Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone Xr: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
146 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 26/10/2018 - 21:06

Προφανώς αν δεν θες να φύγεις από το iOS είναι μια καλή επιλογή αλλά κατά τη γνώμη μου γι αυτούς που έχουν παλιότερες συσκευές. Ας πουμε αν έχεις το 8+ γιατί να πας στο xr δεν σου προσφέρει κάτι ιδιαίτερο πλην της bezzelless οθόνης.Ακομα και τα χρώματα είναι αμφίβολο αν ταιριάζουν στα Iphone και στο προφίλ των πελατών της apple. Θυμηθείτε το αμφιλεγόμενο 5c


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 26/10/2018 - 21:12

Νταξ τα χρώματα είναι κάπως...νεανικά. Προσωπικά δεν θα μπορούσα ποτέ να κρατάω μια συσκευή με έντονα χρώματα. Είναι και η ηλικία :)


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#78   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/10/2018 - 21:17

Προφανώς αν δεν θες να φύγεις από το iOS είναι μια καλή επιλογή αλλά κατά τη γνώμη μου γι αυτούς που έχουν παλιότερες συσκευές. Ας πουμε αν έχεις το 8+ γιατί να πας στο xr δεν σου προσφέρει κάτι ιδιαίτερο πλην της bezzelless οθόνης.Ακομα και τα χρώματα είναι αμφίβολο αν ταιριάζουν στα Iphone και στο προφίλ των πελατών της apple. Θυμηθείτε το αμφιλεγόμενο 5c


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Οποιος αγορασε το 8+ το πηρε για δυο κυριως λογους-μεγεθος οθονης και μπαταρια.

Και το  XR διαθετει μεγαλη (μεγαλυτερη; ) οθονη και σιγουρα καλυτερη μπαταρια σε μικροτερο μεγεθος και πιο "φρεσκο" αμπεζελωτο σχεδιο.

Βαλε και τον επεξεργαστη και τα αλλα καλουδια και ξαφνικα το XR γινεται ενα intriguing package  ;)

 

 

Νταξ τα χρώματα είναι κάπως...νεανικά. Προσωπικά δεν θα μπορούσα ποτέ να κρατάω μια συσκευή με έντονα χρώματα. Είναι και η ηλικία :)


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Υπαρχει παντα ως επιλογη και σε μαυρο χρωμα για εμας τους μεγαλυτερους.  :)


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 26/10/2018 - 21:18


#79   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 26/10/2018 - 21:39

Μια καλή απάντηση στο ερώτημα των οθονών και της ανάλυσης
https://youtu.be/I0Y6-j7Qge4


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#80   GreekFire

GreekFire

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2018 - 21:49

Σήμερα βρεθηκα στο I storm στη Μεσογειων και περιμένοντας κανα μισάωρο να παραλάβω το 6S plus μου που άλλαξα μπαταρία, πουλήθηκαν τρία XR και κανένα Xs ή Xs max ( αν και είχαν καλο απόθεμα). Φαίνεται ότι θα πουλήσει καλά. Εγώ όμως που σκέφτομαι την αναβάθμιση θα προτιμούσα το Xs ή το max λόγω οθόνης αφού κρατάω τα κινητά 3 χρόνια και δεν θα ήθελα να μείνω και για τα επόμενα χρόνια με lcd οθόνη όταν οι android ναυαρχιδες έχουν oled


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Στα Μediamarkt Κηφισίας 10:30 είχαν παραδοθεί 5+1 XR, όλα προπαραγγελίες. Λογικό είναι, λόγω πρώτης ημέρας κυκλοφορίας. Δυστυχώς υπήρχαν ελάχιστα κομμάτια προς πώληση, με μόνες επιλογές το άσπρο & το μαύρο.

 

Αν και ακριβό, απόλυτα ικανοποιημένος σε όλους τους τομείς, πόσο μάλλον αν σκεφτεί κανείς ότι το προγενέστερο κινητό ήταν το 5C.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου η ποιότητα της οθόνης, θεωρώ βασικότερο την μεγάλη διάρκεια μπαταρίας......σχετικά είναι όλα, ανάλογα τη χρήση του καθενός! 



#81   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/10/2018 - 00:44

Εγω περιμενω κοκκινο 128ρι απο κωτσο, δεν υπαρχει για δειγμα μου φαινεται πουθενα απο μια γρηγορη ματια που εριξα online στα γνωστα καταστηματα.

legit


#82   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 27/10/2018 - 06:52

Για την μεγαλη πλειοψηφια των χρηστων, το XS ειναι το κινητο που θελεις αλλα δεν χρειαζεσαι.

Το XR παλι ειναι το κινητο που χρειαζεσαι αλλα δεν θελεις.

Ας οψεται το θαψιμο που εφαγε απο τους Youtubers το XR οταν ανακοινωθηκε. Αριστη συσκευη αν ψωνιζεις περισσοτερο με το μυαλο παρα με το συναισθημα. Το προβλημα ειναι οτι οταν ξοδευεις τοσα λεφτα για κινητο δυσκολα αποδεχεσαι κατι λιγοτερο απο την κορυφη-ακομα και για ψυχολογικους λογους.

1000 ευρω ειναι και οταν τα δινεις αν τα εχεις περιμενεις τηλεφωνο αξιωσεων με σπεκς δυνατα και οχι μια midrange τεχνολογια.στο συγκεκριμεονο xr νομιζω οτι ξεκαθαρα το μαρκετινγκ βασιλευει.

αν το κοστολογουσε γυρω στα 650-700 θα εκανε τεραστιες πωλησεις αλλα εγω ειμαι μια σταγονα στον ωκεανο 



#83   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/10/2018 - 09:46

1000 ευρω ειναι και οταν τα δινεις αν τα εχεις περιμενεις τηλεφωνο αξιωσεων με σπεκς δυνατα και οχι μια midrange τεχνολογια.στο συγκεκριμεονο xr νομιζω οτι ξεκαθαρα το μαρκετινγκ βασιλευει.
αν το κοστολογουσε γυρω στα 650-700 θα εκανε τεραστιες πωλησεις αλλα εγω ειμαι μια σταγονα στον ωκεανο


Midrange με τον ταχυτερο επεξεργαστη εκει εξω δεν το λες. Αν ειχε την αναλυση του xs στην οθονη στα ιδια λεφτα, και δεν ειχε πχ το 64, ξεκινουσε απο 128 στα 1000 δεν θα ελεγε κανεις τπτ.

Σε καθε περιπτωση, η κατασταση με τα υπερκοστολογημενα τηλεφωνα εχει ξεφυγει. Οταν βγαινει ο κινεζος, ο οποιος δεν εχει να αναπτυξει os στα 1000€, η apple που πρεπει να βγει;

Τραγικοι ολοι τους στο αυγκεκριμενο κομματι.

legit


#84   damianos2

damianos2

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 27/10/2018 - 21:18

Βλέπω όλοι είστε αισιόδοξοι ότι η μπαταρία θα κρατάει πιο πολύ από όλα γιατί είναι μεγαλύτερη , ξεχνάτε όμως ότι επειδή έχει παλιά οθόνη έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία σε σχέση με τις OLED άρα δεν νομίζω να κρατάει παραπάνω σε διάρκεια από τα XS

#85   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 27/10/2018 - 22:03

Γιατί μερικοί είστε τόσο εναντίον σε αυτό το κινητό; Σήμερα το είδα από κοντά και το μόνο που θεωρώ ότι με χαλάει είναι τα bezels, ωστόσο για να μην παρεξηγηθώ τα θεωρώ ικανοποιητικά ακόμα κι έτσι.
Γενικά όμως το θεωρώ αρκετά τίμιο(τουλάχιστον στις τιμές που παίζει Γερμανία πχ).


Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 27/10/2018 - 22:03


#86   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/10/2018 - 23:11

Και εγω το ειδα σημερα, και τελευταια στογμη σκεφτηκα οτι εχει διαφορετικη οθονη. Οταν το εβαλα διπλα διπλα με το XS τοτε το καταλαβα. Πολυ κραξιμο για το τιποτα εχει φαει το κινητακι ενω ειναι μια χαρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#87   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 27/10/2018 - 23:15

Ακριβό για αυτά που προσφέρει για αυτό τρώει κράξιμο. Αν είχε κοντά 600-700 θα ήταν οκ. Με αυτά τα λεφτά δεν αξίζει


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#88   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/10/2018 - 00:04

Ok ας το θεσω διαφορετικα. Αξιζουν τα 300€ παραπανω το ΧS λογο οθονης και 3D touch? Καμια αλλη κραυγαλεα διαφορα δε θυμαμαι. Α, και η διπλη καμερα με το 2x zoom


Sent from my iPhone using Tapatalk

#89   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/10/2018 - 00:51

Δεν είναι μόνο η οθόνη, η πιο βασική διαφορά, ή το 3D Touch (που του χρόνου θα μας χαιρέτησει μάλλον μια και καλή).

 

Τα XS έχουν τη διπλή οπίσθια κάμερα και έρχονται πλέον με πιστοποίηση IP68, σε αντίθεση με το XR που έχει τα περσινά δεδομένα με την IP67.

 

Επίσης το ένα έρχεται με αλουμίνιο όπως πρίν, τα XS με Stainless.

 

Οι διαφορές πιο πάνω στους περισσότερους απλά θα περάσουν απαρατήρητες, με εξαίρεση την οθόνη.

 

Τώρα αν αξίζει η διαφορά όταν έχουμε φτάσει τα "φυσιολογικά" 1300άρια+, είναι μια άλλη κουβέντα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#90   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/10/2018 - 01:47

Μαζι σου! Σημερα περασα απο istorm για να δω το ΧR επειδη ειχα πολυ μεγαλη περιεργεια για αυτο το κινητο και προσωπικα δε με εκανε να νιωσω διαφορες. Απλα ειτε σε αυρο το τοπικ, ειτε στο αλλο με τα XS, ειτε απο το youtube και τα reviews, υπηρξαν παρα πολλα θαψιματα για το κινητο και ειλικρινα δεν καταλαβα το γιατι.

Το XR πραγματικα ειναι οτι ακριβως ηταν τοσα τα τελευταια μοντελα απ το 7 και μετα αν συνυπολογίσουμε και το IP67. Υπο αλλες συνθηκες, αλλες χρονιες θα ηταβ πραγματικα το πραγματικο S μοντελο καποιας σειρας. Ενα βελτιωμενο Χ με μεγαλυτερη οθονη.
Απλα απ τα σχολια που διαβασα πιο πανω ενιωσα λες και ειχαμε 2-3 χρονια ηδη OLED οθονες και μας εκαναν πισωγυρισμα σε LCD.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες