Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone Xr: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
146 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 28/10/2018 - 10:48

Γενικά εμένα το μόνο που με χάλασε ήταν τα bezels, με τα οποία ένιωσα ότι η οθόνη ήταν πιο παραλληλόγραμμη από ότι ήταν, γενικά το ίδιο aspect ratio με τα Xs δεν έχει;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/10/2018 - 11:45

Μαζι σου! Σημερα περασα απο istorm για να δω το ΧR επειδη ειχα πολυ μεγαλη περιεργεια για αυτο το κινητο και προσωπικα δε με εκανε να νιωσω διαφορες. Απλα ειτε σε αυρο το τοπικ, ειτε στο αλλο με τα XS, ειτε απο το youtube και τα reviews, υπηρξαν παρα πολλα θαψιματα για το κινητο και ειλικρινα δεν καταλαβα το γιατι.

Το XR πραγματικα ειναι οτι ακριβως ηταν τοσα τα τελευταια μοντελα απ το 7 και μετα αν συνυπολογίσουμε και το IP67. Υπο αλλες συνθηκες, αλλες χρονιες θα ηταβ πραγματικα το πραγματικο S μοντελο καποιας σειρας. Ενα βελτιωμενο Χ με μεγαλυτερη οθονη.
Απλα απ τα σχολια που διαβασα πιο πανω ενιωσα λες και ειχαμε 2-3 χρονια ηδη OLED οθονες και μας εκαναν πισωγυρισμα σε LCD.

Αφού είναι "φθηνό".. Πως να μη φάει κράξιμο?

 

Για την οθόνη υπάρχουν και αυτοί που η OLED στο iPh για την ώρα δεν πολυ αντέχεται και προτιμούν τις LCD.

 

Η LCD παραμένει η σίγουρη, εξελιγμένη λύση απο την Apple.

 

Απλά να παρακαλάς στο XR να μη προσέξεις κάποια στιγμή το "ξεχείλωμα" της.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#93   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/10/2018 - 12:43

Αφού είναι "φθηνό".. Πως να μη φάει κράξιμο?

Για την οθόνη υπάρχουν και αυτοί που η OLED στο iPh για την ώρα δεν πολυ αντέχεται και προτιμούν τις LCD.

Η LCD παραμένει η σίγουρη, εξελιγμένη λύση απο την Apple.

Απλά να παρακαλάς στο XR να μη προσέξεις κάποια στιγμή το "ξεχείλωμα" της.


Γιατι δεν αντεχετε η OLED? Δεν καθισα βα διαβασω τιποτα για αυτο το θεμα!
Επισης τι εννοεις για ξεχειλωμα; Δεν καταλαβα [emoji848]

Οπως και να χει, επειδη προς το παρον ειμαι αρκετα λογικος μεσα μου, το 7αρακι μου πηγαινει σφαιρα, και με βαση τι δικη μου λογικη θα το αναβαθμιζω μεχρι του χρονου το Σεπτεμβριο και οσο παει το ios 12. Οσο το κινητο μου πηγαινει σφαιρα, και εχοντας μπαταρια ολοκαινουρια απ τον Ιουνιο, εγω κινητο δεν αγοραζω αν δεν παθει κατι ειτε το δικο μου ειτε το 6αρι της γυναικας μου. Αυτοι πλεον ειναι τρελοι, και 1400+ για το XS ή 1000 για το XR προς το παρον ΔΕ δινω.

#94   damianos2

damianos2

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 28/10/2018 - 16:40

Το πρόβλημα για εμένα είμαι ότι περίμενα ένα φτηνό μοντέλο και είδαμε ένα μοντέλο που δεν είναι φτηνό , για την Ελλάδα τουλάχιστον , + ότι η διαφορά τις τιμής δεν δικαιολογεί όλα αυτά που του λείπουν , είναι και η ασύρματη φόρτιση που λείπει και όλοι ξεχνάτε αλλά αυτά είναι που ανεβάζουν το κοστολόγιο σε ένα κινητό , το ποσό αδιάβροχο είναι το αν φορτίζει ασύρματα το αν έχει διπλό - τριπλή - η 5 κάμερες , γρήγορη φόρτιση και και και .... αυτό δεν έχει κανένα από αυτά εκτός από δυνατό επεξεργαστή που θα μπορούσε και να μην έχει , σίγουρα θα μπορούσε να έχει επεξεργαστή όπως το Χ που είναι περσινού σχεδιασμού και να ανεβάσει τα υπόλοιπα ... έχει και λιγότερη Ραμ .... βάλτε κάτω και δείτε ποσό ακριβό είναι και ποσά του λείπουν

Τελευταία επεξεργασία από: damianos2, 28/10/2018 - 16:41


#95   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 28/10/2018 - 16:44

Έχω δει κατόχους ακριβών κινητών και όταν λέω ακριβά μιλάω για συσκευές άνω των 500-600 που η μόνη χρήση που κάνουν είναι κλήσεις και να σερφάρουν στο δίκτυο η στα social. Ούτε καν φωτογραφίες τραβάνε και αν βγάζουν είναι ένα απλό κλικ και τίποτα παραπάνω. Ε κάτι τέτοιοι θα πάρουν και το συγκεκριμένο απλά εδώ έχουν και την αβάντα ότι έχει ωραία χρωματακια


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#96   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/10/2018 - 16:57

Γιατι δεν αντεχετε η OLED? Δεν καθισα βα διαβασω τιποτα για αυτο το θεμα!
Επισης τι εννοεις για ξεχειλωμα; Δεν καταλαβα [emoji848]
Οπως και να χει, επειδη προς το παρον ειμαι αρκετα λογικος μεσα μου, το 7αρακι μου πηγαινει σφαιρα, και με βαση τι δικη μου λογικη θα το αναβαθμιζω μεχρι του χρονου το Σεπτεμβριο και οσο παει το ios 12. Οσο το κινητο μου πηγαινει σφαιρα, και εχοντας μπαταρια ολοκαινουρια απ τον Ιουνιο, εγω κινητο δεν αγοραζω αν δεν παθει κατι ειτε το δικο μου ειτε το 6αρι της γυναικας μου. Αυτοι πλεον ειναι τρελοι, και 1400+ για το XS ή 1000 για το XR προς το παρον ΔΕ δινω.

Πραγματικά και ρεαλιστικά έχεις απόλυτο δίκιο.
Αλί από εμάς που τα σκάμε κάθε τρεις και λίγο,για να ικανοποιούμε την τρέλα μας.
Έπρεπε όλοι μας σαν και εσένα να στεφτομαστε μπας και η apple το μάζευε λίγο το πράγμα.

Τελευταία επεξεργασία από: baspil66, 28/10/2018 - 16:58


#97   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/10/2018 - 17:05

Πραγματικά και ρεαλιστικά έχεις απόλυτο δίκιο.
Αλί από εμάς που τα σκάμε κάθε τρεις και λίγο,για να ικανοποιούμε την τρέλα μας.
Έπρεπε όλοι μας σαν και εσένα να στεφτομαστε μπας και η apple το μάζευε λίγο το πράγμα.


Προφανως κατανοω την τρελα του καθενα. Και εγω καθε φορα που βγαινει μοντελο τρελενομαι να παω να το δω, αλλα στο τελος επικρατει η λογικη. Δε θα σας πω ψεματα πως φετος εχω πιασει τον εαυτο μου τις 2-3 φορες που πηγα και ειδα τα καινουρια μοντελα, μετα βλεποντας το δικο μου κινητο με ξένισε η οθονη, οπως ακριβως εγινε οταν πηγα απ το 5 στο 7.

Για μενα τα κινητα απ το 7 και μετα επιασαν ενα peak, οπου η RAM ας πουμε πλεον ειναι υπερ αρκετη. Ας πουμε απ το 4 και το 4s στο 5 η διαφορα ηταν το χαος.

Και τελος, το κακο για μενα ειναι πως τα τελευταια 3-4 χρονια η εταιρια το χει σκισει λιγο, λαμβανοντας υπ οψη και αυτα που κανει και στους υπολογιστες, κατι που με χαλαει παρε πολυ (ειδικα που πλεον κλεινουν τοσο πολυ τα συστηματα και δεν μπορεις ουτε ραμ να αλλαξεις ελευθερα).
Ελπιζω να αλλαξουν λιγο τα πραγματα

#98   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/10/2018 - 17:44

Προφανως κατανοω την τρελα του καθενα. Και εγω καθε φορα που βγαινει μοντελο τρελενομαι να παω να το δω, αλλα στο τελος επικρατει η λογικη. Δε θα σας πω ψεματα πως φετος εχω πιασει τον εαυτο μου τις 2-3 φορες που πηγα και ειδα τα καινουρια μοντελα, μετα βλεποντας το δικο μου κινητο με ξένισε η οθονη, οπως ακριβως εγινε οταν πηγα απ το 5 στο 7.
Για μενα τα κινητα απ το 7 και μετα επιασαν ενα peak, οπου η RAM ας πουμε πλεον ειναι υπερ αρκετη. Ας πουμε απ το 4 και το 4s στο 5 η διαφορα ηταν το χαος.
Και τελος, το κακο για μενα ειναι πως τα τελευταια 3-4 χρονια η εταιρια το χει σκισει λιγο, λαμβανοντας υπ οψη και αυτα που κανει και στους υπολογιστες, κατι που με χαλαει παρε πολυ (ειδικα που πλεον κλεινουν τοσο πολυ τα συστηματα και δεν μπορεις ουτε ραμ να αλλαξεις ελευθερα).
Ελπιζω να αλλαξουν λιγο τα πραγματα

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο εάν κάποιος με μαγικό τρόπο βρισκόταν να μου δώσει πίσω τα λεφτά μου και το παλιό iphone μου , θα κράταγα το max με τα χίλια πάλι.Αλλα είπαμε τρέλα είναι αυτή .!!

