Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/12/2019 - 14:58

Γενικά στα αυτιά μου καθόντουσαν πιο καλά τα απλά παρά τα pro.

Έπαιξα με τα μεγέθη σιλικόνης άκρη δεν έβγαλα. Όλα γλιστράνε (ή νιώθω εγώ ότι γλιστράνε).

Επίσης είναι πιο ωραίο που έχουν τα pro μικρές άκρες σε σχέση με τα απλά που έμοιαζαν σκουλαρίκια αλλά πιο δύσκολο να πιάσεις και να πατήσεις την άκρη για play/ pause ή nc.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Όλο και απομακρύνομαι από την αγορά τους με αυτά που μου λέτε παιδιά. Γενικώς δεν τα πάω καλά με τα silicone tips και μετά από ώρα χρήσης (ειδικά όταν είχα τα Powerbeats2) ένιωθα ένα πόνο στο αυτί όπου μετά από ώρα μετάπηδούσε στο κεφάλι. [emoji52]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/12/2019 - 16:10

Την πίεση που αναφέρεις την αισθάνεσαι με όλα τα tips? Μήπως με το μικρότερο σου είναι καλύτερα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τα μικρά δεν μου κάνουν, έχω τα μεγάλα και αισθάνομαι σαν να φοράω ωτοασπίδες, ειδικά όταν είναι στο nc ή στο off


Sent from my iPhone using Tapatalk

#678   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/12/2019 - 16:13

Εννοείς δε τα δουλεύεις πολύ και απλά τα φορτίζεις μόνο όταν θέλεις να ακούσεις μουσική ή σου βγάζει μια βδομάδα η μπαταρία;;;γιατί θα ξεριζώσω και τις τελευταίες κωλοτρυχες μου με αυτά που διαβάζω!!![emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Με μέτρια χρήση η θήκη βγάζει περίπου 1 εβδομάδα, με εντονότερη φυσικά μειώνεται αυτός ο χρόνος. Όπως και να χει θεωρώ περιττή την ασύρματη φόρτιση, δεν είναι iPhone που το φορτίζεις κάθε μέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#679   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/12/2019 - 16:23

Όλο και απομακρύνομαι από την αγορά τους με αυτά που μου λέτε παιδιά. Γενικώς δεν τα πάω καλά με τα silicone tips και μετά από ώρα χρήσης (ειδικά όταν είχα τα Powerbeats2) ένιωθα ένα πόνο στο αυτί όπου μετά από ώρα μετάπηδούσε στο κεφάλι. [emoji52]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εγώ προσωπικά δεν αντέχω να τα έχω συνέχεια στα αυτιά, σε αντίθεση με τα απλά.
Από την άλλη ο ήχος και τα μπάσα στην μουσική είναι αισθητά καλύτερα από τα απλά, επειδή ακούω αρκετά μουσική τα προτιμώ από τα απλά, αν όμως ήταν μόνο για κλήσεις θα επέλεγα τα απλά με κλειστά μάτια. Να σημειώσω ότι (προσωπική άποψη πάντα) το tap στα gestures είναι απείρως ευκολότερο από το pres στα pro.

Αν συνυπολογίσουμε και το τραγικό θέμα που δεν αποσυνδέονται από το Bluetooth όταν τα βγάζεις από τα αυτιά, δεν έχω τρελαθεί κιόλας με την αγορά τους, σε αντίθεση με τα απλά που όταν τα είχα αγοράσει είχα ενθουσιαστεί.


Sent from my iPad using Tapatalk

#680   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/12/2019 - 16:23

Με μέτρια χρήση η θήκη βγάζει περίπου 1 εβδομάδα, με εντονότερη φυσικά μειώνεται αυτός ο χρόνος. Όπως και να χει θεωρώ περιττή την ασύρματη φόρτιση, δεν είναι iPhone που το φορτίζεις κάθε μέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αααα για τη θήκη λες!!νομιζα λες για τα ακουστικά βρε αδερφέ!τα ακουστικά τα αφηνεις το βράδυ έξω το πρωί έχουν πεθάνει...[emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: sirgeorge, 22/12/2019 - 16:24


#681   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/12/2019 - 16:27

Αααα για τη θήκη λες!!νομιζα κες για τα ακουστικά βρε αδερφέ!τα ακουστικά τα αγνή νέος το βράδυ έξω το πρωί έχουν πεθάνει...[emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φυσικά για την θήκη μιλάω, αφού η ερώτηση ήταν για την ασύρματη φόρτιση. Για τα ακουστικά δεν το συζητώ, από την στιγμή που μένουν μόνιμα συνδεδεμένα στο Bluetooth η μπαταρία τους όταν τα έχεις μόνιμα εκτός θήκης είναι για τα θηρία...


Sent from my iPad using Tapatalk

#682   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/12/2019 - 12:17

καλημέρα κ καλές γιορτές να έχουμε. δηλαδή δεν υπάρχει πια η ρύθμιση που όταν τα βγάζεις από το αυτί σου σταματάει η μουσική;;



#683   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/12/2019 - 12:31

Υπάρχει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#684   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/12/2019 - 13:49

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κανένα κατάστημα (λογικά premium reseller) που να εχει εκθεματα να μπορεις να τα δοκιμασεις?

Στο εξωτερικο στα apple store δοκιμαζεις, εδω εχει κανει κανενα καταστημα αντιστοιχη κινηση?



#685   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/12/2019 - 18:26

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κανένα κατάστημα (λογικά premium reseller) που να εχει εκθεματα να μπορεις να τα δοκιμασεις?
Στο εξωτερικο στα apple store δοκιμαζεις, εδω εχει κανει κανενα καταστημα αντιστοιχη κινηση?

Και να το δοκιμάσεις δεν αλλάζει κάτι. Αν σε πονέσει το αυτί θα σε πονέσει μετά το μισάωρο και σε κάποιους που τους εφάρμοζε καλά στο περπάτημα τους έβγαινε. Όποτε η θα πάρεις τα ρίσκα και θα τα αγοράσεις η να αγοράσεις τα προηγούμενα μιας και έχει πέσει η τιμή τους.

#686   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2019 - 20:28

Έχει Document διαθέσιμα

#687   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/12/2019 - 01:24

Και να το δοκιμάσεις δεν αλλάζει κάτι. Αν σε πονέσει το αυτί θα σε πονέσει μετά το μισάωρο και σε κάποιους που τους εφάρμοζε καλά στο περπάτημα τους έβγαινε. Όποτε η θα πάρεις τα ρίσκα και θα τα αγοράσεις η να αγοράσεις τα προηγούμενα μιας και έχει πέσει η τιμή τους.


Πηρα το ρίσκο αυτο μετα 2nd gen οταν τα πηρα

Στο δεξί ειμαι μια χαρα. (Ομιλία, περπατημα, μουσικη)

Στο αριστερό λογω πιο ανοιχτού εσωτερικού λοβόυ αφτιού εχω το θεμα
Δεν στέκεται ευκολα και να κατσει με λιγο κούνημα βγαινει, ειτε με περπατημα και ομιλία

Δεν μιλαω για να τρωω και να τα εχω στα αφτια μου...
Και τα δυο πέφτουν στην πρωτη δαγκωνιά
Για γυμναστηριο ουτε λογος αλλα εκει εχω τα powerbeats3


Sent from my iPhone using Tapatalk

#688   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 24/12/2019 - 02:08

Επειδή διάβασα όλες τις σελίδες και τα σχόλια είναι απογοητευτικά, και επειδή δεν απαντήθηκε το προηγούμενο ποστ μου!
Για απλή τελείως χρήση, ομιλία (όχι ιδιαίτερη)
Μουσικούλα στο γήπεδο/γυμναστήριο
Ποια θα προτείνατε ;;;
Τα απλά στα 125€ ή τα Pro στα 265€
Είναι πάνω Από τη διάπλασις τιμή!
Αξίζει η διαφορά αυτή;
Υπάρχει θέμα όντως στο πως κάθονται στο αυτί;
Να πω πως τα in ear ποτέ δεν μου άρεζαν σαν αίσθηση! Σαν να γινόταν το αυτί λιπαρό, σαν να έκλεινε αεροστεγώς !! Γενικά πολύ περίεργη αίσθηση!
Τα pro έχουν τέτοια Αίσθηση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#689   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/12/2019 - 02:49

Επειδή διάβασα όλες τις σελίδες και τα σχόλια είναι απογοητευτικά, και επειδή δεν απαντήθηκε το προηγούμενο ποστ μου!
Για απλή τελείως χρήση, ομιλία (όχι ιδιαίτερη)
Μουσικούλα στο γήπεδο/γυμναστήριο
Ποια θα προτείνατε ;;;
Τα απλά στα 125€ ή τα Pro στα 265€
Είναι πάνω Από τη διάπλασις τιμή!
Αξίζει η διαφορά αυτή;
Υπάρχει θέμα όντως στο πως κάθονται στο αυτί;
Να πω πως τα in ear ποτέ δεν μου άρεζαν σαν αίσθηση! Σαν να γινόταν το αυτί λιπαρό, σαν να έκλεινε αεροστεγώς !! Γενικά πολύ περίεργη αίσθηση!
Τα pro έχουν τέτοια Αίσθηση;
Sent from my iPhone using Tapatalk

Να πάρεις τα απλά. Εφόσον τα θέλεις πιο πολύ για ομιλία.
Εκτός αν στο γυμναστήριο ιδρώνεις πολύ και πηγαίνει ιδρώτας στα ακουστικά τα οποία δεν είναι αδιάβροχα. Σε αυτόν τον τομέα πας μόνο για τα pro.
Εγώ πιο πολύ χρησιμοποιώ τα προηγούμενα από τα καινούργια για τον λόγο ότι είναι πολύ πιο άνετα

#690   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/12/2019 - 07:50

Επειδή διάβασα όλες τις σελίδες και τα σχόλια είναι απογοητευτικά, και επειδή δεν απαντήθηκε το προηγούμενο ποστ μου!
Για απλή τελείως χρήση, ομιλία (όχι ιδιαίτερη)
Μουσικούλα στο γήπεδο/γυμναστήριο
Ποια θα προτείνατε ;;;
Τα απλά στα 125€ ή τα Pro στα 265€
Είναι πάνω Από τη διάπλασις τιμή!
Αξίζει η διαφορά αυτή;
Υπάρχει θέμα όντως στο πως κάθονται στο αυτί;
Να πω πως τα in ear ποτέ δεν μου άρεζαν σαν αίσθηση! Σαν να γινόταν το αυτί λιπαρό, σαν να έκλεινε αεροστεγώς !! Γενικά πολύ περίεργη αίσθηση!
Τα pro έχουν τέτοια Αίσθηση;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Σαν ποιότητα ήχου για μουσική μπάσα , ένταση είναι πολύ καλύτερα τα pro , το κράτημα τους στο αυτί έχει πιο πολλές πιθανότητες λόγο σιλικόνης , μπορείς να παίξεις με τα τρία διαφορετικά μεγέθη αλλά και διαφορετικό μέγεθος σε κάθε αυτί. Το nc είναι πολύ καλό αλλά και όταν θέλεις να ακούς το περιβάλλον χωρις να βγαλεις τα ακουστικά η δυνατότητα της ρύθμισης σε «διαφάνεια» επίσης πολύ χρήσιμη.

Ο μόνος λόγος για να πάρεις τα απλά αντί για τα pro είναι να θες ακουστικά μόνο για ομιλία τηλεφώνου και τίποτα άλλο.

Τώρα για προβλήματα που γράφουμε εδώ μην το σκέφτεσαι , όλοι όσοι τα πήραμε μπαίνουμε και λέμε τον καημό μας (και εγώ το έκανα) άλλοι δίκαια , άλλοι άδικα , την χ ιδιαιτερότητα που μας «κάθεται» στραβά και θα την «θέλαμε» αλλιώς.

Δεν σημαίνει ότι τα pro γενικά έχουν πρόβλημα σαν προϊόν. Μια χαρά είναι για αυτόν που έχει τα χρήματα και θέλει να τα αγοράσει.

Όποτε καλή επιλογή φίλε μου ότι και αν πάρεις.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (3), Google (1)