Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ερωτήσεις γύρω από την λειτουργία του Apple Watch ( apps, tips, etc)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 03/03/2016 - 13:35

Έστειλα ένα αίτημα εκεί στο http://www.apple.com/feedback

 

------

Hi there, in Cupertino
 
I'd like to see a simple way of re-arranging the Watch Faces, while they are in "Edit Mode" or via the Watch (iPhone) Settings App.
 
And since I ask about this, it would be nice, if we could schedule the different Watch Faces at different times of the day.
 
It would be an awesome automatization.
-----


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2016 - 13:20

Δεν βρίσκω σχετική απάντηση αλλα έχω δυο θέματα. Δεν με ειδοποιεί το ρολόι όταν έρχεται μηνυμα απο iMessage. Το ίδιο συμβαίνει και με τα Mail.
Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#183   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 05/03/2016 - 15:07

έλεγξε τις ρυθμίσεις ειδοποίησης στο κινητό, για τις δυο εφαρμογές, και μετά μέσα από την εφαρμογή ρυθμίσεων του ρολογιού έλεγξε τις ρυθμίσεις ειδοποίησης. Υπάρχει η δυνατότητα κατοπτρισμού ή και ανεξάρτητων ρυθμίσεων.



#184   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2016 - 20:28

έλεγξε τις ρυθμίσεις ειδοποίησης στο κινητό, για τις δυο εφαρμογές, και μετά μέσα από την εφαρμογή ρυθμίσεων του ρολογιού έλεγξε τις ρυθμίσεις ειδοποίησης. Υπάρχει η δυνατότητα κατοπτρισμού ή και ανεξάρτητων ρυθμίσεων.


Ποια η διαφορά τους; Γιατι και με τις δυο που δοκίμασα δεν άλλαξε κατι φιλε μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

#185   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 06/03/2016 - 20:34

Είναι ενεργοποιημένος οι ειδοποιήσεις των σχετικών εφαρμογών στο ρολόι?


Sent from my iPad using Tapatalk

#186   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2016 - 21:49

Είναι ενεργοποιημένος οι ειδοποιήσεις των σχετικών εφαρμογών στο ρολόι?


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι ασφαλώς



#187   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 06/03/2016 - 21:51

Δεν βρίσκω σχετική απάντηση αλλα έχω δυο θέματα. Δεν με ειδοποιεί το ρολόι όταν έρχεται μηνυμα απο iMessage. Το ίδιο συμβαίνει και με τα Mail.
Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

 κανε μια επανεκινηση, αν δε κανε επαναφορα απο της ρυθμισεις του ρολογιου


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#188   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 06/03/2016 - 22:01

Μήπως περιμένεις ειδοποίηση όσο το κινητό είναι ξεκλειδωμένο;!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#189   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2016 - 10:52

όχι φίλε μ ου είναι κλειδωμένο...Για δυο κατηγορίες δεν λαμβάνω ειδοποίηση.Για imessage και για mail.Sorry που σας κουράζω



#190   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 07/03/2016 - 12:40

Το reset είναι το επόμενο βήμα σου, αν είσαι σίγουρος ότι έχεις κοιτάξει όλες τις ρυθμίσεις ειδοποίησης και σε κινητό και σε ρολόι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

 

Άντε για το iMessage, μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να το ενεργοποιήσεις. Αλλά μέχρι εκεί.

 

Απορία: σε SMS λαμβάνεις ειδοποίηση?



#191   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2016 - 12:49

Το reset είναι το επόμενο βήμα σου, αν είσαι σίγουρος ότι έχεις κοιτάξει όλες τις ρυθμίσεις ειδοποίησης και σε κινητό και σε ρολόι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

 

Άντε για το iMessage, μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να το ενεργοποιήσεις. Αλλά μέχρι εκεί.

 

Απορία: σε SMS λαμβάνεις ειδοποίηση?

sms ναι



#192   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/03/2016 - 13:10

Δεν ξερω αν το εχουμε ξαναπει ! Γιατι δεν το ειδα...! Επεσε το ματι μου στην εφαρμογη Lookout η οποια αν δεν κανω λαθος δεν ειναι και καινουργια , απλα εβαλε την επιλογη και μας ελυσε τα χερια (εμενα τουλαχιστον) του προβληματος οταν αφηνω το κινητο καπου και φευγω...! Αυτο που επρεπε να το εχει η Apple το κανει το Lookout...! Δηλαδη ?

Οταν απομακρυνεσαι απο την εμβελεια Bluetooth του iPhone σου ερχεται ειδοποιηση στο Apple Watch οτι ειναι σχεδον Out Of Range ! Οποτε γυρνας και το ξαναπαιρνεις... Τελεια δηλαδη ...! Εχει και αλλες μαγκιες οπως να εχεις το Location service και αν στο κλεψουν να σου στειλει την τελευταια τοποθεσια η αν παει να σβησει απο μπαταρια κτλ κτλ..! Παντως εγω για αυτο που το ηθελα...! Με βοηθησε...! 

 

Ακουω αποψεις αν εχετε



#193   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/03/2016 - 15:46

Αλλα μαλλον θα σβηστει γιατι τρωωει παααρα πολυ μπαταρια βλεπω....



#194   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/03/2016 - 21:11

Δεν ξερω αν το εχουμε ξαναπει ! Γιατι δεν το ειδα...! Επεσε το ματι μου στην εφαρμογη Lookout η οποια αν δεν κανω λαθος δεν ειναι και καινουργια , απλα εβαλε την επιλογη και μας ελυσε τα χερια (εμενα τουλαχιστον) του προβληματος οταν αφηνω το κινητο καπου και φευγω...! Αυτο που επρεπε να το εχει η Apple το κανει το Lookout...! Δηλαδη ?
Οταν απομακρυνεσαι απο την εμβελεια Bluetooth του iPhone σου ερχεται ειδοποιηση στο Apple Watch οτι ειναι σχεδον Out Of Range ! Οποτε γυρνας και το ξαναπαιρνεις... Τελεια δηλαδη ...! Εχει και αλλες μαγκιες οπως να εχεις το Location service και αν στο κλεψουν να σου στειλει την τελευταια τοποθεσια η αν παει να σβησει απο μπαταρια κτλ κτλ..! Παντως εγω για αυτο που το ηθελα...! Με βοηθησε...!

Ακουω αποψεις αν εχετε


Την έβαλα. Φαινεται πως κάνει πολλά αλλά δεν τα θέλω. Εχω εξάλλου τις υπηρεσίες της ίδιας της Apple. Ωστόσο αυτό με το ρολοι ειναι πολύ χρήσιμο.
Πως το ενεργοποιώ; Επίσης, ο λογαριασμός ειναι απαραίτητος; Γιατί δεν χρειάζομαι ούτε καν την προστασία του που υποτίθεται πως προσφέρει.

#195   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/03/2016 - 21:13

Την έβαλα. Φαινεται πως κάνει πολλά αλλά δεν τα θέλω. Εχω εξάλλου τις υπηρεσίες της ίδιας της Apple. Ωστόσο αυτό με το ρολοι ειναι πολύ χρήσιμο.
Πως το ενεργοποιώ; Επίσης, ο λογαριασμός ειναι απαραίτητος; Γιατί δεν χρειάζομαι ούτε καν την προστασία του που υποτίθεται πως προσφέρει.


Νομίζω πρέπει να κανεις λογαριασμό ! Για το ρολόι , πρώτα κάνε εγκατάσταση την εφαρμογή στο ρολόι μετά άνοιξε την εφαρμογή στο iPhone πάνε ρυθμίσεις και άνοιξε τον διακόπτη Apple Watch ! Απλά να ξέρεις εγώ την έσβησα τελικά γιατι ρουφούσε την μπαταρία ! Τσέκαρε το και Συ και πες μας


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες