Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ερωτήσεις γύρω από την λειτουργία του Apple Watch ( apps, tips, etc)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   spyros99

spyros99

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/02/2016 - 18:01

Ενδέχεται να έρθει το 2016. Το θεμα ειναι στην Ελλάδα πότε θα το πάρουμε:))


Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: spyros99, 10/02/2016 - 18:01

Using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/02/2016 - 04:34

Καλημερα,θελω να ρωτησω αν τους καρδιακους παλμους τους μετραει σωστα εαν τρεχεις και κατι αλλο αν θελω να το το πλυνω μπορω να το βαλω κατω απο την βρυση η δεν αντεχει;

#153   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/02/2016 - 14:11

Γνωριζει κανείς;

#154   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 17/02/2016 - 14:24

Παλμούς μετράει σωστά (τουλάχιστον στο γυμναστήριο όσες φορές το έλεγξα είχε μια διαφορά 2-3 παλμών μαξ).

Τώρα, η συσκευή ειναι αδιάβροχη μενα (σε φάση αν βρέχει, αν πλένεις τα χέρια σου κλπ), αλλα προσωπικά δεν θα την επλενα κάτω από τη βρύση, θα προτιμούσα ενα βρεγμένο πανί.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#155   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 17/02/2016 - 16:44

Καλημερα,θελω να ρωτησω αν τους καρδιακους παλμους τους μετραει σωστα εαν τρεχεις και κατι αλλο αν θελω να το το πλυνω μπορω να το βαλω κατω απο την βρυση η δεν αντεχει;

 

 

Παλμούς μετράει σωστά (τουλάχιστον στο γυμναστήριο όσες φορές το έλεγξα είχε μια διαφορά 2-3 παλμών μαξ).

Τώρα, η συσκευή ειναι αδιάβροχη μενα (σε φάση αν βρέχει, αν πλένεις τα χέρια σου κλπ), αλλα προσωπικά δεν θα την επλενα κάτω από τη βρύση, θα προτιμούσα ενα βρεγμένο πανί.

Για τους παλμούς ισχύει. Είναι αρκετά ακριβές. Τώρα αν δεν θες να σου ξεφεύγει τίποτα, το ιδανικότερο είναι να μια ζώνη στήθους που να συνεργάζεται. Αλλά νομίζω ότι είναι περιττό για τους περισσότερους.

 

Όσο για το πλύσιμο.

Τα λουράκια μπορείς να τα βουτήξεις σε χλιαρό νερό για να τα καθαρίσεις καλύτερα.

Το βρεγμένο πανί συνίσταται για την υπόλοιπη συσκευή.

 

Προσωπικά έκανα ντουζ φορώντας το. Αλλά να κάνω κάποιες παρατηρήσεις:

  • όταν πέφτει νερό πάνω, η συσκευή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σωστά, γιατί μεταβάλλονται τα ηλεκτρικά φορτία μεταξύ δαχτύλου και οθόνης αφής μέσω των σταγόνων που καλύπτουν ποικίλες επιφάνειες. Έτσι μπερδεύεται η αποδοχή εντολών αγγίγματος.
  • επίσης όταν το ρολόι βραχεί, έχω την εντύπωση ότι ελάχιστη ποσότητα νερού επικάθεται στις όποιες μεμβράνες υπάρχουν σε ηχείο και μικρόφωνο με αποτέλεσμα στο μεν ηχείο να έχω παραμορφωμένο ήχο κατά την τηλεφωνική συνομιλία και στο δε μικρόφωνο, οι υπαγορεύσιμες εντολές Siri να είναι εντελώς άστοχες. Το αντίστοιχο σφάλμα, όπως κατά την διεπαφή μέσω οθόνης. Όταν στεγνώνει (με την πάροδο του χρόνου), φαίνεται να εξαφανίζονται αυτά τα σφάλματα.

Άρα, από εδώ και στο εξής, θα αποφεύγω όσο γίνεται την 'υγρή' χρήση. Το καλοκαίρι βέβαια μπορεί να αλλάξω πάλι γνώμη. Εκεί θα εξατμίζεται πιο γρήγορα το υπολειπόμενο (μη θαλασσινό) νερό.  B)


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 17/02/2016 - 16:46


#156   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/02/2016 - 17:18

Για τους παλμούς ισχύει. Είναι αρκετά ακριβές. Τώρα αν δεν θες να σου ξεφεύγει τίποτα, το ιδανικότερο είναι να μια ζώνη στήθους που να συνεργάζεται. Αλλά νομίζω ότι είναι περιττό για τους περισσότερους.

Όσο για το πλύσιμο.
Τα λουράκια μπορείς να τα βουτήξεις σε χλιαρό νερό για να τα καθαρίσεις καλύτερα.
Το βρεγμένο πανί συνίσταται για την υπόλοιπη συσκευή.

Προσωπικά έκανα ντουζ φορώντας το. Αλλά να κάνω κάποιες παρατηρήσεις:

  • όταν πέφτει νερό πάνω, η συσκευή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σωστά, γιατί μεταβάλλονται τα ηλεκτρικά φορτία μεταξύ δαχτύλου και οθόνης αφής μέσω των σταγόνων που καλύπτουν ποικίλες επιφάνειες. Έτσι μπερδεύεται η αποδοχή εντολών αγγίγματος.
  • επίσης όταν το ρολόι βραχεί, έχω την εντύπωση ότι ελάχιστη ποσότητα νερού επικάθεται στις όποιες μεμβράνες υπάρχουν σε ηχείο και μικρόφωνο με αποτέλεσμα στο μεν ηχείο να έχω παραμορφωμένο ήχο κατά την τηλεφωνική συνομιλία και στο δε μικρόφωνο, οι υπαγορεύσιμες εντολές Siri να είναι εντελώς άστοχες. Το αντίστοιχο σφάλμα, όπως κατά την διεπαφή μέσω οθόνης. Όταν στεγνώνει (με την πάροδο του χρόνου), φαίνεται να εξαφανίζονται αυτά τα σφάλματα.
Άρα, από εδώ και στο εξής, θα αποφεύγω όσο γίνεται την 'υγρή' χρήση. Το καλοκαίρι βέβαια μπορεί να αλλάξω πάλι γνώμη. Εκεί θα εξατμίζεται πιο γρήγορα το υπολειπόμενο (μη θαλασσινό) νερό. B)
Το καλοκαίρι το σκέφτομαι από τώρα. Είναι λίγο πρόβλημα να πηγαίνεις για μπάνιο και να το βγάζεις. Υπάρχει τρόπος αδιαβροχοποίησης; Κάτι πρέπει να πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει αλλά έχει δοκιμαστεί από κανέναν;


Sent from my iPad using Tapatalk

#157   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/02/2016 - 17:19

Σας ευχαριστω,παντως ειναι ενα μειον που δεν ειναι πληρως αδιαβροχο οχι για να το βυθισω αλλα τουλαχιστον να μην εχω τον νου μου να το βγαζω συνεχεια

Τελευταία επεξεργασία από: christoss78, 17/02/2016 - 17:21


#158   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/02/2016 - 17:28

ειναι αδιαβροχο κανονικα για τετοιες καταστασεις .αλλα οπως και στα τηλεφωνα τα αδιαβροχα μολις τα βρεξεις δεν δουλευουν τελεια τα ηχεια και μικροφωνα γιατι εχουν μια μεβρανη που για κανα μισαωρο δεν αφηνει να περασει το νερο μεσα .εγω βασικα το περναω μια με μωρομαντιλο οποτε λερώσει και ειναι τζαμι.



#159   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/02/2016 - 19:10

ειναι αδιαβροχο κανονικα για τετοιες καταστασεις .αλλα οπως και στα τηλεφωνα τα αδιαβροχα μολις τα βρεξεις δεν δουλευουν τελεια τα ηχεια και μικροφωνα γιατι εχουν μια μεβρανη που για κανα μισαωρο δεν αφηνει να περασει το νερο μεσα .εγω βασικα το περναω μια με μωρομαντιλο οποτε λερώσει και ειναι τζαμι.


Ωραιος,με μωρομαντιλο γινεται δουλεια,πριν δυο μερες το ειδα απο κοντα στο istorm(τσιμισκη)και ψηνομαι να το παρω πολυ ομορφο και σαν ρολοι βεβαια εχω μικρο καρπο και το 42mmκαθεται τελεια. Νομίζω ότι τα 38 mm Απευθύνονται κυρίως σε γυναίκες και παιδιά βασικά

#160   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/02/2016 - 22:02

Δείτε λίγο την φωτό. Όταν λέει συνδεδεμένο αλλά με συννεφάκι τι σημαίνει; Εκείνη την στιγμή είχα βάλει μόνο το iPhone σε flight mode.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.png   47.24KB   27 λήψεις


#161   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 18/02/2016 - 22:37

Οτι συνδέεται με το wifi του σπιτιου, και οχι με το μπλεδοντι του τηλ. σου.


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#162   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/02/2016 - 23:26

Για ποιο λόγο; Μπορώ να δεχτώ πχ ειδοποιήσεις και μηνύματα viber iMessage κλπ;

#163   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 18/02/2016 - 23:41

Oταν το εχεις σε flymode απενεργπ. το bluetooth.

 

Oχι ολες οι εφαρμογες νομιζω.

 

"watchOS 2 also changes the Settings glance in a couples ways. Apple Watch now displays a cloud icon when connected to known Wi-Fi but not a paired iPhone as it still has some functionality but not all. Because watchOS 2 apps can do more without iPhone when on Wi-Fi compared to watchOS 1 apps, it’s useful to know when you’re connected to the Internet."


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 18/02/2016 - 23:42

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#164   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/02/2016 - 23:45

Oταν το εχεις σε flymode απενεργπ. το bluetooth.

Oχι ολες οι εφαρμογες νομιζω.

"watchOS 2 also changes the Settings glance in a couples ways. Apple Watch now displays a cloud icon when connected to known Wi-Fi but not a paired iPhone as it still has some functionality but not all. Because watchOS 2 apps can do more without iPhone when on Wi-Fi compared to watchOS 1 apps, it’s useful to know when you’re connected to the Internet."


Μάλιστα. Ειναι ενδιαφέρον. Περιμένουμε περισσότερα μια και ειναι σχετικά χρήσιμο και αυτό πχ στην δουλεια όταν απομακρύνομαι αρκετά από το γραφείο και δεν πιάνει το ΒΤ αλλά πιανει το εταιρικό wifi.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

#165   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 19/02/2016 - 00:16

Να'σαι καλά. Δεν έκανα και τίποτα.



Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες