Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/11/2016 - 00:12

Θεωρώ πως θα επεκταθεί το πρόγραμμα. Πρέπει να επεκταθεί..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/11/2016 - 01:03

Θεωρώ πως θα επεκταθεί το πρόγραμμα. Πρέπει να επεκταθεί..


Όλοι το ίδιο ελπίζουμε, αλλά οπως και να χει, το να λες οτι έχεις πρόβλημα και να προσπαθούν να σε βγάλουν τρελό, είναι το λιγότερο απαράδεκτο για μια τέτοια εταιρία. Προφανώς και θα έχουν μεγαλύτερη χασούρα αν επεκτίνουν τη λίστα, αλλά θα κερδίσουν εμπιστοσύνη.
Πάντως εγώ τη δοκιμή θα την κάνω. Θα περιμένω το 10.2 όπως μου είπαν και μετά θα τους το πάω. Έτσι για το γαμώτο. Αλλά μάλλον με το γαμώτο θα μείνω...


Sent from my iPad using Tapatalk

#153   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/11/2016 - 01:10

Από isystem με ενημέρωσαν σήμερα πως συνεχώς προστίθενται s/n στο πρόγραμμα.. άρα υπομονή


Ψυχοφθορά και πάλι. Μας βάζουν στη διαδικασία να αναρωτιόμαστε και να καταντάμε ενοχλητικοί, παίρνοντας συχνά πυκνά τηλέφωνα στους εξουσιοδοτημένους, για να ρωτήσουμε αν θα μας κανει η apple τη χάρη να μας λύσει ενα πρόβλημα, για το οποίο αυτη ευθύνεται.


Sent from my iPad using Tapatalk

#154   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/11/2016 - 02:12

Όλοι το ίδιο ελπίζουμε, αλλά οπως και να χει, το να λες οτι έχεις πρόβλημα και να προσπαθούν να σε βγάλουν τρελό, είναι το λιγότερο απαράδεκτο για μια τέτοια εταιρία. Προφανώς και θα έχουν μεγαλύτερη χασούρα αν επεκτίνουν τη λίστα, αλλά θα κερδίσουν εμπιστοσύνη.
Πάντως εγώ τη δοκιμή θα την κάνω. Θα περιμένω το 10.2 όπως μου είπαν και μετά θα τους το πάω. Έτσι για το γαμώτο. Αλλά μάλλον με το γαμώτο θα μείνω...

Καλά μη πας μακρία. Εδώ σε βάζουν να πληρώσεις καπελάκι 150€(!) για δικό τους λάθος ξανά.

 

Είναι ένα μικρό θαύμα που δε ζητάνε 50άρικο με αυτό εδώ επειδή "το φορτίζατε λάθος".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#155   argysamo

argysamo

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα

Δημοσίευση 26/11/2016 - 03:37

Γεια σας. Κάτοχος iPhone 6s αγορασμένο από Ελλάδα. Μίλησα αρχικά με έναν premium reseller στην Ολλανδία και μου είπαν ότι το S/N (QG) είναι eligible για αλλαγή. Ωστόσο τελικά έχω ραντεβού την Κυριακή σε Apple Store για την αλλαγή( ;). Θα ενημερώσω όταν εχω νέα.


Τελευταία επεξεργασία από: argysamo, 26/11/2016 - 03:38


#156   punker

punker

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Twitter:@delliosg
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2016 - 08:19

Πάντως αυτό με το iOS 1ειναι καραμέλα . Είμαι με 9.02 . Η χωρητικότητα της μπαταρίας είχε πέσει στο 70% με 210 κύκλους φόρτισης και έκλινε στο 25% εδώ και μήνες . Ώσπου ένα καλό απόγευμα η μπαταρία έψηνε αυγά και το τηλέφωνο άρχισε να ευωδιάζει σαν μπάρμπεκιου . Αμέσως επέμβαση για μη πάρουμε φωτιά και αλλαγή με μια άλλη από eBay με 5 ευρώ. Η διάρκεια της νέας ειναι φανταστική, χωρητικότητα στο Φούλερ, αλλά το κακό ότι στις πληροφορίες τα υπόλοιπα στοιχεία ( κύκλοι- θερμοκρασία- στιγμιαία αποφόρτιση) ειναι κολλημένα στις ενδείξεις που Ίψεν όταν την πρώτο έβαλα και δεν μεταβάλλονται. Η μπαταρία βέβαια τώρα δεν ζεσταίνεται. Αυτή η δίκη μου με τη φοβερή μπαταρία σε 6s.

#157   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2016 - 11:28

Πάντως αυτό με το iOS 1ειναι καραμέλα . Είμαι με 9.02 . Η χωρητικότητα της μπαταρίας είχε πέσει στο 70% με 210 κύκλους φόρτισης και έκλινε στο 25% εδώ και μήνες . Ώσπου ένα καλό απόγευμα η μπαταρία έψηνε αυγά και το τηλέφωνο άρχισε να ευωδιάζει σαν μπάρμπεκιου . Αμέσως επέμβαση για μη πάρουμε φωτιά και αλλαγή με μια άλλη από eBay με 5 ευρώ. Η διάρκεια της νέας ειναι φανταστική, χωρητικότητα στο Φούλερ, αλλά το κακό ότι στις πληροφορίες τα υπόλοιπα στοιχεία ( κύκλοι- θερμοκρασία- στιγμιαία αποφόρτιση) ειναι κολλημένα στις ενδείξεις που Ίψεν όταν την πρώτο έβαλα και δεν μεταβάλλονται. Η μπαταρία βέβαια τώρα δεν ζεσταίνεται. Αυτή η δίκη μου με τη φοβερή μπαταρία σε 6s.

και σοβαρά τώρα άνοιξες την συσκευή που είναι σε εγγύηση και της έβαλες μπαταριά από ebay ενώ μπορούσες να το καλύψεις?

 

μνημόνια μέχρι να σβήσει ο Ήλιος...



#158   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2016 - 12:53

και σοβαρά τώρα άνοιξες την συσκευή που είναι σε εγγύηση και της έβαλες μπαταριά από ebay ενώ μπορούσες να το καλύψεις?

 

μνημόνια μέχρι να σβήσει ο Ήλιος...

 

Απλά είναι καμιά φορά που νευριάζεις τόσο πολύ που λες για 5 Ευρώ δεν ασχολούμαι καθόλου θα το κάνω μόνος μου .Απλά ρισκάρεις εκεί βέβαια και η μπαταρία να μην είναι σωστή και η συσκευή να βγάλει κάποιο άλλο πρόβλημα και επίσης στην μεταπώληση του κινητού .

 

Γι αυτό καλό είναι μερικές φορές όσα νεύρα και να έχουμε να τα παραμερούμε και να είμαστε ευγενικοί με το service .Έτσι κερδίζεις πολλά περισσότερα .Μου έχει τύχει ανάλογη εμπειρία και επειδή πήγα πολύ ευγενικά και τους παρουσίασα σωστά χωρίς υπαινιγμούς κτλ με εξυπηρέτησαν εκείνη την στιγμή και μου έδωσαν καινούρια συσκευή και έβαλαν την δική μου στην καινούρια συσκευασία και το έστειλαν πίσω και εγώ έφυγα με καινούρια συσκευή .Δεν ήταν iPhone για να μην παρεξηγηθώ με κανέναν.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#159   starmanwarz

starmanwarz

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 26/11/2016 - 13:02

Τελικα μολις επιβεβαιωσα οτι εχω και εγω μπαταρια απο σκαρτη παρτιδα. Για εμας απο επαρχια ποια ειναι η καλυτερη λυση? Πρεπει να χρεωθουμε και μεταφορικα και νεα sim καρτα μεχρι να μας το γυρισουν?


Τελευταία επεξεργασία από: starmanwarz, 26/11/2016 - 13:03


#160   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 26/11/2016 - 14:54

Εγώ που είχα θέμα με τη μπαταρία, το είχα πάει το καλοκαίρι σε 2 διαγνωστικά, το battery life έδειχνε 90 και τα διαγνωστικά έδειξαν 93% και τα δυο. Το θέμα ειναι ότι το πρόβλημα παρουσιαζόταν σε έντονη χρήση και όχι σε standby, ειδικά με 4G, καθώς έπεφτε το capacity, έσβηνε στο 40% και έπρεπε να το αφήσεις να ηρεμήσει για να ξανανοίξει..


Sent from my iPad using Tapatalk

#161   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/11/2016 - 15:20

Τελικα μολις επιβεβαιωσα οτι εχω και εγω μπαταρια απο σκαρτη παρτιδα. Για εμας απο επαρχια ποια ειναι η καλυτερη λυση? Πρεπει να χρεωθουμε και μεταφορικα και νεα sim καρτα μεχρι να μας το γυρισουν?

Δεν υπάρχει άλλη λύση. Κρατάς την sim σου και χρησιμοποιείς αντάπτορα για να λειτουργήσει με άλλη συσκευή. Ή κάνεις προώθηση κλήσεων! xD


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#162   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:04

Τελικα μολις επιβεβαιωσα οτι εχω και εγω μπαταρια απο σκαρτη παρτιδα. Για εμας απο επαρχια ποια ειναι η καλυτερη λυση? Πρεπει να χρεωθουμε και μεταφορικα και νεα sim καρτα μεχρι να μας το γυρισουν?

