Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:12

Αυτό με το κιτρίνισμα δε το έχω διαβάσει, αν και λογικό ακούγεται τώρα που το λες.

Αυτό είναι ένα σημαντικό αρνητικό απέναντι στα απλά Airpods, τα οποία έχω βρει τον τρόπο να τα καθαρίζω και να γίνονται σαν καινούρια χωρίς να χρειάζεται να αγοράζω ανταλλακτικά κάθε τόσο.

Λέω να ακυρώσω την παραγγελία και να το ξανασκεφτώ, απλά όταν τα είδα διαθέσιμα με έπιασε ο κλασσικός παρορμητισμός μου [emoji51]


Θα σου πω κάτι πολύ φιλικά και ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις.. Μην τρως την ψυχή σου ψάχνωντας τόσο. Αν έχεις την οικονομική άνεση να τα πάρεις και θεωρείς ότι τα νέα χαρακτηριστικά σου προσφέρουν κάτι τότε go for it. Αν πάλι όχι μην παρασύρεσαι και μείνε με αυτά που έχεις. Αν είχα τις αμφιβολίες που έχεις εσύ θα τα δοκίμαζα πρώτα. Επειδή και εγώ έχω τα 2 και περιμένω τα pro αν δεν μου κάνουν που το θεωρώ δύσκολο θα τα πουλήσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:17

Αυτό με το κιτρίνισμα λύνεται με αλλαγή, αν δεν κάνω λάθος και τα Pro καθαρίζουν με τον ίδιο τρόπο όπως τα παλαιότερα.



#468   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:28

Αυτό με το κιτρίνισμα λύνεται με αλλαγή, αν δεν κάνω λάθος και τα Pro καθαρίζουν με τον ίδιο τρόπο όπως τα παλαιότερα.

Επίσης και για τα προηγούμενα έλεγαν ότι λερώνονται εύκολα , ότι γεμίζουν κερί από τα αυτιά κτλ αλλά εγώ 6 μήνες τώρα δεν έχω δει ποτέ σκόνη, κερί και κιτρινίλα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#469   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:34

Το καθάρισμα σε όλα τα airpods στα πλαστικά του μέρη είναι πανεύκολο και αστραπιαίο. 

To κιτρίνισμα αφορά τα λαστιχάκια. Είναι το κλασικό κιτρίνισμα που παθαίνουν τα λευκά λαστιχένια parts. 

Φυσικά αλλάζουν τα λαστιχάκια αυτά, αλλά εδώ δε βρίσκεις τα airpods, τα λαστιχάκια θα φέρνουν;

Και αν ναι, πόσο άραγε θα τα πουλάνε εδω;

 

 

Επίσης και για τα προηγούμενα έλεγαν ότι λερώνονται εύκολα , ότι γεμίζουν κερί από τα αυτιά κτλ αλλά εγώ 6 μήνες τώρα δεν έχω δει ποτέ σκόνη, κερί και κιτρινίλα...


Sent from my iPhone using Tapatalk



#470   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:40

Θα σου πω κάτι πολύ φιλικά και ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις.. Μην τρως την ψυχή σου ψάχνωντας τόσο. Αν έχεις την οικονομική άνεση να τα πάρεις και θεωρείς ότι τα νέα χαρακτηριστικά σου προσφέρουν κάτι τότε go for it. Αν πάλι όχι μην παρασύρεσαι και μείνε με αυτά που έχεις. Αν είχα τις αμφιβολίες που έχεις εσύ θα τα δοκίμαζα πρώτα. Επειδή και εγώ έχω τα 2 και περιμένω τα pro αν δεν μου κάνουν που το θεωρώ δύσκολο θα τα πουλήσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάρα πολύ καλά τα λες και σε ευχαριστώ που προσπαθείς να με ξεμπλοκάρεις :)

Στην πραγματικότητα δε θα μου προσφέρουν κάτι παραπάνω από αυτά που έχω, γιατί η χρήση που κάνω είναι βασικά κλήσεις και κανά video για reviews προϊόντων σε YouTube ή Instagram. Δεν ακούω πολύ μουσική...

Μόνο το μικρόβιο του νέου είναι που με γαργαλάει πάντα, γιατί με αυτά που έχω, κατά τ´άλλα κάνω τη δουλειά μου μια χαρά.

Η άνεση υπάρχει, αλλά από εκεί που όταν έκανα την παραγγελία νόμιζα ότι θα τα αγοράσω εγώ, τελικά μετέπειτα προέκυψε ότι θέλει να μου τα κάνει δώρο γενεθλίων ο φίλος μου, γι'αυτό έχω αγχωθεί μήπως έχουν διάφορα θέματα όπως αυτά που διάβασα, ή μήπως δε με βολέψουν... Γιατί ως δώρο που θα είναι, δε θα ένιωθα άνετα να τα πουλήσω... Μπλέξιμο...

#471   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:40

Το καθάρισμα σε όλα τα airpods στα πλαστικά του μέρη είναι πανεύκολο και αστραπιαίο.
To κιτρίνισμα αφορά τα λαστιχάκια. Είναι το κλασικό κιτρίνισμα που παθαίνουν τα λευκά λαστιχένια parts.
Φυσικά αλλάζουν τα λαστιχάκια αυτά, αλλά εδώ δε βρίσκεις τα airpods, τα λαστιχάκια θα φέρνουν;
Και αν ναι, πόσο άραγε θα τα πουλάνε εδω;


Αν δεν κάνω λάθος στην Αμερική είναι 4 δολ. Βάλε 5€ εδώ.. ποσό παραπάνω να ζητήσουν.. όταν θα υπάρχει απόθεμα σε συσκευές , θα υπάρξει και σε ανταλλακτικά λαστιχάκια Δε νομίζω ότι θα υπάρχει θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#472   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:45

Πάρα πολύ καλά τα λες και σε ευχαριστώ που προσπαθείς να με ξεμπλοκάρεις :)

Στην πραγματικότητα δε θα μου προσφέρουν κάτι παραπάνω από αυτά που έχω, γιατί η χρήση που κάνω είναι βασικά κλήσεις και κανά video για reviews προϊόντων σε YouTube ή Instagram. Δεν ακούω πολύ μουσική...

Μόνο το μικρόβιο του νέου είναι που με γαργαλάει πάντα, γιατί με αυτά που έχω, κατά τ´άλλα κάνω τη δουλειά μου μια χαρά.

Η άνεση υπάρχει, αλλά από εκεί που όταν έκανα την παραγγελία νόμιζα ότι θα τα αγοράσω εγώ, τελικά μετέπειτα προέκυψε ότι θέλει να μου τα κάνει δώρο γενεθλίων ο φίλος μου, γι'αυτό έχω αγχωθεί μήπως έχουν διάφορα θέματα όπως αυτά που διάβασα, ή μήπως δε με βολέψουν... Γιατί ως δώρο που θα είναι, δε θα ένιωθα άνετα να τα πουλήσω... Μπλέξιμο...


Υπάρχει λύση και γί´αυτό. Πες του σε ευχαριστώ για την πρόθεση αλλά προτιμώ ένα ζευγαράκι Hogan[emoji2957][emoji23] Χρόνια σου πολλά με υγεία και απροβλημάτιστα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#473   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:46

Αυτό με το κιτρίνισμα λύνεται με αλλαγή, αν δεν κάνω λάθος και τα Pro καθαρίζουν με τον ίδιο τρόπο όπως τα παλαιότερα.

η σιλικόνη μπορεί να κιτρινίσει. Αλλά στην Ευρώπη, υπάρχουν ανταλλακτικά ( δεν ξέρω αν θα τα φέρουν στην Ελλάδα )


Sent from my iPad using Tapatalk

#474   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:59

Υπάρχει λύση και γί´αυτό. Πες του σε ευχαριστώ για την πρόθεση αλλά προτιμώ ένα ζευγαράκι Hogan[emoji2957][emoji23] Χρόνια σου πολλά με υγεία και απροβλημάτιστα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Χαχαχαχα να είσαι καλά!

#475   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 24/11/2019 - 14:27

Εγώ την βόλεψα με ugg για να μην ζηλεύω ;)
Κοιτά το θέμα των ανταλλακτικών είναι θέμα χρόνου να έρθουν δεν νομίζω ότι πρέπει να σε προβληματίζει αυτό. Αν επίσης σου κάτσουν καλά μπορείς να πουλήσεις τα προηγούμενα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#476   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2019 - 14:35

Λοιπόν, ήρθαν τα Airpods Pro!

Εδώ και κανά δίωρο, τα φοράω συνεχώς για να τα δοκιμάσω!

Πρώτες εντυπώσεις ανέλπιστα καλές!

Δοκίμασα με τα pads που είχαν φορεμένα τα οποία κούμπωσαν στα αυτιά μου ακριβώς. Δε μπήκα στη διαδικασία να κάνω το τεστ γιατί τα νιώθω τόσο βολικά που δεν ασχολήθηκα.

Στην αρχή μόνο ένιωσα μια πίεση στα αυτιά και τρόμαξα, αλλά μετά από λίγο συνήθισα την αίσθηση.

Οι φόβοι που είχα για πονοκέφαλο, ζαλάδα κλπ, δεν έχουν επιβεβαιωθεί ως τώρα.

Έχω βάλει αγαπημένες Spotify playlists που ξέρω πολύ καλά πώς ακούγονται με τα Airpods 1st Gen, ο ήχος στα Pro είναι πιο γεμάτος και η ένταση λίγο πιο δυνατή, αλλά νομίζω οφείλεται καθαρά στην καλύτερη απομόνωση του αυτιού.

Η αλλαγή στο χειρισμό πιστεύω συνηθίζεται, ακόμα κάνω tap ασυναίσθητα.

Το πρόβλημα με τα θαυμαστικά μου έχει εμφανιστεί μία φορά και είμαι στο τελευταίο firmware.
Ελπίζω τελικά να είναι θέμα firmware και όχι hardware.

Περιμένω επίσης να δω αν μετά το πέρασμα των ημερών θα αρχίσω να νιώθω ότι δεν κουμπώνουν το ίδιο καλά τα pads στα αυτιά, όπως έχω δει να γράφουν πολλοί.

Γενικά πολύ θετικές εντυπώσεις και είναι πολύ πιθανό να ήρθαν για να μείνουν, κάτι που πριν φάνταζε απίθανο!

Θεωρούσα πιο πιθανό σενάριο να τα πουλήσω αφού τα δοκιμάσω, αλλά αν διαπιστώσω ότι δεν αλλοιώνονται με τις μέρες τα pads, τότε θα τα κρατήσω σίγουρα!

#477   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2019 - 14:54

Λοιπόν, ήρθαν τα Airpods Pro!

Εδώ και κανά δίωρο, τα φοράω συνεχώς για να τα δοκιμάσω!

Πρώτες εντυπώσεις ανέλπιστα καλές!

Δοκίμασα με τα pads που είχαν φορεμένα τα οποία κούμπωσαν στα αυτιά μου ακριβώς. Δε μπήκα στη διαδικασία να κάνω το τεστ γιατί τα νιώθω τόσο βολικά που δεν ασχολήθηκα.

Στην αρχή μόνο ένιωσα μια πίεση στα αυτιά και τρόμαξα, αλλά μετά από λίγο συνήθισα την αίσθηση.

Οι φόβοι που είχα για πονοκέφαλο, ζαλάδα κλπ, δεν έχουν επιβεβαιωθεί ως τώρα.

Έχω βάλει αγαπημένες Spotify playlists που ξέρω πολύ καλά πώς ακούγονται με τα Airpods 1st Gen, ο ήχος στα Pro είναι πιο γεμάτος και η ένταση λίγο πιο δυνατή, αλλά νομίζω οφείλεται καθαρά στην καλύτερη απομόνωση του αυτιού.

Η αλλαγή στο χειρισμό πιστεύω συνηθίζεται, ακόμα κάνω tap ασυναίσθητα.

Το πρόβλημα με τα θαυμαστικά μου έχει εμφανιστεί μία φορά και είμαι στο τελευταίο firmware.
Ελπίζω τελικά να είναι θέμα firmware και όχι hardware.

Περιμένω επίσης να δω αν μετά το πέρασμα των ημερών θα αρχίσω να νιώθω ότι δεν κουμπώνουν το ίδιο καλά τα pads στα αυτιά, όπως έχω δει να γράφουν πολλοί.

Γενικά πολύ θετικές εντυπώσεις και είναι πολύ πιθανό να ήρθαν για να μείνουν, κάτι που πριν φάνταζε απίθανο!

Θεωρούσα πιο πιθανό σενάριο να τα πουλήσω αφού τα δοκιμάσω, αλλά αν διαπιστώσω ότι δεν αλλοιώνονται με τις μέρες τα pads, τότε θα τα κρατήσω σίγουρα!


Καλοριζικα!!!!οταν περασουν οι μερες γραψε αν μπορεις ποσο κρατα η μπαταρια τους ΣΥΝΟΛΙΚΑ (μαζι με τις φορτισεις με τη θηκη) και πως ειναι απο μικροφωνο σε κλησεις. Εχω τα huawei am61 που μονο και μονο για τη μπαταρια τους (7 μερες κοντα!) δεν τα αλλαζω αλλα τα σκεφτομαι τα pro....για πολλους λογους.
discord.gg/ajkUM8J

#478   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/11/2019 - 15:01

Έχω μια απορία : στο αριστερό ακουστικό τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία του από το δεξί.

Έκανα μια τηλεφωνική χρήση 1ας ώρας και τα ακουστικά από Φούλ μπαταρία το αριστερό πήγε στο 37% ενώ το δεξί στο 60%.

Είναι φυσιολογικό ;
Μήπως στο αριστερό δούλευε επιπλέον και το μικρόφωνο γιαυτο η διαφορά ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#479   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/11/2019 - 15:26

Έχω μια απορία : στο αριστερό ακουστικό τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία του από το δεξί.

Έκανα μια τηλεφωνική χρήση 1ας ώρας και τα ακουστικά από Φούλ μπαταρία το αριστερό πήγε στο 37% ενώ το δεξί στο 60%.

Είναι φυσιολογικό ;
Μήπως στο αριστερό δούλευε επιπλέον και το μικρόφωνο γιαυτο η διαφορά ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αν τα φόραγες και τα 2, Δεν είναι λογικό αυτό.


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#480   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2019 - 17:05

Καλοριζικα!!!!οταν περασουν οι μερες γραψε αν μπορεις ποσο κρατα η μπαταρια τους ΣΥΝΟΛΙΚΑ (μαζι με τις φορτισεις με τη θηκη) και πως ειναι απο μικροφωνο σε κλησεις. Εχω τα huawei am61 που μονο και μονο για τη μπαταρια τους (7 μερες κοντα!) δεν τα αλλαζω αλλα τα σκεφτομαι τα pro....για πολλους λογους.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Θα γράψω όταν έχω καλύτερη εικόνα της μπαταρίας, η πρώτη αίσθηση είναι ότι κρατάνε όσο και τα άλλα, δε βλέπω να κρατάνε παραπάνω σίγουρα.

Στις κλήσεις υπάρχει διαφορά στον ήχο προς το χειρότερο, οι φωνές ακούγονται πιο καθαρά και δυνατά στα Airpods 1st Gen, παρ´όλα αυτά οι άλλοι μου λένε ότι με ακούνε πεντακάθαρα. Με το noise cancelation στο on ακούγονται καλύτερα, αλλά δεν ξέρω αν μου αρέσει να το έχω στο on την ώρα των κλήσεων. Θα δείξει, πρέπει να πειραματιστώ για να βρω τι με βολεύει.

Επίσης, πριν λίγο έφαγα το πρώτο μου γεύμα με τα Airpods φορεμένα και δε μου έπεσαν από τα αυτιά ούτε ένιωσα να χάνεται το seal στο ελάχιστο, όπως είχα δει να συμβαίνει σε πολλά βίντεο στο Youtube την ώρα που μασάει κάποιος. Πάλι καλά γιατί το είχα φοβηθεί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)