Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ερωτήσεις γύρω από την λειτουργία του Apple Watch ( apps, tips, etc)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/02/2016 - 10:14

Μπορείς προφανώς να δεχτείς iMessages και FaceTime κλήσεις. Λογικά τα email θα έρχονται στην μαμά εφαρμογή.

Επίσης και το Siri θα είναι διαθέσιμο. Το ρολόι είναι δηλαδή κανονικά συνδεδεμένο στο διαδίκτυο.

 

Όποια εφαρμογή όμως ζητάει το iPhone, δεν θα λειτουργεί.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 01/03/2016 - 15:22

καλησπερα !
Εχω να κανω μια ερωτηση σχετικα με καποια ρυθμιση που πατησα στο κινητο η το ρολοι και δεν μπορω να εντοπισω

Λοιπον οταν το κινητο ειναι σε αδρανεια , μεσα στην τσεπη μου πχ , την ειδοποιηση την παιρνω μονο στο ρολοι και το κινητο παραμενει με μαυρη οθονη , αν θυμαμαι καλα καποτε οταν χτυπουσε το ενα χτυπουσε και το αλλο , ρολοι και κινητο μαζι.

Επισης , στο κινητο πλεον παιρνω μονο την δονηση απο μια κληση ενω στο κινητο χτυπαει κανονικα με ηχο.

Εχει κανεις ιδεα τι ακριβως πειραξα γιατι ''εχω φαει τον τοπο''?

Ευχαριστω εκ των προτερων



#168   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2016 - 16:45

Γνωριζει κανεις με τη θαλασσα τι γινεται?
και δε μιλαω για καταδυση μιλαω γι απλο κολυμπι...



#169   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 01/03/2016 - 17:59

καλησπερα !
Εχω να κανω μια ερωτηση σχετικα με καποια ρυθμιση που πατησα στο κινητο η το ρολοι και δεν μπορω να εντοπισω
Λοιπον οταν το κινητο ειναι σε αδρανεια , μεσα στην τσεπη μου πχ , την ειδοποιηση την παιρνω μονο στο ρολοι και το κινητο παραμενει με μαυρη οθονη , αν θυμαμαι καλα καποτε οταν χτυπουσε το ενα χτυπουσε και το αλλο , ρολοι και κινητο μαζι.
Επισης , στο κινητο πλεον παιρνω μονο την δονηση απο μια κληση ενω στο κινητο χτυπαει κανονικα με ηχο.
Εχει κανεις ιδεα τι ακριβως πειραξα γιατι ''εχω φαει τον τοπο''?
Ευχαριστω εκ των προτερων


Εχεις βάλει μήπως silent mode?

Και τα 2 μαζι μονο σε κλήσεις χτυπανε πάντα. Ειδοποιησεις μονο το ρολόι.

Γνωριζει κανεις με τη θαλασσα τι γινεται?
και δε μιλαω για καταδυση μιλαω γι απλο κολυμπι...


Δεν το φοράς.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#170   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 01/03/2016 - 18:03

Εχεις βάλει μήπως silent mode?

Και τα 2 μαζι μονο σε κλήσεις χτυπανε πάντα. Ειδοποιησεις μονο το ρολόι.


Δεν το φοράς.

 

Δεν ειναι στο αθορυβο το ρολοι, το θεμα ειναι γιατι χτυπαει στο ρολοι πλεον και οχι κ στο τηλεφωνο το μηνυμα?!

Οσο για τις κλησεις , καπου το ειχα πειραξει κ αυτο να εχει μονο την δονηση στο ρολοι κ οχι τον ηχο γιατι χτυπουσε μαζι ρολοι και κινητο κ ηταν σπαστικο... πραγμα που ισως ειναι το ιδιο με το παραπανω ωστοσο δεν βρισκω που το επαναφερω οπως στην αρχη :S



#171   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 01/03/2016 - 18:04

Δεν ειναι στο αθορυβο το ρολοι, το θεμα ειναι γιατι χτυπαει στο ρολοι πλεον και οχι κ στο τηλεφωνο το μηνυμα?!

Οσο για τις κλησεις , καπου το ειχα πειραξει κ αυτο να εχει μονο την δονηση στο ρολοι κ οχι τον ηχο γιατι χτυπουσε μαζι ρολοι και κινητο κ ηταν σπαστικο... πραγμα που ισως ειναι το ιδιο με το παραπανω ωστοσο δεν βρισκω που το επαναφερω οπως στην αρχη :S


Και τα 2 μαζι αποκλείεται να χτύπαγαν σε μνμτα κλπ.

Οταν εχεις συνδεση με το ρολόι, χτυπάει μόνο στο ρολόι.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#172   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 01/03/2016 - 18:09

λες να κανω τοσο λαθος ρε παιδι μου? στα μηνυματα δεν ειμαι σιγουρος αλλα στις κλησεις 100% οτι οταν χτυπουσε το κινητο ειχε ηχο κανονικα και το ρολοι και το κινητο.

Τι να πω....



#173   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 01/03/2016 - 20:50

Τι πρέπει να προσέχει κάποιος αν πάρει μεταχειρισμένο Apple Watch??
Και αν μπορεί εκείνη την ώρα να το σύνεση με το τηλ να δει αν είναι όλα οκ;
Δεν είχα σκοπό να το πάρω αλλα τωρα άλλαξα γνώμη και δεν το είχα ψάξει

Συγνώμη για το of topic

#174   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 01/03/2016 - 21:20

Γνωριζει κανεις με τη θαλασσα τι γινεται?
και δε μιλαω για καταδυση μιλαω γι απλο κολυμπι...

Μια καλή λύση για την θάλασσα.
Ψήνομαι πολύ άγρια για να το πάρω απλά θέλω να ακούσω κάποιον να το κατηγορεί μην κάνω βλακεία ή να μου προτείνει κάτι άλλο.
http://www.catalystl...pple-watch-42mm


Sent from my iPad using Tapatalk

#175   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/03/2016 - 21:48

Δεν ειναι στο αθορυβο το ρολοι, το θεμα ειναι γιατι χτυπαει στο ρολοι πλεον και οχι κ στο τηλεφωνο το μηνυμα?!

Οσο για τις κλησεις , καπου το ειχα πειραξει κ αυτο να εχει μονο την δονηση στο ρολοι κ οχι τον ηχο γιατι χτυπουσε μαζι ρολοι και κινητο κ ηταν σπαστικο... πραγμα που ισως ειναι το ιδιο με το παραπανω ωστοσο δεν βρισκω που το επαναφερω οπως στην αρχη :S

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει από τις γρήγορες ρυθμίσεις του ρολογιού την αθόρυβη λειτουργία; Γιατί το βάζω έτσι εγώ όταν δεν θέλω να χτυπάει το κινητό παρά μόνο η δόνηση στο ρολόι. 



#176   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2016 - 22:17

Μια καλή λύση για την θάλασσα.
Ψήνομαι πολύ άγρια για να το πάρω απλά θέλω να ακούσω κάποιον να το κατηγορεί μην κάνω βλακεία ή να μου προτείνει κάτι άλλο.
http://www.catalystl...pple-watch-42mm

Την έχω δει και εγώ αυτή απλά δε με ενθουσιάζει εμφανισιακά...
Sent from my iPad using Tapatalk



#177   Ananeotis

Ananeotis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/03/2016 - 09:17

Καλησπέρα παιδιά.Έχω λίγο μπερδευτεί σχετικά με το imessage στο apple watch. Ενω μπορώ να απαντήσω σε κάποιον που μου έχει στείλει imessage δεν μπορώ να στείλω πρώτος εγω (να ξεκινήσω εγώ ας πούμε τη συζήτηση).

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο..Στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει να λαμβάνονται μηνύματα και στο apple id και στον αριθμό του κινητού ενώ να ξεκινάνε οι συζητήσεις από τον αριθμό μου...

Αν ξέρει κάποιος τι παίζει ας ρίξει μια βοήθεια...

#178   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 02/03/2016 - 11:50

Καλησπέρα παιδιά.Έχω λίγο μπερδευτεί σχετικά με το imessage στο apple watch. Ενω μπορώ να απαντήσω σε κάποιον που μου έχει στείλει imessage δεν μπορώ να στείλω πρώτος εγω (να ξεκινήσω εγώ ας πούμε τη συζήτηση).

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο..Στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει να λαμβάνονται μηνύματα και στο apple id και στον αριθμό του κινητού ενώ να ξεκινάνε οι συζητήσεις από τον αριθμό μου...

Αν ξέρει κάποιος τι παίζει ας ρίξει μια βοήθεια...

Δύο οι τρόποι:

 

1) ή πατάς το πλαινό πλήκτρο (power button) για να σε βγάλει στις αγαπημένες επαφές (ελπίζω να το έχεις ενεργοποιημένο)

 

2) ή πηγαίνεις στην εφαρμογή Μηνύματα και πιέζεις οθόνη για σύνταξη νέου μηνύματος. Θα ακολουθήσει επιλογή από προτεινόμενες επαφές που δεν είναι απαραίτητα αγαπημένες, και μετά έχει επιλογή για προσθήκη επαφής από ολόκληρο τον κατάλογο.



#179   Ananeotis

Ananeotis

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/03/2016 - 12:35

Δύο οι τρόποι:
 
1) ή πατάς το πλαινό πλήκτρο (power button) για να σε βγάλει στις αγαπημένες επαφές (ελπίζω να το έχεις ενεργοποιημένο)
 
2) ή πηγαίνεις στην εφαρμογή Μηνύματα και πιέζεις οθόνη για σύνταξη νέου μηνύματος. Θα ακολουθήσει επιλογή από προτεινόμενες επαφές που δεν είναι απαραίτητα αγαπημένες, και μετά έχει επιλογή για προσθήκη επαφής από ολόκληρο τον κατάλογο.


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά μάλλον δεν εγινα κατανοητός.Το πρόβλημα είναι πως όποτε πάω να στείλω σε κάποιον imessage (που δε μου εχει στειλει πρωτος αυτος-να ξεκινησω δηλαδη εγω τη συζητηση),πάει να το στειλει αλλά σκάει ειδοποίηση που λέει "Δεν έχει παραδοθεί-η αποστολή απέτυχε...

Αν μου εχει στείλει κάποιος άλλος πρώτος κι εγώ απαντήσω-τότε φεύγει το μήνυμα κανονικά.. :-/

#180   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 02/03/2016 - 12:43

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά μάλλον δεν εγινα κατανοητός.Το πρόβλημα είναι πως όποτε πάω να στείλω σε κάποιον imessage (που δε μου εχει στειλει πρωτος αυτος-να ξεκινησω δηλαδη εγω τη συζητηση),πάει να το στειλει αλλά σκάει ειδοποίηση που λέει "Δεν έχει παραδοθεί-η αποστολή απέτυχε...

Αν μου εχει στείλει κάποιος άλλος πρώτος κι εγώ απαντήσω-τότε φεύγει το μήνυμα κανονικά.. :-/

Δεν μπόρεσα να το αναπαράγω όποτε:

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα τρικ των πληροφορικάριων που λύνει πολλά θέματα εδώ και 30 χρόνια.

Κάνε ένα OFF και μετά ένα ON στο Ρυθμίσεις==>Μηνύματα==>iMessages και ένα restart των συσκευών. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες