Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ερωτήσεις γύρω από την λειτουργία του Apple Watch ( apps, tips, etc)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/01/2016 - 15:37

γίνεται με το activator. Μπορείς να βάλεις disconnect όταν απόμακρυνθεισ δηλαδή να σου κάνει κάποιο ήχο η ότι εσύ θες attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1452711035.046481.jpg
 6s plus μέσω tapatalk[emoji106]


Αυτές οι επιλογές είναι για ειδοποιήσεις στο watch?

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/01/2016 - 15:39

Στο τηλέφωνο. Το μόνο που μπορείς να κάνεις στο watch είναι να σου κάνει μια δόνηση πχ όταν κλείσει το Wifi στο τηλ


 6s plus 

#138   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/01/2016 - 15:40

Στο τηλέφωνο. Το μόνο που μπορείς να κάνεις στο watch είναι να σου κάνει μια δόνηση πχ όταν κλείσει το Wifi στο τηλ
 6s plus 


Τότε ποια η χρήση τους...; Αφού το ρολόϊ το φοράς. Αν απομακρυνθείς απο το τηλέφωνο, θα σου έρθει ειδοποίηση εκεί;! -.-

Η δόνηση παίζει σε περίπτωση απομάκρυνσης από τη συσκευή;

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#139   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/01/2016 - 15:44

Μόνο στο connect μπορείς στο disconnect οχι


 6s plus 

#140   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/01/2016 - 15:47

Θέλει δουλειά η κατάσταση... Ευχαριστώ! :)

Τελευταία επεξεργασία από: iStar, 31/01/2016 - 15:47

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#141   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/01/2016 - 22:52

Τι έχετε να προτείνετε για τον καθαρισμό του ρολογιού;

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#142   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 31/01/2016 - 22:54

Τι έχετε να προτείνετε για τον καθαρισμό του ρολογιού;

Μπάνιο



#143   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/01/2016 - 23:14

Τι έχετε να προτείνετε για τον καθαρισμό του ρολογιού;

ριξε μια ματια

#144   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 31/01/2016 - 23:54

Μια ερώτηση στο forum ,λίγο off topic ωστόσο επειδή είναι σχετικό με το Apple Watch θα την κάνω εδώ να μην ανοίξω καινούργιο topic.
Αξίζει η αγορά του ρολογιού ή να περιμένω μέχρι Μάρτιο - Απρίλιο αν τελικά βγει νέο ?
Είστε ευχαριστημένοι με το συγκεκριμένο ?
Κ αν τελικά αξίζει ποσό είναι μια νορμαλ τιμή αγοράς .. .!?
Πιστεύω ότι αυτά που ζητάνε στις αγγελίες δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα ( 400€ πχ για το 42mm) αφού η τιμή του έχει πέσει επίσημα κ κυμαίνεται στα 370 στο εξωτερικό σε φραγισμενη
μη κατάσταση . Δλδ όχι μόνο είναι μεταχειρισμένο κ αγορασμένο απο έξω αλλά πάνε να βγάλουνε κ μεροκάματο απο πάνω..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων κ αναμένω εντυπωσεις κ απόψεις !

#145   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/02/2016 - 02:35

Μια ερώτηση στο forum ,λίγο off topic ωστόσο επειδή είναι σχετικό με το Apple Watch θα την κάνω εδώ να μην ανοίξω καινούργιο topic.
Αξίζει η αγορά του ρολογιού ή να περιμένω μέχρι Μάρτιο - Απρίλιο αν τελικά βγει νέο ?
Είστε ευχαριστημένοι με το συγκεκριμένο ?
Κ αν τελικά αξίζει ποσό είναι μια νορμαλ τιμή αγοράς .. .!?
Πιστεύω ότι αυτά που ζητάνε στις αγγελίες δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα ( 400€ πχ για το 42mm) αφού η τιμή του έχει πέσει επίσημα κ κυμαίνεται στα 370 στο εξωτερικό σε φραγισμενη
μη κατάσταση . Δλδ όχι μόνο είναι μεταχειρισμένο κ αγορασμένο απο έξω αλλά πάνε να βγάλουνε κ μεροκάματο απο πάνω..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων κ αναμένω εντυπωσεις κ απόψεις !

τι ακριβώς εννοείς όταν λες οι τιμές εχουν πέσει επίσημα; Την ίδια τιμή έχει απο τότε που παρουσιάστηκε. Το αν αξίζει μόνο εσυ το ξέρεις. Το αν ειναι ευχαριστημένος ο καθένας πάλι υποκειμενικό ειναι.εγω το εχω χαρεί απίστευτα πχ και δεν το βγάζω απο το χέρι μου. Αλλα αυτός δεν ειναι λόγος για να το αγοράσεις εσυ.. :)

#146   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 01/02/2016 - 08:13

τι ακριβώς εννοείς όταν λες οι τιμές εχουν πέσει επίσημα; Την ίδια τιμή έχει απο τότε που παρουσιάστηκε. Το αν αξίζει μόνο εσυ το ξέρεις. Το αν ειναι ευχαριστημένος ο καθένας πάλι υποκειμενικό ειναι.εγω το εχω χαρεί απίστευτα πχ και δεν το βγάζω απο το χέρι μου. Αλλα αυτός δεν ειναι λόγος για να το αγοράσεις εσυ.. :)


Η τιμή του είναι 399$ αυτή την στιγμή για το 42mm ενώ αν δεν κάνω λάθος είναι ήταν 430$ περίπου στο επίσημο site.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος .
Σίγουρα είναι υποκειμενικό αν σε κάποιον αρέσει ή όχι κ αν αξίζει αλλά το ερώτημα ήταν αν τελικά αξίζει να δώσω έστω κ τα 399 αν το πάρω καινούργιο απο την στιγμή που ΙΣΩΣ βγει καινούργιο σε 2-3 μήνες.
Θα ήθελα ένα wearable και ως fan των Apple προϊόντων νομίζω πως είναι μονόδρομος το Apple Watch

#147   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/02/2016 - 10:06

Η τιμή του είναι 399$ αυτή την στιγμή για το 42mm ενώ αν δεν κάνω λάθος είναι ήταν 430$ περίπου στο επίσημο site.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος .
Σίγουρα είναι υποκειμενικό αν σε κάποιον αρέσει ή όχι κ αν αξίζει αλλά το ερώτημα ήταν αν τελικά αξίζει να δώσω έστω κ τα 399 αν το πάρω καινούργιο απο την στιγμή που ΙΣΩΣ βγει καινούργιο σε 2-3 μήνες.
Θα ήθελα ένα wearable και ως fan των Apple προϊόντων νομίζω πως είναι μονόδρομος το Apple Watch

και ξαναλέω οι τιμές στην επίσημη ιστοσελίδα της Apple και στα Apple Store δεν εχουν αλλάξει απο τότε που βγήκε. Σε αλλα καταστήματα η σε μεταχειρισμένα δεν ξερω τι κάνουν. Καταρχήν κανεις δεν ξέρει ποτε ακριβώς θα βγει το επόμενο και τι διάφορες θα έχει. Εγω στην θέση σου θα περίμενα μέχρι το Μάρτιο. Για μένα θα άξιζε η αναμονή για λίγους μήνες ακόμα αλλα αν δεν παρουσιαζόταν τον Μάρτιο το καινούργιο θα έπαιρνα αυτο. Αλλα αυτη ειναι η προσωπική μου άποψη.

#148   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/02/2016 - 10:20

Η τιμή του είναι 399$ αυτή την στιγμή για το 42mm ενώ αν δεν κάνω λάθος είναι ήταν 430$ περίπου στο επίσημο site.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος .
Σίγουρα είναι υποκειμενικό αν σε κάποιον αρέσει ή όχι κ αν αξίζει αλλά το ερώτημα ήταν αν τελικά αξίζει να δώσω έστω κ τα 399 αν το πάρω καινούργιο απο την στιγμή που ΙΣΩΣ βγει καινούργιο σε 2-3 μήνες.
Θα ήθελα ένα wearable και ως fan των Apple προϊόντων νομίζω πως είναι μονόδρομος το Apple Watch

Οι τιμές που δίνεις είναι Αμερικής χωρίς φόρους. Μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις ένα ταξιδάκι Αμερική να το αγοράσεις σε αυτές τις τιμές. Εαν πάλι το θέλεις απο Ευρώπη, ξεκινάει στα 449€ στο Γερμανικό apple store. Και στις δυο περιπτώσεις δεν στέλνουν Ελλάδα, οπότε ή πας απο εκέι ή πληρώνεις 20-40€ μεταφορικά σε courrier τυπου Aramex ή στο στέλνει γνωστός. Σε κάθε περίπτωση καλή τύχη προσπαθώντας να περάσεις αγορα 500€ με ελληνική πιστωτική  :lol:  Εαν πάλι βρίσκεσαι εξωτερικό όλα κομπλέ.


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 01/02/2016 - 10:21


#149   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 01/02/2016 - 11:16

και ξαναλέω οι τιμές στην επίσημη ιστοσελίδα της Apple και στα Apple Store δεν εχουν αλλάξει απο τότε που βγήκε. Σε αλλα καταστήματα η σε μεταχειρισμένα δεν ξερω τι κάνουν. Καταρχήν κανεις δεν ξέρει ποτε ακριβώς θα βγει το επόμενο και τι διάφορες θα έχει. Εγω στην θέση σου θα περίμενα μέχρι το Μάρτιο. Για μένα θα άξιζε η αναμονή για λίγους μήνες ακόμα αλλα αν δεν παρουσιαζόταν τον Μάρτιο το καινούργιο θα έπαιρνα αυτο. Αλλα αυτη ειναι η προσωπική μου άποψη.


Νόμιζα πως κάποτε είχε κανα 50ρι περισσότερο γι αυτό το ανέφερα έτσι.. Ίσως έκανα λάθος ή να άλλαξε η ισοτιμία ξέρω γω...
Αυτό που λες είναι το καλύτερο όμως , αναμονή για 2 μήνες ακόμα κ μετά βλέπουμε ..

Οι τιμές που δίνεις είναι Αμερικής χωρίς φόρους. Μπορείς πολύ εύκολα να κάνεις ένα ταξιδάκι Αμερική να το αγοράσεις σε αυτές τις τιμές. Εαν πάλι το θέλεις απο Ευρώπη, ξεκινάει στα 449€ στο Γερμανικό apple store. Και στις δυο περιπτώσεις δεν στέλνουν Ελλάδα, οπότε ή πας απο εκέι ή πληρώνεις 20-40€ μεταφορικά σε courrier τυπου Aramex ή στο στέλνει γνωστός. Σε κάθε περίπτωση καλή τύχη προσπαθώντας να περάσεις αγορα 500€ με ελληνική πιστωτική  :lol:  Εαν πάλι βρίσκεσαι εξωτερικό όλα κομπλέ.


Ναι το ξέρω ότι είναι χωρίς φόρους κλπ .
Δεν μένω εξωτερικό και δεν μπορώ να κάνω εύκολα ένα ταξιδάκι :P αλλά έχω συγγενείς Αμερική που το καλοκαίρι όλο κ σκάνε μύτη Ελλάδα κ μια φίλη απο Αυστραλία που κ αυτή έρχεται κάθε καλοκαίρι ( πλ φθηνό εκει αν δεν κάνω λάθος )
Ελεγα να το κάνω έτσι λοιπόν κ να γλυτωσω αρκετά εςτω Κ με κάποιους μήνες αναμονής απο το να το έπαιρνα απο εδώ με τι τιμές που παίζουν στο skroutz πχ..

#150   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 01/02/2016 - 16:44

@montzOlee

Αν έχεις iPhone είναι μονόδρομος. Μη σπαταλήσεις λεφτά σε άλλους fitness trackers. Βάλε στην άκρη τα χρήματα.

 

Αν μπορείς να περιμένεις, περίμενε. Δεν είναι τίποτα σίγουρο για τον Μάρτιο. Είναι πρώτης γενιάς, και δεν ξέρουμε τον κύκλο αναβάθμισής τους. 

Ακόμα και αν βγάλουν το Σεπτέμβρη νέο ρολόι, σίγουρα δεν θα σε αναγκάσει η τεχνολογική διαφορά να αναβαθμίσεις από το τωρινό.

 

Δύο είναι οι επιλογές σου και εξαρτώνται από τον χαρακτήρα σου.

  1. αν αντέχεις και μπορείς να βάλεις 50-150€ επιπλέον στην άκρη μέχρι την επόμενη φουρνιά, κάντο. Κερδισμένος θα βγεις.
  2. αν δεν αντέχεις και θες ντε και καλά να δώσεις 450€ αυτή την στιγμή για κάτι που θα σου αρέσει να φοράς όλη μέρα, πάρτο. Πάλι κερδισμένος θα βγεις.

Φαντάζομαι πως όλοι οι κάτοχοι έχουμε δει κάποια μικρά πράγματα που θα θέλαμε να βελτιωθούν στην επόμενη γενιά. Πολλά από αυτά έχουν να κάνουν με τον προγραμματισμό των τρίτων εφαρμογών.

Αλλά από την άλλη, δεν λυπούμαστε τα λεφτά που δώσαμε για κάτι που το βγάζουμε από τον καρπό μας μόνο όταν πάμε για ύπνο.

 

Πραγματικά, αν είσαι δυνατός χαρακτήρας μάζεψε χρήματα να πας απευθείας για το ασημένιο στα 800€ περίπου και να είναι και το 2ης γενιάς. ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!

Το ερώτημα είναι ΑΝ θα παρουσιαστεί μέσα στο 2016...

Δεν μπορούμε να απαντήσουμε σε αυτό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες