Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone Xr: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
146 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 25/10/2018 - 15:29

Απο το 8 plus εχει περισσοτερη οθονη, ελαφρα μικροτερο μεγεθος, λιγοτερο βαρος, γενικα δηλαδη πολυ ωραιοτερο σε εμφανιση, face id, καλυτερο επεξεργαστη και τιμη που σε λιγο καιρο θα ειναι ιδια με του 8+.
Δεν τα λες και λιγα....


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πολύ κακό που δεν είναι Retina HD η οθόνη.. Από μπαταρία μαμάει όμως και λόγο του μεγέθους του.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2018 - 15:53

ο λογος που θα μοσχοπουλησει αν και το βρισκω τραγικο , ειναι λογω μπαταριας λογω οθονης μικρης πυκνοτητας  και κατασκευης,οι περισσοτεροι δεν ξερουν τι σημαινει αναλυση τι ειναι retina liquid ,retina γενικα, οποτε ολα καλα θα πανε για την μαμα apple ξερει πως να δινει λιγα και να βγαζει απιστευτα πολλα.respect.

αλουμινιο και ξερω ψωμι 



#63   skinskinz

skinskinz

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2018 - 14:53

iphone 7plus για XR ?
θα αξιζει μια τετοια αλλαγη?  το 8+ μου φαινετε το ιδιο με το  ..εδω θα παιξει και το FACE ID.. η οθονη με κολλαει... αν ειναι ιδια με την 7+ εφυγααααααααααααα!!!



#64   skinskinz

skinskinz

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2018 - 16:04

iphone 7plus για XR ?
θα αξιζει μια τετοια αλλαγη?  το 8+ μου φαινετε το ιδιο με το  ..εδω θα παιξει και το FACE ID.. η οθονη με κολλαει... αν ειναι ιδια με την 7+ εφυγααααααααααααα!!!

το 8+ μου φαινετε το ιδιο με το 7+ (μικρες αλλαγες)!  ετσι οπως το εγραψα ουτε εγω το καταλαβα!!
το XR δειχνει να εχει πιο μεγαλες αλλαγες τοσο εξωτερικα οσο και στο hw!



#65   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2018 - 16:39

το 8+ μου φαινετε το ιδιο με το 7+ (μικρες αλλαγες)!  ετσι οπως το εγραψα ουτε εγω το καταλαβα!!
το XR δειχνει να εχει πιο μεγαλες αλλαγες τοσο εξωτερικα οσο και στο hw!

αν μπορεις να πας στο Xr πηγαινε



#66   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/10/2018 - 18:18

αν μπορεις να πας στο Xr πηγαινε


Η διπλή κάμερα του 8 plus όμως και το οπτικό ζουμ δεν είναι καλύτερη από την κάμερα του xr;

#67   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2018 - 19:50

https://m.youtube.co...shTMudR0&t=614s


Η μονη πραγματικη διαφορα απο το Xs ειναι η οθονη. Oled vs Lcd για 250 more dollars, και πολυ παραπανω ευρω εδω στην χωρα μας. Και ο reviewer πιστευει πως θα γινει χαμος με το Xr. Για να δουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#68   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 26/10/2018 - 20:07

Σήμερα η πρώτη μέρα κυκλοφορίας.Παρελαβε κανεις να μας πει εντυπώσεις ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 26/10/2018 - 20:10


#69   damianos2

damianos2

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/10/2018 - 20:13

Θα γίνει χαμός σε Αμερική σίγουρα , εκεί με ανανεώσει συμβολαίου θα το περνεις σχεδόν τσάμπα , εδώ Ελλάδα με την τιμή που έχει νομίζω καλύτερα να πας σε XS , φυσικά υπάρχει κόσμος που δεν τον ενδιαφέρει η οθόνη η το να είναι καλύτερη η αδιάβροχο περισσότερο από το 7 η το εφέ τις διπλής κάμερας , η ακόμη και η ασύρματη φόρτιση .... για εμένα όλα τα παραπάνω είναι αυτό που με κάνει να δώσω λεφτά κοντά στα 1000 ευρώ διαφορετικά θα αγόραζα ένα κινητό με 300 , αν εσάς δεν σαν ενδιαφέρει μπορείτε να το αγοράσετε ..... δεν τα λέω αυτά κακοπροαίρετα αλλά να μην νομίζουμε ότι είναι και η μεγάλη ευκαιρία γιατί δεν είναι :/

#70   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 26/10/2018 - 20:43

Σήμερα βρεθηκα στο I storm στη Μεσογειων και περιμένοντας κανα μισάωρο να παραλάβω το 6S plus μου που άλλαξα μπαταρία, πουλήθηκαν τρία XR και κανένα Xs ή Xs max ( αν και είχαν καλο απόθεμα). Φαίνεται ότι θα πουλήσει καλά. Εγώ όμως που σκέφτομαι την αναβάθμιση θα προτιμούσα το Xs ή το max λόγω οθόνης αφού κρατάω τα κινητά 3 χρόνια και δεν θα ήθελα να μείνω και για τα επόμενα χρόνια με lcd οθόνη όταν οι android ναυαρχιδες έχουν oled


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#71   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2018 - 20:44

Σήμερα βρεθηκα στο I storm στη Μεσογειων και περιμένοντας κανα μισάωρο να παραλάβω το 6S plus μου που άλλαξα μπαταρία, πουλήθηκαν τρία XR και κανένα Xs ή Xs max ( αν και είχαν καλο απόθεμα). Φαίνεται ότι θα πουλήσει καλά. Εγώ όμως που σκέφτομαι την αναβάθμιση θα προτιμούσα το Xs ή το max λόγω οθόνης αφού κρατάω τα κινητά 3 χρόνια και δεν θα ήθελα να μείνω και για τα επόμενα χρόνια με lcd οθόνη όταν οι android ναυαρχιδες έχουν oled


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Μα οτι ειναι πολυ ανωτερη η οθονη του xs ειναι γνωστο. Το θεμα ειναι αν αξιζει τα 300 ευροπουλα παραπανω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#72   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 26/10/2018 - 20:46

Αν τα έχεις αξίζει



Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#73   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/10/2018 - 20:53

Για την μεγαλη πλειοψηφια των χρηστων, το XS ειναι το κινητο που θελεις αλλα δεν χρειαζεσαι.

Το XR παλι ειναι το κινητο που χρειαζεσαι αλλα δεν θελεις.

Ας οψεται το θαψιμο που εφαγε απο τους Youtubers το XR οταν ανακοινωθηκε. Αριστη συσκευη αν ψωνιζεις περισσοτερο με το μυαλο παρα με το συναισθημα. Το προβλημα ειναι οτι οταν ξοδευεις τοσα λεφτα για κινητο δυσκολα αποδεχεσαι κατι λιγοτερο απο την κορυφη-ακομα και για ψυχολογικους λογους.



#74   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1407 μηνύματα

Δημοσίευση 26/10/2018 - 20:58

Με αυτή τη λογική με πολύ λιγότερα χρήματα αγοράζεις καλύτερη συσκευή από xr.. Πχ s9. Δηλαδή δεν έχει οθόνη δεν έχει διπλό φακό, δεν έχει 3D Touch τι να δώσεις 900+ τότε αν κανει ότι χρειάζεσαι μόνο;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#75   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/10/2018 - 20:59

Προφανως μιλαμε για iOS αποκλειστικα. Καλο το Android για οσους ενδιαφερονται, αλλα οταν θελεις iOS δεν υπαρχει ως επιλογη αλλη εταιρια.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες