Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2071   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 07/09/2021 - 09:50

Άλλη μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος πως γίνεται.

Ενώ φοράω τα airpods (BTW κάνουν ένα θόρυβο πόλης, ίσα που ακούγεται, να τα στείλω; ) και κάνω μια κλήση στο Apple Watch η κλήση δεν πάει απευθείας στα Airpods αλλά μένει στο AW. Πρέπει να το επιλέξω κατά τη διάρκεια και να στείλω την κλήση εκεί. Κουλό;


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 07/09/2021 - 09:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2072   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/09/2021 - 10:26

Για το 2ο πρέπει απο ρυθμίσεις - BT - AirPods να αλλάξεις στο Connect to This iPhone σε "When last connected".

 

Για τον θόρυβο, στη θέση σου θα τα έστελνα.

 

Πιθανόν έχουν θέμα με το ANC.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2073   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/09/2021 - 21:23

Σήμερα παρέλαβα από i-system τα νέα ακουστικά όπου έγιναν αντικατάσταση στο πλαίσιο της εγγύησης λόγω προβλημάτων στα μικρόφωνα.
Μέχρι στιγμής όλα καλά. Τα προηγούμενα είχαν την έκδοση 2D27 ενώ τα καινούργια ήρθαν με την 3E751.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

#2074   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 08/09/2021 - 12:32

Σήμερα παρέλαβα από i-system τα νέα ακουστικά όπου έγιναν αντικατάσταση στο πλαίσιο της εγγύησης λόγω προβλημάτων στα μικρόφωνα.
Μέχρι στιγμής όλα καλά. Τα προηγούμενα είχαν την έκδοση 2D27 ενώ τα καινούργια ήρθαν με την 3E751.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro


Καλησπέρα, χτες έδωσα τα δικά μου για θέμα στο ANC στην I-System. Σου απάντησαν σχετικά γρήγορα ή πέρασαν μέρες;

#2075   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/09/2021 - 12:53

Καλησπέρα, χτες έδωσα τα δικά μου για θέμα στο ANC στην I-System. Σου απάντησαν σχετικά γρήγορα ή πέρασαν μέρες;

Την επόμενη ημέρα με πήραν όπου είχαν τρέξει τα διαγνωστικά και μου είπαν τα αποτελέσματα.
Μετά για να τρέξει η διαδικασία της αντικατάστασης μου υπέδειξαν και συμπλήρωσα την φόρμα service που έχουν στο site τους.
Λογικά θα σε πάρουν και σένα να σου τα πουν…


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

#2076   ThodorisZ

ThodorisZ

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 08/09/2021 - 13:11

Την επόμενη ημέρα με πήραν όπου είχαν τρέξει τα διαγνωστικά και μου είπαν τα αποτελέσματα.
Μετά για να τρέξει η διαδικασία της αντικατάστασης μου υπέδειξαν και συμπλήρωσα την φόρμα service που έχουν στο site τους.
Λογικά θα σε πάρουν και σένα να σου τα πουν…


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro


Έγινε, σε ευχαριστώ!

#2077   hrrsppzgl

hrrsppzgl

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2021 - 22:09

Καλημέρα.
Ένα Help λίγο αν γνωρίζει κάποιος.
Καλά τα Airpods pro με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας αλλά ξεχνάω να φορτίσω τη θήκη. Σήμερα στο 1% έφθασε. Καμία λύση για αυτοματοποίηση στο 20% να με ενημερώνει ή κάποιο App?
Θα την ρημάξω την μπαταρία του.


Παίρνεις ασύρματη βάση φόρτισης και τα αφήνεις εκεί κάθε φορά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2078   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/09/2021 - 10:08

Καλησπερα παιδια!

Ειμαι πλεον και εγω κατοχος των υπεροχων AirPods Pro και εχω μερικες ερωτησουλες..

  • οταν τα εχεις μεσα στη θηκη τους, ειναι συνδεδεμενα με το κινητο? η μολις ανοιξεις το καπακι και τα βγαλεις και τα φορεσεις συνδεονται εκεινη την ωρα? (το λεω γιατι οταν τα βαζω στη θηκη τους οταν παω στην αριστερη εικονα του κινητου εκει που φαινονται οι μπαταριες, εξαφανιζονται τα Airpods και υπαρχουν μονο το κινητο και το ρολοι. μολις ανοιξω το καπακι της θηκης ξαναεμφανιζονται).. ειναι φυσιολογικο ολο αυτο?
  • καπου θυμαμαι να εχω διαβασει οτι αν τα φορας στα αυτια και σε καλεσουν για παραδειγμα σου λεει ποιος σε παιρνει τηλεφωνο.. ετυχε σημερα να τα φοραω και με καλουσαν και δεν ειπε τιποτα..
  • οταν βαζω την βαση για φορτιση (μαζι με τα ακουστικα μεσα κανονικα) στην αρχη αναβει ενα πορτοκαλι λαμπακι και μετα απο λιγο σβηνει.. πως ξερω οτι οντως φορτιζουν? προφανως και φορτισαν χθες που τα φορτισα αλλα δεν μας δινει καποιο feedback?
  • το στρογγυλο κουμπακι πισω στην βαση των ακουστικων τι ακριβως κανει?
  • επισης καπου θυμαμαι να ειδα.. οτι αν για παραδειγμα απομακρυνθεις και τα ξεχασεις καπου σε ειδοποιει? ισχυει κατι τετοιο?

Αυτα τα λιγα για την ωρα.. χεχε. Δεν μου ερχεται κατι αλλο. 

 

Οι εντυπωσεις μου μεχρι ωρας ειναι εκπληκτικες... απιστευτα.. το ANC κανει τρομερη δουλεια να πω την αληθεια αλλα και το Transparency ειναι εκπληκτικο σαν λειτουργια..



#2079   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/09/2021 - 10:15

 

  • οταν τα εχεις μεσα στη θηκη τους, ειναι συνδεδεμενα με το κινητο? η μολις ανοιξεις το καπακι και τα βγαλεις και τα φορεσεις συνδεονται εκεινη την ωρα? (το λεω γιατι οταν τα βαζω στη θηκη τους οταν παω στην αριστερη εικονα του κινητου εκει που φαινονται οι μπαταριες, εξαφανιζονται τα Airpods και υπαρχουν μονο το κινητο και το ρολοι. μολις ανοιξω το καπακι της θηκης ξαναεμφανιζονται).. ειναι φυσιολογικο ολο αυτο?
    Ναι είναι φυσιολογικό
  • καπου θυμαμαι να εχω διαβασει οτι αν τα φορας στα αυτια και σε καλεσουν για παραδειγμα σου λεει ποιος σε παιρνει τηλεφωνο.. ετυχε σημερα να τα φοραω και με καλουσαν και δεν ειπε τιποτα..
    Αυτό νομίζω είναι ρύθμιση κάπου στο Iphone, δεν θυμάμαι που βρίσκεται. 
  • οταν βαζω την βαση για φορτιση (μαζι με τα ακουστικα μεσα κανονικα) στην αρχη αναβει ενα πορτοκαλι λαμπακι και μετα απο λιγο σβηνει.. πως ξερω οτι οντως φορτιζουν? προφανως και φορτισαν χθες που τα φορτισα αλλα δεν μας δινει καποιο feedback?
    Για να τσεκάρεις το ποσοστό της φόρτισης ανοίγεις το κουτάκι των ακουστικών και βλέπεις το led ή βλέπεις στο κινητό σου το ποσοστό όταν ανοίγεις το κουτάκι
  • το στρογγυλο κουμπακι πισω στην βαση των ακουστικων τι ακριβως κανει?
    Reset των ακουστικών
  • επισης καπου θυμαμαι να ειδα.. οτι αν για παραδειγμα απομακρυνθεις και τα ξεχασεις καπου σε ειδοποιει? ισχυει κατι τετοιο?
    όχι δεν ισχύει.

 



#2080   tandro

tandro

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/09/2021 - 10:23

Tο τελευταιο θα υπάρχει στο ios15.


Τελευταία επεξεργασία από: tandro, 10/09/2021 - 10:23


#2081   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 10/09/2021 - 11:47

Προσπαθώ ν απαντήσω κλήση με τα AirPods Pro αλλά δεν γίνεται… θέλει κάποια ρύθμιση;

#2082   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 10/09/2021 - 11:54

Προσπαθώ ν απαντήσω κλήση με τα AirPods Pro αλλά δεν γίνεται… θέλει κάποια ρύθμιση;

oxi πατας στο δεξι ακουστικο μια γρηγορη και πρεπει να ανοιγει η κληση τηλεφωνου (viber-messenger δεν την ανοιγει)



#2083   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/09/2021 - 12:07

 

 

  • οταν τα εχεις μεσα στη θηκη τους, ειναι συνδεδεμενα με το κινητο? η μολις ανοιξεις το καπακι και τα βγαλεις και τα φορεσεις συνδεονται εκεινη την ωρα? (το λεω γιατι οταν τα βαζω στη θηκη τους οταν παω στην αριστερη εικονα του κινητου εκει που φαινονται οι μπαταριες, εξαφανιζονται τα Airpods και υπαρχουν μονο το κινητο και το ρολοι. μολις ανοιξω το καπακι της θηκης ξαναεμφανιζονται).. ειναι φυσιολογικο ολο αυτο?
    Ναι είναι φυσιολογικό
  • καπου θυμαμαι να εχω διαβασει οτι αν τα φορας στα αυτια και σε καλεσουν για παραδειγμα σου λεει ποιος σε παιρνει τηλεφωνο.. ετυχε σημερα να τα φοραω και με καλουσαν και δεν ειπε τιποτα..
    Αυτό νομίζω είναι ρύθμιση κάπου στο Iphone, δεν θυμάμαι που βρίσκεται. 
  • οταν βαζω την βαση για φορτιση (μαζι με τα ακουστικα μεσα κανονικα) στην αρχη αναβει ενα πορτοκαλι λαμπακι και μετα απο λιγο σβηνει.. πως ξερω οτι οντως φορτιζουν? προφανως και φορτισαν χθες που τα φορτισα αλλα δεν μας δινει καποιο feedback?
    Για να τσεκάρεις το ποσοστό της φόρτισης ανοίγεις το κουτάκι των ακουστικών και βλέπεις το led ή βλέπεις στο κινητό σου το ποσοστό όταν ανοίγεις το κουτάκι
  • το στρογγυλο κουμπακι πισω στην βαση των ακουστικων τι ακριβως κανει?
    Reset των ακουστικών
  • επισης καπου θυμαμαι να ειδα.. οτι αν για παραδειγμα απομακρυνθεις και τα ξεχασεις καπου σε ειδοποιει? ισχυει κατι τετοιο?
    όχι δεν ισχύει.

 

 

Αψογος φιλε μου! σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Ευστοχος! μου καλυψες καθε απορια..!



#2084   babbeto

babbeto

    iPH Member

  • 322 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2021 - 13:12

Καλησπέρα,
Εκτός απο comply που αναφέρθηκαν παραπάνω (τα αποφευγω λογω non europe), που μπορουμε να βρουμε ακόμα κ τις μαμα σιλικόνες στο μικρό νούμερο;
istorm δεν έχουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2085   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 896 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/09/2021 - 14:09

Καλησπέρα,
Εκτός απο comply που αναφέρθηκαν παραπάνω (τα αποφευγω λογω non europe), που μπορουμε να βρουμε ακόμα κ τις μαμα σιλικόνες στο μικρό νούμερο;
istorm δεν έχουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Αν φοβάσαι για τελωνείο, εγώ δεν πλήρωσα.
Δεν ξέρω αν έτυχε σε μένα αλλά το αναφέρω για να το έχεις υπόψην σου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (3)