Τελευταία επεξεργασία από: baspil66, 28/10/2018 - 17:44


#99   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2018 - 18:23

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο εάν κάποιος με μαγικό τρόπο βρισκόταν να μου δώσει πίσω τα λεφτά μου και το παλιό iphone μου , θα κράταγα το max με τα χίλια πάλι.Αλλα είπαμε τρέλα είναι αυτή .!!


Υπαρχει τροπος και δεν ειναι μαγικος.
Βαλε μια αγγελια! [emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#100   nickgoul

nickgoul

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 28/10/2018 - 19:23

Επειδη με τις ονομασιες στις οθονες και τις αναλυσεις δε τα παω καλα. Η οθονη του xr με ποια θα ειναι παραπλησια; Με του 8; Με τπυ 7; Με καποιο παλαιοτερο; Σιγουρα θα εχουν αισθητες διαφορες αλλα εννοω με ποιο κινητο μπορουμε να εχουμε ενα μετρο συγκρισης μεχρι να το δουμε απο κοντα.

Είναι ανάμεσα στο XS και το XS MAX



#101   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 28/10/2018 - 21:22

Γράφουμε όλοι για την οθόνη που είναι retina λες και στις 6 ίντσες καταλαβαίνει το μάτι αισθητή διαφορά.Να ήταν 40 ίντσες να πω εντάξει.Απλως είναι το γαμωτο ότι σκας 900+ ευρώ και δεν έχει την τέλεια οθόνη σε ανάλυση.Κατα τ´αλλα μια χαρά είναι και ειδικά για όσους το αγόρασαν με τιμολόγιο στα 750€.
Πήρε η γυναίκα μου το κόκκινο 64αρι και κάπως έπρεπε κι εγώ να δικαιολογήσω την αγορά [emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPad using Tapatalk

#102   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 28/10/2018 - 21:23

Είναι ανάμεσα στο XS και το XS MAX

Δεν ρωτάει για διαστάσεις ο φίλος αλλά για ανάλυση οθόνης.


Sent from my iPad using Tapatalk

#103   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/10/2018 - 22:50

Γιατι δεν αντεχετε η OLED? Δεν καθισα βα διαβασω τιποτα για αυτο το θεμα!
Επισης τι εννοεις για ξεχειλωμα; Δεν καταλαβα [emoji848]

Οπως και να χει, επειδη προς το παρον ειμαι αρκετα λογικος μεσα μου, το 7αρακι μου πηγαινει σφαιρα, και με βαση τι δικη μου λογικη θα το αναβαθμιζω μεχρι του χρονου το Σεπτεμβριο και οσο παει το ios 12. Οσο το κινητο μου πηγαινει σφαιρα, και εχοντας μπαταρια ολοκαινουρια απ τον Ιουνιο, εγω κινητο δεν αγοραζω αν δεν παθει κατι ειτε το δικο μου ειτε το 6αρι της γυναικας μου. Αυτοι πλεον ειναι τρελοι, και 1400+ για το XS ή 1000 για το XR προς το παρον ΔΕ δινω.

Είναι περίεργα τα χρώματα με τις OLED στα XS.

 

Λίγο που το 'χω δουλέψει κάτι με χαλάει σε σχέση με τις LCD.

 

Π.χ το TrueTone εκεί δε χωνεύεται με τίποτα. Δε σε πείθει σε καμία των περιπτώσεων.

 

Για το "ξεχείλωμα", γιατί μιλάμε για 6.1" οθόνη με 326ppi (1792x828). Ούτε καν 1080p.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#104   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2018 - 10:46

εγω παντως εξαρχης σκουπιδι το αποκαλεσα πηγα το ειδα εχει μια ομορφα αδιαφορη οθονη και ενα ιδιο ποιοτικο design με το 6-6s-7-8.

για καποιον που δεν εχει παιξει με X-XS πηγαινει αφοβα και δεν θα εχει θεμα.

εμεις που πιασαμε x-xs-xs max ακατορθωτο το να πας σε XR .

καλοριζικα σε οσους το πηραν.

κατι τελευταιο θεωρω οτι η ιδανικη κατεμε τιμη θα ηταν 700-800 μαξ.

γιαυτα που προσφερει.



#105   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/10/2018 - 11:52

Συνολική ανάλυση μεταξύ Χs και Χr. Oμολογω ότι οι διαφορές είναι εμφανές σε θέμα οθόνης κ όχι μόνο. Πάντως πιστεύω ότι σε τιμή 700-800e θα πούλαγε τρελά για το λόγο ότι η διαφορά είναι 300e μόνο και όποιος έχει 900+ άνετα δίνει κ κάτι παραπάνω και έχει το xs στα χέρια του. Καλές αγορές όποιες είναι αυτές!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)