Βασικά δεν έχεις και άλλη λύση. Τα έξοδα αποστολής είναι δικά σου.

 

Εγώ που είχα θέμα με τη μπαταρία, το είχα πάει το καλοκαίρι σε 2 διαγνωστικά, το battery life έδειχνε 90 και τα διαγνωστικά έδειξαν 93% και τα δυο. Το θέμα ειναι ότι το πρόβλημα παρουσιαζόταν σε έντονη χρήση και όχι σε standby, ειδικά με 4G, καθώς έπεφτε το capacity, έσβηνε στο 40% και έπρεπε να το αφήσεις να ηρεμήσει για να ξανανοίξει..

Αν είσαι εντός, πήγαινε το.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#163   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:10

Εγώ δεν καταλαβαίνω ενα πράγμα.

Έχετε πρόβλημα με τη μπαταρία (γιατί αλλιώς δεν θα μπαίνατε τη διαδικασία να ψαχτείτε για το συγκεκριμένο πρόγραμμα).

Έστω ότι η συσκευή σας σβήνει συνέχεια στο 40%. Γιατί δεν πάτε να αναφέρετε το πρόβλημα και να απαιτήσετε αλλαγή χρηςιμοποιώντας τη 2ετή εγγύηση της Apple?

Γιατί πρέπει ντε και καλά να ειναι στο πρόγραμμα;

Πηγαίντε σε ενα εξουσιοδοτημένο και εξασκείστε τα δικαιώματα σας. Αν πάλι δεν σας καλύπτουν χρησιμοποιώντας κάποια δικαιολογία, ανοίξτε ενα case και ως δια μαγείας όλα θα λυθούν.

Edit: και δεν εννοώ Case που να αφορα το πρόγραμμα της Apple, αλλά την κάλυψη εντος εγγύησης. Φυσικά τα περι 10.2 κλπ αγνοήστε τα. Δεν σας αφορά τι σκοπεύει να κάνει η apple και η κάθε apple σε 10-20 μέρες από τωρα. Εσείς θέλετε σημερα (για να μην πω χθες) μια συσκευή που να λειτουργεί σωστα.

Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 26/11/2016 - 16:11

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#164   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:13

Εγώ δεν καταλαβαίνω ενα πράγμα.

Έχετε πρόβλημα με τη μπαταρία (γιατί αλλιώς δεν θα μπαίνατε τη διαδικασία να ψαχτείτε για το συγκεκριμένο πρόγραμμα).

Έστω ότι η συσκευή σας σβήνει συνέχεια στο 40%. Γιατί δεν πάτε να αναφέρετε το πρόβλημα και να απαιτήσετε αλλαγή χρηςιμοποιώντας τη 2ετή εγγύηση της Apple?

Γιατί πρέπει ντε και καλά να ειναι στο πρόγραμμα;

Πηγαίντε σε ενα εξουσιοδοτημένο και εξασκείστε τα δικαιώματα σας. Αν πάλι δεν σας καλύπτουν χρησιμοποιώντας κάποια δικαιολογία, ανοίξτε ενα case και ως δια μαγείας όλα θα λυθούν.

Edit: και δεν εννοώ Case που να αφορα το πρόγραμμα της Apple, αλλά την κάλυψη εντος εγγύησης. Φυσικά τα περι 10.2 κλπ αγνοήστε τα. Δεν σας αφορά τι σκοπεύει να κάνει η apple και η κάθε apple σε 10-20 μέρες από τωρα. Εσείς θέλετε σημερα (για να μην πω χθες) μια συσκευή που να λειτουργεί σωστα.

γιατί πανο πολύ άπλα αν δεν είναι στο πρόγραμμα και πάει να διεκδικήσει τα αυτονόητα θα του πουν ότι τα διαγνωστικα τεστ δείχνουν ότι είναι μια χαρά και ότι φταίει το λογισμικό και αναμονή για μια νεότερη έκδοση που θα το διορθώσει...



#165   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:17

γιατί πανο πολύ άπλα αν δεν είναι στο πρόγραμμα και πάει να διεκδικήσει τα αυτονόητα θα του πουν ότι τα διαγνωστικα τεστ δείχνουν ότι είναι μια χαρά και ότι φταίει το λογισμικό και αναμονή για μια νεότερη έκδοση που θα το διορθώσει...


Και ξαναλέω: "Θέλω τη συσκευή μου να δουλεύει σωστά σημερα, αυριο, σε 2 μέρες. Δεν με ενδιαφέρει τι σκοπεύει να κάνει η Apple. Λύστε το πρόβλημα".

Ακούγεται κακό και κωλοπαιδίστικο, αλλά δυστυχώς δεν αφορά κανεναν τι θα κάνει η Apple σε 10-20-50 μέρες.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες