Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple Watch πολυ ντόρος για το τιποτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/03/2016 - 16:00

Γεια σου ειμαι κάτοχος των προϊόντων απο τη τη δεκαετία του 80 δεν κράζω αλλα ρωτάω για να δω τι στο καλο κάνει αυτο .Εγω προσωπικά για 400e το ειδα πολυ ακριβό για για να βλέπεις ποιος σε παίρνει τηλέφωνο και να τσεκάρεις ειδοποιήσεις ρωτάω μήπως κάνει και κατι αλλο που δεν το ξέρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλε μου οπως σου ειπε κ καποιος αλλος πιο πριν το χεις παρει στραβα το θεμα. Τις αναγκες μας τις φτιαχνουμε εμεις οι ιδιοι. Το να εχω τα notifications μου διακριτικα χωρις να χρειαζεται να βγαζω καθε λιγο το iphone, για παρα πολλους ειναι χρησιμο. Εμενα με εξυπηρετει παρα πολυ αυτο οταν δουλευω. Επισης το χρησιμοποιω οταν προπονουμε γιατι πρεπει να παρακολουθω τις σφυξεις μου. Επισης το να λες οτι 400€ ειναι ακριβο για αυτα που κανει ειναι παντελως ακυρο. Ειναι σα να βγει καποιος και να πει οτι δεν εχει νοημα να αγορασεις ενα Rolex με τη λογικη οτι πχ το submariner που κοστιζει 5700€ ειναι πολλα για να κοιτας απλα την ωρα. Αρα λοιπον για καποιον μπορει ειναι υπερτιμημενο και ακριβο, για μενα ειναι symbol status... Θα μπορουσα να σου πω πολλα παραδειγματα... Το συμπερασμα ειναι παντα ιδιο. Τις αναγκες μας εμεις οι ιδιοι τις καθοριζουμε. Αρα κρινεις και αναλογα πραττεις. Οσο για την αυτονομια του πιστευω πως ειναι απο τις πολυ καλες. Αν θες ρολοι αυτονομο πηγαινε σε samsung gear που παιρνει και καρτα sim. Λειτουργει με το iphone μρσω του android wear. Ομως το smoothness και την ενσωματωση του apple watch με το iphone δε νομιζω να την βρεις. Αλλα κ παλι αν θεωρεις πολλα τα χρηματα αυτα για ενα τετοιο αξεσουαρ τοτε ισως δε σου κανει γενικως.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/03/2016 - 17:28

Εγω παντως το πούλησα μετά απο 10 μέρες και Νοιώθω τυχερός πολυ που βρηκα αγοραστή ,αυτο το καθημερινό φόρτισμα με τσάκισε ,ίσως τα επόμενα μοντέλα να έχουν να προσφέρουν κατι αλλα σε αυτο το πρώτο αμφιβάλλω πολυ ,ακόμα και για αθλητές έχει πολυ καλύτερα ,αν και appellakias δεν θεωρώ τα παντα της Apple φετίχ ,το συγκεκριμένο και το iPad pro θεωρώ οτι ηταν τουλάχιστον αποτυχία της Apple ,τώρα οι τσιχανιστες της Apple ορμηξτε ελεύθερα ,αντέχω ακόμα να λέω την γνώμη μου

#48   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/03/2016 - 17:43

Μια και δεν μου αφήνει να κάνω διορθώσει το ξαναβαζω

Εγω παντως το πούλησα μετά απο 10 μέρες και Νοιώθω τυχερός πολυ που βρηκα αγοραστή ,αυτο το καθημερινό φόρτισμα με τσάκισε ,ίσως τα επόμενα μοντέλα να έχουν να προσφέρουν κατι αλλα σε αυτο το πρώτο αμφιβάλλω πολυ ,ακόμα και για αθλητές έχει πολυ καλύτερα ,αν και appellakias δεν θεωρώ τα παντα της Apple φετίχ ,το συγκεκριμένο και το iPad pro ,το iPhone plus kai to AirPort Extreme (αν το θελει κανεις ειναι με 2 terra συςητιςημη η τιμη )θεωρώ οτι ηταν τουλάχιστον αποτυχία της Apple ,τώρα οι τσιχανιστες της Apple ορμηξτε ελεύθερα ,αντέχω ακόμα να λέω την γνώμη μου

#49   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/03/2016 - 17:48

Μια και δεν μου αφήνει να κάνω διορθώσει το ξαναβαζω

Εγω παντως το πούλησα μετά απο 10 μέρες και Νοιώθω τυχερός πολυ που βρηκα αγοραστή ,αυτο το καθημερινό φόρτισμα με τσάκισε ,ίσως τα επόμενα μοντέλα να έχουν να προσφέρουν κατι αλλα σε αυτο το πρώτο αμφιβάλλω πολυ ,ακόμα και για αθλητές έχει πολυ καλύτερα ,αν και appellakias δεν θεωρώ τα παντα της Apple φετίχ ,το συγκεκριμένο και το iPad pro ,το iPhone plus kai to AirPort Extreme (αν το θελει κανεις ειναι με 2 terra συςητιςημη η τιμη )θεωρώ οτι ηταν τουλάχιστον αποτυχία της Apple ,τώρα οι τσιχανιστες της Apple ορμηξτε ελεύθερα ,αντέχω ακόμα να λέω την γνώμη μου

το οτι δεν αρέσουν σε σένα κάποια προϊόντα δεν σημαίνει οτι ειναι αποτυχία. Τώρα για το σχόλιο περί τσιχαντιστες της Apple ουτε καν θα πέσω στο επίπεδο σου να το σχολιάσω.

#50   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/03/2016 - 17:54

το οτι δεν αρέσουν σε σένα κάποια προϊόντα δεν σημαίνει οτι ειναι αποτυχία. Τώρα για το σχόλιο περί τσιχαντιστες της Apple ουτε καν θα πέσω στο επίπεδο σου να το σχολιάσω.


Μόλις το σχολίασες

#51   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2016 - 20:56

Καλησπέρα στην παρέα!

Είμαι κάτοχος ενός Moto 360 εδω και 2 μήνες το οποίο το πήρα στα 150€ (το ανώτατο budget που είχα θέσει στον εαυτό μου για smartwatch) και το δουλεύω με iPhone 6 με τις μειωμένες δυνατότητες που εχει στο iOS (και τις οποίες γνώριζα πριν το αγοράσω).

Πήγα προχθές να δω από κοντά το Apple Watch γιατί σκεφτόμουν κάποια στιγμή να κάνω τη μετάβαση σε αυτό (όταν πέσουν οι τιμές) λόγω κυρίως της πλήρους συνεργασίας με το iPhone. Και συγκεκριμένα γιατί μέχρι στιγμής από τη χρήση του Moto 360 "νιώθω" ότι θα ήθελα 2 επιπλέον πραγματα από το smartwatch: 1) να μπορώ να δίνω μια σύντομη απάντηση σε τηλέφωνο από το ρολόι όταν βιάζομαι και δεν εχω ελεύθερα τα χέρια και 2) να μπορώ να στέλνω ενα "Οκ" ή μια σύντομη προεπιλεγμένη απάντηση σε κάποιο μήνυμα, χωρίς να βγάζω συνέχεια το κινητό από την τσέπη.

Μπορώ να πω ότι δε με ενθουσίασε και τόσο πολύ η εμφάνιση (θεωρώ το Moto μακράν πιο όμορφο- προσωπική άποψη βέβαια), αλλά φαίνεται ότι ειναι προσεγμένη κατασκευή και δίνει αυτά που μου λείπουν στο android watch.

Θα το σκεφτώ παααααααρα πολύ μάλλον για να κάνω τη μετάβαση.

Τελευταία επεξεργασία από: megaloupaixtou, 16/03/2016 - 20:57


#52   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/03/2016 - 21:10

Για τους λόγους που είπες ,αποκλείεται ,επισης την φόρτιση μην ξεχάσεις ,κινεζικό μπιχλιμπίλι .............αντε τζιχαντ ορμάτε

#53   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/03/2016 - 21:16

Για τους λόγους που είπες ,αποκλείεται ,επισης την φόρτιση μην ξεχάσεις ,κινεζικό μπιχλιμπίλι .............αντε τζιχαντ ορμάτε

αχαχαχααχαχαχααχαχαχαχαχααχαχααχαχααχαχαχα!!!!!

#54   nickchas

nickchas

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/03/2016 - 21:32

Καλησπερα και απο εμενα,σκεφτομαι να παρω το 42mm Space Grey Aluminium Case με Black Sport Band, τι θα λεγατε; Ακομα ηθελα να ρωτησω απο μπαταρια πως παει; Το ρολοι συνδεεται με bluetooth ή wifi με το iPhone; Ευχαριστω πολυ!!

#55   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/03/2016 - 22:23

Έχω το Apple Watch Sport 42mm & το Moto 360. Πρώτα είχα αγοράσει το Moto και μετά απο έναν χρόνο το Apple Watch. Στην αρχή το Apple Watch μου φαινόταν υπερβολικά μικρό και ολίγον σαν ψεύτικο. Όμως τώρα δεν το βγάζω απο το χέρι μου. Για εμένα το μοναδικό μειονέκτημα του έναντι του Moto 360 είναι ότι έχει περιορισμένα watch faces. Είναι ο ιδανικός σύντροφος για το iPhone.

Η μπαταρία του με συνεχή σύνδεση με το τηλέφωνο όλο το 24ωρο με ειδοποιήσεις Mail μηνύματα και παρακολούθηση παλμών βημάτων καθώς και αρκετές φορές με απάντηση κλήσεων μέσω του Apple Watch εμένα μου κρατάει 1 ημέρα και μισή που για εμένα είναι υπέρ αρκετό σε σχέση με την μια σχεδόν ημέρα που μου έβγαζε το Moto 360.

Κατα την γνώμη μου είναι ενα πολύ καλό smart watch για τα λεφτά που έδωσα (300€) απο αγγελία αλλά πάντα κατα την γνώμη μου δεν αξίζει τα 460€ που πωλείται επίσημα. Πάντα μιλάω για την έκδοση των 42mm που αν και είναι το μεγαλύτερο μοντέλο κατα την γνώμη μου εξακολουθεί να είναι μικρό.

#56   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/03/2016 - 07:42

Εγω δεν καταλαβαινω το εξης. Εννοειται πως ο καθενας εχει την αποψη του. Εννοειται πως σε καποιον μπορει να μη του αρεσει ή να μην τον εξυπηρετει ή να θεωρει περιττο καποιο smartwatch. Ομως θεωρω παιδιαστικο το να βγαινει ορμομενος απο την γνωμη του και να το θεωρει αποτυχια. Αποτυχια;;; Σημερα αν το βαλω αγγελια σε μερικες ωρες θα εχει πωληθει... Επισης σωστο ειναι πριν κραξεις κατι, να το αγορασεις, να συμβιωσεις μαζι του και μετα ριξε τη χολη σου. Να σχηματισεις γνωμη με 4-5 λεπτα που πιανεις μια συσκευη σε ενα stand δεν ειναι αρκετη σε καμια περιπτωση. Λιγη ωριμοτητα δεν βλαπτει.

Επι του θεματος. Η πρωτη μου επαφη με smartwatch ηταν με το Moto 360. Το ειχα δουλεψει με Note 5 και με iphone 6s. Δυστυχως με το iphone υπηρχαν περιορισμοι. Οποτε εκανα τη μεταβαση στο watch. Η γνωμη μου μετα απο συμβιωση 2 εβδομαδων για το watch ειναι κατι παραπανω απο θετικη. Μπαταρια στη χρηση που του κανω ειναι 2 ημερες-το βραδυ το κλεινω. Ποιοτητα κατασκευης αψογη, οπως καθε τι apple. Το touch του εχει απιστευτη ανταποκριση και δε lag-αρει , κατι που δε συμβαινει στο Moto 360. Το Moto αρχικα μου φαινοταν πιο ομορφο καθοτι δεν ειχα συνηθισει τετραγωνο ρολοι. Για μενα πιστευω πως αξιζει τα χρηματα του, αν εχεις αναγκη ενα smartwatch. Αν δεν εχεις αναγκη ενα smartwatch τοτε μη το σκεφτεσαι καν.

Τελευταία επεξεργασία από: ichbin, 17/03/2016 - 07:52


#57   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 17/03/2016 - 07:48

Εγω δεν καταλαβαινω το εξης. Εννοειται πως ο καθενας εχει την αποψη του. Εννοειται πως σε καποιον μπορει να μη του αρεσει ή να μην τον εξυπηρετει ή να θεωρει περιττο καποιο smartwatch. Ομως θεωρω παιδιαστικο το να βγαινει ορμομενος απο την γνωμη του και να το θεωρει αποτυχια. Αποτυχια;;; Σημερα αν το βαλω αγγελια σε μερικες ωρες θα εχει πωληθει... Επισης σωστο ειναι πριν κραξεις κατι, να το αγορασεις, να συμβιωσεις μαζι του και μετα ριξε τη χολη σου. Να σχηματισεις γνωμη με 4-5 λεπτα που πιανεις μια συσκευη σε ενα stand δεν ειναι αρκετη σε καμια περιπτωση. Λιγη ωριμοτητα δεν βλαπτει.

αν  διαβαζεσ πιο πανω θα εβλεπες οτι το ειχα 10 μερες



#58   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/03/2016 - 07:51

αν διαβαζεσ πιο πανω θα εβλεπες οτι το ειχα 10 μερες

Φιλε δεν αναφερομαι σε σενα. Προσεξα πως το ειχες αγορασει κ το δουλεψες.

#59   punker

punker

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Twitter:@delliosg
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 09:58

Πάντως είναι αλήθεια ότι το μάρκετινγκ έκανε πολλούς να πιστεύουν ότι θα ήταν το ρολόι του Star Trek, γι αυτό και απογοητεύτηκαν



#60   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 17/03/2016 - 10:42

Πάντως είναι αλήθεια ότι το μάρκετινγκ έκανε πολλούς να πιστεύουν ότι θα ήταν το ρολόι του Star Trek, γι αυτό και απογοητεύτηκαν

Σε αυτο εχεις απολυτο δικηο,εχοντας μεγαλες απαιτησεις απο την apple επειδη αυτη ετσι μας συνηθησε ερχετε μετα και η μεγαλη απογοητευση



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες