Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/11/2019 - 18:52

@soniasim εγω πιστεύω δεν θα μου αρεσε να ταχω συνεχεια στα αυτια (εκτος και αν ακουω μουσικη -εννοειται- ή αν περιμενω πολλα τηλεφωνα). Θα προτιμουσα να ταχω στο κουτι και οποτε τα χρειαστω να τα βγαλω (ή εστω μονο το ενα στο αυτι και αν θελω ησυχια να βγαζω το αλλο).
discord.gg/ajkUM8J

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2019 - 18:57

@soniasim εγω πιστεύω δεν θα μου αρεσε να ταχω συνεχεια στα αυτια (εκτος και αν ακουω μουσικη -εννοειται- ή αν περιμενω πολλα τηλεφωνα). Θα προτιμουσα να ταχω στο κουτι και οποτε τα χρειαστω να τα βγαλω (ή εστω μονο το ενα στο αυτι και αν θελω ησυχια να βγαζω το αλλο).

Σωστό, κι εγώ με τα πρώτα Airpods όταν περιμένω κλήσεις, απλά φοράω το ένα, δε φοράω ποτέ και τα δύο, τα δύο τα βάζω μόνο για μουσική ή βίντεο.

#513   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/11/2019 - 22:12

Αν τα φόραγες και τα 2, Δεν είναι λογικό αυτό.


Πήρα την Apple τηλ. Μου είπαν είναι φυσιολογικό διότι το ένα από τα δυο ακουστικά χρησιμεύει σαν μικρόφωνο κάθε φορά.

Μπήκαμε στις ρυθμίσεις και βάλαμε default επιλογή να είναι μικρόφωνο μόνο το δεξί ακουστικό.

Έτσι θα δούμε αν το αριστερό πλέον καταναλώνει φυσιολογικά την μπαταρία ή όχι.

Το πιθανότερο είναι να συμβαίνει αυτό. Είδωμεν.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#514   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2019 - 17:28

Δυστυχώς σήμερα είχα την πιο αρνητική εμπειρία που θα μπορούσα να έχω με τα ακουστικά.

Μετά τη χτεσινή βόλτα που τα δοκίμασα και καταχάρηκα, σήμερα εν ώρα δουλειάς, τα φορούσα και ενώ κινούμουν, συνέχεια τα ένιωθα να γλιστράνε απ´τα αυτιά μου και έπρεπε να τα σπρώχνω διαρκώς. Ώσπου ήρθε η κακιά στιγμή που το αριστερό ακουστικό έπεσε από το αυτί μου στην άσφαλτο σε ανύποπτο χρόνο και απέκτησε ένα ωραιότατο βαθουλωματάκι.

Ξενέρωσα τόσο μα τόσο, μα κυρίως κατάλαβα ότι όντως κάτι παίζει με τα pads και ότι δεν είναι τρελοί αυτοί που τα γράφουν στα forum. Δε μπορεί τις πρώτες δύο μέρες να μένουν στα αυτιά μου και να μην πηγαίνουν πουθενά ό,τι και να κάνω και την τρίτη μέρα ξαφνικά να είναι σα να φοράω άλλα ακουστικά.

Οπότε αυτά θα φύγουν σε αγγελία με αρκετά μειωμένη τιμή λόγω του χτυπήματος αναγκαστικά και επιστροφή στα παλιά αγαπημένα Airpods.

Παίξαμε και χάσαμε!

Ιδού και το χτύπημα:

83b543b1dd39ee115263bf1a5bb6f554.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 28/11/2019 - 17:30


#515   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/11/2019 - 17:56

Δυστυχώς σήμερα είχα την πιο αρνητική εμπειρία που θα μπορούσα να έχω με τα ακουστικά.

Μετά τη χτεσινή βόλτα που τα δοκίμασα και καταχάρηκα, σήμερα εν ώρα δουλειάς, τα φορούσα και ενώ κινούμουν, συνέχεια τα ένιωθα να γλιστράνε απ´τα αυτιά μου και έπρεπε να τα σπρώχνω διαρκώς. Ώσπου ήρθε η κακιά στιγμή που το αριστερό ακουστικό έπεσε από το αυτί μου στην άσφαλτο σε ανύποπτο χρόνο και απέκτησε ένα ωραιότατο βαθουλωματάκι.

Ξενέρωσα τόσο μα τόσο, μα κυρίως κατάλαβα ότι όντως κάτι παίζει με τα pads και ότι δεν είναι τρελοί αυτοί που τα γράφουν στα forum. Δε μπορεί τις πρώτες δύο μέρες να μένουν στα αυτιά μου και να μην πηγαίνουν πουθενά ό,τι και να κάνω και την τρίτη μέρα ξαφνικά να είναι σα να φοράω άλλα ακουστικά.

Οπότε αυτά θα φύγουν σε αγγελία με αρκετά μειωμένη τιμή λόγω του χτυπήματος αναγκαστικά και επιστροφή στα παλιά αγαπημένα Airpods.

Παίξαμε και χάσαμε!

Ιδού και το χτύπημα:

 

 

Κρίμα ... Λυπάμαι ειλικρινά γιατί ξέρω ότι αμφιταλαντεύτηκες πολύ για την αγορά τους. Είναι ξενέρωμα να έχεις χτύπημα σε καινούργιο προϊόν αλλά σκέψου τη λύση κάποιου skin ίσως. Μήπως δεν τα είχες βάλει καλά μέσα στο "κανάλι" του αυτιού σου; Θέλουν λίγη πίεση. Εγώ χθες στο γυμναστήριο τα φορούσα και δεν ένιωσα στο ελάχιστο ότι μπορεί να φύγουν.Με τα airpods 2 είχα περισσότερο άγχος. Μη βιαστείς να τα δώσεις αν θες τη γνώμη μου. Ούτως ή άλλως μεταπολιτική αξία, λόγω του χτυπήματος, θα χάσεις. Οπότε τι τώρα , τι αργότερα. Αν λειτουργικά είναι οκ τότε κράτησε τα . Αν πάλι όντως δεν τα βολεύτηκες τότε ναι πούλα τα .Κρίμα...



#516   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2019 - 18:24

Κρίμα ... Λυπάμαι ειλικρινά γιατί ξέρω ότι αμφιταλαντεύτηκες πολύ για την αγορά τους. Είναι ξενέρωμα να έχεις χτύπημα σε καινούργιο προϊόν αλλά σκέψου τη λύση κάποιου skin ίσως. Μήπως δεν τα είχες βάλει καλά μέσα στο "κανάλι" του αυτιού σου; Θέλουν λίγη πίεση. Εγώ χθες στο γυμναστήριο τα φορούσα και δεν ένιωσα στο ελάχιστο ότι μπορεί να φύγουν.Με τα airpods 2 είχα περισσότερο άγχος. Μη βιαστείς να τα δώσεις αν θες τη γνώμη μου. Ούτως ή άλλως μεταπολιτική αξία, λόγω του χτυπήματος, θα χάσεις. Οπότε τι τώρα , τι αργότερα. Αν λειτουργικά είναι οκ τότε κράτησε τα . Αν πάλι όντως δεν τα βολεύτηκες τότε ναι πούλα τα .Κρίμα...

Είναι όντως πολύ κρίμα. Τα είχα βολευτεί μέχρι χτες μια χαρά.

Δεν άλλαξα τον τρόπο που τα στερεώνω και με τον ίδιο τρόπο, χτες στεκόντουσαν μια χαρά για ώρες χωρίς να χρειαστεί να κάνω τίποτα...

Δεν ξέρω τι συνέβη σήμερα. Πάντως κόντεψαν να μου φύγουν πολλές φορές μέχρι που τελικά έπεσαν, και όλες τις φορές τα είχα πιέσει όσο πιο πολύ μπορούσα, παρ´όλα αυτά μέσα σε 5 λεπτά το πολύ, γλιστρούσαν πάλι! Ένα περίεργο πράγμα.

Τα 1ης γενιάς δε μου έχουν πέσει ποτέ, ούτε έχω ποτέ νιώσει την αίσθηση ότι φεύγουν, όπως με αυτά.

Θα τα πουλήσω γιατί έτσι κι αλλιώς με χτύπημα δε μπορώ να τα έχω, έχω ocd. Θα παρακολουθώ τις εξελίξεις να δω αν εσείς εδώ θα είστε χωρίς θέματα στα ακουστικά και ίσως ξαναδοκιμάσω μετά από καιρό. Πάλι καλά που δεν πρόλαβα να πουλήσω τα άλλα Airpods ακόμα.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 28/11/2019 - 18:25


#517   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2019 - 18:25

Δυστυχώς σήμερα είχα την πιο αρνητική εμπειρία που θα μπορούσα να έχω με τα ακουστικά.

Μετά τη χτεσινή βόλτα που τα δοκίμασα και καταχάρηκα, σήμερα εν ώρα δουλειάς, τα φορούσα και ενώ κινούμουν, συνέχεια τα ένιωθα να γλιστράνε απ´τα αυτιά μου και έπρεπε να τα σπρώχνω διαρκώς. Ώσπου ήρθε η κακιά στιγμή που το αριστερό ακουστικό έπεσε από το αυτί μου στην άσφαλτο σε ανύποπτο χρόνο και απέκτησε ένα ωραιότατο βαθουλωματάκι.

Ξενέρωσα τόσο μα τόσο, μα κυρίως κατάλαβα ότι όντως κάτι παίζει με τα pads και ότι δεν είναι τρελοί αυτοί που τα γράφουν στα forum. Δε μπορεί τις πρώτες δύο μέρες να μένουν στα αυτιά μου και να μην πηγαίνουν πουθενά ό,τι και να κάνω και την τρίτη μέρα ξαφνικά να είναι σα να φοράω άλλα ακουστικά.

Οπότε αυτά θα φύγουν σε αγγελία με αρκετά μειωμένη τιμή λόγω του χτυπήματος αναγκαστικά και επιστροφή στα παλιά αγαπημένα Airpods.

Παίξαμε και χάσαμε!

Ιδού και το χτύπημα:

83b543b1dd39ee115263bf1a5bb6f554.jpg

Και τα δικά μου μετά από λίγο τα διορθώνω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#518   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/11/2019 - 18:32

Έχω αγοράσει και την πρώτη αλλά και την δεύτερη γενιά AirPods από μου με χαλάει είναι ότι αντί να έχουν άριστη συνδεσιμότητα με συσκευές apple γίνεται το αντίθετο συχνές αποσυνδέσεις ,στην δεύτερη γενιά φτάνεις στο σημείο για να δουλεύουν να κανεις συνέχεια επανασύνδεση με το iphone κσι ξανά από την αρχή ,μετά από αυτά δεν με βλέπω για τα pro μάλλον θα στραφώ σε κάτι διαφορετικό.



#519   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/11/2019 - 18:43

Έχω αγοράσει και την πρώτη αλλά και την δεύτερη γενιά AirPods από μου με χαλάει είναι ότι αντί να έχουν άριστη συνδεσιμότητα με συσκευές apple γίνεται το αντίθετο συχνές αποσυνδέσεις ,στην δεύτερη γενιά φτάνεις στο σημείο για να δουλεύουν να κανεις συνέχεια επανασύνδεση με το iphone κσι ξανά από την αρχή ,μετά από αυτά δεν με βλέπω για τα pro μάλλον θα στραφώ σε κάτι διαφορετικό.

Πρέπει να είσαι και ο μοναδικός.
Εγώ και στα τρία μοντέλα δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα αλλά το αντίθετο η καλύτερη συνδεσιμότητα που είχα ποτέ σε συσκευή.
Το μόνο που έχω παρατηρήσει από πλευράς συνδεσιμότητας είναι ότι όταν βάλω τα ακουστικά ενώ έχω ενεργοποιημένο τον υπολογιστή, σαν πρώτη επιλογή έχει τον υπολογιστή.

#520   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/11/2019 - 18:47

Δεν παίζει αυτό που λες ειδικά η δεύτερη γενιά είναι για κλάματα .



#521   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/11/2019 - 19:04

Δεν παίζει αυτό που λες ειδικά η δεύτερη γενιά είναι για κλάματα .

 

 

Πρέπει να είσαι και ο μοναδικός.
Εγώ και στα τρία μοντέλα δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα αλλά το αντίθετο η καλύτερη συνδεσιμότητα που είχα ποτέ σε συσκευή.
Το μόνο που έχω παρατηρήσει από πλευράς συνδεσιμότητας είναι ότι όταν βάλω τα ακουστικά ενώ έχω ενεργοποιημένο τον υπολογιστή, σαν πρώτη επιλογή έχει τον υπολογιστή.

http://www.iphonehel...-apple-airpods-απορίες/page-14#entry2010165



#522   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2019 - 19:14

Και τα δικά μου μετά από λίγο τα διορθώνω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μεγάλη απογοήτευση... Ήταν ένα από τα προβλήματα που διάβαζα συνέχει στα forum, αλλά έλεγα αν δε τα δοκιμάσω δε θα ξέρω στα σίγουρα [emoji2358]

#523   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 28/11/2019 - 20:50

Μεγάλη απογοήτευση... Ήταν ένα από τα προβλήματα που διάβαζα συνέχει στα forum, αλλά έλεγα αν δε τα δοκιμάσω δε θα ξέρω στα σίγουρα [emoji2358]


Πολύ κρίμα πραγματικά όχι τόσο γιατί ήταν η ατυχία της στιγμής, αλλά γιατί προήλθε σαν μοιραίο επακόλουθο από κακή εφαρμογή
Δυστυχώς το μόνο που πάντα με φόβιζε και με κράταγε μακρυά από AirPods παρόλο που ήθελα να δοκιμάσω ήταν αυτό.. Μήπως και δεν μου κάνουν καλή εφαρμογή (τα original ακουστικά με το καλώδια μου πέφτουν για πλάκα) που είναι το 100% σημαντικότερο για μένα όσο τέλεια και αν είναι το προϊόν
Είναι πλέον απαραίτητο να έχει κανείς την δυνατότητα να δοκιμάζει ακουστικά πριν την αγορά η να υπάρχει και η δυνατότητα επιστροφής (στο εξωτερικό γίνεται)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#524   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2019 - 23:26

Πολύ κρίμα πραγματικά όχι τόσο γιατί ήταν η ατυχία της στιγμής, αλλά γιατί προήλθε σαν μοιραίο επακόλουθο από κακή εφαρμογή
Δυστυχώς το μόνο που πάντα με φόβιζε και με κράταγε μακρυά από AirPods παρόλο που ήθελα να δοκιμάσω ήταν αυτό.. Μήπως και δεν μου κάνουν καλή εφαρμογή (τα original ακουστικά με το καλώδια μου πέφτουν για πλάκα) που είναι το 100% σημαντικότερο για μένα όσο τέλεια και αν είναι το προϊόν
Είναι πλέον απαραίτητο να έχει κανείς την δυνατότητα να δοκιμάζει ακουστικά πριν την αγορά η να υπάρχει και η δυνατότητα επιστροφής (στο εξωτερικό γίνεται)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Η δυνατότητα επιστροφής είναι το πιο σημαντικό, γιατί μια γρήγορη δοκιμή σε ένα μαγαζί, δε θα δείξει κάτι, εμένα το πρόβλημα άρχισε την τρίτη μέρα, χτες και προχτές τα ακουστικά εφάρμοζαν τέλεια...

Ήταν ρίσκο και το ήξερα, αλλά ήλπιζα ότι μπορεί να ήταν υπερβολές ή ανακρίβειες αυτά που διάβαζα, έχοντας και ως πρόσφατο παράδειγμα το 11 Pro Max που ενώ διάβαζα τα τέρατα, το δικό μου έχει βγει αψεγάδιαστο...

#525   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2019 - 08:34

Η δευτερη γενια airpods (2) ειναι πολυ πιο καλη ως προς τη συνδεσιμοτητα σε σχεση με την πρωτη. Τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση ηταν η μερα με τη νυχτα. Απ οτι εχω διαβασει και πολλοι αλλοι το ιδιο εχουν επισημανει.

Μιλαω παντα για χρηση σε πολλαπλες συσκευες και η εναλλαγη στο χρονο που συνδεονται (σε 2 δευτερολεπτα ειναι οκ).

Δεν παίζει αυτό που λες ειδικά η δεύτερη γενιά είναι για κλάματα .



Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες