιμένοντας να δούμε όλοι το τι νέο έχει να παρουσιάσει η Apple. Πέντε παρουσιάσεις μέσα στο 2012. Πιο πολλές από κάθε άλλη φορά.

Λίγο πολύ όλοι ψιλιασμένοι ήμασταν εδώ που τα λέμε. Το κλου της ημέρας ήταν γνωστό από καιρό. Το “new entry”. To νέο. Το κατά πολλούς φημολογούμενο λάθος. Το iPad Mini. Αλλά τις τελευταίες μέρες ακούγονταν πολλά. Και για άλλες ανανεώσεις. Και για άλλα πράγματα. Η ώρα είχε φτάσει.
Ο Tim ανεβαίνει στη σκηνή και το πάρτυ ξεκινά. Όσοι από εσάς παρακολουθείτε χρόνια την Apple, ξέρετε ότι ανεξάρτητα με το τι παρουσιάζει, τα event της είναι πάντα πόλος έλξης. Δεν γίνεται να μην τα παρακολουθήσεις.
Μετά από κάποια βασικά στατιστικά και νούμερα για το iPod και το iPhone (δυστυχώς δεν έδωσε ημερομηνίες για το τρίτο γκρουπ χωρών που θα το παραλάβουν όπως πολλοί από εμάς περιμέναμε) και την παρουσίαση του νέου iBooks, παραδίδει τη σκυτάλη στον Phil Schiller που από τη μέρα που έφυγε ο Steve Jobs από τη ζωή έχει αναλάβει το δύσκολο έργο του να μας παρουσιάζει τις καινούριες συσκευές.

MacBook Pro Retina 13’’: Λίγο πολύ αναμενόμενο. Είναι ακριβώς αυτό που φαίνεται. Ένα MacBook Pro Retina στις 13 ίντσες που είναι ίδιο με το 15άρι σε όλα τα υπόλοιπα. 500 δολάρια φθηνότερο από το 15άρι περίπου. Κατά τη γνώμη μου ακόμα υψηλά αν όντως το στοχεύει σε μαθητές και σε νεανικά κοινά, όπως γράφεται. Από την άλλη, τι να την κάνει ο μαθητής την Retina οθόνη στο laptop? Άλλωστε και σε προ Retina εποχές (πριν 6 μήνες δηλαδή) όλοι είχαν να λένε για την καθαρότητα και την ευκρίνεια των απλών οθονών της Apple.

Mac Mini: Το entry Level Mac. To baby Mac. Ο Βανιαμίν. Όπως θέλετε πείτε το. Το πήρε και του έκανε μια απλή αλλά ουσιαστική αναβάθμιση στο hardware φέρνοντάς το στο σήμερα.
iMac. Η ναυαρχίδα της Apple στα desktop. Για την ακρίβεια το μοναδικό της, αν εξαιρέσουμε το Mac Pro που έχει άλλο κοινό. Πήρε κάτι το όμορφο και το έκανε πανέμορφο. Απίστευτα λεπτότερο.


Και κάπου εκεί και αφού έχουμε δει το πρώτο κύμα με νέες συσκευές, αρχίζει η κουβέντα για το iPad. Στατιστικά, νέο iBooks Author, λίγα ακόμα στατιστικά και ο Phil ξανά στη σκηνή. Μετά από ένα χρόνο έχουμε μάθει ότι όταν ο Schiller ανεβαίνει στη σκηνή, είναι η ώρα να κρατήσουμε την ανάσα μας. Η ώρα του release ή της ανακοίνωσης. Και πάνω που λες τώρα θα πει «this is the iPad Mini», τι λέει?

Σας παρουσιάζουμε το 4th generation iPad. 4th. Δεν ήμουν σίγουρος ότι το άκουσα.

Παγωμάρα και στο θέατρο. Μόλις 7 μήνες μετά την παρουσίαση του 3rd gen ή New iPad ή iPad 3. Το καινούριο έχει, λέει, Α6Χ επεξεργαστή, με διπλάσια ταχύτητα από τον Α5Χ του iPad 3, έχει 720p Facetime Camera, καλύτερο WiFi και τον καινούριο Lightning κονέκτορα. Αυτό. Και μέχρι να προλάβω να το επεξεργαστώ, να καταλάβω το τι με χτύπησε, έχει αλλάξει θέμα!


iPad Mini: Όλοι το ξέραμε, όλοι το συζητάγαμε. Ήμουν και εγώ από αυτούς που μέχρι λίγο καιρό δεν πίστευα ότι θα το κάνει. Βέβαια για όσους λόγους έβρισκα να μην το βγάλει, άλλοι τόσοι έρχονταν στο μυαλό μου που έπρεπε να το κάνει. Μπορείς να το κρατήσεις με ένα χέρι. Έτσι το πλάσαρε ο Schiller. Είναι στην ουσία ένα iPod Touch Maxi 7,9’’.
Στη συνέχεια το σύγκρινε με το Nexus 7, το κυρίαρχο αντίπαλο δέος. Για άλλη μια φορά, όπως και με το iPad, η Apple χρησιμοποίησε το μεγάλο της όπλο για τη σύγκριση. To AppStore και τις εφαρμογές του. Αυτές είναι που κάνουν το iPad να είναι τόσο καλύτερο από τον ανταγωνισμό του σε κάθε επίπεδο. Που προσφέρουν την τόσο smooth και εύκολη καθημερινή εμπειρία χρήσης. Και μεταξύ μας, σε αυτόν τον τομέα το iPad δεν έχει αντίπαλο.
Τα specs δεν ήταν αντάξια με του 4th generation iPad, ούτε καν με του 3rd. Α5 επεξεργαστής, απλή οθόνη 1024Χ768 (όχι Retina). Στην ουσία επίπεδο hardware σαν του iPad 2. Και η τιμή του? $329. Άκρως ελκυστική.

Και κάπως έτσι έκλεισε η παρουσίαση. Και μάλλον ήταν η τελευταία για το 2012.
Ένα 2012 που η Apple δεν έκατσε ήσυχη.
Αναβάθμισε ΟΛΑ τα προϊόντα της (ΟΚ, όχι το MacPro). Μάλιστα ένα (iPad) το αναβάθμισε 2 φορές.

Και τώρα σχόλια...

Κάθομαι και σκέφτομαι το τι είδα, και μπαίνω να δω και τις αντιδράσεις των υπολοίπων μελών της κοινότητας. Μετά από τόσα χρόνια στο χώρο, έχω μάθει ότι μετά από παρουσίαση δύο πράγματα συμβαίνουν: τα iForum γεμίζουν με troll-droids και πέφτει κράξιμο έτσι για να πέφτει.
Προετοιμασμένος λοιπόν, μπαίνω να δω τι γίνεται.Τα αναμενόμενα. Η συζήτηση που γινόταν γύρω από το iPhone 5 και το πότε θα έρθει στην Ελλάδα έχει κοπάσει σχετικά και όλοι είναι επικεντρωμένοι γύρω από 2 θέματα. Το iPad Mini και το iPad 4 (ας το λέμε έτσι γιατί το 4th generation κουράζει). Τα διάβασα όλα. Έπιασα το κλίμα. Τα επεξεργάστηκα και να η γνώμη μου:


iPad Mini: Η Apple είναι κυρίαρχη στο χώρο των tablet. Αδιαμφισβήτητο αυτό. Όπως έχει πει και ο Cook, δεν θεωρούν το iPad μία mobile συσκευή. Θεωρούν ότι πρόκειται για την post-PC era. Ότι με τον καιρό θα αντικαταστήσει τον προσωπικό υπολογιστή. Έχει δρόμο ακόμα για αυτό. Αλλά το βήμα της με το iPad Mini δείχνει ότι σε αυτήν την φιλοσοφία περπατάει.
Όπως με τα MacBook, έτσι και με τα iPad, προσπαθεί να φτιάξει ένα μοντέλο για κάθε γούστο, για κάθε τσέπη, για κάθε ανάγκη.
Και έκανε ένα μπάσιμο σε έναν χώρο όπου δεν είχε παρουσία μέχρι πρότινος. Την αγορά των «εφτάιντσων». Έχει σοβαρό αντίπαλο εκεί? Άποψή μου όχι.
Για αυτό και πιστεύω ότι θα πουλήσει σαν τρελό. Γιατί με το Mini ο οποισδήποτε δεν είχε την οικονομική δυνατότητα να πάρει ένα iPad, τώρα θα μπορεί πιο εύκολα να το αποκτήσει. Πολύς λόγος γίνεται γύρω από τα specs του. «Πισωγύρισμα» λένε κάποιοι, λόγω της έλλειψης Retina και του Α5 επεξεργαστή. Μα για σκεφτείτε το. Μιλάμε για το entry level μοντέλο της εταιρείας στα tablet. Τι περιμένατε να έχει? Αν και πιστεύω ότι θα του βάλει retina σε μελλοντική αναβάθμιση. Αλλά και εκείνο πάλι θα απευθύνεται σε άλλες τσέπες, σε άλλους πελάτες.
Πολλοί έχουν παρεξηγήσει την ύπαρξη του Mini. Ακούω να γράφετε κάποιοι «Πω, πάλι λεφτά θα δίνουμε». Αν έχεις ήδη iPad γιατί να δώσεις λεφτά? Είναι το ίδιο προϊόν! Είναι σαν να είχες 15άρι Retina MacBook και όταν έβγαλε τα καινούρια 13άρια (τα απλά) να πήγες να τα πάρεις!
Όσο για όσους λένε ότι αντέγραψε τη Samsung, συγγνώμη αλλά δεν το βλέπω. Χρησιμοποίησε το ΔΙΚΟ της σχεδιασμό, τη ΔΙΚΗ της πετυχημένη συνταγή. Αν μη τι άλλο, τον εαυτό της και το iPodTouch αντέγραψε.
Σε γενικές γραμμές για το mini αυτά. Πιστεύω ότι θα πουλήσει σαν τρελό και ότι μέσα σε ένα χρόνο το πολύ θα έχει κατακτήσει και αυτήν την αγορά.

Και τώρα πάμε στα δύσκολα. Στα περίεργα.

iPad 4: Όταν το άκουσα στην παρουσίαση ο gadgetάκιας μέσα μου ξενέρωσε. Όσοι έχετε το πάθος των gadget ξέρετε ότι δεν υπάρχει gadgetάκιας που δεν θέλει να έχει πάντα το τελευταίο μοντέλο. Και τώρα το μοντέλο που αγόρασα πριν από 7 μήνες καταργείται! Δεν είναι παλιό, καταργείται και αντικαθίσταται από το iPad 4. Το ίδιο ξενέρωμα έχετε και πολλοί από εσάς. Λέτε «Πάει η Apple πέθανε». «Αν ήταν εδώ ο Steve…»

Κάθε φορά που κάποιος λέει «Αν ήταν εδώ ο Steve…», ο Jobs φέρνει 50 σβούρες μέσα σε ένα λάκκο γεμάτο android…


Αλλά έχουμε δίκιο? ΟΧΙ. Μη βαράτε. Το σκέφτηκα ψύχραιμα. Αρχικά σκέφτηκα αυτό που μέρες τώρα γράφω. Υπογράψαμε κανα συμβόλαιο ότι θα ανανεώνει μια φορά το χρόνο? Όχι. Είναι ξαφνικά άχρηστο το iPad 3? Όχι. Μας είπε κανείς ότι το iPad είναι επένδυση και να επενδύσουμε σε αυτό? Όχι.

Μετά σκέφτηκα το ΓΙΑΤΙ μπορεί να έκανε κάτι τέτοιο. Θα αφήσει το σύστημα «μια συσκευή το χρόνο»? Δε νομίζω. Το είδα από δω, το είδα από κει και κατέληξα στο τι γίνεται κατά τη γνώμη μου. Την Apple δεν την συνέφερε καθόλου ο Μάρτιος σαν μήνας κυκλοφορίας του iPad. Ούτε γιορτές ήταν κοντά ούτε τίποτα. Οπότε ήθελε να το μεταφέρει στο Φθινόπωρο, όπως το iPhone πέρυσι. Έτσι, μετά τις αρχικές πωλήσεις, θα έχει και ένα extra boost από την γιορτινή αγορά. Δύο τρόποι υπήρχαν για να το κάνει αυτό.

Ο ένας ήταν να περιμένει με το iPad 3 μέχρι το Φθινόπωρο του 2013. Κάτι τέτοιο δεν γινόταν. Οι fans θα λύσσαγαν. Ο ανταγωνισμός θα οργίαζε. Άσε που η ναυαρχίδα των tablet θα φόραγε για 1 χρόνο ακόμα την «παλιά θύρα» και δεν θα ήταν συμβατή με όλα τα καινούρια καλούδια που θα βγουν για το iPhone 5. Οπότε αποφάσισε να απογοητεύσει κάποιους για μία φορά και να βγάλει νέα συσκευή σε λιγότερο από χρόνο.

Και όταν λέμε νέα συσκευή μη φανταστείτε τίποτα τρελό.

Πήρε τον Α6 και του έκανε ότι είχε κάνει και στον Α5 στο iPad 3 και του έβαλε και το καινούριο βύσμα. Κάλυψε και τις ατέλειες του 3. Αλλά έκανε ένα φάουλ. Αντί να καταργήσει το iPad 2, κατήργησε το iPad 3. Αν όμως το άφηνε στη αγορά και ήταν 100 ευρώ φθηνότερο, δεν θα έχανε πολύ το 4? Ναι θα έχανε. Γιατί δεν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές ώστε να δικαιολογείται η διαφορά στην τιμή. Και μάλλον για αυτό δεν το έκανε.
Αλλά όπως είπα, δεν θεωρώ ότι θα αφήσει τις ετήσιες ανανεώσεις. Όπως γκρινιάξαμε που έκανε 15 μήνες για να παρουσιάσει το 4S, έτσι και τώρα κάνει κάτι παρόμοιο με τα iPad. Το επόμενο θα είναι του χρόνου το φθινόπωρο…


Σε κάθε περίπτωση και για να απαντήσω στον τίτλο του (μακροσκελούς) πόστ μου, θεωρώ ότι είναι μια άκρως επιτυχημένη χρονιά για την Apple. Βελτίωσε τα πάντα και εκτόξευσε τη μετοχή της στα ύψη. Μόνη παραφωνία αυτή του iPad με τα δύο μοντέλα σε ένα χρόνο, αλλά θεωρώ ότι αυτό ήταν μεμονωμένο περιστατικό. Σε κάθε περίπτωση και για να μπω και λίγο στο μάτι των λάτρεων της φράσης, αν ο Steve ήταν εδώ θα χαμογελούσε ικανοποιημένος. Σίγουρα το κάνει εκεί που είναι.

Disclaimer: Δεν είμαι ούτε μέτοχος της Apple ούτε fanboy (με a γράφεται, όχι με u!) και αυτοί που με γνωρίζουν μπορούν να το επιβεβαιώσουν. Θεωρώ ότι είμαι πραγματιστής και ότι ξέρω τι να περιμένω από μία εταιρεία. That’s all. Για άλλη μια φορά συγγνώμη για το μακροσκελές ποστ/άρθρο.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 24/10/2012 - 03:49


#159   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:51

φιλε φοβερος!!! ετσι ενιωσα κι εγω...ακριβως τις ιδιες καταστασεις βιωσα!

#160   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/10/2012 - 03:53

Ψυχραιμία θέλει.

Το παιδί μέσα μας μπορεί να ξενερώνει, ο ενήλικος είναι που πρέπει να σκέφτεται λογικά όμως...

#161   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 24/10/2012 - 04:02

Ψυχραιμία θέλει.

Το παιδί μέσα μας μπορεί να ξενερώνει, ο ενήλικος είναι που πρέπει να σκέφτεται λογικά όμως...


εχεις απολυτο δικιο...αυτο που με ταραξε αρχικα ηταν η ακρως συντομη παρουσιαση του ipad4 και μετα η αλλαγη του θεματος στο mini. ενιωσα κομπο στο στομαχι. το δε κλου...οτι απο εκεινη την στιγμη και μετα δεν ξανακουστηκαν οι λεξεις ipad 3rd Generation!

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 24/10/2012 - 04:03


#162   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/10/2012 - 05:00

Και κάτι που μου έκανε εντύπωση και δεν το έγραψε στα παραπάνω: Σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την παρουσίαση σήμερα, δε νομίζω ότι ακούστηκε ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ η λέξη SIRI!

Μήπως σιγά σιγά το παραμερίζουν? Κακά τα ψέμματα, δεν είχε και τόσο μεγάλη επιτυχία!

#163   ilias26

ilias26

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 05:02

τι καθομαστε και συζηταμε τωρα & αναλυουμε , αν εκανε η δεν εκανε καλα η apple που εβγαλε τωρα το ipad 4 κλπ,κλπ,κλπ
εγω παντως μολις εμαθα οτι η apple ανακοινωσε το ipad 4, αυτοματως εθεσα τις παρακατω ερωτησεις & απαντησεις (η διλληματα) στον εαυτο μου:

ερωτηση : την εφαγα την παπ@ρα που βιαστηκα να παρω το ipad 3...?
απαντηση : φυσικα και την εφαγα..!!!
ερωτηση : μπορω να κανω κατι τωρα αφου εχω σκασει ηδη τα λεφτα μου...?
απαντηση : οχι !!!
ερωτηση : νοιωθω οτι πιαστηκα κοροιδο στα κερδοσκοπικα παιχνιδια που παιζουν οι εταιριες εις βαρος των εξαρτημενων funboys...?
απαντηση : φυσικα και το νοιωθω !!!
ερωτηση : να πουλησω το ipad 3 τωρα και με τα λεφτα αυτα να παρω το pad 4...???
απαντηση : τελικα δεν θα βαλω ποτε μυαλο...!!!
ερωτηση : υπαρχει περιπτωση ακομη και το ipad 4 να παρω, να μη νοιωσω ξανα αυτη την απογοητευση στο μελλον..???
απαντηση : οχι βεβαια παλι θα βγαλουν στο μελλον ενα μοντελο που θα ακυρωσει το προηγουμενο...!!!
ερωτηση : οποτε τη πρεπει να κανω για να μη τη ξαναπατησω την επομενη φορα....

απαντηση - καταληξη : θα πουλησω το ipad 3 τωρα και με τα λεφτα αυτα θα περιμενω να παρω το ipad 4 και μετα να μη ξανασχοληθω ποτε ξανα........



μαλλον αυτο θα κανω...!!!

#164   SurfDrifter

SurfDrifter

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/10/2012 - 05:04

Ρε παιδια μια ερωτησουλα να κανω. Ειμαι ψυχραιμος γενικα και δεν χαλιεμαι, απλα πηρα στη γυναικα μου δωρο iPad πριν καμια 10αρια μερες απο golden i. Ξερετε αν αυτο το μαγαζι σαν APR θα προβει σε αντικατασταση με το iPad 4; Ή τουλαχιστον αν εχει προιστορια θετικη σε τετοια θεματα.

#165   ilias26

ilias26

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 05:13

τι καθομαστε και συζηταμε τωρα & αναλυουμε , αν εκανε η δεν εκανε καλα η apple που εβγαλε τωρα το ipad 4 κλπ,κλπ,κλπ
εγω παντως μολις εμαθα οτι η apple ανακοινωσε το ipad 4, αυτοματως εθεσα τις παρακατω ερωτησεις & απαντησεις (η διλληματα) στον εαυτο μου:

ερωτηση : την εφαγα την παπ@ρα που βιαστηκα να παρω το ipad 3...?
απαντηση : φυσικα και την εφαγα..!!!
ερωτηση : μπορω να κανω κατι τωρα αφου εχω σκασει ηδη τα λεφτα μου...?
απαντηση : οχι !!!
ερωτηση : νοιωθω οτι πιαστηκα κοροιδο στα κερδοσκοπικα παιχνιδια που παιζουν οι εταιριες εις βαρος των εξαρτημενων funboys...?
απαντηση : φυσικα και το νοιωθω !!!
ερωτηση : να πουλησω το ipad 3 τωρα και με τα λεφτα αυτα να παρω το pad 4... :huh:
απαντηση : τελικα δεν θα βαλω ποτε μυαλο...!!!
ερωτηση : υπαρχει περιπτωση ακομη και το ipad 4 να παρω, να μη νοιωσω ξανα αυτη την απογοητευση στο μελλον.. :huh:
απαντηση : οχι βεβαια παλι θα βγαλουν στο μελλον ενα μοντελο που θα ακυρωσει το προηγουμενο...!!!
ερωτηση : οποτε τη πρεπει να κανω για να μη τη ξαναπατησω την επομενη φορα....

απαντηση - συμπερασμα : θα πουλησω το ipad 3 τωρα και με τα λεφτα αυτα θα περιμενω να παρω το ipad 4 και μετα να μη ξανασχοληθω ποτε ξανα........



μαλλον αυτο θα κανω...!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες