Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 17:41

Λοιπόν, ήρθαν τα Airpods Pro!

Εδώ και κανά δίωρο, τα φοράω συνεχώς για να τα δοκιμάσω!

Πρώτες εντυπώσεις ανέλπιστα καλές!

Δοκίμασα με τα pads που είχαν φορεμένα τα οποία κούμπωσαν στα αυτιά μου ακριβώς. Δε μπήκα στη διαδικασία να κάνω το τεστ γιατί τα νιώθω τόσο βολικά που δεν ασχολήθηκα.

Στην αρχή μόνο ένιωσα μια πίεση στα αυτιά και τρόμαξα, αλλά μετά από λίγο συνήθισα την αίσθηση.

Οι φόβοι που είχα για πονοκέφαλο, ζαλάδα κλπ, δεν έχουν επιβεβαιωθεί ως τώρα.

Έχω βάλει αγαπημένες Spotify playlists που ξέρω πολύ καλά πώς ακούγονται με τα Airpods 1st Gen, ο ήχος στα Pro είναι πιο γεμάτος και η ένταση λίγο πιο δυνατή, αλλά νομίζω οφείλεται καθαρά στην καλύτερη απομόνωση του αυτιού.

Η αλλαγή στο χειρισμό πιστεύω συνηθίζεται, ακόμα κάνω tap ασυναίσθητα.

Το πρόβλημα με τα θαυμαστικά μου έχει εμφανιστεί μία φορά και είμαι στο τελευταίο firmware.
Ελπίζω τελικά να είναι θέμα firmware και όχι hardware.

Περιμένω επίσης να δω αν μετά το πέρασμα των ημερών θα αρχίσω να νιώθω ότι δεν κουμπώνουν το ίδιο καλά τα pads στα αυτιά, όπως έχω δει να γράφουν πολλοί.

Γενικά πολύ θετικές εντυπώσεις και είναι πολύ πιθανό να ήρθαν για να μείνουν, κάτι που πριν φάνταζε απίθανο!

Θεωρούσα πιο πιθανό σενάριο να τα πουλήσω αφού τα δοκιμάσω, αλλά αν διαπιστώσω ότι δεν αλλοιώνονται με τις μέρες τα pads, τότε θα τα κρατήσω σίγουρα!

δεν αλλοιώνονται, στο λέω γιατί τα beats x έχουν τα ίδια pads. Τα έχω λιώσει και δεν μου έχουν πάθει τίποτα απολύτως!!!
Με γεια σου Σοφακι μου!!! Καλή απόλαυση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2019 - 18:57

δεν αλλοιώνονται, στο λέω γιατί τα beats x έχουν τα ίδια pads. Τα έχω λιώσει και δεν μου έχουν πάθει τίποτα απολύτως!!!
Με γεια σου Σοφακι μου!!! Καλή απόλαυση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ-πολύ, με το καλό να πάρεις κι εσύ τα δικά σου [emoji8]

#483   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 19:20

Αν δεν πήγαινα στο κατάστημα Vodafone δεν υπήρχε περίπτωση να τηλεφωνήσουν για να με ενημερώσουν!! Δε σήκωναν και το τηλέφωνο από το πρωί !!! Και αφού πήγα και τους είπα τα σχετικά με την παραγγελία και οτι έβαλα παράδοση σε αυτούς μου έφεραν τα AIRPODS 2 !!!  Εγκεφαλικό κόντεψα να πάθω !!! Αφού συνήλθα , εξήγησα στην κοπέλα ΞΑΝΑ τι είχα παραγγείλει και λέει ο υπεύθυνος "μας έφεραν δύο το πρωί" !!! Δες μήπως είναι τα άλλα!!! Και ήταν !!! Τα πήρα , δεν τα έχω ανοίξει ακόμα αφού προσπαθώ να συνέλθω !! Εντυπώσεις σε λίγο !!! Μετά έλεγαν μεταξύ τους "κοίτα ένα κουτάκι που κάνει 300ευρώ" και το κορυφαίο " να έρχεστε κατευθείαν σε μας, θα σας τα φέρνουμε αμέσως" !!! Ασκήσεις αναπνοής κάνω ...



#484   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 19:41

Αν δεν πήγαινα στο κατάστημα Vodafone δεν υπήρχε περίπτωση να τηλεφωνήσουν για να με ενημερώσουν!! Δε σήκωναν και το τηλέφωνο από το πρωί !!! Και αφού πήγα και τους είπα τα σχετικά με την παραγγελία και οτι έβαλα παράδοση σε αυτούς μου έφεραν τα AIRPODS 2 !!! Εγκεφαλικό κόντεψα να πάθω !!! Αφού συνήλθα , εξήγησα στην κοπέλα ΞΑΝΑ τι είχα παραγγείλει και λέει ο υπεύθυνος "μας έφεραν δύο το πρωί" !!! Δες μήπως είναι τα άλλα!!! Και ήταν !!! Τα πήρα , δεν τα έχω ανοίξει ακόμα αφού προσπαθώ να συνέλθω !! Εντυπώσεις σε λίγο !!! Μετά έλεγαν μεταξύ τους "κοίτα ένα κουτάκι που κάνει 300ευρώ" και το κορυφαίο " να έρχεστε κατευθείαν σε μας, θα σας τα φέρνουμε αμέσως" !!! Ασκήσεις αναπνοής κάνω ...

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] άντε κακορίζικα, τώρα με βαθιές αναπνοές κάνε και το unboxing!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#485   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 19:58

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] άντε κακορίζικα, τώρα με βαθιές αναπνοές κάνε και το unboxing!!


Sent from my iPhone using Tapatalκ

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Το "κακορίζικα" το έγραψε o κορέκτορας !!! Και σε μένα το ίδιο κάνει ,χαχαχα

Λοιπόν κατα την πρώτη δοκιμή είδα διαφορά στον ήχο ! Τόσο στην ένταση όσο και στο μπάσο ! Με τα airpods 2 άνετα έβαζα τέρμα την ένταση και το άντεχα. Με αυτά δεν το άντεξα !!! Αλλά δεν μου έκαναν διαφορά στο transparency και στο active noise cancelling !!! Μετά είπα να κάνω το τέστ της εφαρμογής!!! Απέτυχε με τα medium , απέτυχε με τα small και πέτυχε με τα Large !!! Με έβγαλαν και Νταμπο δηλαδή!!! Αλλά εκεί κατάλαβα και τη διαφορά του noise cancelling !!! Πρώτες εντυπώσεις λοιπόν, άριστες!!!



#486   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 20:15

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Το "κακορίζικα" το έγραψε o κορέκτορας !!! Και σε μένα το ίδιο κάνει ,χαχαχα
Λοιπόν κατα την πρώτη δοκιμή είδα διαφορά στον ήχο ! Τόσο στην ένταση όσο και στο μπάσο ! Με τα airpods 2 άνετα έβαζα τέρμα την ένταση και το άντεχα. Με αυτά δεν το άντεξα !!! Αλλά δεν μου έκαναν διαφορά στο transparency και στο active noise cancelling !!! Μετά είπα να κάνω το τέστ της εφαρμογής!!! Απέτυχε με τα medium , απέτυχε με τα small και πέτυχε με τα Large !!! Με έβγαλαν και Νταμπο δηλαδή!!! Αλλά εκεί κατάλαβα και τη διαφορά του noise cancelling !!! Πρώτες εντυπώσεις λοιπόν, άριστες!!!

υπέροχα νέα!!! Και ζητώ συγγνώμη αλλά κι αυτό δεν έχει επεξεργασία να το διορθώσω! Όταν είδα τι είχα γράψει ήταν πολύ αργά [emoji2957][emoji2957][emoji2957][emoji2957] και πάλι ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ!!
Ετοιμάζομαι και εγώ σε κανα μήνα να τα πάρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#487   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 20:27

Ο κορέκτορας χαρίζει μαργαριτάρια [emoji23][emoji23] Να τα πάρεις !! Νομίζω θα τα ευχαριστηθείς. Υπάρχει διαφορά με τα προηγούμενα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#488   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2019 - 20:36

Αν δεν πήγαινα στο κατάστημα Vodafone δεν υπήρχε περίπτωση να τηλεφωνήσουν για να με ενημερώσουν!! Δε σήκωναν και το τηλέφωνο από το πρωί !!! Και αφού πήγα και τους είπα τα σχετικά με την παραγγελία και οτι έβαλα παράδοση σε αυτούς μου έφεραν τα AIRPODS 2 !!! Εγκεφαλικό κόντεψα να πάθω !!! Αφού συνήλθα , εξήγησα στην κοπέλα ΞΑΝΑ τι είχα παραγγείλει και λέει ο υπεύθυνος "μας έφεραν δύο το πρωί" !!! Δες μήπως είναι τα άλλα!!! Και ήταν !!! Τα πήρα , δεν τα έχω ανοίξει ακόμα αφού προσπαθώ να συνέλθω !! Εντυπώσεις σε λίγο !!! Μετά έλεγαν μεταξύ τους "κοίτα ένα κουτάκι που κάνει 300ευρώ" και το κορυφαίο " να έρχεστε κατευθείαν σε μας, θα σας τα φέρνουμε αμέσως" !!! Ασκήσεις αναπνοής κάνω ...

Το έκανα εικόνα όλο αυτό που έγραψες, τραγελαφικό σκηνικό [emoji2957] Κοσμάρα τα άτομα στο κατάστημα...

Άντε μεγειές και σε σένα, να τα χαρείς!

#489   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2019 - 20:39

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Το "κακορίζικα" το έγραψε o κορέκτορας !!! Και σε μένα το ίδιο κάνει ,χαχαχα
Λοιπόν κατα την πρώτη δοκιμή είδα διαφορά στον ήχο ! Τόσο στην ένταση όσο και στο μπάσο ! Με τα airpods 2 άνετα έβαζα τέρμα την ένταση και το άντεχα. Με αυτά δεν το άντεξα !!! Αλλά δεν μου έκαναν διαφορά στο transparency και στο active noise cancelling !!! Μετά είπα να κάνω το τέστ της εφαρμογής!!! Απέτυχε με τα medium , απέτυχε με τα small και πέτυχε με τα Large !!! Με έβγαλαν και Νταμπο δηλαδή!!! Αλλά εκεί κατάλαβα και τη διαφορά του noise cancelling !!! Πρώτες εντυπώσεις λοιπόν, άριστες!!!

Το πρόσεξα κι εγώ αυτό με την ένταση και το μπάσο.

Δοκίμασε να εναλλάσσεις τα δύο mode και να μιλάς. Θα δεις σίγουρα διαφορά στη φωνή σου.

#490   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2019 - 20:39

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Το "κακορίζικα" το έγραψε o κορέκτορας !!! Και σε μένα το ίδιο κάνει ,χαχαχα
Λοιπόν κατα την πρώτη δοκιμή είδα διαφορά στον ήχο ! Τόσο στην ένταση όσο και στο μπάσο ! Με τα airpods 2 άνετα έβαζα τέρμα την ένταση και το άντεχα. Με αυτά δεν το άντεξα !!! Αλλά δεν μου έκαναν διαφορά στο transparency και στο active noise cancelling !!! Μετά είπα να κάνω το τέστ της εφαρμογής!!! Απέτυχε με τα medium , απέτυχε με τα small και πέτυχε με τα Large !!! Με έβγαλαν και Νταμπο δηλαδή!!! Αλλά εκεί κατάλαβα και τη διαφορά του noise cancelling !!! Πρώτες εντυπώσεις λοιπόν, άριστες!!!

Το πρόσεξα κι εγώ αυτό με την ένταση και το μπάσο. Έχουν διαφορά!

Εγώ δυσκολεύομαι λίγο με τα stems, που αν πάω βγάλω τα ακουστικά, κατά λάθος πατάω το stem. Ελπίζω να το συνηθίσω.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 26/11/2019 - 20:41


#491   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 20:46

Το πρόσεξα κι εγώ αυτό με την ένταση και το μπάσο.

Δοκίμασε να εναλλάσσεις τα δύο mode και να μιλάς. Θα δεις σίγουρα διαφορά στη φωνή σου.


Ναι ισχύει αυτό με τη φωνή. Θα τα αναβαθμίσω το βράδυ γιατί είναι στην αρχική έκδοση. Επίσης στο off ακούω λίγα , στο transparency περισσότερα ενώ στο ακύρωση θορύβου σχεδόν τίποτα. Δοκίμασα με βίντεο στο YouTube ομιλίας και μουσικής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#492   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2019 - 20:46

Εμένα δεν κάθονται στα αυτιά όπως θα ήθελα, δοκίμασα όλα τα μεγεθοι από τα μαξιλαράκια αλλά μετά από λίγο φεύγουν από τη θέση τους και πρέπει να τα διορθώνω όλη την ώρα. Κατά αλλά μου αρέσουν πολύ και ήχος είναι βελτιωμενος αρκετά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#493   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 20:50

Εμένα δεν κάθονται στα αυτιά όπως θα ήθελα, δοκίμασα όλα τα μεγεθοι από τα μαξιλαράκια αλλά μετά από λίγο φεύγουν από τη θέση τους και πρέπει να τα διορθώνω όλη την ώρα. Κατά αλλά μου αρέσουν πολύ και ήχος είναι βελτιωμενος αρκετά


Τα πίεσες λίγο μέσα στο αυτί; Τα γύρισες λίγο; Στην αρχή έχουν μια παράξενη αίσθηση αλλά το συνηθίζεις ... εγώ δοκίμασα με όλα τα μαξιλαράκια και ενώ νόμιζα ότι τα μεσαία θα ήταν οκ , μου έκατσαν τα μεγάλα [emoji85]


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#494   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2019 - 09:00

Ψάχνω να βρω θήκη για τη θήκη, των παλιών έχει γεμίσει μικρά hairlines παντού. Λέω αυτή να την προστατεύσω.

Έχετε βρει καμιά καλή μαύρη matte που να μη γράφει πάνω λογότυπα, και να μην έχει κάλυμμα για το charging port;

Αθήνα ακόμα δεν υπάρχουν πουθενά θήκες, ε;

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 27/11/2019 - 09:01


#495   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/11/2019 - 09:29

Ψάχνω να βρω θήκη για τη θήκη, των παλιών έχει γεμίσει μικρά hairlines παντού. Λέω αυτή να την προστατεύσω.

Έχετε βρει καμιά καλή μαύρη matte που να μη γράφει πάνω λογότυπα, και να μην έχει κάλυμμα για το charging port;

Αθήνα ακόμα δεν υπάρχουν πουθενά θήκες, ε;


Οι θήκες σιλικόνης ειδικά οι μαύρες μαζεύουν τρελό χνούδι. Προσωπικά έχω την nomad rugged και ειναι απίστευτη. Μυρίζει δέρμα. Για τα pro δυστυχώς δεν έβγαλαν ακόμη. Τους έπιασε στον ύπνο η Apple. Αυτό ήταν ένα θέμα που ήμουν διατακτικός για την αγορά των Pro. Αν βγάλουν θα την πάρω χωρίς 2η σκέψη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες