Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:37

Και ξαναλέω: "Θέλω τη συσκευή μου να δουλεύει σωστά σημερα, αυριο, σε 2 μέρες. Δεν με ενδιαφέρει τι σκοπεύει να κάνει η Apple. Λύστε το πρόβλημα".

Ακούγεται κακό και κωλοπαιδίστικο, αλλά δυστυχώς δεν αφορά κανεναν τι θα κάνει η Apple σε 10-20-50 μέρες.

"λυπούμαστε άλλα είναι θέμα λογισμικού της apple και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα αφου δεν είναι η συσκευή σας στο πρόγραμμα μιας και τα διαγνωστικα είναι καθαρά που τρεχουμε"

 

γειααααααααα σαααααααςςςςςςς  (καλιβατσης mode)


Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 26/11/2016 - 16:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1013 μηνύματα

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:39

Εχω και εγώ εδώ και 2 μήνες το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.Μου σβήνει σε τυχαίες στιγμές κάποιες φορές στο 60% άλλες στο 35%, όπως και να έχει πάλι καλά που έβγαλαν αυτό το προγραμμα για την αλλαγή.Δευτερα απόγευμα επέστρεψα από ταξίδι στο εξωτερικό οπότε πήγα κατευθείαν στο Apple Store κοντά στο αεροδρόμιο στο Μιλανο και ο genius μου ειπε ότι υπήρχε τόση μεγάλη ζήτηση ήδη την πρώτη ημέρα που τελείωσαν τις μπαταρίες :) Οποτε επέστρεψα Γενοβα και το πήγα εδώ στον premium reseller.Ηξερα ήδη ότι θα περιμένω κάποιες μέρες αλλά αυτό που θέλω να πω σε όλα τα παιδιά εδώ μεσα είναι ότι δεν αρκεί να είναι το serial number ένα από τα eligible, τρέχουν κανονικά test για να δουν αν υπάρχουν logs με απότομα κλεισίματα της συσκευής αλλιώς δεν στο παίρνουν για αλλαγή.Οποτε καλό είναι να μην κάνετε restore γιατί αλλιώς δεν φαίνονται, ίδια διαδικασία και στα Apple Store φυσικά.

#168   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:41

Συμφωνω απολυτα με τον Πανο,δεν δεχομαι να πηγαινω στο servιce και να παρακαλαω να μου αλαξουν την μπαταρια επειδη κανανε την γκαφα αυτοι.,εχει προβλημα η συσκευη ΤΕΛΟΣ,,δεν ξερω τι θα κανετε εγω θελω να δουλευει οπως την αγορασα,δεν μπορουμε να σκαμε ενα σωρο λεφτα και σε ενα χρονο να εχουμε τετοιου ειδους προβληματα..Ελεοςς!



#169   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:45

και για να μην παρεξηγηθώ όλοι συμφωνούμε με τον πανο άλλα η αντιμετώπιση θα είναι αυτή που αναφέρω πιο πάνω δυστυχώς..



#170   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:48

"λυπούμαστε άλλα είναι θέμα λογισμικού της apple και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα αφου δεν είναι η συσκευή σας στο πρόγραμμα μιας και τα διαγνώστηκα είναι καθαρά που τρεχουμε"

 

γειααααααααα σαααααααςςςςςςς  (καλιβατσης mode)

 

 

Εχω και εγώ εδώ και 2 μήνες το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.Μου σβήνει σε τυχαίες στιγμές κάποιες φορές στο 60% άλλες στο 35%, όπως και να έχει πάλι καλά που έβγαλαν αυτό το προγραμμα για την αλλαγή.Δευτερα απόγευμα επέστρεψα από ταξίδι στο εξωτερικό οπότε πήγα κατευθείαν στο Apple Store κοντά στο αεροδρόμιο στο Μιλανο και ο genius μου ειπε ότι υπήρχε τόση μεγάλη ζήτηση ήδη την πρώτη ημέρα που τελείωσαν τις μπαταρίες :) Οποτε επέστρεψα Γενοβα και το πήγα εδώ στον premium reseller.Ηξερα ήδη ότι θα περιμένω κάποιες μέρες αλλά αυτό που θέλω να πω σε όλα τα παιδιά εδώ μεσα είναι ότι δεν αρκεί να είναι το serial number ένα από τα eligible, τρέχουν κανονικά test για να δουν αν υπάρχουν logs με απότομα κλεισίματα της συσκευής αλλιώς δεν στο παίρνουν για αλλαγή.Οποτε καλό είναι να μην κάνετε restore γιατί αλλιώς δεν φαίνονται, ίδια διαδικασία και στα Apple Store φυσικά.

 

Διάβασε ακριβώς αυτό που έκανα bold από τον Πέτρο.

 

Προφανώς (και νομίζω ότι θα έβαζα και στοίχημα για αυτό) όσες συσκευές πήγανε με πρόβλημα κλεισίματος στο σερβις, πήγαν όλες μετά από restore, συνεπώς δεν υπήρχε κάποιο log να υποστηρίξει τα απότομα κλεισίματα.

 

Και προφανώς το να έχεις μια συσκευή μετά από restore αφημένη σε μια γωνία περιμένοντας να αδειάσει η μπαταρία δεν σημαίνει ότι θα σου βγάλει κάποιο θέμα.

 

Απλά θεωρώ ότι όσο πιο πολύ επιμείνει κάποιος, τόσο πιο πιθανό είναι να βγάλει άκρη.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#171   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:57

Και κάτι πιο βασικό. 

 

Αν ήταν θέμα software, θα μπορούσε η Apple πολύ απλά να βγάλει ένα patch 10.1.2 και να το διορθώσει. 

 

Εμένα πιο πολύ μου δείχνει ότι χρονοτριβούν για τον οποιονδήποτε λόγο.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#172   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/11/2016 - 16:57

Εγω που θα το παω μεσα στην βδομαδα δεν θα κανω restore να δω τι θα μου πουνε,ειμαι περιεργος..



#173   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/11/2016 - 17:27

Πείτε καμιά γνώμη για isystem service. Έβγαλα μια άκρη με πλάγιους τρόπους και θα μου την αλλάξουν σε εγγύηση όπως και να έχει. Απλά θα πρέπει να το στειλω σε κανα δυό βδομάδες και όχι νωρίτερα.
Είναι άξιοι εμπιστοσύνης; (στην ποιότητα εργασιάς αναφέρομαι)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#174   punker

punker

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Twitter:@delliosg
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2016 - 17:39

και σοβαρά τώρα άνοιξες την συσκευή που είναι σε εγγύηση και της έβαλες μπαταριά από ebay ενώ μπορούσες να το καλύψεις?

μνημόνια μέχρι να σβήσει ο Ήλιος...

Για απλή σχετικά υπόθεση, που ειναι η μπαταρία , δεν σκόπευα να χάσω το jailbreak, ούτε να μείνω χωρίς συσκευή για μέρες.
Για μένα προσωπικά χωρίς jailbreak Apple δεν υπάρχει

#175   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2016 - 17:40

Πείτε καμιά γνώμη για isystem service. Έβγαλα μια άκρη με πλάγιους τρόπους και θα μου την αλλάξουν σε εγγύηση όπως και να έχει. Απλά θα πρέπει να το στειλω σε κανα δυό βδομάδες και όχι νωρίτερα.
Είναι άξιοι εμπιστοσύνης; (στην ποιότητα εργασιάς αναφέρομαι)


Sent from my iPhone using Tapatalk

info quest τα στέλνουν αν δεν κάνω λαθος οπότε δεν έχεις κανένα θέμα πιστεύω.



#176   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/11/2016 - 17:43

Πείτε καμιά γνώμη για isystem service. Έβγαλα μια άκρη με πλάγιους τρόπους και θα μου την αλλάξουν σε εγγύηση όπως και να έχει. Απλά θα πρέπει να το στειλω σε κανα δυό βδομάδες και όχι νωρίτερα.
Είναι άξιοι εμπιστοσύνης; (στην ποιότητα εργασιάς αναφέρομαι)

Γενικότερα με κανένα απο τα εξουσιοδοτημένα δε θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Μην αγχώνεσαι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#177   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2016 - 17:47

Για απλή σχετικά υπόθεση, που ειναι η μπαταρία , δεν σκόπευα να χάσω το jailbreak, ούτε να μείνω χωρίς συσκευή για μέρες.
Για μένα προσωπικά χωρίς jailbreak Apple δεν υπάρχει

για απλή σχετικά υπόθεση και για το jailbreak αν θα πάθει κάτι η συσκευή σου στο μέλλον (κάτι που ΔΕΝ το εύχομαι μέχρι να κλείσει η διετία σου) προτίμησες να χάσεις την εγγύηση σου.

οκ δεν θα σου κάνω κουμάντο εννοείτε άλλα είναι αμαρτία ρε φίλε.



#178   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/11/2016 - 18:22

Να δείτε τι έχει να γίνει όταν θα ξεμείνουν από μπαταρίες!


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#179   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2016 - 18:51

Να δείτε τι έχει να γίνει όταν θα ξεμείνουν από μπαταρίες!

εννοείτε ότι κάνεις πλάκα και δεν το εννοείς αυτό που έγραψες...



#180   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/11/2016 - 19:10

Εγω που πηρα τηλ την τεταρτη που μας περασε στην info quest στο χαλανδρι μου ειπαν οτι λογω ζητησης του θεματος,εχουν ελλεψει στις μπαταριες και να παω την αλλη βδομαδα να μου την αλλαξουν επιτοπου,ετσι μου ειπαν τηλεφωνικα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες